O bod prišli v samotnom závere

Rožňava ťahá šnúru prehier.
Rožňava ťahá šnúru prehier. (Autor: Peter Podolinský)
Peter Podolinský|20. okt 2015 o 00:00

Rožňavskí futbalisti v súboji s Veľkým Folkmárom síce boli lepším tímom, vyhrať však dokázali len na šance.

Rožňavskí futbalisti majú za sebou ďalší zo smolných zápasov. V súboji 13. kola IV. ligy Juh s Veľkým Folkmárom síce boli počas celého zápasu lepším tímom, vyhrať však dokázali len na šance. Po chybe dve minúty pred koncom inkasovali gól na konečných 1:2.

ROŽŇAVA. Hosťom sa podarilo presnou strelou Serbina ísť do vedenia už v 13. min. Domáci sa potom pustili do dobýjania brány súpera, no do siete sa im podarilo dostať loptu až v 76. min. po hlavičke Korfantu.

V nasledujúcich minútach chcel strhnúť víťazstvo na svoju stranu, no hostia hrajúci na brejky čakali na svoju príležitosť. Tá prišla dve minúty pred koncom a R. Jurko sa nemýlil.

„Máme dvojtýždňovú maródku, osem hráčov mimo. Pôvodne sme chceli zápas odložiť, no nevyšlo to. Tak sme sem prišli takto. Na lavičke som bol len ja, aj do brány aj do hry,“ začal tréner FK Slovan Veľký Folkmar Radek Sasák.

Cieľ bol jednoduchý. „Išli sme zahrať dobrý zápas. Nemali sme čo stratiť. Vedeli sme, že domáci má síce mladé mužstvo, no za svoje výkony je možno aj neprávom na spodku tabuľky. Lebo aj v tomto zápase predviedli dobrý sympatický výkon, mali šance, ale futbalová šťastena je vrtkavá.“ pokračoval Sasák.

Oklieštená zostava

Zostava tak bola dosť oklieštená.

„V zostave v akej sme hrali a na ťažkom teréne sme sa sústredili na brejky. Dôležité tiež bolo, aby sa nikto nezranil. Nech máme hráčov aj do ďalšieho zápasu. V prvom polčase Serbin pekne trafil. Domáci mali šance, ale prvý polčas sme prežili. V druhom domáci mali viac príležitostí, podržal nás brankár Jurko. Čakali sme trpezlivo na brejkovú situáciu a nakoniec nám vyšla. Za stavu 1:1 domáci išli do brejku, my sme išli do brejku. V podstate tých posledných pätnásť minút zápasu lámal chlebík. Kto dá gól, vyhrá. Futbalová šťastena sa priklonila k nám. Išli sme za cieľom, že nám ten brejk vyjde. Jurko a Belej góly dať vedia. Majú skúsenosti, brejk vyšiel, Roman Jurko to dal. Po takomto zápase sa tešíme veľmi, brali by sme aj bod, ale spokojný sme aj s troma. Chcem a podakovať celému mužstvu za bojovný, kolektívny výkon v tom ako sme boli oklieštený. Veľmi pekne im ďakujem,“ uzavrel Sasák.

Domácemu trénerovi nebolo veľmi do reči.

„Základ bol v tom, že sme nevyužili veľa šancí. Za stavu 1:1 sme možno až príliš otvorili hru, ale veľmi sme chceli zvíťaziť. No keď toľko šancí nevyužijeme, tak nemôžeme vyhrať. Celý zápas bol o tom istom, že sme hrali, snažili sa, mali šance, no nedokázali sme ich využiť,“ uviedol tréner MFK Rožňava Ladislav Dávid.