Vedúca dvojica uniká súperom

Najlepší strelec Rudnej Matej Chochol si v zápase s Dlhou Vsou pripísal ďalšie dva góly. (Autor: Peter Podolinský)
Peter Podolinský|20. okt 2015 o 00:00

Jediné body z ihriska súpera si priniesla Krásnohorská Dlhá Lúka. Betliar prekvapivo zdolal Drnavu.

V uplynulom 11. kole I. triedy sa darilo hlavne domácim celkom. Jediné body z ihriska súpera si priniesla Krh. Dlhá Lúka. Betliar trochu prekvapivo zdolal Drnavu. Bohúňovo si po dlhšom čase pripísalo víťazstvo.

ROŽŇAVA. Súboj o prvé miesto medzi Krh. Dlhou Lúkou a Vyšnou Slanou pokračoval aj v uplynulom kole. Znova ani jeden zo súperov nezaváhal, no víťazstvá neboli až také hladké.

Honce nastúpili proti Krh. Dlhej Lúke zo zámerom inkasovať čo najmenej gólov. Keď však do 19. min. prehrávali 0:2, zdalo sa, že sa im predsavzatie nepodarí naplniť. Ďalší priebeh zápasu bol však iný. Domáci húževnato bránili.

V úvode druhého polčasu znížili, no zároveň prišli o brankára R. Genčiho, ktorý za hru rukou mimo územie šestnástky uvidel červenú kartu. Do brány sa postavil O. Fabián. Hostia však oslabenie domácich využiť na prikrášlenie výsledku využiť nedokázali. Naopak, hostia siahali po bode, no nastrelili len brvno.

Hrhov sa na pôde favorita nedal zahanbiť a v prvom polčase musela domáca Vyšná Slaná dvakrát doťahovať náskok hostí.

Natiahli náskok

Po prestávke však už mala opraty zápasu pevne v rukách a troma gólmi natiahla náskok na konečných 6:3. Ďalším hetrikom sa prezentoval najlepší strelec súťaže B. Kuzma.

Vedúca dvojica má po jedenástom kole osem resp. sedembodový náskok pred treťou Rudnou.

Do konca jesennej časti čakajú Vyšnú Slanú ešte dva zápasy, Krh. Dlhá Lúka bude mať v poslednom kole voľno.

Tak či tak, o tom, kto bude zimovať na prvom mieste sa s najväčšou pravdepodobnosťou rozhodne medzi týmito dvoma mužstvami.

Dlhú Ves počas celej jesene trápia zranenia hráčov základného kádra. Priestor tak dostávajú hráči z lavičky či dorastenci. Odzrkadľuje sa to aj na výsledkoch.

V Rudnej už do prestávky prehrávali 1:4. V úvode druhého polčasu sa síce hra sčasti vyrovnala, no boli to znova domáci, ktorí po ďalších dvoch góloch vyhrali 6:1.

Udržali jednogólový náskok

Betliarčania hostili Drnavu a v úvode stavili na brejky. Jeden z nich vyšiel a tak po štvrťhodine hry viedli 1:0.

V ďalšom priebehu sa sústredili na obranu a čakali na ďalšiu brejkovú šancu. Hralo sa teda prevažne medzi šestnástkami a diváci veľa šancí nevideli. Nakoniec sa tak zápas skončil 1:0.

Jablonov n/T privítal Nižnú Slanú a v prvom polčase ponúkol súperovi vedenie po vlastnom góle A. Viszlaya. Po prestávke sa podarilo domácim vyrovnať a o necelých desať minút aj otočiť zápas na svoju stranu.

Hráči Sokola Bohúňovo sa už dlho neradovali z víťazstva. Navyše po odstúpení Dediniek o jedno prišli. Teraz však bodovali naplno.

Pomohli im k tomu aj hostia z Rožňavského Bystrého. Už v 9. min. si dali vlastenca. V druhom polčase potom poistil víťazstvo z penalty P. Pál Balázs.

Štatistika - I. trieda

11. kolo

Bohúňovo - Rožňavské Bystré 2:0 (1:0) Góly: 9. O. Ujházi (vlastný), 68. P. Pál Balázs (11 m), ŽK: 76. T. Antóny, 88. R. Lörincz – 67. T. Kuchta, R: L. Gyenes, DZ: Š. Hadar, D: 50. BOHÚŇOVO: G. Dókus – R. Lörincz, G. Urbán, L. Kovács, A. Szaniszló, K. Illés (76. M. Lovas), R. Kulik (46. M. Doboš), T. Antóny, P. Pál Balázs, M. Podracký (60. D. Kalo), R. Kováč. ROŽŇAVSKÉ BYSTRÉ: Cs. Koncz st. – T. Kuchta, P. Kubej, P. Minčík, J. Lipták Giba, J. Urban st., Jar. Gallo, Cs. Koncz ml., J. Urban ml., Š. Dorkin, O. Ujházi.

