Streda, 23. máj, 2018 | Meniny má Želmíra

Tri vylúčenia, tridsať gólov, nedohraný zápas

Cez víkend odštartoval nový ročník futbalovej I. triedy.

Králi strelcov z minulých rokov začali dobre. J. Čižmár (foto) a J. Rencsok dali po dva góly.(Zdroj: Peter Podolinský)

Už v sobotu si doniesla tri body Krh. Dlhá Lúka z Dlhej Vsi. Zvyšok zápasov sa mal odohrať v nedeľu. No nestalo sa. Jablonov n/T nevycestoval do Bohúňova a v Hrhove sa hralo necelú hodinu. Tri, resp. štyri domáce víťazstvá boli bez inkasovaného gólu. V kole zahviezdila Nižná Slaná, ktorá nad Honcami vyhrala 7:0. Len o gól menej dal minuloročný víťaz Baník Drnava.

ROŽŇAVA. V aktuálnom ročníku sa znova predstaví štrnásť celkov. Dvanástku tímov z minulej sezóny doplnil víťaz II. triedy Nižná Slaná a z V. ligy vypadol do okresu Betliar. Vzhľadom na finančné nároky víťaz I. triedy Drnava zostal v okresnej súťaži.

Úvod nového ročníka nevyšiel Jablonovu n/T. Do Bohúňova totiž nevycestovali.

„Štyria hráči odišli na dovolenky, traja prestúpili do iných klubov. V Jablonove n/T sa tak budú musieť zaobísť bez O. Salátu, L. Miliczkého a M. Szaba. K dispozícii teda bolo sedem hráčov,“ objasnil situáciu predseda ŠK Jablonov n/T Slavomír Zubrický.

Možnosť nastúpiť s dorastencami komplikoval fakt, že jednak nemali dotiahnuté záležitosti v elektronickom systéme, jednak nemali ostaršenia.

„Nerátali sme, že ich budeme potrebovať až toľkých,“ priznal S. Zubrický. Vzhľadom na zlé skúsenosti z minulých rokov nepristúpili Bohúňovčania na odklad zápasu.

Zo zápasu komédia

Podľa názoru niektorých divákov sa zápas v Hrhove zmenil na komédiu. Domáci sa ujali vedenia už v 8. min.

Hostia z Rudnej, posilnení o M. Chochola z Gemerskej Polomy, to, samozrejme, nechceli nechať tak. Na konci prvej polhodiny zahrávali hostia rohový kop.

Rozhodca mal pred ním upozorniť hráčov, aby sa nestrkali. Nestalo sa tak, a práve M. Chochol mal byť faulovaný. Podľa domácich mal rozhodca nabádať hráča, aby padol, že on odpískal jedenástku. Rozhodca odpískal penaltu v prospech hostí.

Reakcia domácich hráčov nenechala na seba dlho čakať a dvaja z nich boli vylúčení. V polčase potom oslabení domáci prehrávali 1:3. Postupne však v druhom polčase museli z ihriska odísť pre zranenie viacerí domáci hráči.

Keďže nemali k dispozícii hráčov na striedanie, v 58. min. musel rozhodca zápas pre pokles počtu hráčov pod sedem predčasne ukončiť. Následný odchod do šatne mal značne sťažený. Prípad bude riešiť na svojom štvrtkovom zasadnutí disciplinárna komisia ObFZ.

Rovnako sa dá povedať, že ani Honce nevstúpili do súťaže správnou nohou. Samozrejme, na rozdiel od Nižnej Slanej. Čerstvý účastník I. triedy už do polčasu viedol 3:0, po prestávke prišli ďalšie štyri góly. Hetrikom sa vytiahol P. Kašai.

Góly v Drnave dávali iba domáci

V súboji prvého s posledným (podľa tabuľky z minulej sezóny) sa prekvapenia nediali. Už v 6. min. premenil J. Barczi nariadenú penaltu a do polčasu bol v Drnave stav 3:0. V úvode druhého polčasu síce Vlachovčania na chvíľu vzali iniciatívu do rúk, no góly dávali znova domáci. K. Šoltés premenil druhú penaltu, výhodu ktorej mali domáci znova po faule na Rencsoka.

Dlhá Ves musela v úvodnom zápase postaviť viacero dorastencov, pretože im chýbali zranení brankár Pavlínyi, ako aj Labina, Mezei či Beke. V prvom polčase sa ujali vedenia a udržali ho do 53. min. Postupne im však odchádzali sily. Naviac na strane Krh. Dlhej Lúky bola aj skúsenosť. O dva góly sa postaral J. Čižmár, po jednom pridali Klinko a Š. Bodnár.

Dedinkám sa do prestávky síce poradilo vyrovnať skóre na 1:1, ale hneď v 46. min. inkasovali gól od M. Lenga. Keď potom hostia z Rožňavského Bystrého pridali tretí gól, o osude zápasu bolo rozhodnuté.

Vyšná Slaná hostila obmenený o omladený tím Tatrana Betliar. Domácim sa vrátil J. Barnák a doplnil tak jadro skúsených hráčov. V prvom polčase domáci ovládli hru a výsledkom boli tri góly a množstvo šancí. V druhom polčase boli hostia už aktívnejší, no bez gólového efektu. Zápas tak uzavreli domáci premenenou penaltou. Záverečnú bodku za zápasom dal rozhodca, ktorý pre urážku vylúčil M. Árvaya.

