Streda, 15. júl, 2020 | Meniny má HenrichKrížovkyKrížovky

Jesenným víťazom je Krásnohorská Dlhá Lúka

V poslednom kole jesennej časti I. triedy sa zrodilo päť vyrovnaných výsledkov.

V Rudnej videli diváci len jediný gól. Jeho autorom bol strelec Drnavy Jozef Rencsok.V Rudnej videli diváci len jediný gól. Jeho autorom bol strelec Drnavy Jozef Rencsok. (Zdroj: Peter Podolinský)

V poslednom kole jesennej časti I. triedy sa zrodilo päť vyrovnaných výsledkov, keď o víťazstve rozhodoval jeden gól. Jedine Jablonov n/T v susedskom derby s Hrhovom vyhrali vyšším rozdielom. Aj keď mala Krh. Dlhá Lúka v tomto kole voľno, zaváhanie Vyšnej Slanej, ktorá utŕžila prvú prehru v súťaži, znamená, že sa stala víťazom jesennej časti s jednobodovým náskokom práve pred Vyšnou Slanou. Na treťom mieste je i napriek domácej prehre s Drnavou Sokol Rudná.

ROŽŇAVA. Vyšná Slaná hostila v poslednom kole Rožňavské Bystré. Na zisk jesenného prvenstva im stačila aj remíza. No nebolo im to dopriate.

Hostia sa zamerali na pozornú obranu a rýchle protiútoky a snažili sa využiť chyby súpera. Podarilo sa im to už po necelej štvrťhodine hry.

Po zaváhaní domácich v strede získali loptu, posunuli ju dopredu. Lipták Giba prešiel cez dvojicu domácich hráčov a jeho strelu spoza šestnástky mohol Lindák len sledovať.

Potom sa hra presunula na polovicu súpera, no domácim sa gól dať nedarilo.

Po polhodine hry mali výhodu penalty, no B. Kuzma tentoraz mieril nad. Hostia ešte raz pohrozili, no strela skončila na brvne.

V neúspešnom dobíjaní brány pokračovali domáci až do konca zápasu. Päť minút pred koncom mali znova výhodu pokutového kopu, no Koncz pokus M. Galla chytil.

Domáci tak zostali prvýkrát v tejto sezóne po zápase bez bodu.

Stretnutia Rudnej s Drnavou sú zväčša dramatické a napínavé. Inak to nebolo ani teraz. Hráči každej zo strán si vyslúžili po tri žlté karty, domáci Molčan navyše videl aj červenú kartu. O jediný gól zápasu sa v 79. min. postaral kanonier Drnavy J. Rencsok.

Betliarčania sa po slabších výsledkoch zo začiatku sezóny rozbehli. V súboji s Bohúňovom to však spočiatku vôbec nevyzeralo ružovo. V 47. min. bol totiž stav 0:3 a domáci mali na konte navyše aj nepremenenú penaltu.

Pri nej sa vyznamenal brankár P. Rákay. Rovnako si do polčasu pripísal ešte viacero úspešných zákrokov. Po niečo viac ako hodine hry sa šestnástkou hostí prekľučkoval R. Fabián, ktorého možno hostia aj z obavy pred penaltou pustili a obrat v zápase sa začal.

O minútu na to pridali domáci druhý gól, o desať minút na to vyrovnali.

O domácom víťazstve 4:3 potom rozhodol premenenou penaltou necelú štvrťhodinu pred koncom Oravec.

Honce privítali Dlhú Ves. Hostí na jeseň trápia zranenia a káder tak málokedy nastupuje v optimálnej zostave.

No zdá sa, že tentoraz ju mali. Darilo sa hlavne strelcovi hostí Mičinskému. Dvakrát dotiahol náskok domácich a päť minút pred koncom rozhodol o víťazstve Dlhej Vsi 4:3.

Výsledkom 4:3 sa skončil aj tretí zápas. Vlachovo hostilo v susedskom derby Nižnú Slanú. Hostia síce inkasovali už v druhej minúte, no potom otočili na 1:2, no záver polčasu priniesol tri góly a do druhého dejstva išli mužstvá za stavu 3:3. V ňom už videli diváci len jeden gól. Jeho autorom bol domáci B. Vysoký.

Vzhľadom na sviatočnú nedeľu sa spomínané zápasy odohrali už v sobotu. Na nedeľu zostalo len jediný, susedské derby medzi Jablonovom n/T a Hrhovom. Aj teraz padol gól veľmi skoro, hostia z Hrhova viedli už po piatich minútach.

No v ďalšom priebehu už dávali góly len domáci. Do polčasu otočili na 2:1 a po prestávke pridali ešte dva góly.

Slnečné počasie ostatných dní futbalu praje, preto zväz rozhodol o predohrávke prvého jarného kola, ktorá sa odohrá najbližší víkend.

I. trieda

13. kolo

Vyšná Slaná - Rožňavské Bystré 0:1 (0:1) Gól: 14. J. Lipták Giba, ŽK: 23. P. Rogos, 43. B. Kuzma, R: M. Macko, DZ: J. Bobrík, D: 60. VYŠNÁ SLANÁ: R. Lindák – M. Molčan, M. Vido, A. Rogos, M. Gallo, P. Zabrel, O. Kračún (56. P. Šimon), B. Kuzma, F. Gallo, P. Rogos, O. Liptai. ROŽŇAVSKÉ BYSTRÉ: Cs. Koncz st. - M. Molnár, F. Čapó, D. Koncz, T. Kuchta, J. Lipták Giba, Jar. Gallo, J. Urban ml., D. Palašta, Cs. Koncz ml., J. Urban st.

