Nedeľa, 27. máj, 2018 | Meniny má Iveta
Nájdete nás na webe

Oto Kerekeš sa strelecky vytiahol

V 7. kole na trávnikoch II. triedy dominovali hostia.

Oto Kerekeš z Kružnej dal v zápase s Ml. Brzotín sedem gólov.(Zdroj: Karol Csobádi)

V 7. kole na trávnikoch II. triedy dominovali hostia, ktorí dve stretnutia vyhrali, dvakrát uchmatli bod a iba raz sa z víťazstva tešila domáca rezerva z Gemerskej Hôrky. Futbalisti Ml. Brzotín, ktorí nastúpili na zápas o deviatich, inkasovali od lídra z Kružnej tucet gólov. Hetrikom sa prezentoval L. Varga, ale O. Kerekeš prekonal gólmana Brzotína J. Rusnyáka až sedemkrát, čím si upevnil post najlepšieho strelca súťaže.

ROŽŇAVA. Líder z Kružnej si po aktuálnom kole upevnil svoje postavenie a na Štítnik, ktorý je na druhom mieste, má dvojbodový náskok.

Tretia rezerva Gemerskej Hôrky stráca tri a štvrtá Pača štyri body. Na opačnom póle Ml. Brzotín naďalej s jediným bodom uzatvára aktuálne tabuľku.

Kružná i Štítnik vonku naplno

Líder z Kružnej mal v kole značnú výhodu, nakoľko cestoval k susedom do Brzotína, ktorí okupujú poslednú priečku.

Táto výhoda sa v zápase zdvojnásobila, nakoľko domáci nastúpili iba deviati. Hostia im následne nasúkali tucet gólov, keď Kerekeš sedemkrát skóroval, hetrik zaznamenal Varga a Strelka s Tomim pridali ďalšie góly.

Štítnik si v Plešivci štyri presné zásahy rozdelil rovnomerne do oboch polčasov. V tom prvom sa strelecky presadili Krága s Gunárom a po obrátke dvakrát prikrášlil víťazstvo Milan Gallo.

Pača a rezerva Krh. Podhradia uchmatli po bode

V Rakovnici sa predstavili futbalisti Pače, ktorí už v 1. min. otvorili skóre Lopatom. O niekoľko minút neskôr hostia viedli už rozdielom dvoch gólov, keď tesný náskok poistil Pačay. Domácim sa však ešte do polčasu podarilo vyrovnať skóre po góloch Čapóa a Čižmára.

Po obrátke domácim vedenie zabezpečil Čapó, ale desať minút pred koncom o deľbe bodov rozhodol vyrovnávajúci gól v podaní hosťujúceho Lopatu.

V Slavošovciach domáci po dvoch góloch Vargu a J. Lalíka viedli nad rezervou Krh. Podhradia už rozdielom triedy. Hostia do polčasu korigovali nelichotivý stav G. Polyákom.

Po obrátke domáci opäť zvýšili vedenie na rozdiel triedy gólom Lalíka, ale hosťom sa podaril husársky kúsok. Polyákom, Darvašom a Horváthom dokázali trikrát skórovať, čím vybojovali bod po nerozhodnom výsledku.

Rezerva Hôrky rozhodla po obrátke

V stretnutí dvoch rezerv hostila Hôrka súpera z Krh. Dlhej Lúky. Do vedenia šli hostia zásluhou gólu Zsillu, ale domácim sa podarilo ešte do polčasu vyrovnať Csíkom.

Po obrátke sa k slovu dostal Liptai a dvoma gólmi rozhodol o jedinom domácom víťazstve v aktuálnom siedmom kole.

II. trieda

Výsledkový servis 7. kola: Gemerská Hôrka B - Krh. Dlhá Lúka B 3:1 (1:1) G: D. Csík, Zs. Liptai 2 - G. Zsilla. Slavošovce - Krh. Podhradie B 4:4 (3:1) G: J. Lalík 2, O. Varga 2 - G. Polyák 2, M. Horváth, Š. Darvaš. Rakovnica – Pača 3:3 (2:2) G: F. Čapó 2, I. Čižmár - M. Lopata 2, O. Pačay. Ml. Brzotín – Kružná 0:12 (0:3) G: O. Kerekeš 7 (1 z 11 m), P. Tomi, L. Varga 3, J. Strelka. Plešivec – Štítnik 0:4 (0:2) G: Gunár, A. Krága, Mil. Gallo 2.

1. Kružná 7 6 0 1 41:6 18
2. Štítnik 7 5 1 1 20:11 16
3. Gem. Hôrka B 7 5 0 2 26:10 15
4. Pača 7 4 2 1 28:12 14
5. Rakovnica 7 3 3 1 16:11 12
6. Krh. Podhradie B 7 2 2 3 14:23 8
7. Plešivec 7 1 2 4 18:24 5
8. Slavošovce 7 1 2 4 16:25 5