Korzár logo Korzár Gemer
Piatok, 27. november, 2020 | Meniny má MilanKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Hrad Krásna Hôrka zničil požiar (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

<< < ... 24 25 26 27 28 29 30 31

Hodnoť

 

Môžme poďakovať zeleným,že vraj nedovolili vyčistiť okolie hradu. Tento systém je chorý.
 
Hodnoť

 

Tak som veľmi zvedavý, či to zostane len pri jednej správe v novinách, alebo aj niekto bude pátrať, kto to spravil a hlavne, či budú pykať....
 

 

Prečo sa na plnú hubu nepovie, že to spôsobili maloletý cigáni zo susednej osady, ktorý tam boli fajčiť. Kto je za nich zodpovedný, štát ? Kto za to všetko môže, jednoduchá odpoveď - politici, ktorý strkajú hlavu do piesku. Ani jedna vláda a parlament neriešili tak závažnú problematiku - cigánska otázka. Keď, tak len povrchne. Niekoľko krát som do príspevkov, médií a politikom poslal mail, ako musia cigáni makať vo Švajčiarsku. Nik im nedá ani cent, pokiaľ nerobia !!! Nikoho nezaujím z čoho budú žiť. Iba u nás si žijú ako prasce. Čím dlhšie a bez záujmu sa to rieši, tým horšie pre nás gadžov. O chvíľu tu bude cigánsky štát.
Naposledy uverejnená správa o znásilnení dievčaťa v Košiciach - výsledok, nemôžu byť daný do polepšovní, lebo sú preplnené - kým ? Stavbári nemajú robotu, nech sa postavia nové polepšovne a nové basy pre " ne-prispôsobivých " z fondu EU, keď nám tak veľmi chcú pomôcť. Tam nech si pestujú a vyrábajú potraviny, aby vedeli ako ľahko k nim prišli. Čo si vyrobia to budú mať a " to budú jesť ". V base im vybaviť dielne, kde by museli vyrábať produkty, ktoré nie sú rentabilné pre živnostníkov ale na trhu vyhladávané. Nemuseli by sa dovážať a zadlžovať štát. V zámene manželiek, ale aj v Modrom z neba bolo X prípadov ako vzory pre ostatných cigáňov. Prečo by mali robiť, keď im štát dáva zadarmo, na úkor ostatných ľudí, musia sa zvyšovať dane atď. Pred časom bola v na strednom slovensku internátna škola pre nadaných cigáňov. Múdri šéf VUC Murgaš napriek protestom túto školu zrušil. Takto, keď nebudú odlúčené cigánske deti od malička, budú sa návyky prenášať z pokolenia na pokolenie. Robiť deti medzi detmi. To nie je tresné, iba pre gadžov ?
Dalo by sa toho ešte písať veľa. Treba robiť nátlak na politikov, aby konečne niečo robili.
 
Hodnoť

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť

Dokedy?

Bolo mi a aj je do plaču, keď som sa včera dozvedel, že tento náš krásny hrad, ak nie najkrajší a najzachovalejší, vyhorel... V dobe volieb akosi táto správa čiastočne zanikla. Vyhorel, pretože ako každý rok, tak aj tento, sa na prelome zimy a jari, poniektorí venujú neduhu, zvaným VYPAĽOVANIE TRÁVY. Tento kraj mám prechodený z rôznych strán. Tí, ktorí tam zavítali, určite vedia, že sa pod hradom z jednej strany nachádza veličizná osada. Kto v nej žije, nemusím hádam ani hovoriť. Môžem vysloviť podozrenie (opakujem podozrenie), kto tomu dopomohol a som zvedavý, či sa to vyšetrí.

Minulého roku som strávil v tomto regióne niekoľko dní, vo viacerých ročných obdobiach, za účelom jeho zachytenia fotoaparátom. Pár fotografií máte možnosť vidieť na mojom webe v sekcii:

http://lumax.acom.sk/index.php...

Verím, že sa čo najskôr začne s opravnými prácami, že ten hrad nezostane ladom, ako mnoho iné "veci" v našej spoločnosti, a že to nedostane prívlastok "Každé čudo trvá tri dni". Na obnove by sa mali v prvom rade podieľať tí, ktorí to zapričínili. Neviem pochopiť, kedy si to mienia uvedomiť naši politici... asi až vtedy, keď prídu "naši spoluobčania" do Blavy a všetko to tam podpália a most Apollo rozoberú a na tri razy ho odvezú do zberných surovín (cez deň do jednej zberne, v noci ju vykradnú, na druhý deň do druhej...)

Dokedy budeme tolerovať neprispôsobivých? Des a hrôza. Je mi fakt z toho všetkého ťažko na duši.
 
Hodnoť

Takto krásne vyzerala Krásna Hôrka

Takto krásne vyzerala Krásna Hôrka v novom filme Cesty Slovenskom (réžia Tomáš Hulik, hudba Peter Machajdík)
https://fbcdn-video-a.akamaihd...

STV by to mala teraz odvysielať !
Bola to to krásna pocta tejto nádhernej kultúrnej pamiatke !
 
Hodnoť

pre slzy nevidim...

šokovalo ma to...Je to skutocne tragedia pre kulturny svet Slovenska. Ale TAKA MALA HRSTKA POZIARNIKOV na tak tazko pristupnom mieste....to je úboho malo.
Vraj tam teraz uz boli páni z Bratislavy. Teraz????????????A kedy boli naposledy? A pani riaditelka nevidela po cele roky, ze trávu treba kosiť a aj okolia udržiavať v poriadku? Aj to patri ku kulture naroda. Skody, ktore vznikli na interieroch uz nikto nikdy nenahradi - tie tvorili dušu celeho hradu.
Je mi toho neskutočne luto...
 

 

v najbližšej dobe budem cestovať okolo hradu - ruiny (žiaľ), veľmi som napätá, ako to tam vyzerá teraz.
Nerozobrali náhodou cigáni všetko, čo vládali odniesť? Pevne verím, že ešte nie...
 
Hodnoť

smútok..

smutný som ešte do dnes... :/
 

<< < ... 24 25 26 27 28 29 30 31

Najčítanejšie na Gemer Korzár

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop