Utorok, 27. október, 2020 | Meniny má SabínaKrížovkyKrížovky

V Slavošovciach sa trikrát červenalo

Posledné jesenné kolo sa na trávnikoch II. triedy nezaobišlo bez vylúčení.

Jesenné prvenstvo. Jesenným lídrom sa stali futbalisti z Kružnej.Jesenné prvenstvo. Jesenným lídrom sa stali futbalisti z Kružnej. (Zdroj: Karol Csobádi)

Posledné jesenné kolo sa na trávnikoch II. triedy nezaobišlo bez vylúčení a arbitri museli ťahať červenú kartu až päťkrát z toho trikrát v Slavošovciach. Nedohrali tak Lalík a Gecelovský zo Slavošoviec, Mezei z Kružnej, Dudáš zo Štítnika a L. Rusňák z mužstva Ml. Brzotín. Vlastencom sa prezentoval Szabó z Kružnej. Arbitri nariadili až osem pokutových kopov, z ktorých neskóroval Čech z Plešivca a Prokšej zo Štítnika.

ROŽŇAVA. Na poste lídra prezimuje Kružná so štvorbodovým náskokom na druhú Paču. Tretí Štítnik stráca päť a rezerva Gemerskej Hôrky šesť bodov.

Jesennú tabuľku uzatvára Ml. Brzotín s jediným bodom. Predposledná priečka patrí Slavošovciam, ktorým sa podarilo nahromadiť päť bodov.

Polovičným kráľom strelcov sa s 20 gólmi stal bezkonkurenčne O. Kerekeš z Kružnej, ktorý obhájil minuloročné prvenstvo.

Pača rozhodla po obrátke

Druhý celok aktuálnej tabuľky Pača sa predstavila na pôde Ml. Brzotín. Do vedenia šli domáci zásluhou Al. Polyáka, ale hostia následne trikrát skórovali Gajdošom, Pisárom a Adamom z nariadenej penalty.

Po obrátke ešte autor úvodného domáceho gólu Al. Polyák znížil na kontaktný gól, ale hostia pridali Gajdošom a Zagibom ďalšie góly, čím rozhodli o víťazstve rozdielom triedy.

Domáci záver dohrávali bez Rusňáka, ktorého po dvoch napomínaniach arbiter vylúčil.

Dve penalty, tri červené i vlastenec

V Slavošovciach sa predstavil aktuálny líder z Kružnej. Skóre otvoril hosťujúci Varga, ale ešte do polčasu po vlastenci vyrovnal jeho spoluhráč Szabó.

Po obrátke už hostia skórovali do správnej siete. Najprv Kamenský z penalty po druhýkrát ujal hostí do vedenia a neskôr Kerekeš tesný náskok i poistil.

Desať minút pred koncom vyťažili hostia štvrtý gól, keď z druhej nariadenej penalty tentoraz prekonal domáceho gólmana jeho náprotivok Salai. To už domáci hrali bez vylúčeného Lalika.

V samom závere musel arbiter opäť vyťahovať červenú kartu, nakoľko za vzájomné napadnutie vylúčil Gecelovského z domáceho a Mezeiho z tábora hostí.

Prokšej mal blízko k hetriku

Štítnik hostil rezervu Krh. Podhradia. Domáci v závere úvodnej polhodinky dvakrát skórovali Prokšejom, ale z kopačky Horvátha inkasovali kontaktný gól do šatne.

To však do polčasu nebolo všetko. Domáci v poslednej minúte mali výhodu penalty, ale strelu v podaní Prokšeja, ktorý tak mohol zaznamenať hetrik, gólman hostí Darvaš vyrazil.

Po hodine hry hostia dokonca vyrovnali Gyuľkášom a zápas tak zdramatizovali. Neskôr sa však domácim po góle Ragyinu predsa len podarilo streliť víťazný gól.

Dvanásť minút pred koncom uvidel domáci Dudáš druhú žltú kartu a následná červená ho vyradila z pokračovania v hre.

V Hôrke i Plešivci viedli hostia

V Hôrke sa gólom Herchla ujali vedenia hostia z Rakovnice, ale Zsóri ešte do polčasu jednogólové manko zmazal a po obrátke otočil priebežný stav Tomi.

Hostia však gólom L. Lörincza z penalty vyrovnali. Posledné slovo mal však autor úvodného domáceho gólu Zsóri, ktorý z nariadenej penalty dosiahol víťazný gól.

V Plešivci sa podobne ako v Hôrke vedenia ujali hostia z rezervy Krh. Dlhej Lúky, keď skóre otvoril R. Klárik z pokutového kopu. Domáci Lipták však gólom do šatne vyrovnal. Rozhodnúť o domácom víťazstve mohol Čech, ale po nariadenej penalte bránu hostí minul.

V záverečnej štvrťhodine sa však podarilo skórovať Havrlentovi, ktorý tak rozhodol o domácom víťazstve.

II. trieda

Výsledkový servis 9. kola: Gemerská Hôrka B - Rakovnica 3:2 (1:1) G: V. Zsóri 2 (1 z 11 m), Z. Tomi - E. Herchl, L. Lörinc (11m). Slavošovce - Kružná 1:4 (1:1) G: M. Szabó (vlastný) - L. Varga, Kamenský (11 m), Kerekeš, Salai (11 m), ČK: J. Lalík, J. Gecelovský (obaja Slavošovce) - L. Mezei (Kružná). Plešivec - Krh. Dlhá Lúka B 2:1 (1:1) G: R. Lipták, Havrlent - R. Klárik (11 m). Štítnik - Krh. Podhradie B 3:2 (2:1) G: Prokšej 2, Ragyina - P. Horváth, J. Gyuľkáš, ČK: L. Dudáš (Štítnik). Ml. Brzotín - Pača 2:5 (1:3) G: Al. Polyák 2 - Gajdoš 2, Pisár, Adam (11m), M. Zagiba, ČK: L. Rusňák (Ml. Brzotín).

1. Kružná 9 8 0 1 50:7 24
2. Pača 9 6 2 1 37:17 20
3. Štítnik 9 6 1 2 26:17 19
4. Gem. Hôrka B 9 6 0 3 29:17 18
5. Rakovnica 9 4 3 2 21:14 15
6. Plešivec 9 2 3 4 22:27 9
7. Krh. Podhradie B 9 2 3 4 18:28 9
8. Krh. Dlhá Lúka B 9 2 1 6 25:26 7