Bez prehry je zatiaľ päť mužstiev

Dobrý štart. K zvyčajným strelcom Drnavy sa pridal aj J. Barczi.
Dobrý štart. K zvyčajným strelcom Drnavy sa pridal aj J. Barczi. (Autor: Peter Podolinský)
Peter Podolinský|18. aug 2015 o 00:00

Druhé kolo I. triedy sa v niečom podobalo na to prvé. Štatisticky padol rovnaký počet gólov, rovnako boli vylúčení traja hráči.

No aj keď domáci zvíťazili v piatich zápasoch, neboli to už tak jednoznačné víťazstvá ako pred týždňom. S plným počtom bodov je päť celkov, pričom na čele tabuľky je Drnava.

ROŽŇAVA. Vzhľadom na horúce počasie rozhodol riadiaci zväz o presunutí začiatku zápasov na 17.15 hod., no netýkalo sa to stretnutí, ktoré začínali o 10.30 hod. V Rudnej i Honciach si tak užili slnka.

Bohúňovo nerado spomína na zápas minulej sezóny v Rudnej. O remízu prišlo gólom v samotnom závere zápasu. Tentoraz to však domáci zvládli lepšie. Aj keď bol polčasový výsledok 0:0, po prestávke videli diváci šesť gólov.

Na Štefánov gól ešte dokázali hostia odpovedať, no potom Rudná pridala tri góly a hostia napokon už len korigovali na konečných 4:2.

Honce vstúpili do súťaže zlou nohou. V prvom kole dostali na pôde nováčika z Nižnej Slanej šesť gólov a pridali i jeden vlastný.

V druhom kole hostili doma vedúcu Drnavu. Prekvapenie sa nekonalo. Hostia už do polčasu viedli 3:1. Po necelej hodine hry bol druhýkrát napomínaný J. Pástor, čo znamenalo, že domáci budú dohrávať desiati. V tom čase už hostia viedli 4:1 a do konca zápasu pridali ešte dva góly.

Ďalších päť zápasov sa hralo až podvečer. Hrhov oslabený o dvoch vylúčených hráčov bol pre Vlachovo relatívne ľahkým sústom, o čom svedčí aj výsledok 7:1.

Jablonov n/T síce už dokázal dať dohromady mužstvo, aby mohol nastúpiť proti Vyšnej Slanej, no aj tak väčšinu zápasu odohral s desiatimi hráčmi. V 17. min., keď už hostia viedli o gól, zahral Páll v šestnástke rukou a rozhodca bol nekompromisný.

Nariadenú penaltu B. Kuzma premenil. Do konca polčasu ešte poistil vedenie Zabrel. V úvode druhého polčasu Lázár síce znížil, no o chvíľu na to pridal P. Rogos štvrtý gól Vyšnej Slanej. Na výsledku 1:4 sa už potom nezmenilo nič.

Krh. Dlhá Lúka hostila nováčika z Nižnej Slanej a svoju prevahu už do polčasu potvrdila dvoma gólmi. Po prestávke sa dvoma gólmi vytiahla nová posila Krh. Dlhej Lúky O. Šomšák, ktorý prišiel z Pače. V poslednej minúte potom uzavrel domáci kanonier Klinko hetrik.

Gólové suchoty

V ostatných dvoch zápasoch videli diváci len po jednom góle. Dedinky hostili Dlhú Ves a dlho bol zápas vyrovnaný a súperi nedokázali premeniť šance. Až prišla 75 min., po priamom kope brankár hostí loptu len vyrazil a Sýkora ju poslal do siete. Zvyšok zápasu už domáci najtesnejší náskok ubránili.

Jeden gól videli diváci aj v Rožňavskom Bystrom. Padol však už o niečo skôr ako na Dedinkách. Domáci viedli od 30. minúty. Hostia z Betliara vyrovnať nedokázali, navyše od 76. minúty hrali bez vylúčeného Ľ. Zatrocha.

Tabuľka po dvoch kolách naznačuje, že Drnava, Krh. Dlhá Lúka i Rudná si držia svoj štandard z minulých sezón. Vyšná Slaná si udržala jarnú formu a vyzretý káder vie vyhrávať. Situácia sa, zdá sa, stabilizovala aj v Rožňavskom Bystrom.

Naopak, výsledky ukazujú, že to v tejto sezóne nebudú mať jednoduché v Honciach, Hrhove či Jablonove n/T. Betliarčania zatiaľ ako jediný nedali gól. No skončia sa prázdniny, hráči sa vrátia z dovoleniek a v ďalších kolách to môže byť úplne inak.

Štatistika

I. trieda, 2. kolo

Rožňavské Bystré – Betliar 1:0 (1:0)

Gól: 30. P. Kubej, ŽK: 47. Jar. Gallo, 56. J. Lipták Giba, 62. F. Čapó, 76. J. Urban ml. - 6. M. Ďuriček, 59. D. Poťmák, 76. R. Fabián, ČK: Ľ. Zatroch (Betliar), R: J. Gyenes, DZ: P. Béreš, D: 100.

ROŽŇAVSKÉ BYSTRÉ: Cs. Koncz – F. Čapó, T. Kuchta, P. Kubej (86. D. Koncz), J. Lipták Giba (73. Ján Gallo), P. Minčík, Jar. Gonos, Jar. Gallo, J. Urban, Ján Gonos, D. Palašta.

