V súboji o prvé miesto sa zrodila remíza

Kvalitný zápas. V Krh. Dlhej Lúke videli početní diváci dobrý futbal.
Kvalitný zápas. V Krh. Dlhej Lúke videli početní diváci dobrý futbal. (Autor: Peter Podolinský)
Peter Podolinský|16. sep 2015 o 00:00

Uplynulé šieste kolo I. triedy sa nieslo v znamení remíz.

Uplynulé šieste kolo I. triedy bol v znamení remíz. Nerozhodne sa skončili štyri zápasy, medzi ktorými bol aj súboj o prvé miesto medzi Krh. Dlhou Lúkou a Vyšnou Slanou. Prvé víťazstvo v ročníku si zapísali futbalisti Betliara. Z domácich celkou naplno bodovalo len Vlachovo. Práve tam sa vytiahol štyrmi gólmi B. Vysoký. Pozitívne je aj to, že už v druhom kole sa hralo bez vylúčenia.

ROŽŇAVA. V súboji celkov, ktoré ešte nestratili ani bod, patril prvý polčas hosťom z Vyšnej Slanej. Hrali svoju hru, dali gól. Mali aj ďalšie šance, no domácu Krh. Dlhú Lúku zachránilo brvno. Po prestávke sa však gólom Hégera vrátili do hry a ukázali, že druhé polčasy majú silné. Prevahu však gólom potvrdiť už nedokázali.

Zaujímavý priebeh mal aj zápas v Nižnej Slanej. Aj keď hostia z Drnavy neboli v plnej zostave, v prvom polčase mali o niečo viac z hry. V zápase však obrany a bránkári nerobili veľa chýb, aj preto skončil polčas 0:0.

Po prestávke sa síce hostia ujali vedenia, no snaha domácich bola nakoniec korunovaná úspechom. V nadstavenom čase po rohu vyrovnali na konečných 1:1.

Betliar s prvým víťazszvom

Tretia remíza sa zrodila v Dlhej Vsi. Domáci síce už viedli 2:0, ale ostatná štvrťhodina zápasu patrila hosťom z Hrhova, ktorí dokázali vyrovnať. Body, no bez gólov sa delili aj v Rožňavskom Bystrom. Rudná, tentoraz v bráne s B. Kurianom, si tak udržala kontakt s vedúcou skupinou.

Dedinkám sa podarilo zostaviť mužstvo a v zápase s Bohúňovom dlho odolávali. Hostia síce vyhrávali s polčase 2:1, ale definitívny zlom prišiel až v ostatných desiatich minútach, keď dali ďalšie tri góly.

Prvého víťazstva sa dočkali hráči Betliara. V Honciach viedli v polovici prvého polčasu 2:1, no rovnako ako na Dedinkách definitívne rozhodnutie prišlo v poslednej minúte.

Jablonov n/T sa zatiaľ trápi. Ukázal to aj zápas vo Vlachove. Hoci domáci v polčase vyhrávali len 1:0, po prestávke pridali ďalšie tri góly, resp. pridal, pretože o všetky sa postaral B. Vysoký.

Vzhľadom na remízy sa na prvých piatich miestach tabuľky poradie nezmenilo. Na druhom konci poskočil vyššie Betliar.

I. trieda

6. kolo:

Rožňavské Bystré – Rudná 0:0 Góly: bez, ŽK: 72. T. Kuchta – 70. M. Chochol, R: D. Poťmák, DZ: Z. Kovács, D: 100. ROŽŇAVSKÉ BYSTRÉ: Cs. Koncz – M. Molnár (46. P. Minčík), F. Čapó, Š. Dorkin, T. Kuchta, P. Kubej, J. Lipták Giba, Jar. Gonos, Jar. Gallo, J. Urban ml., D. Palašta. RUDNÁ: B. Kurian – L. Šimon, M. Galajda, R. Madarász, O. Sanisló, O. Vysoký, T. Pavlík (61. V. Konček), P. Kontra, P. Sanisló, M. Chochol (85. P. Szöllös), A. Hanzlík.

Vlachovo -Jablonov n/T 4:1 (1:0) Góly: 11., 69., 74. (11 m) a 88. B. Vysoký – 78. G. Lázár, ŽK: 0 – 73. G. Páll, R: R. Drenko, DZ: Š. Máté, D: 60. VLACHOVO: M. Leško – I. Gallo, B. Vysoký, Mar. Marciš, M. Šivec, B. Rupp, O. Leskovjanský, Mil. Gál, F. Šivec, Š. Brondoš, J. Matula (49. J. Valko). JABLONOV n/T: R. Balázs – L. Zajdó, M. Fifik, A. Kerekeš, Á. Kerekes, G. Lázár, G. Páll, P. Milata, Pa. Hutník, Á. Kardos, P. Ungváry Szabó.

