Vyšná Slaná nemala vo Vlachove zľutovanie

Líder. Vyšná Slaná aktuálne vedie tabuľku I. triedy.
Líder. Vyšná Slaná aktuálne vedie tabuľku I. triedy. (Autor: Peter Podolinský)
Peter Podolinský|2. sep 2015 o 00:00

Štvrté kolo I. triedy prinieslo dovedna 48 gólov, najnižší počet v zápase bol štyri.

Štvrté kolo I. triedy prinieslo dovedna 48 gólov, pričom najnižší počet v zápase bol štyri, no v Krh. Dlhej Lúke ich videli diváci až trinásť. Vyšná Slaná nadelila Vlachovu na jeho pôde deviatku. Po troch kolách, v ktorých sa muselo vylučovať, v tomto už rozhodcovia červenú kartu ťahať nemuseli. Strelecky sa so štyrmi gólmi vytiahli B. Kuzma z Vyšnej Slanej a L. Héger z Krh. Dlhej Lúky.

ROŽŇAVA. V Krh. Dlhej Lúke sa domáci ujali vedenie gólom J. Čižmára, no po chvíli vyrovnal vlastencom Cs. Korintuš. Aj na druhý gól Čižmára dokázali hostia z Hrhova odpovedať.

Polčasové vedenie 4:2 zabezpečil pre domácich nový kanonier Krh. Dlhej Lúky L. Héger. Po prestávke sa hostia premenenou penaltou znova priblížili na gól, no rozbehnutý domáci celok išiel pevne za víťazstvom.

Góly veselo pribúdali, no čo je zaujímavé, do oboch sietí. Hostia sa nevzdávali a tak na konečných 8:5 upravil sedem minút pred koncom hosťujúci R. Kardos.

Množstvo gólov videli diváci aj vo Vlachove, no asi ich nie veľmi potešili. Všetky totiž padli do domácej siete. Polčasový stav 0:3 sa síce zdal byť prijateľný, no ďalších šesť gólov určite dosť mrzelo.

Zdá sa, že B. Kuzmovi po odchode od rožňavského áčka zachutil futbal ešte viac a vo Vyšnej Slanej si ho užíva. Zatiaľ v každom kole strelil minimálne gól, no vo Vlachove sa vytiahol štyrmi, pričom dal prvý i posledný.

Raketový nástup v R. Bystrom

Osem gólov videli v Rožňavskom Bystrom. Domáci mali raketový nástup a po piatich minútach viedli na Jablonov n/T 2:0.

Po prestávke už viedli po dvoch rýchlych gólov v úvode polčasu 4:0, no strelecky sa začali presadzovať aj hostia. M. Fifik premenil penaltu, Á. Kardos pridal druhý gól. Hoci nakoniec druhý polčas skončil vyrovnane 3:3, dva góly z prvého polčasu zabezpečili domácim víťazstvo.

Betliarčania po prehrách z úvodných dvoch kôl začali zbierať remízy. V minulom kole hrali nerozhodne doma s Jablonov n/T, v aktuálnom kole si bod doviezli z Rudnej.

Aj keď domáci začali dobre a viedli po góle M. Chochola, v úvode druhého polčasu však zaúradoval R. Fabián a dvoma zlepených gólmi otočil vývoj zápasu. Neskôr však R. Štefán vyrovnal a zabezpečil tak pre Rudnú aspoň bod.

Prvé body Honciam

Štvrté kole prinieslo prvé body aj Honciam. V zápase s Bohúňovom o tom rozhodol sedem minút pred koncom víťazným gólom M. Vranec. Dlhá Ves hostila Nižnú Slanú a polčasové vedenie dotiahla do víťazného konca.

Drnava viedla na Dedinkách v polčase po premenenej penalte o gól, definitívne však potvrdila víťazstvo troma gólmi po prestávke.

V kole odpískali rozhodcovia šesť penált, pričom len jednu kopalo domáce mužstvo, zvyšných päť zahrávali hostia. Kým v predchádzajúcich troch kolách sa exekútori nemýlili, v tomto už M. Fifik z Jablonova n/T jednu nepremenil.

I. trieda

4. kolo:

Rožňavské Bystré – Jablonov n/T 5:3 (2:0) Góly: 3. M. Molnár, 5. a 89. J. Lipták Giba, 50. Jar. Gallo, 52. P. Minčík – 58. M. Fifik (11 m), 77. Á. Kardos, 90. P. Milata, ŽK: 33. F. Čapó, 56. Š. Dorkin – 88. G. Lázár, R: J. Molnár, DZ: Š. Máté, D: 70. ROŽŇAVSKÉ BYSTRÉ: Cs. Koncz – M. Molnár (46. P. Minčík), F. Čapó (70. D. Koncz), Š. Dorkin, T. Kuchta, P. Kubej (63. C. Koncz), J. Lipták Giba, Jar. Gonos, Jar. Gallo, J. Urban ml., D. Palašta. JABLONOV n/T: R. Balázs – L. Zajdó, M. Fifik, A. Kerekeš, A. Viszlay, Á. Kerekes (56. F. Szöcs), G. Lázár, G. Páll, P. Milata, Pa. Hutník, Á. Kardos.

Rudná – Betliar 2:2 (1:0) Góly: 10. M. Chochol, 69. R. Štefán – 54 a 56. R. Fabián, ŽK: 51. R. Stefán, 87. M. Chochol – 55. R. Fabián, 70. D. Poťmák, R: V. Gallo, DZ: J. Šmelko, D: 50. RUDNÁ: R. Szöllös – M. Galajda, R. Jakab (46. D. Köteles), O. Sanisló, P. Kontra, O. Vysoký, L. Dávid, V. Konček (67. S. Székely), R. Štefán, M. Chochol, A. Hanzlík. BETLIAR: Ľ. Šofranko – D. Poťmák, Ľ. Árvay, L. Poťmák, L. Fafrák, M. Jerga (28. P. Boroš), R. Fabián, M. Ďuriček, Ke. Ivanko, S. Cirbus (70. Ka. Ivanko), M. Oravec.

