Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky

Prehľad jesennej časti 1. triedy: Na čele zimuje Krásnohorská Dlhá Lúka

Najvyššia okresná futbalová súťaž má za sebou chvíľami dramatickú jesennú časť.

Rudná. Futbalisti Sokola Rudná zimujú ma treťom mieste. Doma zdolali Dlhú Ves 6:1.Rudná. Futbalisti Sokola Rudná zimujú ma treťom mieste. Doma zdolali Dlhú Ves 6:1. (Zdroj: Peter Podolinský)

Dovedna padlo 398 gólov, vylúčených bolo 17 hráčov, jedno mužstvo vystúpilo zo súťaže.

ROŽŇAVA. Okresná futbalová I. trieda má zimnú prestávku. Na jeseň odohrali všetkých trinásť kôl a pridali k nim aj predohrávku prvého jarného kola.

Na vedúcej priečke zimuje Krh. Dlhá Lúka so štvorbodovým náskokom pred Vyšnou Slanou a tretia je so stratou štyroch bodov Rudná.

Na opačnom konci sú Honce. No aj keď sú na poslednom mieste, nemusí to ešte znamenať vypadnutie.

Po siedmom kole sa totiž so súťaže odhlásili Dedinky a výsledky zápasov mužstva boli anulované.

SkryťVypnúť reklamu

Stabilnú dvanástku tímov v ročníku 2015/2016 doplnila Nižná Slaná, ktorá sa do najvyššej okresnej súťaže vrátila po desiatich rokoch.

Z V. Košicko-gemerskej ligy vypadol do okresu Betliar.

V I. triede zostal aj víťaz predchádzajúcej sezóny Baník Drnava. Vzhľadom na finančné nároky sa vzdal postupu do V. ligy.

Dramatický štart

Už situácia pred prvým kolom naznačila, že ročník nebude jednoduchý. Nebolo totiž jasné, či mužstvo FK Honce nastúpi alebo nenastúpi do súťaže. Nakoniec nastúpilo.

Hneď v prvom kole druhý augustový víkend nevycestovali hráči Jablonova n/T na zápas do Bohúňova. Príčinou bol fakt, že štyria hráči boli na dovolenke, traja prestúpili do iných klubov. K dispozícii tak bolo sedem hráčov.

Nasadeniu dorastencov zabránili nedotiahnuté záležitosti v elektronickom systéme. Na odložení zápasu sa so súperom dohodnúť nepodarilo.

Emócie sa naplno prejavili v zápase medzi Hrhov a Rudnou. Po polhodine hry odpískal rozhodca penaltu proti domácim, po ktorej nasledovalo vylúčenie dvoch domácich hráčov.

V druhom polčase muselo viacero hráčov domáceho Hrhova pre zranenie odísť z hracej plochy. Po necelej hodine hry tak klesol počet hráčov Hrhova pod sedem a rozhodca tak musel zápas predčasne ukončiť.

V druhom kole sa pre horúce počasie začali zápasy až o 17.15 hod. Favoriti nezakopli a začala sa vytvárať vedúca skupina zložená z Krh. Dlhej Lúky, Vyšnej Slanej, Rudnej a Drnavy.

Rozhodla posila

Šlágrom tretieho kola bolo susedské derby medzi Drnavou a Krh. Dlhou Lúkou. Domáci začali dobre, no do polčasu bol stav vyrovnaný 2:2.

Dočítajte článok - prihláste sa alebo si predplaťte Korzar.sk
Odomknite článok za pár sekúnd cez SMS predplatné za 4 € každé 4 týždne. Pošlite SMS s textom C3Z44 na číslo 8787. Predplatné môžete kedykoľvek zrušiť (viac na www.sme.sk/vop).
Ďalšie možnosti platby:
Dočítajte článok - prihláste sa alebo si predplaťte SME.sk
Odomknite článok za pár sekúnd cez SMS predplatné za 4 € každé 4 týždne. Pošlite SMS s textom M3Z44 na číslo 8787, alebo kliknite na „Objednať cez SMS“ a odošlite predvyplnenú správu. Predplatné môžete kedykoľvek zrušiť (viac na www.sme.sk/vop).