Futbalisti Krásnohorského Podhradia smerujú do IV. ligy

V V. Košicko-gemerskej lige je už o víťazovi rozhodnuté.

Július Benedik strieľa druhý gól Krh. Pohradia.(Zdroj: Peter Podolinský)

Náskok FK Krh. Podhradia je pre súperov už nedostihnuteľný.

KRÁSNOHORSKÉ PODHRADIE. V V. Košicko-gemerskej lige sa začal záverečný boj o prvú priečku. V hre bolo pred 24. kolom viacero mužstiev.

Okrem vedúceho Krh. Podhradia to boli Perín a bez šance neboli ani Sokoľany. Po víťazstve Krh. Podhradia nad Sokoľanmi a Dobšinej nad Perínom je v V. Košicko-gemerskej lige o víťazovi rozhodnuté.

Hráči FK Krh. Podhradie majú už pred druhým Perínom náskok osem bodov, ktorý je už vzhľadom na dve kolá do konca nedostihnuteľný.

Po odstúpení Baníka Štítnik zo IV. ligy pred pár rokmi tak MFK Rožňava dostane znova súpera z okresu. Môžeme sa teda po dlhom čase znova tešiť na okresné štvrtoligové derby.

Góly v úvode

Práve spomínané Sokoľany hostili uplynulú sobotu futbalisti Krh. Podhradia. Domácim sa úvod zápasu podarilo zachytiť excelentne.

Už v štvrtej minúte skóroval kanonier R. Kuzma a v 12. min. natiahol náskok J. Benedik. Potom však nasledovalo pár nepremenených vyložených šancí a Podhradčania sa postupne dostali z rytmu.

Do prestávky sa tak hosťom podarilo znížiť gólom B. Čišovského.

Druhý polčas priniesol veľa nervozity. Hru drobilo množstvo faulov na oboch stranách, najmä hostia často komentovali verdikty rozhodcu.

Šancí veľa nebolo, no obavy domácich z vyrovnania bolo chvíľami cítiť. Vydýchli si až v poslednej minúte, keď sa M. Almášimu podarilo perfektne zahrať priamy kop.

Chceli vyhrať

Na lavičke domácich chýbal tréner J. Balta, ktorý mal súkromné povinnosti. Pri koučovaní ho tak nahradila dvojica Š. Kún a L. Jobbáď.

Ak si Podhradčania chceli uchovať šancu na pokojný záver ročníka na prvom mieste, potrebovali a aj chceli v tomto zápase vyhrať. Na druhej strane, ak si Sokoľany chceli uchovať šancu na postup, potrebovali bodovať naplno.

„Myslím si, že aj oni mali postupové ambície, aj keď to pred zápasom nechceli priznať. Vraj si prišli len zahrať. No v zápase to vyzeralo ináč,“ povedal tajomník FK Krásnohorské Podhradie Ladislav Jobbáď.

Vzhľadom na vývoj zápasu rozhodnutie padlo už v úvodných minútach.

„Úvod bol náš. Zaskočili sme súpera a dali dva góly. Do veľkej miery to bolo rozhodujúce. Aj keď sme mali minimálne ďalšie tri vyložené šance. Čo sa nám mohlo vypomstiť, no našťastie sa nám to nestalo. Gól do šatne mrzel. Hráč súpera zostal neprikrytý, loptu trafil ideálne a brankár nemal šancu.“

Prečítajte si tiež:IV. a V. futbalové ligy: V Štrbe a Dobšinej padlo až sedem gólov

Polčasový útlm

Po prestávke sa znova objavil takzvaný krásnohorský syndróm, ako ho nazval Jobbáď. „Začiatok druhého polčasu v domácom prostredí je už roky akoby zakliaty. Takých desať minút akoby sme spali,“ povedal.

V druhom polčase sa hra pritvrdila, viac sa rozprávalo.

„Druhý polčas bol dosť emotívny. Tvrdé zákroky boli na oboch stranách. Hostia však v istých chvíľach viac rozprávali ako hrali,“ povedal Jobbáď. Poistka v podobe gólu M. Almášiho ml. potešila. „Blahoželáme Almášimu ku gólu. Loptu trafil ideálne, tak ako to očakávame od neho celú sezónu. Snaží sa, nacvičuje to, no nevychádzalo to,“ povedal Jobbáď.

Dobšiná otočila vývoj

Aj keď sa Dobšinčania ujali v zápase s Perínom vedenia gólom P. Husára, druhému mužstvu tabuľky sa po necelej hodine hry podarilo otočiť zápas vo svoj prospech.