BETLIAR: Ľ. Šofranko – Ľ. Árvay, L. Poťmák, Ľ. Zatroch, M. Ďuriček, R. Fabián, L. Fafrák, Ke. Ivanko (53. D. Poťmák), S. Cirbus, M. Oravec, T. Handlovič.

Jablonov n/T – Vyšná Slaná 1:4 (0:3)

Góly: 46. G. Lázár – 5. M. Hadar, 17. B. Kuzma (11 m), 34. P. Zabrel, 52. P. Rogos, ŽK: 0 – 46. P. Šimon, 57. M. Hadar, ČK: 17. G. Páll (Jablonov n/T), R: Š. Iglai, DZ: Š. Máté, D: 50.

JABLONOV n/T: R. Balázs – M. Fifik, G. Páll, At. Kerekeš, A. Viszlay, Á. Kerekes (71. P. Ungváry Szabó), E. Mackovjak, P. Milata, Á. Kardos, G. Lázár, F. Szöcs.

VYŠNÁ SLANÁ: R. Lindák – M. Molčan, B. Kuzma, P. Rogos, M. Gallo (46. P. Šimon), M. Fifik, F. Gallo, M. Vido, O. Kračún (77. T. Gebe), P. Zabrel, M. Hadar (57. M. Oravec).

Rudná – Bohúňovo 4:2 (0:0)

Góly: 46. a 67. R. Štefán, 77. P. Sanisló, 79. M. Chochol – 62. M. Lovas, 86. F. Beke, ŽK: 55.A. Hanzlík, 81. R. Štefán – 0, R: V. Gallo, DZ. J. Bobrík, D: 50.

RUDNÁ: R. Szöllös – S. Ďuriček, Cs. Óvary, P. Kontra, O. Sanisló, O. Vysoký, R. Štefán, T. Pavlík (60. Z. Molčan), P. Sanisló, M. Chochol (84. R. Jakab), A. Hanzlík (60. L. Šimon).

BOHÚŇOVO: G. Dókus – T. Antóny, K. Illés, L. Kovács, F. Beke, M. Lovas, M. Szabó, M. Doboš, M. Podracký, F. Demeter, R. Kulik.

Vlachovo – Hrhov 7:1

Góly: B. Vysoký 3, Mar. Marciš, O. Leskovjanský, P. Hricko, Mil. Gál (11 m) – Bodnár.

Honce – Drnava 1:6 (1:3)

Góly: 34. J. Tomko – 18. M. Maliňák, 24. J. Barczi, 44. J. Čeľovský, 49. a 60. J. Rencsok, 90. M. Mázik, ŽK: 23. a 59. J. Pástor, 37. M. Pástor – 89. D. Zakhar, 90. J. Rencsok, ČK: 59. J. Pástor, R: L. Šalamon, DZ: L. Nagy, D: 30.

HONCE: V. Máťáš – V. Kacara, M. Pástor (60. V. Tököly), M. Vranec, L. Hajdu, J. Pástor, J. Tomko, O. Varga (80. O. Fabián), I. Galata, J. Tomi (68. D. Forgáč), O. Tökölyi.

DRNAVA: D. Zakhar – P. Búlik, M. Maliňák, R. Dókus, J. Görgei (56. E. Polyák, J. Barczi (68. A. Korszinszki), K. Šoltés, M. Mázik, Z. Bulik, J. Rencsok, J. Čeľovský (81. J. Kömlei).

Krh. Dlhá Lúka – Nižná Slaná 5:0 (2:0)

Góly: 17., 40. (11 m) a 90. R. Klinko, 60. a 77. O. Šomšák, ŽK: 66. P. Klárik – 19. P. Kašai, 35. L. Urban, 39. V. Karas, R: L. Gyenes, DZ: F. Drenko, D: 200.

KRH. DLHÁ LÚKA: D. Máté – K. Albert (78. P. Luspaj), Cs. Korintuš, I. Bošela, J. Čižmár, R. Bubenčík, Š. Bodnár, P. Klárik (69. R. Klárik), M. Szilágyi, G. Zsilla (59. O. Šomšák), R. Klinko.

NIŽNÁ SLANÁ: R. Nemec – L. Urban, P. Lipták (55. Mil. Schvarz), V. Karas, M. Prónai, G. Keršák, P. Kuchta, B. Olexa, A. Bodnár, P. Kašai (69. M. Maťo), J. Gelda.

Dedinky – Dlhá Ves 1:0 (0:0)

Gól: 75. R. Sýkora, ŽK: 37. M. Ogurčák, 90. J. Novák – 20. Cs. Flander, 49. D. Zsóri, 90. N. Kövesdi, R: M. Uharček, DZ: G. Gašpar, D: 50.

DEDINKY: J. Kovalčík – P. Kalkahus, M. Majerčák st. (61. R. Sýkora), M. Ogurčák, J. Kacvinský, P. Revay, S. Ogurčák, L. Strišovský, M. Šipula, M. Majerčák ml., J. Novák.

DLHÁ VES: G. Pomaj – Zs. Mezei (87. T. Novák), M. Makkai, G. Ferdinand, J. Orel (84. At. Pomaj), Cs. Flander, A. Örvös, D. Zsóri, T. Lörincz, P. Mičinsky, N. Kovesdi.

1. Drnava 2 2 0 0 12:1 6
2. Krh. Dlhá Lúka 2 2 0 0 9:1 6
3. Vyšná Slaná 2 2 0 0 8:1 6
4. Rudná 2 2 0 0 7:3 6
5. Rož. Bystré 2 2 0 0 4:1 6
6. Nižná Slaná 2 1 0 1 7:5 3