Rožňava položila základy výhry nad Krompachmi v prvom polčase

Druhý gól. Lopta po priamom kope T. Havka skončila v sieti brankára Krompách I. Labusa. (Autor: Peter Podolinský)
Peter Podolinský|7. aug 2015 o 00:00

V úvodnom domácom zápase nového ročníka IV. ligy Juh si poradili Rožňavčania so súperom z Krompách.

V úvodnom domácom zápase nového ročníka IV. ligy Juh si v stredu podvečer poradili Rožňavčania so súperom z Krompách. Domácim patril prvý polčas. Hostia zo Spiša v druhom síce mali z hry viac, no na obrat v zápase to nestačilo. Rožňava tak vyhrala 3:1.

ROŽŇAVA. Domáci s novým trénerom na lavičke začali proti kvalitnému súperovi nebojácne. Podarilo sa im nasťahovať na polovicu súpera. Prichádzali aj šance, no priamy kop Havka ešte brankár Labus vytlačil na roh.

Potom však prišla strela Drobňáka a o desať minút nato presne trafený priamy kop v podaní Havka. Za necelú polhodinu tak domáci viedli o dva góly.

S blížiacim sa koncom polčasu sa začali viac presadzovať aj hostia, no gólu sa dočkali až po prestávke. V úvode druhého polčasu vzali iniciatívu do rúk a domáca obrana mala čo robiť.

Pokusy o vyrovnanie sa im podarilo odvrátiť a keď necelých desať minút pred koncom pridal Figúr tretí gól, bolo rozhodnuté.

„Zápas sme si prehrali v prvom polčase, lebo sme podali zakríknutý ustráchaný výkon. V druhom to už bolo lepšie, chlapci chceli, bojovali, no strelili sme len jeden gól. To trochu mrzí. Rožňava však viac tužila po víťazstve. Od prvej minúty išla za svojím cieľom. Ostáva mi len pogratulovať,“ uviedol tréner FK Pokrok SEZ Krompachy Rudolf Pavlík.

Spokojný bol len s výkonom v druhom polčase. „S naším výkonom v prvom nie som spokojný. V druhom, keď sme sa nadychovali k vyrovnaniu, sme dostali tretí gól. Ak chceme vyhrávať, musíme zvládať oba polčasy, nie len jeden.“

Tréner MFK Rožňava Ladislav Dávid sa mohol tešiť z úspešnej domácej premiéry.

„Nechceli sme hrať pasívne, chceli sme čo najskôr rozhodnúť. Chceli sme to aj v Borši, ale tam sme dokázali skórovať len raz. Teraz sa to podarilo dvakrát. Hrali sme dobre aj po taktickej, aj technickej stránke. Boli sme v úspešní v súbojoch, vedeli zakombinovať a čo je veľmi pozitívne, vytvárali sme si veľa šancí. Aj keď sme nepremenili všetky. Chlapci hrali srdcom, kolektívne, pomáhali si. Kolektívny výkon v prvom polčase bol perfektný. V druhom nám už dochádzali sily, chýbal krok v súbojoch. Po zlej desaťminútovke, keď sme dostali gól a súper nás zatlačil, sme kolektívnym výkonom a srdcom dokázali krízu prekonať a zahrať zápas tak, aby bolo fajn. To, že sme hrali kolektívne a so srdcom rozhodlo,“ uviedol domáci tréner L. Dávid.

Domov»Sportnet na východe»Rožňava položila základy výhry nad Krompachmi v prvom polčase