Vyšná Slaná aj Drnava dali po desať gólov

Strelec kola. Jozef Rencsok sa vytiahol piatimi gólmi.
Strelec kola. Jozef Rencsok sa vytiahol piatimi gólmi. (Autor: Peter Podolinský)
Peter Podolinský|8. sep 2015 o 00:00

Piate kolo I. triedy prinieslo dve desiatky, ale i nevycestovanie mužstva z Dediniek na zápas do Hrhova.

Uplynulé piate kolo I. triedy prinieslo dve desiatky, ale i nevycestovanie mužstva z Dediniek na zápas do Hrhova. Piatimi gólmi do siete Dlhej Vsi razantne prehovoril do priebežnej tabuľky strelcov kanonier Drnavy J. Rencsok.

ROŽŇAVA. Futbalisti Vyšnej Slanej vstúpili do aktuálneho ročníka vo veľkom štýle a praje im aj vyžrebovanie. V zápase s Honcami tak boli jasným favoritom a dokázali to vyjadriť aj desiatimi gólmi.

Rovnako desať gólov do siete Dlhej Vsi nastrieľali aj hráči Drnavy. Rovnú polovici z nich si pripísal kanonier J. Rencsok. Hostia si päť minút pred koncom pripísali čestný úspech.

Jediným celkom, ktorý drží s Vyšnou Slanou krok, je Krh. Dlhá Lúka. Na pôde Bohúňova im v úvode podali pomocnú ruku vlastným gólom domáci hráči.

Tri góly po prestávke

Náskok potom natiahol L. Héger, no N. Švajko ešte do prestávky korigoval stav. Po prestávke sa k slovu dostali už len hostia, keď troma gólmi natiahli víťazstvo na konečných 5:1.

Rožňavské Bystré cestovalo na pôdu nováčika z Nižnej Slanej. Do vedenia išli už v ôsmej minúte premenenou penaltou Jar. Gonosa. J. Gelda do prestávky ešte vyrovnal, no v úvode druhého polčasu si hostia dvoma gólmi poistili vedenie.

Rudná, ktorá musela pred týždňom zachraňovať v zápase s Betliarom bod, v Jablonove n/T dominovala. Už po piatich minútach viedla gólom A. Hanzlíka, ktorý neskôr pripojil ešte dva góly.

Víťazstvo Rudnej 5:0 znamená, že sa hráči Sokola priblížili vedúcej štvorke, naopak Jablonov n/T s jedným bodom uzatvára tabuľku I. triedy.

Neodohraný zápas

Kolo prinieslo aj jeden neodohraný zápas. Dedinky mali k dispozícii len sedem hráčov. V tejto situácii sa teda rozhodli na stretnutie do Hrhova necestovať.

„Vyzerá to dosť biedne, budeme si musieť sadnúť a rozhodnúť ako ďalej,“ opísal nelichotivú situáciu pod Geravami tréner Lokomotívy Dedinky Maroš Korfanta.

Najväčším problémom Tatrana Betliar sa v úvode tejto sezóny javí absencia hráča, ktorý by stabilne dokázal dávať góly.

Ukázalo sa to v Rudnej, ako aj doma v zápase s Vlachovom. Hostia sa ujali vedenia už v piatej minúte gólom P. Hricka.

Ďalší priebeh veľa šancí nepriniesol. V závere polčasu mali hostia výhodu penalty, no M. Marciš Ľ. Šofranka v domácej bráne neprekonal. Vyrovnanie prišlo až v úvode druhého polčasu, keď R. Fabián premenil pokutový kop.

Domáci zvýšili aktivitu, no vyložené šance si vypracovať nedokázali. Hostia pozorne bránili a skúšali rozhodnúť z rýchlych protiútokov. Po jednom z nich desať minút pred koncom M. Hricko skóroval.

Tabuľka I. triedy je po piatich kolách rozdelená približne na tretiny. V prvej sú Vyšná Slaná, Krh. Dlhá Lúka, ktoré sú zatiaľ bez prehry, Drnava a Rožňavské Bystré s jednou prehrou a Rudná s troma víťazstvami a jednou remízou.

Nasleduje pätica šesťbodových tímov, v poradí Nižná Slaná, Hrhov, Bohúňovo, Dlhá Ves a Vlachovo.

Záver potom tvoria Dedinky a Honce s troma bodmi, Betliar s dvoma a Jablonov n/T s jedným.

Štatistika I. trieda

5. kolo

Nižná Slaná – Rožňavské Bystré 1:3 (1:2) Góly: 35. J. Gelda – 8. Jar. Gonos (11 m), 43. Š. Dorkin, 57. P. Minčík, ŽK: 30. V. Karas, 44. A. Bodnár – 80. J. Lipták Giba, 81. Jar. Gallo, R: Š. Iglai, DZ: L. Nagy, D: 100. NIŽNÁ SLANÁ: R. Nemec – J. Cangár, Mil. Schvarz, V. Karas, M. Prónai, G. Keršák, P. Kuchta (60. D. Valko), V. Mihalík, A. Bodnár (53. P. Lipták), P. Kašai, J. Gelda. ROŽŇAVSKÉ BYSTRÉ: Cs. Koncz st. - M. Molnár 46. P. Minčík), F. Čapó, Š. Dorkin, T. Kuchta, P. Kubej (80. Cs. Koncz ml.), J. Lipták Giba, Jar. Gonos, Jar. Gallo, J. Urban ml., D. Palašta.