Vyšná Slaná – Hrhov 6:3 (3:3) Góly: 3., 53. a 60. (11 m) B. Kuzma, 21. a 74. M. Fifik, 33. J. Barnák – 9. N. Bodnár, 11. G. Ongyik, 31. A. Rigó, ŽK: 70. B. Kuzma – 49. A. Rigó, 60. L. Saksoň, 70. K. Demeter, 83. N. Bodnár, R: V. Martinko, DZ: Š. Bodnár, D: 70. VYŠNÁ SLANÁ: R. Lindák – M. Molčan (78. M. Oravec), M. Vido, P. Rogos, A. Rogos, P. Zabrel, M. Fifik, O. Kračún, T. Gebe (53. P. Šimon), B. Kuzma, J. Barnák (66. M. Hadar). HRHOV: L. Saksoň – G. Ongyik, K. Demeter, Cs. Kováts, T. Zsigrai, R. Kardos, G. Veverica, N. Bodnár, A. Rigó, A. Szirotnyák (77. P. Červený), E. Rigó (62. D. Danko).

Betliar – Drnava 1:0 (1:0) Gól: 15. M. Jerga, ŽK: 9. L. Poťmák, 37. D. Poťmák – 22. R. Szücs ml., 70. J. Maliňák, 87. P. Búlik, R: M. Macko, DZ: J. Šmelko, D: 80. BETLIAR: Ľ. Šofranko – D. Poťmák, Ľ. Árvay, L. Poťmák, M. Jerga (90. M. Árvay), T. Handlovič, R. Fabián, M. Ďuriček, S. Cirbus, M. Oravec, J. Benedikty (90. Ka. Ivanko). DRNAVA: D. Zakhar – R. Dókus, R. Kovács, M. Maliňák, J. Čeľovský, R. Szücs ml., Jak. Maliňák, K. Šoltés (82. E. Polyák), M. Mázik (46. B. Šoltés), P. Búlik, J. Rencsok.

Jablonov n/T – Nižná Slaná 2:1 (0:1) Góly: 68. Á. Kardos, 82. M. Fifik – 22. A. Viszlay (vlastný), ŽK: 0 – 51. M. Prónai, R: D. Poťmák, DZ: O. Vysoký, D: 50. JABLONOV n/T: R. Balázs – L. Zajdó, M. Fifik, G. Páll, P. Milata, Pa. Hutník (65. Á. Kerekes), Á. Kardos, A. Kerekeš, A. Viszlay, G. Lázár, F. Rohály (90. P. Ungváry Szabó). NIŽNÁ SLANÁ: R. Nemec – P. Lipták, B. Olexa (70. A. Bodnár), J. Cangár, M. Prónai, G. Keršák, P. Kuchta, D. Valko, L. Urban, P. Kašai, J. Gelda.

Rudná – Dlhá Ves 6:1 (4:1) Góly: 17. a 18. M. Chochol, 29. a 43. S. Ďuriček, 68. R. Madarász, 80. L. Šimon (11 m) – 24. A. Örvös (11 m), ŽK: 24. M. Galajda, 35. M. Chochol – 58. G. Ferdinand, R: M. Uharček, DZ: P. Béreš, D: 100. RUDNÁ: R. Szöllös – L. Šimon, M. Galajda, R. Madarász, O. Sanisló, O. Vysoký, M. Chochol (61. Z. Molčan), Cs. Óvary, S. Ďuriček (61. D. Orbán), T. Pavlík, P. Kontra (46. P. Szöllös). DLHÁ VES: G. Pomaj – G. Ferdinand, M. Makkai, D. Zsóri, A. Örvös, V. Ferdinand, L. Novák ml., M. Jakubecz (8. S. Pomaj), N. Kövesdi, M. Cvíba, N. Csótó.

Honce – Krh. Dlhá Lúka 1:2 (0:2) Góly: 55. L. Krága – 6. R. Klinko, 19. Szilágyi, ŽK: 0 – 20. L. Héger, 70. I. Bošela, ČK: 55. R. Genči (Honce), R: J. Molnár, DZ: F. Drenko, D: 50. HONCE: R. Genči – V. Kacara, I. Galata, J. Pástor, L. Krága, M. Vranec, L. Hajdu, D. Forgáč, O. Fabian, O. Tökölyi, M. Pástor. KRH. DLHÁ LÚKA: M. Manko – K. Albert, I. Bošela, P. Luspaj, J. Čižmár, R. Bubenčík, Š. Bodnár, R. Klinko (57. I. Demján), P. Klárik, M. Szilágyi, L. Héger.

1. Krh. Dlhá Lúka 11 9 2 0 46:17 29
2. Vyšná Slaná 10 9 1 0 45:8 28
3. Rudná 10 6 3 1 32:13 21
4. Drnava 10 6 1 3 38:13 19
5. Rož. Bystré 10 5 2 3 22:13 17
6. Vlachovo 10 4 0 6 23:37 12
7. Betliar 10 3 2 5 12:20 11
8. Bohúňovo 10 3 1 6 15:20 10