Krásnohorská Dlhá Lúka deklasovala Nižnú Slanú

Peter Podolinský|5. apr 2016 o 00:00

Futbalisti Krh. Dlhej Lúky začali jar famózne. Nižnej Slanej nadelili deviatku.

ROŽŇAVA. Ráznym krokom vyrazili do jarnej časti futbalisti Krh. Dlhej Lúky. Na pôde Nižnej Slanej bolo v polčase síce len 0:2, no potom za necelých desať minút dali štyri góly.

Nezostali však len pritom. Nakoniec tých gólov bolo deväť a štyri z nich si pripísal najlepší strelec I. triedy z minulých rokov J. Čižmár. S troma gólmi mu sekundoval spoluhráč L. Héger.

Štyri góly videli diváci v Drnave. Domáci sa však proti Honciam posilneným o viacerých hráčov Slavošoviec rozbiehali pomalšie. Polčas bol totiž ešte bez gólov. Potom však prišli zlepené góly Šoltésa a Rencsoka.

Miska váh sa tak preklopila na stranu Drnavy. V závere sa do streleckej listiny zapísal aj brankár Zakhar, keď premenil penaltu.

Naopak, bez gólov sa hralo v Hrhove. Betliarčania si nedokázali udržať tesné polčasové vedenie 1:0.

Hostia z Rožňavského Bystrého v úvode druhého polčasu vyrovnali a päť minút pred koncom Lompart pridal víťazný gól. Výsledkom 1:2 sa skončil aj zápas v Bohúňovo. Priebeh mal však trochu odlišný. Rudná totiž už do prestávky viedla o dva góly. Domáci v druhom polčase už len korigovali gólom R. Liptáka.

Vyšná Slaná na konci jesene síce zakopla, no v jarnej odvete odštartovala dobre. Doma zdolala Jablonov n/T 2:0. Voľno v tomto kole mali futbalisti ZK Dlhá Ves.

Štatistika

I. trieda 15. kolo

Betliar – Rožňavské Bystré 1:2 (1:0)Góly: 37. L. Fafrák – 53. M. Molnár, 85. M. Lompart, ŽK: 80. R. Fabian – 28. Fi. Čapó, 85. M. Lompart, R: L. Gyenes, DZ: P. Béreš, D: 120. BETLIAR: Ľ. Šofranko – Ľ. Árvay, L. Fafrák (80. P. Boroš), R. Fabian, M. Árvay, M. Ďuriček (53. M. Jerga), S. Cirbus, J. Benedikty (70. D. Poťmák), I. Lörincz, L. Lörincz, L. Poťmák. ROŽŇAVSKÉ BYSTRÉ: Cs. Koncz – M. Molnár, I. Demjan, D. Koncz, Š. Dorkin, T. Kuchta, J. Lipták Giba, Jar. Gonos (46. P. Kubej), M. Lompart (89. I. Galata), J. Urban ml., Fi. Čapó.

Vyšná Slaná – Jablonov n/T 2:0 (2:0) Góly: 32. O. Kračún, 32. M. Gallo, ŽK: 0 – 31. G. Páll, R: D. Poťmák, DZ: F. Drenko, D: 70. VYŠNÁ SLANÁ: R. Lindák – M. Molčan, M. Gallo, P. Zabrel, B. Kuzma, P. Rogos, J. Barnák, T. Gebe (66. J. Ambrúž), M. Fifik, O. Kračún (82. M. Poliak), M. Bendík. JABLONOV n/T: R. Balázs – L. Zajdó, M. Fifik, G. Páll (75. E. Mackovjak), Pas. Milata, Á. Kardos, A. Kerekeš, G. Lázár (82. Pa. Hutník), Pat. Milata, P. Pál Balázs (60. Á. Kerekes), F. Rohály.

Bohúňovo – Rudná 1:2 (0:2) Góly: 55. R. Lipták – 3. M. Chochol, 40. Fr. Čapó, ŽK: 85. R. Kováč 73. Fr. Čapó, R: J. Ször, DZ. J. Šmelko, D: 60. BOHÚŇOVO: G. Dókus – L. Kovács, A. Szaniszló, R. Kulik, T. Kovács, K. Illés, G. Šušán, N. Švajko, K. Csótó (75. R. Kováč), T. Antóny, R. Lipták. RUDNÁ: R. Szöllös – O. Sanisló, Cs. Óvary, O. Vysoký, M. Chochol, Ľ. Hatvaník, R. Štefán, P. Kontra, P. Szöllös, A. Hanzlík (90. T. Vanyo), Fr. Čapó (85. A. Burdiga).

Hrhov – Vlachovo 0:0 Góly: bez, ŽK: 25. M. Hranyó – 0, R: M. Uharček, DZ: Š. Bodnár, D: 70. HRHOV: Z. Halász – K. Demeter, Cs. Kováts, T. Zsigrai, R. Bernáth, M. Dunka (85. R. Kardos), N. Zupko, An. Herczeg, G. Veverica, E. Rybár (80. A. Szirotnyák), M. Hranyó (57. T. Szakács). VLACHOVO: M. Pitoňák – I. Gallo, B. Vysoký, S. Ogurčák, Mar. Marciš, O. Leskovjanský, Š. Brondoš, J. Valko, Mar. Gál, F. Šivec, Mil. Gál (88. P. Varga).

Drnava – Honce 4:0 (0:0) Góly: 51. K. Šoltés, 52. J. Rencsok, 64. R. Szücs ml., 70. D. Zakhar (11 m), ŽK: 0 – 70. T. Fandák, R: J. Gyenes, DZ: O. Vysoký, D: 70. DRNAVA: D. Zakhar – P. Búlik, Ra. Znak, J. Kovács (81. Š. Icsó), B. Šoltés, M. Mázik, T. Kardoš, Jak. Maliňák, K. Šoltés, J. Rencsok, r. Szücs ml. HONCE: Pe. Gere – V. Kacara, M. Pástor, J. Sklenár, J. Pástor, J. Hric, S. Dzureň, O. Varga (11. T. Fandák), M. Balco (58. R. Genči), J. Tomi, O. Tökölyi.

Nižná Slaná – Krh. Dlhá Lúka 0:9 (0:2) Góly: 27., 44., 50. a 56. J. Čižmár, 55. R. Bubenčík, 58., 72. a 89. L. Héger, 70. R. Klinko, ŽK: 0 – 58. L. Héger, R: J. Molnár, DZ: Š. Hadar, D: 100. NIŽNÁ SLANÁ: R. Nemec – P. Lipták, Mil. Schvarz, V. Karas, M. Prónai, G. Keršák, D. Valko, V. Mihalík (61. M. Maťo), L. Urban, P. Kašai (13. B. Olexa (72. J. Junger)), J. Gelda. KRH. DLHÁ LÚKA: M. Manko – K. Albert, I. Bošela, P. Klárik (63. O. Šomšák), P. Luspaj, J. Čižmár, R. Bubenčík, Š. Bodnár, M. Szilágyi (75. J. Gebe), L. Héger, R. Klinko.