Piatok, 20. október, 2017 | Meniny má Vendelín

Rozňava rozhodla zápas so Spišskými Vlachmi za štvrťhodinu

Futbalisti MFK Rožňava v uplynulom kole IV. ligy znova nezaváhali a zo Spišských Vlách si priviezli tri body.

Premiérový gól. T. Hajdúk dal svoj prvý gól v drese áčka.(Zdroj: Peter Podolinský)

ROŽŇAVA. Futbalisti MFK cestoval do Spišských Vlách odhodlaní vrátiť súperovi prehru z jesennej časti. Od začiatku boli aktívnejší a v závere polčasu sa im podaril pekný kúsok. V priebehu poslednej štvrťhodiny dali tri góly. Dvakrát sa presadil F. Kovács a premiérový gól v drese áčka zaznamenal T. Hajdúk. V druhom polčase korigoval Biroščák na 1:3, no posledné slovo si vzal kanonier Rožňavy J. Figúr a upravil na konečných 1:4.

Útočník Filip Kovács dal v jarnej časti už 11 gólov. Položili sme mu pár otázok.

Zápas ste prakticky rozhodli behom štvrťhodiny. Čo sa udialo na konci prvého polčasu?

„Opäť sme odohrali veľmi dobrý zápas. Do Vlách sme išli jednoznačne s cieľom predĺžiť víťaznú sériu, čo sa nám aj podarilo. Zápas sme držali pevne v rukách od prvej minúty a rozhodli sme ho ešte do prestávky. Loptu sa nám darilo držať a boli sme konečne efektívni. Zo štyroch šancí nám padli tri góly, čo sa nám nestáva často. V druhom polčase sme už neboli takí dominantní a hra sa odohrávala prevažne medzi šestnástkami. Domáci sa snažili niečo so zápasom urobiť, no do ničoho vážneho sme ich nepustili. V predposlednej minúte sme uzavreli stav na konečných 1:4. Mňa okrem gólov a víťazstva teší fakt, že sa zápas odohral v slušnej atmosfére, k čomu prispeli aj rozhodcovia. Domáci nám po zápase športovo zagratulovali a uznali, že sme vyhrali zaslúžene a tak by to malo byť.“

Pripísali ste si znova dva góly. Strelecká chuť teda zostáva?

„Chuť ostáva určite. Mužstvu sa celkovo darí, dosahujeme dobré výsledky. Už to len udržať do konca sezóny. Aj keď prakticky hráme len o ôsme či deviate miesto. Veľká škoda, že sa sezóna nezačala len od jarnej časti, lebo zatiaľ by sme to mali výborne rozohrané. Čakajú nás ešte štyri zápasy. Chceme ich vyhrať a udržať si prvú pozíciu v tejto jarnej časti.“

Spišské Vlachy – Rožňava 1:4 (0:3) G: 74. M. Biroščák – 30. a 45. F. Kovács, 38. T. Hajdúk, 89. J. Figúr, ŽK: 84. Ľ. Tomajko – 9. L. Strelka, 25. Á. Lippai, R: V. Michalík, D: 100. ROŽŇAVA: Š. Mišina – Z. Breuer, Á. Lippai, Pa. Gere, T. Hajdúk, L. Drobňák (64. J. Ďuriček), P. Sappanoš (85. M. Pollák), F. Kovács, J. Figúr (90. J. Korfanta), R. Greško, L. Strelka.

Ostatné výsledky 26. kola IV. ligy Juh: Sobrance – Veľký Horeš 1:5, Geča – Kalša 4:1, Borša – Čaňa 2:3, Rudňany – Krompachy 1:3, Michaľany – Strážske 1:0, Veľký Folkmar – Mária Huta 4:1, Medzev – Veľké Kapušany 5:0.

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež:IV. a V. liga: Šarišské Michaľany porazili v šlágri Svit