Drnava – Dlhá Ves 10:1 (5:0) Góly: 3. J. Barczi, 8., 25., 38., 62. a 68. J. Rencsok, 34. M. Mázik, 53. a 88. Z. Bulík, 82. B. Šoltés – 85. N. Kövesdi, ŽK: bez, R: D. Poťmák, DZ: J. Šmelko, D: 80. DRNAVA: D. Zakhar – P. Búlik, Ra. Znak, M. Maliňák, J. Barczi, K. Šoltés, Z. Bulík, R. Szücs ml. (54. J. Görgei), R. Dókus (66. Š. Icsó), J. Rencsok, M. Mázik (50. B. Šoltés). DLHÁ VES: G. Pomaj – G. Ferdinand, Cs. Flander, P. Mičinsky, M. Makkai, A. Örvös, L. Novák ml., N. Kövesdi, At. Pomaj (60. T. Novák), D. Zsóri, M. Jakubecz.

Hrhov – Dedinky nehralo sa Hostia nepricestovali.

Bohúňovo – Krh. Dlhá Lúka 1:5 (1:2) Góly: 42. N. Švajko – 19. R. Lörincz (vlastný), 38. a 63. L. Héger, 71. O. Šomšák, 86. G. Grecmacher, ŽK: 24. P. Pál Balázs, 63. A. Szaniszló, 67. G. Dókus, 69. R. Kováč – 0, R: S. Haviarik, DZ: G. Gášpár, D: 100. BOHÚŇOVO: G. Dókus – R. Lörincz (72. F. Király), L. Kovács, R. Kováč, K. Illés, G. Šušán, A. Szaniszló, N. Švajko, M. Szabó (46. G. Urbán), R. Kulik, P. Pál Balázs (80. D. Kalo). KRH. DLHÁ LÚKA: M. Manko – K. Albert, I. Bošela, P. Luspaj, J. Čižmár, R. Bubenčík, Š. Bodnár, P. Klárik (65. T. Hegedüs), M. Szilágyi (87. R. Klárik), L. Héger, O. Šomšák (80. G. Grecmacher).

Vyšná Slaná – Honce 10:0 (4:0) Góly: 21., 59. a 85. B. Kuzma, 29., 63. a 81. F. Gallo, 36. M. Gallo, 44.P. Rogos, 70. O. Liptai, 80. M. Molčan, ŽK: 35. F. Gallo – 31. O. Tökölyi, R: R. Drenko, DZ: Z. Kovács, D: 60. VYŠNÁ SLANÁ: R. Lindák – M. Molčan, B. Kuzma, M. Gallo (74. P. Zabrel), M. Vido, J. Barnák, M. Hadar (68. O. Liptai), P. Šimon (54. M. Fifik), A. Rogos, F. Gallo, P. Rogos. HONCE: P. Gere – V. Kacara, L. Hajdu (81. M. Mogyorósi), J. Tomko (60. T. Fandák), I. Galata, O. Tökölyi, O. Kočiš, M. Pástor, J. Pástor, V. Tököly, D. Forgáč.

Betliar – Vlachovo 1:2 (0:1) Góly: 26. R. Fabián (11 m) – 5. a 80. P. Hricko, ŽK: 68. T. Handlovič, 76. M. Oravec, 81. S. Cirbus – 65. B. Rupp, 66. B. Vysoký, 78. Š. Brondoš, 82. Mil. Gál, 85. M. Pitoňák, R: J. Gyenes, DZ: P. Béreš, D: 50. BETLIAR: Ľ. Šobranko – D. Poťmák (80. P. Boroš), Ľ. Árvay, L. Poťmák, L. Fafrák, T. Handlovič, R. Fabián, Ke. Ivanko (46. J. Fazekaš), S. Cirbus, M. Ďuriček, M. Oravec. VLACHOVO: M. Pitoňák, I. Gallo, P. Hricko, B. Vysoký, Mar. Marciš, M. Šivec, B. Rupp, O. Leskovjanský, Mil. Gál (90. P. Varga), F. Šivec, Š. Brondoš.

Jablonov n/T – Rudná 0:5 (0:2) Góly: 5., 37. a 65. A. Hanzlík, 62. R. Štefán, 89. M. Chochol, ŽK: 80. L. Zajdó – 48. T. Pavlík, 77. M. Galajda, R: L. Gyenes, DZ: J. Bobrík, D: 50. JABLONOV n/T: R. Balázs – L. Zajdó, M. Fifik, A. Kerekeš, Á. Kerekes (43. E. Mackovjak), G. Lázár, G. Páll, P. Milata, Pa. Hutník, F. Szöcs (81. R. Mezei), Á. Kardos (69. P. Ungváry Szabó. RUDNÁ: R. Szöllös – M. Galajda, R. Jakab, T. Pavlík (75. D. Köteles), O. Sanisló, Z. Molčan (64. R. Die), R. Štefán, P. Kontra, P. Sanisló, M. Chochol, A. Hanzlík (69. S. Székely).

1. Vyšná Slaná 5 5 0 0 30:3 15
2. Krh. Dlhá Lúka 5 5 0 0 26:10 15
3. Drnava 5 4 0 1 29:6 12
4. Rož. Bystré 5 4 0 1 13:7 12
5. Rudná 5 3 1 1 16:8 10
6. Nižná Slaná 5 2 0 3 14:13 6
7. Hrhov 5 2 0 3 16:18 6
8. Bohúňovo 5 2 0 3 10:12 6