Vlachovo – Vyšná Slaná 0:9 (0:3) Góly: 13., 39., 59. a 81. B. Kuzma, 31. P. Zabrel, 50. a 54. M. Gallo, 64. a 71. O. Kračún, ŽK: 9. B. Rupp – 0, R: J. Gyenes, DZ: P. Béreš, D: 60. VLACHOVO: M. Pitoňák – Š. Brondoš, Mar. Marciš, F. Šivec, P. Hricko, I. Gallo, Mar. Gál (24. J. Matula), B. Vysoký, Mil. Gál, B. Rupp (60. E. Gál), O. Leskovjanský. VYŠNÁ SLANÁ: R. Lindák – M. Molčan (68. M. Oravec), B. Kuzma, M. Gallo, M. Vido, P. Zabrel, J. Barnák (70. M. Benedikty), M. Hadar, M. Revaj (55. A. Rogos), P. Šimon, O. Kračún.

Honce – Bohúňovo 3:2 (2:1) Góly: 3. a 45. J. Tomko, 83. M. Vranec – 25. M. Podracký, 65. P. Pál Balázs, ŽK: 76. M. Pástor, 88. J. Pástor – 0, R: D. Poťmák, DZ: Š. Bodnár, D: 50. HONCE: Pe. Gere – V. Kacara, M. Vranec, L. Hajdu, J. Tomko, I. Galata, O. Tökölyi, O. Kočiš, M. Pástor (80. T. Fandák), J. Pástor, V. Tököly (75. D. Forgáč). BOHÚŇOVO: O. Parada – L. Kovács, F. Demeter, R. Kováč, G. Šušán, A. Szaniszló (70. G. Urbán), N. Švajko, M. Szabó, R. Kulik (46. M. Doboš), P. Pál Balázs, M. Podracký (80. D. Kalo)

Krh. Dlhá Lúka – Hrhov 8:5 (4:2) Góly: 17. a 33. J. Čižmár, 37., 40., 60. a 71. L. Héger, 53. O. Šomšák, 81. J. Gebe – 20. Cs. Korintuš (vlastný), 34. a 83. R. Kardos, 48. D. Dunka (11 m), 67. G. Veverica, ŽK: 47. R. Klárik – 0, R: M. Uharček, DZ: Š. Hadar, D: 100. KRH. DLHÁ LÚKA: P. Klárik – K. Albert, Cs. Korintuš, T. Hegedüs, J. Čižmár, R. Klárik, Š. Bodnár, J. Gebe, M. Szilágyi (74. I. Demján), L. Héger, O. Šomšák (53. G. Zsilla). HRHOV: Z. Halász – G. Ongyik, K. Demeter, R. Kardos, T. Zsigrai, M. Dunka (70. Cs. Kováts), G. Veverica, N. Bodnár, E. Rigo, D. Dunka (74. D. Danko), A. Szirotnyák.

Dedinky – Drnava 0:4 (0:1) Góly: 22. J. Barczi (11 m), 54. a 64. B. Šoltés, 76. Z. Bulik, ŽK: 21. P. Kalkahus, 33. R. Sýkora, 57. J. Novák – 27. M. Maliňák, R: M. Macko, DZ: O. Vysoký, D: 80. DEDINKY: J. Kovalčík – P. Kalkahus, R. Sýkora, J. Kacvinský, M. Barnák, J. Chabada (70. I. Tököly ml.), M. Putnocký, M. Šipula, M. Chabada, J. Novák, T. Novák (60. Mar. Ogurčák). DRNAVA: D. Zakhar – P. Búlik, Ra. Znak, M. Maliňák, J. Barczi, K. Šoltés (81. Š. Icsó), Z. Bulik, R. Szücs ml. (73. D. Babič), J. Rencsok, B. Šoltés, J. Görgei (58. E. Polyák).

Dlhá Ves – Nižná Slaná 4:1 (2:1) Góly: 2. N. Kövesdi, 42. a 57. (11 m) A. Örvös, 76. Cs. Flander – 29. G. Keršák (11 m), ŽK: 59. N. Kövesdi, 81. N. Csótó – 56. V. Karas, R: R. Drenko, DZ: Z. Kovács, D: 90. DLHÁ VES: G. Pomaj – Zs. Mezei, G. Ferdinand, Cs. Flander (84. S. Pomaj), P. Mičinsky, M. Makkai (73. T. Segyo), V. Ferdinand, N. Csótó, A. Örvös, L. Novák ml., N. Kövesdi (73. At. Pomaj). NIŽNÁ SLANÁ: A. Janco – L. Urban, M. Schvarz, V. Karas, M. Prónai, G. Keršák, P. Lipták, V. Mihalík, B. Olexa (60. A. Bodnár), P. Kašai (69. D. Valko), J. Gelda.

1. Vyšná Slaná 4 4 0 0 20:3 12
2. Krh. Dlhá Lúka 4 4 0 0 21:9 12
3. Drnava 4 3 0 1 19:5 9
4. Rož. Bystré 4 3 0 1 10:6 9
5. Rudná 4 2 1 1 11:8 7
6. Nižná Slaná 4 2 0 2 13:10 6
7. Bohúňovo 4 2 0 2 9:7 6
8. Dlhá Ves 4 2 0 2 7:7 6