Utorok, 21. november, 2017 | Meniny má Elvíra

V Jablonove nad Turňou sa súpera nedočkali

V 19. kole I. triedy sa odohralo len päť zápasov.

Vo víkendovom 19. kole I. triedy sa odohralo len päť zápasov. Vlachovo totiž do Jablonova n/T nevycestovalo.

ROŽŇAVA. Ťahákom 19. kola I. triedy bol súboj prvých dvoch celkov tabuľky. Druhá Vyšná Slaná hostila prvú Krh. Dlhú Lúku. Na jeseň sa mužstvá rozišli po remíze 1:1, v odvete to však gólovo vyšlo lepšie hosťom.

Krh. Dlhá Lúka si v závere polčasu po góloch Klinka a Hégera vytvorila dvojgólový náskok. V úvode druhého polčasu síce A. Rogos znížil, no hostia si už v slušnom zápase víťazstvo vziať nenechali.

Rudná utŕžila prvú jarnú domácu prehru, keď nad ich sily bolo v susedskom derby Rožňavské Bystré. Síce sa po góle Fr. Čapa domáci ujali vedenia, no hostia do polčasu vyrovnalo a po prestávke pridali ešte dva góly.

Drnava sa znova gólovo vytiahla. Na domácom ihrisku hostila Nižnú Slanú a postupne jej strelila osem gólov. Hostia korigovali len premenenou jedenástkou G. Keršáka.

V Hrhove vyšlo domácim striedanie. V súboji s Dlhou Vsou sa diváci v prvom polčase gólu nedočkali. Po prestávke zavelil do útoku najlepší strelec dorasteneckého mužstva Szakács. Potom prišli chvíle dvoch striedajúcich hráčov. Najprv skóroval D. Danko a potom L. Kovács. Hostia už len znížili gólom Cs. Flandera.

Betliarčania síce na jeseň v Honciach vyhrali, no zápas bol pre neoprávnený štart hráča komtumovaný v prospech domácich. Aj teraz boli hráči Tatrana lepším tímom. Strelecky sa znova vytiahol R. Fabian, ktorý dal dva góly. Na konte ich už má 15 a je tak najlepším strelcom Betliara.

Rudná – Rožňavské Bystré 1:3 (1:1) Góly: 13. Fr. Čapó – 20. Š. Dorkin, 69. P. Kubej, 88. J. Urban ml., ŽK: 39. Z. Molčan, 57. M. Chochol – 24. P. Kubej, 37. J. Urban ml., 40. P. Minčík, R: D. Poťmák, DZ: Š. Bodnár, D: 100. RUDNÁ: R. Szöllös – O. Sanisló, O. Vysoký, Ľ. Hatvaník, P. Szöllös, Fr. Čapó, Cs. Óvary (51. R. Madarász), Z. Molčan (46. L. Dávid), V. Konček, P. Kontra, M. Chochol (72. D. Orbánň. ROŽŇAVSKÉ BYSTRÉ: Cs. Koncz – M. Molnár, I. Demján, Š. Dorkin, T. Kuchta, P. Kubej, P. Minčík, J. Lipták Giba, M. Lompart (46. I. Galata), J. Urban ml., Fi. Čapó.

Jablonov n/T – Vlachovo nehralo sa. Hostia nepricestovali.

Betliar – Honce 4:1 (2:0) Góly: 31. a 79. R. Fabian, 43. L. Lörincz, 70. M. Oravec (11 m) – 55. J. Pástor (11 m), ŽK: 0 – 33. J. Sklenár, 76. J. Tomi, R: J. Gyenes, DZ: O. Vysoký, D: 80. BETLIAR: Ľ. Šofranko, Ľ. Árvay, L. Fafrák, R. Fabian, S. Cirbus, M. Oravec, L. Lörincz (80. Ľ. Zatroch), M. Ďuriček, J. Benedikty, P. Boroš (73. D. Poťmák), L. Poťmák. HONCE: P. Gere – L. Hajdu, O. Kočiš (56. O. Tökölyi), V. Kacara, J. Tomi, J. Sklenár, J. Hric (75. T. Fandák), J. Pástor, M. Pástor (80. R. Genči), L. Krága, M. Balco.

Vyšná Slaná – Krh. Dlhá Lúka 1:2 (0:2) Góly: 53. A. Rogos – 40. R. Klinko, 44. L. Héger, ŽK: bez, R: J. Ször, DZ: P. Béreš, D: 100. VYŠNÁ SLANÁ: R. Lindák – M. Gallo, P. Rogos, P. Zabrel, A. Rogos, M. Fifik, O. Liptai, T. Gebe (46. M. Poliak), J. Barnák, M. Molčan (75. M. Vido), O. Kračún. KRH. DLHÁ LÚKA: M. Mankok – K. Albert, I. Bošela, R. Klinko, P. Luspaj, J. Čižmár, R. Bubenčík (90. A. Kovács), Š. Bodnár, O. Šomšák (86. P. Klárik), M. Szilágyi (81. J. Gebe), L. Héger.

Hrhov – Dlhá Ves 3:1 (0:0) Góly: 58. T. Szakács, 60. D. Danko, 63. L. Kovács – 68. Cs. Flander, ŽK: bez, R: V. Martinko, DZ: Š. Hadar, D: 60. HRHOV: L. Saksoň – An. Herczeg (46. D. Danko), K. Demeter, Cs. Kováts, R. Bernáth, T. Zsigrai, M. Dunka (53. L. Kovács), G. Veverica, T. Szakács, M. Hranyó, A. Szirotnyák. DLHÁ VES: M. Pavlínyi – G. Ferdinand, D. Zsóri, A. Örvös, P. Mičinsky, M. Havrlent, At. Pomaj (82. S. Pomaj), A. Labina, M. Dusza, Cs. Flander, A. Flander.

Drnava – Nižná Slaná 8:1 (3:1) Góly: 8. R. Kovács, 19. a 25. R. Szücs ml., 51. M. Mázik, 63. J. Rencsok, 70. J. Barczi, 87. Jak. Maliňák, 89. B. Šoltés – 32. G. Keršák, ŽK: 42. R. Szücs ml. – 0, R: L. Šalamon, DZ: F. Drenko, D: 50. DRNAVA: D. Zakhar, P. Búlik, J. Čeľovský, J. Barczi, R. Kovács (80. N. Vozár), M. Maliňák (72. J. Görgei), Jak. Maliňák, K. Šoltés, J. Rencsok, R. Szücs ml., M. Mázik (64. B. Šoltés). NIŽNÁ SLANÁ: R. Nemec – L. Urban, Mil. Schvarz, V. Karas, M. Prónai, G. Keršák, B. Olexa, V. Mihalík, M. Maťo, D. Valko, A. Bodnár.