Posledné dvadsaťminútovka však patrila domácim. Vyhrali ju 3:1, keď postupne skórovali R. Gotthardt, M. Martinko a penaltu premenil Ján Rochl. Hostia už len korigovali Koribaničom na konečných 4:3.

O jeden gól

Gemerská Hôrka inkasovala v Poproči gól po niečo viac ako štvrťhodine hry. Potom sa však domácim už skórovať nepodarilo. Desať minút pred koncom dokonca nepremenili penaltu.

Zverenci trénera V. Vávru, ktorý sa v tomto zápase musel postaviť do brány, tak prehrali najtesnejším rozdielom.

Krh. Podhradie – Sokoľany 3:1 (2:1) G: 4. R. Kuzma, 12. J. Benedik, 90. M. Almáši ml. – 43. B. Čišovský, ŽK: 57. M. Mészner – 57. B. Čišovský, 82. G. Kocsis, R: D. Alexa, D: 100. KRH. PODHRADIE: M. Almáši st. – J. Erdöfalvi, K. Zubrický, M. Mészner, Z. Zdechovan (84. D. Vozár), M. Róth, M. Almáši ml., R. Kuzma, Cs. Kiss, J. Benedik, J. Piater (76. J. Jurini).

Dobšiná – Perín 4:3 (1:1) G: 13. P. Husár, 67. R. Gotthardt, 81. M. Martinko, 89. Ján Rochl (11 m) – 19. a 59. K. Grega, 90. M. Koribanič, ŽK: 68. Jak. Rochl – 29. P. Jarušinský, 72. A. Kovács, R: M. Rumančík, D: 150. DOBŠINÁ: Š. Potočný – A. Gallo, Ján Rochl, Jak. Rochl (90. J. Hutník), M. Dudra, P. Husár, J. Barnák (63. P. Hutník), P. Revay, M. Martinko, R. Gotthardt, M. Majerčák.

Poproč – Gemerská Hôrka 1:0 (1:0) G: 17. M. Varga, ŽK: 90. M. Budai – 61. A. Izák, 71. Z. Tomi, 78. V. Vávra, R: M. Kurtak, D: 80. GEMERSKÁ HÔRKA: V. Vávra – D. Bodnár, M. Lörinc, R. Ferdinand, Z. Tomi (90. N. Ronyecz), Š. Tóth, R. Szkokan, K. Ragyina (63. Zs. Liptai), R. Kardos (85. R. Volčko), Zs. Ištók, A. Izák.

Ďalšie výsledky 24. kola V. Košicko-gemerskej ligy: Košická Nová Ves – Čečejovce 4:2, Ťahanovce – Kokšov Bakša 3:0, Turňa n/B – Malá Ida 1:6, Veľká Ida mala voľno.

Strelci

19 gólov – R. Kuzma (Krh. Podhradie).
9 gólov – P. Husár (Dobšiná).
6 gólov – Á. Lippai (Gemerská Hôrka).
5 gólov – Ján Rochl (Dobšiná), A. Prónyai (Krh. Podhradie/Gemerská Hôrka 5).
4 góly – M. Putnocký (Dobšiná), M. Almáši ml.(Krh. Podhradie).
3 góly – F. Fabián, J. Barnák, R. Gotthardt (všetci Dobšiná), Z. Zdechovan (Krh. Podhradie), V. Kováč, A. Izák, D. Bodnár (všetci Gemerská Hôrka).
2 góly – A. Gallo, M. Martinko (obaja Dobšiná), M. Mészner, J. Erdöfalvi, M. Almáši st., J. Benedik (všetci Krh. Podhradie), R. Ferdinand (Gemerská Hôrka).
1 gól – M. Delano Baquero, M. Strelka, M. Lompart, J. Strelka (všetci Dobšiná), Cs. Kiss, D. Vozár, K. Zubrický, Š. Kún (všetci Krh. Podhradie), Š. Dostal, Zs. Ištók, Z. Tomi, V. Vávra (všetci Gemerská Hôrka).
Vlastné góly – A. Izák (Gemerská Hôrka).

1. Krh. Podhradie 22 15 3 4 38:13 48
2. Perín 22 12 4 6 55:35 40
3. Sokoľany 22 12 3 7 39:25 39
4. Ťahanovce 22 11 5 6 50:32 38
5. Čečejovce 22 10 6 6 44:29 36
6. Dobšiná 22 9 5 8 36:35 32
7. Poproč 22 8 7 7 32:27 31
8. Veľká Ida 22 9 2 11 38:42 29