Betliar – Bohúňovo 4:3 (0:2) Góly: 63. R. Fabián, 64. a 77. (11 m) M. Oravec, 72. M. Ďuriček – 8. a 45. M. Lovas, 47. P. Pál Balázs, ŽK: 90. M. Oravec – 28. A. Szaniszló, 43. D. Kalo, 55. M. Podracký, 68. P. Pál Balázs, R: L. Gyenes, DZ: G. Gašpar, D: 70. BETLIAR: L. Fabián – Ľ. Árvay, L. Fafrák, T. Handlovič, R. Fabián, M. Árvay, M. Ďuriček, Ke. Ivanko, S. Cirbus, M. Oravec, J. Benedikty. BOHÚŇOVO: P. Rákai – L. Kovács, R. Kováč, A. Szaniszló, G. Urbán, T. Antóny, P. Pál Balázs, M. Lovas, D. Kalo, R. Kulik, M. Doboš.

Jablonov n/T – Hrhov 4:1 (2:1) Góly: 24. A. Viszlay, 42. a 89. L. Zajdó, 54. F. Rohály – 5. A. Szirotnyák, ŽK: 30. M. Fifik – 34. a 81. K. Demeter, ČK: 81. K. Demeter (Hrhov), R: M. Uharček, DZ: P. Béreš, D: 100. JABLONOV n/T: R. Balázs – L. Zajdó, M. Fifik, G. Páll, P. Milata, Pa. Hutník (60. Á. Kerekes), Á. Kardos, A. Kerekeš, A. Viszlay, G. Lázár, F. Rohály (85. P. Ungváry Szabó). HRHOV: Z. Halász – Cs. Kováts, K. Demeter, T. Zsigrai, R. Kardos, G. Veverica, N. Bodnár, A. Rigó, D. Dunka (75. D. Dankoň, A. Szirotnyák, E. Rigó.

Rudná – Drnava 0:1 (0:0) Gól: 79. J. Rencsok, ŽK: 37. Cs. Óvary, 53. M. Chochol, 80. Z. Molčan – 33. J. Kovács, 58. J. Barczi, 71. J. Görgei, ČK: 80. Z. Molčan (Rudná), R: S. Haviarik, DZ: Š. Bodnár, D: 50. RUDNÁ: R. Szöllös – L. Šimon (20. S. Ďuriček), M. Galajda, R. Madarász, O. Sanisló, Cs. Óvary, O. Vysoký, V. Konček (71. Z. Molčan), P. Kontra, R. Štefán, M. Chochol (61. A. Hanzlík). DRNAVA: D. Zakhar – J. Kovács, J. Görgei (89. N. Vozár), M. Maliňák, E. Polyák, J. Barczi (87. D. Babič), J. Čeľovský, K. Šoltés, B. Šoltés, J. Rencsok, R. Szücs ml.

Vlachovo – Nižná Slaná 4:3 (3:3) Góly: 2. I. Gallo, 38. T. Pitoňák, 44. (11 m) a 82. B. Vysoký – 31. J. Cangár, 34. a 41. G. Keršák, ŽK: 26. Mar. Marciš, 30. I. Gallo, 54. R. Sýkora, 75. T. Pitoňák, 83. F. Šivec – 27. J. Gelda, R: J. Gyenes, DZ: F. Drenko, D: 80. VLACHOVO: M. Leško, P. Hricko, B. Vysoký, R. Sýkora, Mar. Marciš, M. Šivec, B. Rupp (62. Mil. Gál), O. Leskovjanský, F. Šivec, T. Pitoňák (88. Ľ. Kožár), I. Gallo (46. J. Valko). NIŽNÁ SLANÁ: R. Nemec – P. Lipták, J. Cangár, B. Olexa (62. A. Bodnár), M. Prónai, G. Keršák, Mar. Gallo, V. Mihalík, L. Urban, P. Kašai (67. Mil. Schvarz), J. Gelda.

Honce – Dlhá Ves 3:4 (1:1) Góly: 45. O. Kočiš, 57. J. Pástor, 75. L. Hajdu – 28., 70., 78. a 85. P. Mičinsky, ŽK: 37. L. Hajdu, 88. J. Pástor – 24. A. Labina, 58. V. Ferdinand, 88. A. Flander, R: J. Molnár, DZ: Š. Máté, D: 50. HONCE: Pe. Gere – V. Kacara, I. Galata, J. Pástor, L. Krága, M. Vranec, L. Hajdu, D. Forgáč, O. Kočiš, M. Pástor (M. Mogyorósi), T. Fandák. DLHÁ VES: G. Pomaj – G. Ferdinand, M. Makkai, D. Zsóri, A. Örvös, V. Ferdinand, A. Flander, P. Mičinsky, T. Lörincz, A. Labina, At. Pomaj (89. T. Segyo).

1. Krh. Dlhá Lúka 12 10 2 0 49:18 32
2. Vyšná Slaná 12 10 1 1 47:9 31
3. Rudná 12 7 3 2 35:15 24
4. Drnava 12 7 1 4 40:17 22
5. Rož. Bystré 12 6 2 4 24:16 20
6. Vlachovo 12 6 0 6 31:42 18
7. Jablonov n/T 12 5 1 6 27:28 16
8. Betliar 12 4 2 6 18:26 14