Stolné tenistky Geológa sú krok od extraligy

Stolné tenistky rožňavského Geológa hladko prešli 1. ligou Východ.

Družstvo. Hráčky Geológa Rožňava, zľava Jana Gumáňová, Anna Černická a Anna Čišková.Družstvo. Hráčky Geológa Rožňava, zľava Jana Gumáňová, Anna Černická a Anna Čišková. (Zdroj: Peter Podolinský)

Premožiteľa nenašli ani v prvom zápase kvalifikácie o postup do extraligy.

ROŽŇAVA. V 1. lige Východ si hráčky Geológa Rožňava počínali suverénne od začiatku do konca. Ani v jednom stretnutí nestratili ani bod.

Víťazstvo v lige ich posunulo do boja o postup do ženskej extraligy. V kvalifikácii sa stretli s víťazom 1. ligy Západ, družstvom Trnávka Bratislava.

Prvý zápas odohrali na pôde súperiek prvý aprílový víkend. Aj keď to spočiatku nevyzeralo dobre a prehrávali 1:4, nakoniec vybojovali remízu.

Domáci stolné tenistky boli nakoniec lepšie len o jeden set, keď bol pomer setov 20:19. Rožňava nastúpila v overenej zostave so skúsenými hráčkami A. Čiškovou a J. Gumáňovou, ktoré dopĺňala talentovaná A. Černická.

Dramatický záver

Pre J. Gumáňovú to bol veľmi náročný zápas.

„Hralo sa, doslova bojovalo o každý set a každú loptičku, pretože každý bod môže byť rozhodujúci pri postupe toho ktorého družstva do extraligy,“ povedala Jana Gumáňová, stolná tenistka Geológa Rožňava.

„Začiatok vôbec nevyzeral ružovo, skôr kriticky. Prehrali sme štvorhru, prvé dvojhry a ani sme sa nenazdali a bolo 1:4. V takomto momente sa hrá naozaj ťažko. Prvý bod pre nás získala Anka Čišková a následne aj Anka Černická, keď porazila súperovu dvojku Baďurovú a následne som bod uhrala aj ja. Cítili sme, že to môže byť ešte úplne iný zápas, a tak aj bolo. Dotiahli sme to na 4:4. Len škoda, že následne som prehrala s ich jednotkou Denisou Malou 2:3. Rozhodujúci zápas bravúrne zvládla Anka Černická, ktorá vyhrala 3:2 na sety. Tento moment bol asi najnapínavejší. A bolo to počuť aj v publiku. Ak sa pozriem na to, že obe Anky cestovali v deň zápasu ráno krížom cez celú krajinu, odviedli obdivuhodný výkon.“

Deň blbec

Vybrala si aj svoj smolný deň.

„Vedela som, že deň blbec raz musí prísť, len škoda, že prišiel práve v sobotu,“ povedal smutne Gumáňová.

„A to vám potom vôbec nejde. Loptička je zrazu priľahká alebo priťažká, lieta si kam chce... Zápas sme hrali v Rači, v hale, ktorú veľmi dobre poznám, nakoľko som v nej odohrala predtým množstvo extraligových zápasov a majstrovstvá Slovenska.“

Zo súperiek poznala len Denisu Malú. „Hrávali sme proti sebe v extralige žien a predtým aj v dorasteneckých časoch, takže svoje slabiny a plusy poznáme vzájomne veľmi dobre,“ povedala Gumáňová.

Domáca odveta

V sobotu 16. apríla čaká Rožňavčanky odveta. Trnávku privítajú na svojich stoloch. Súperky majú k dobru spomínaný set.

„To podstatné je, že sme na súperovej pôde neprehrali, a tak je stále šanca na postup. Dôležité je, ako budeme hrať doma, aby sme využili to prostredie, ktoré dobre poznáme a predsa len, doma je doma. A hádam sme si každá už vyčerpala ten povestný deň blbec. Ale vážne. Zápasy budú zrejme opäť vyrovnané a rozhodovať bude štvorhra. Ak aj uhráme remízu, budú sa počítať sety. A keďže oni majú jeden set k dobru, bude dôležité, aby sme čo najmenej setov prehrali my. Na tento zápas sa naozaj teším. A týmto chcem pozvať všetkých fanúšikov stolného tenisu na náš kvalifikačný zápas. Publikum je predsa vždy ten ďalší, dôležitý spoluhráč do party,“ povedala Gumáňová.

Štvorhra

Rovnako aj pre Annu Čiškovú to bol ťažký zápas. Podstatné podľa nej boli vyhrané zápasy za stavu 1:4.

„Vďaka tomu sme to dotiahli na remízu,“ povedal hráčka Geológa Rožňava Anna Čišková.

Súperky boli pre ňu neznáme. Nedarilo sa jej v štvorhre.

„Mala som menšie problémy, čo sa odzrkadlilo na výsledku. Bol to jeden z dôležitých bodov, ktorý sme nezvládli,“ povedala Čišková.

„Aj napriek výhode jedného setu pre súperky verím, že uspejeme v domácom prostredí za podpory fanúšikov.“