Štatistiky

I. trieda - 1. kolo

Dedinky – Rožňavské Bystré 1:3 (1:1) Góly: 36. M. Chabada – 12. J. Urban ml., 46. M. Leng st., 72. P. Kubej, ŽK: bez, R: D. Poťmák, DZ: F. Drenko, D: 100. DEDINKY: J. Kovalčík – P. Kalkahus, I. Tököly st. (46. J. Kacvinský), J. Strelka, M. Laurinc (69. M. Majerčák st.), P. Revay, S. Ogurčák, M. Putnocký, M. Šipula, M. Majerčák ml., M. Chabada. ROŽŇAVSKÉ BYSTRÉ: Cs. Koncz – F. Čapó, Š. Dorkin (64. D. Koncz), P. Kubej, P. Minčík, J. Lipták Giba, Jar. Gallo, M. Lompart (46. M. Leng st.), J. Urban ml., Ján Gonos, D. Palašta.

Dlhá Ves – Krh. Dlhá Lúka 1:4 (1:0) Góly: 10. A. Örvös – 53. a 81. J. Čižmár, 60. R. Klinko, 74. Š. Bodnár, ŽK: 75. P. Mičinsky – 45. I. Bošela, 57, K. Albert, 75. R. Klárik, R: L. Šalamon, DZ: Š. Hadar, D: 30. DLHÁ VES: G. Pomaj – A. Örvös, P. Mičinsky, Cs. Flander, D. Zsóri, M. Makkai, G. Ferdinand, L. Novák ml., V. Ferdinand, At. Pomaj (68. S. Pomaj), N. Csótó (85. T. Novák). KRH. DLHÁ LÚKA: M. Máté – K. Albert, Cs. Korintuš, A. Kovács, I. Bošela, J. Čižmár, R. Bubenčík, Š. Bodnár, P. Klárik, G. Grecmacher (46. R. Klárik), R. Klinko.

Nižná Slaná – Honce 7:0 (3:0) Góly: 12. a 67. G. Keršák, 25. J. Pástor (vlastný), 43., 77. a 80. P. Kašai, 55. J. Gelda, ŽK: 0 – 44. M. Pástor, R: M. Uharček, DZ: Z. Kovács, D: 50. NIŽNÁ SLANÁ: R. Nemec – M. Ambróz, L. Urban, V. Karas, M. Prónai, G. Keršák (80. S. Slovák), P. Kašai, V. Mihalík, J. Gelda, A. Bodnár (54. J. Cangár), D. Valko (65. O. Junger). HONCE: V. Máťáš – V. Kacara, M. Pástor, M. Vranec, L. Hajdu (63. M. Mogyorósi), J. Pástor, V. Tököly, J. Tomko, O. Tökölyi, O. Varga, D. Forgáč.

Drnava – Vlachovo 6:0 (3:0) Góly: 6. J. Barczi (11 m), 10. a 29. J. Rencsok, 73. J. Čeľovský, 75. K. Šoltés (11 m), 81. M. Mázik, ŽK: 38. R. Dókus, 63. M. Maliňák – 6. Š. Brondoš, 75. I. Gallo, 78. B. Rupp, R: L. Gyenes, DZ: O. Vysoký, D: 100. DRNAVA: D. Zakhar – P. Búlik, Ra. Znak, M. Maliňák, J. Barczi, B. Šoltés, K. Šoltés (82. J. Görgei), R. Szücs ml. (73. D. Babič), R. Dókus (50. M. Mázik), J. Rencsok, J. Čeľovský. VLACHOVO: M. Leško – Š. Brondoš, Mar. Marciš, F. Šivec (67. Ľ. Kožár), P. Hricko, O. Leskovjanský, B. Rupp, I. Gallo, Mar. Gál (49. J. Matula), B. Vysoký, E. Gál (60. P. Varga).

Hrhov – Rudná 1:3 (1:3) nedohrané v 58. min. pokles počtu hráčov domácich pod sedem. Góly: 8. A. Szirotnyák – 28. Z. Molčan (11 m), 33. a 38. M. Chochol, ŽK: 25. G. Veverica – 0, ČK: 28. Š. Herczeg, 28. Cs. Kováts (obaja Hrhov), R: J. Gyenes, DZ: Š. Bodnár, D: 60. HRHOV: Z. Halász – K. Demeter, G. Ongyik, Š. Herczeg, R. Kardos, Cs. Kováts, G. Veverica, Z. Tankó (46. D. Danko), Ľ. Kardoš (33. L. Kovács), P. Červený, A. Szirotnyák. RUDNÁ: R. Szöllös – L. Šimon, Cs. Óvary, P. Kontra, O. Sanisló, O. Vysoký, R. Jakab, Z. Molčan, R. Štefán, P. Szöllös (46. R. Die), M. Chochol.

Bohúňovo – Jablonov n/T nehralo sa Hostia nepricestovali.

Vyšná Slaná – Betliar 4:0 (3:0) Góly: 23. F. Gallo, 33. P. Zabrel, 43. O. Kračún, 86. B. Kuzma (11 m), ŽK: 0 – 18. L. Poťmák, 33. Ľ. Zatroch, 55. R. Fabián, ČK: 87. M. Árvay (Betliar), R: L. Šalamon, DZ: J. Šmelko, D: 50. VYŠNÁ SLANÁ: R. Lindák – M. Molčan B. Kuzma, P. Rogos, M. Fifik, F. Gallo, M. Vido, J. Barnák (74. P. Šimon), P. Zabrel (46. M. Gallo), O. Kračún (85. M. Oravec), A. Rogos. BETLIAR: Ľ. Šofranko (84. L. Fabián) – Ľ. Árvay, L. Poťmák, Ľ. Zatroch, D. Poťmák, M. Árvay, M. Ďuriček, R. Fabián, P. Boroš, L. Fafrák, Ke. Ivanko.