Utorok, 22. august, 2017 | Meniny má Tichomír

Gemerská Hôrka získala prvé jarné tri body

V 19. kole V. ligy Košicko-gemerskej G. Hôrka a Krh. Podhradie vyhrali, Dobšiná prehrala.

Góly. Jesenný strelec Krh. Podhradia R. Kuzma na jarné góly len čaká. Zatiaľ dali iba jeden.(Zdroj: Peter Podolinský)

V uplynulom 19. kole V. ligy Košicko-gemerskej G. Hôrka a Krh. Podhradie vyhrali, Dobšiná prehrala.

ROŽŇAVA. Prvé jarné víťaz
stvo si v uplynulom 19. kolo V. ligy Košicko-gemerskej pripísali hráči Gemerskej Hôrky. Rozhodujúci gól dal už v piatej minúte zápasu A. Izák. Potom už hráči oboch strán zbierali len napomenutia a striedajúci hráč hostí Lukács bol v 72. min. vylúčený.

V Poproči bol dramatický úvod zápasu. V prvej dvadsaťminútovke sa Krh. Podhradie ujalo vedenia gólom Erdöfalviho, domáci vyrovnali z penalty. Na to odpovedal Almáši st. rovnako. Nariadenú penaltu premenil.

V úvode druhého polčasu vedenie poistil Zdechovan a domáci v závere korigovali na 2:3.

V prvom polčase inkasovali v Ťahanovciach hráči Dobšinej len jeden gól. V úvode druhého polčasu druhý. Potom v čistej gólovej šanci fauloval súpera Hutník. Dostal červenú kartu a domáci penaltu premenili.

Gemerská Hôrka – Veľká Ida 1:0 (1:0) G: 5. A. Izák, ŽK: 28. Š. Dostal, 60. Zs. Ištók, 70. A. Izák, 72. Š. Tóth, 81. R. Kardos – 30. M. Kočiš, 70. a 72. G. Lukács, ČK: 72. G. Lukács (Veľká Ida), R: P. Beluško, D: 50. GEMERSKÁ HÔRKA: G. Kováč – A. Izák, D. Bodnár, M. Lörinc, V. Kováč (65. R. Volčko), R. Kardos, R. Ferdinand, V. Vávra (80. J. Lökös), Š. Dostal, Š. Tóth, Zs. Ištók.

Poproč – Krh. Podhradie 2:3 (1:2) G: 18. L. Kraus (11 m), 81. J. Hiľovský – 12. J. Erdöfalvi, 19. M. Almáši st. (11 m), 52. Z. Zdechovan, ŽK: 18. Ľ. Blahovský – 19. J. Benedik, 72. Cs. Kiss, R: P. Holp, D: 100. KRH. PODHRADIE: M. Almáši st. – J. Erdöfalvi, K. Zubrický, Cs. Kiss, M. Mészner, Z. Zdechovan, M. Róth, N. Lükő, M. Almási ml. (80. Š. Kun), R. Kuzma, J. Benedik (90. M. Galajda).

Ťahanovce – Dobšiná 3:0 (1:0) G: 23. L. Kollár, 55. A. Grejták, 64. P. Serbin (11 m), ŽK: 78. T. Timura – 57. F. Fabián, ČK: 64. P. Hutník (Dobšiná), R: T. Končár, D: 50. DOBŠINÁ: Š. Potočný – M. Martinko, P. Husár (46. F. Fabián (80. M. Langer)), A. Gallo, R. Gotthardt, Ján Rochl (33. M. Majerčák), Jak. Rochl, M. Dudra (46. P. Revay), M. Putnocký.

Ďalšie výsledky 19. kola V. Košicko-gemerskej ligy: Sokoľany – Čečejovce 2:0, Perín – Turňa n/B 7:1, Malá Ida – Košická Nová Ves 1:3, Kokšov Bakša mala voľno.

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež:IV. a V. liga: V Zemplíne mali gólové hody

Strelci

14 gólov – R. Kuzma (Krh. Podhradie), 6 gólov – Á. Lippai (G. Hôrka), 5 góly – P. Husár (Dobšiná), A. Prónyai (Krh. Podhradie/ G. Hôrka 5), 3 góly – F. Fabián, J. Barnák, Ján Rochl (všetci Dobšiná), V. Kováč, A. Izák (obaja Gem. Hôrka), 2 góly – A. Gallo, M. Putnocký (obaja Dobšiná), M. Almáši ml., M. Mészner, J. Erdöfalvi, Z. Zdechovan, M. Almáši st. (všetci Krh. Podhradie), D. Bodnár (Gem. Hôrka), 1 gól – R. Gotthardt, M. Delano Baquero, M. Martinko, M. Strelka, M. Lompart (všetci Dobšiná), Cs. Kiss, D. Vozár, K. Zubrický, J. Benedik, Š. Kún (všetci Krh. Podhradie), R. Ferdinand, Š. Dostal, Zs. Ištók, Z. Tomi (všetci Gem. Hôrka), vlastné góly – A. Izák (Gem. Hôrka).

1. Krh. Podhradie 17 11 3 3 29:11 36
2. Perín 18 10 3 5 42:27 33
3. Ťahanovce 17 9 4 4 41:25 31
4. Čečejovce 18 9 4 5 37:23 31
5. Sokoľany 18 9 3 6 30:20 30
6. Veľká Ida 18 8 1 9 33:33 25
7. Poproč 17 6 6 5 27:19 24
8. Dobšiná 17 6 5 6 24:25 23