Honce – Betliar 1:3 (1:2) Góly: 2. L. Hajdu – 17. T. Handlovič, 22. R. Fabián (11 m), 90. M. Oravec, ŽK: 19. M. Vranec, 75. J. Tomko – 0, R: M. Macko, DZ: F. Drenko, D: 50. HONCE: Pe. Gere – L. Hajdu, J. Tomko, I. Galata, O. Tökölyi, O. Kočiš, M. Pástor, J. Pástor, M. Vranec, D. Forgáč, T. Fandák (26. M. Mogyorósi). BETLIAR: L. Fabián – Ľ. Árvay, L. Poťmák, L. Fafrák (76. M. Jerga), T. Handlovič, R. Fabián, M. Ďuriček, S. Cirbus, M. Oravec, J. Fazekaš (57. D. Poťmák), I. Demján.

Krh. Dlhá Lúka – Vyšná Slaná 1:1 (0:1) Góly: 50. L. Héger – 20. O. Kračún, ŽK: 88. L. Héger, 90. P. Luspaj – 23. P. Rogos, 61. M. Fifik, 68. P. Zabrel, 71. F. Gallo, R: P. Galík, DZ: P. Béreš, D: 200. KRH. DLHÁ LÚKA: M. Manko – K. Albert (75. P. Klárik), I. Bošela, T. Hegedüs, P. Luspaj, J. Čižmár, R. Bubenčík, Š. Bodnár, O. Šomšák (46. J. Gebe), M. Sziládyi, L. Héger. VYŠNÁ SLANÁ: R. Lindák – M. Molčan, B. Kuzma, M. Vido, P. Šimon (63. O. Liptai), A. Rogos, F. Gallo, P. Zabrel, M. Fifik, P. Rogos, O. Kračún.

Dedinky – Bohúňovo 1:5 (1:2) Góly: 2. M. Majerčák ml. - 7., 43. a 82. P. Pál Balázs, 88. a 90. D. Kalo, ŽK: 20. P. Kalkahus, 50. M. Majerčák ml. - 0, R: L. Gyenes, DZ: Š. Hadar, D: 50. DEDINKY: J. Kovalčík – P. Kalkahus, R. Sýkora, Mar. Ogurčák (7. M. Korfanta), S. Ogurčák, I. Tököly st., P. Revay, M. Barnák, M. Šipula, M. Majerčák ml., M. Majerčák st. (46. J. Kacvinský). BOHÚŇOVO: G. Dókus – R. Lörincz, L. Kovács, K. Illés, G. Šušán, A. Szaniszló, M. Szabó, R. Kulik, P. Pál Balázs (84. D. Kalo), G. Urbán, F. Király.

Dlhá Ves – Hrhov 2:2 (1:0) Góly: 19. a 50. N. Kövesdi – 73. N. Bodnár, 80. D. Danko, ŽK: 29. N. Kövesdi, 84. N. Csótó – 13. Ľ. Bartók, 63. K. Demeter, 78. R. Kardos, 88. N. Bodnár, R: Š. Iglai, DZ: Š. Bodnár, D: 60. DLHÁ VES: G. Pomaj – G. Ferdinand, Cs. Flander, P. Mičinsky, M. Dusza, M. Makkai, A. Örvös, L. Novák ml., N. Kövesdi, D. Zsóri, N. Csótó. HRHOV: L. Saksoň – Ľ. Bartók, K. Demeter, R. Kardos, T. Zsigrai, M. Dunka, G. Veverica, N. Bodnár, P. Červený (63. D. Danko), D. Dunka, Cs. Kováts (88. L. Kovács).

Nižná Slaná – Drnava 1:1 (0:0) Góly: 90. V. Mihalík – 59. R. Szücs ml., ŽK_: bez, R: S. Haviarik, DZ: J. Šmelko, D: 100. NIŽNÁ SLANÁ: R. Nemec – B. Olexa (70. Mil. Schvarz), P. Lipták, V. Karas, M. Prónyi, G. Keršák, P. Kuchta, V. Mihalík, L. Urban, P. Kašai (59. A. Bodnár), J. Gelda. DRNAVA: D. Zakhar – P. Búlik, Ra. Znak, M. Maliňák, J. Čeľovský, K. Šoltés, R. Szücs ml. (85. D. Babič), B. Šoltés, R. Dókus, J. Rencsok, E. Polyák.

1. Vyšná Slaná 6 5 1 0 31:4 16
2. Krh. Dlhá Lúka 6 5 1 0 27:11 16
3. Drnava 6 4 1 1 30:7 13
4. Rož. Bystré 6 4 1 1 13:7 13
5. Rudná 6 3 2 1 16:8 11
6. Bohúňovo 6 3 0 3 15:13 9
7. Vlachovo 6 3 0 3 13:20 9
8. Nižná Slaná 6 2 1 3 15:14 7