Filip Kovács okúsil druhú ligu, aktuálne oblieka dres Hanisky

Futbalista. Filip Kovács ešte v drese Rožňavy.
Futbalista. Filip Kovács ešte v drese Rožňavy. (Autor: Peter Podolinský)
Peter Podolinský|5. aug 2015 o 00:00

V minulej sezóne bol najlepším strelcom rožňavského štvrtoligistu. Rád by sa však presadil aj vo vyššej súťaži.

V minulej sezóne bol Filip Kovács najlepším strelcom rožňavského štvrtoligistu. Rád by sa však presadil aj vo vyššej súťaži. V sezóne 2013/2014 to skúšal vo vtedy treťoligovej Moldave n/B, aktuálne je na hosťovaní v druholigovej Haniske.

ROŽŇAVA. Možnosť ísť do Hanisky mal F. Kovács už v zimnej prestávke, rozhodol sa však dohrať ročník v Rožňave. V letnej prestávke však už ponuku neodmietol. Hneď v prvom kole mala Haniska za súpera VSS Košice. V zápase si zahral F. Kovács ako striedajúci hráč. Porozprávali sme sa s ním o jeho pocitoch v novom klube, plánoch, ale aj účinkovaní na tenisovom turnaji.

Čím vás upútala resp. aká bola vaša cesta do Hanisky?

„Už v zimnej prestávke bola možnosť obliecť dres Hanisky. V tom čase som sa však cítil v Rožňave veľmi dobre, mal som našliapnuté na vydarenú sezónu z osobného aj kolektívneho hľadiska. Preto som sa rozhodol počkať do leta a veril som, že sa naskytne príležitosť posunúť sa niekde vyššie. Tentoraz som neváhal a prípravu začal práve v Haniske. Určite zavážil aj fakt, že chlapcom sa podarilo postúpiť do 2. ligy, ktorá je pre nás všetkých veľkým lákadlom. Po troch týždňoch v klube som sa udomácnil, pomohli mi aj spoluhráči, s ktorými som sa poznal dlhšie. Partia je výborná, sú tu skúsení hráči, ale aj my mladší, ktorí sa chceme pobiť o svoju šancu. Verím, že sa nám v súťaži bude dariť a nebudeme musieť bojovať o záchranu.“

Aká bola príprava?

„Letná príprava je pre nás určite zaujímavejšia ako zimná. Tréningy mali výbornú úroveň, bolo veľa prípravných hier, stále sme pracovali s loptou. Príprava trvala vyše mesiaca, trénovali sme skoro každý deň a odohrali sedem zápasov. Výsledky boli dobré, aj keď dôležitejším bolo to, aby sme sa postupne zohrali a nabrali kondíciu. Posledný týždeň sa už všetko sústreďovalo na úvod sezóny, v ktorom nás čakal krst ohňom. V nedeľu sme odohrali v Čermeli prvé kolo proti favoritovi 2. ligy VSS Košice. Pre nás to bol štart do súťaže ako hrom a všetci sme sa naňho tešili. Začiatok nebude ľahký, nakoľko ďalšie tri kolá odohráme na ihriskách súperov, kvôli rekonštrukcii nášho ihriska. Chceme v nich získať čo najviac bodov, aby sme do prvého domáceho zápasu išli plní elánu a sebavedomia.“

Aký to bol zápas proti VSS Košice pre vás?

„Myslím si, že v prvom kole sme určite nesklamali a ukázali, že s nami treba počítať. Domáci boli veľkým favoritom, no aj napriek tomu sme sa snažili o čo najlepší výsledok. Prehrali sme síce 3:0, ale do 85. minúty to bolo len o gól a stále sme verili, že to môžeme zdramatizovať. Bohužiaľ pri druhom inkasovanom góle sme urobili individuálnu chybu a bolo rozhodnuté. Zápas mal výbornú atmosféru, na štadión sa prišlo pozrieť skoro 3000 ľudí, takže aj v tomto smere to bolo pre väčšinu z nás novinkou. Ja som do zápasu naskočil len z lavičky, no celé mužstvo sme sa snažili vydať zo seba maximum. Z niektorých vecí sa musíme poučiť a ideme ďalej. Čaká nás ešte dlhá sezóna, aj oveľa dôležitejšie súboje, v ktorých už budeme musieť vyhrávať.“

Nedávno ste sa dostali až do semifinále tenisového turnaja pre neregistrovaných hráčov Soccer café cup. Ako hodnotíte svoje vystúpenie? Je tenis len zábava, alebo niečo viac?

„Vlani som skončil už v prvom kole, keď som natrafil na finalistu toho ročníka. Tentoraz som to chcel dotiahnuť aspoň do druhého. Žreb mi tentoraz prial a dostal som hrateľnejších súperov. Sety boli vyrovnané, ale podarilo sa mi vyhrať oba zápasy. Turnaj má svoju kvalitu a úroveň. Ja hrám tenis možno 10-krát do roka, takže žiadny Djokovič nie som. To, že som sa dostal do semifinále ma potešilo, je to maximum, čo som mohol dosiahnuť. Tenis je pekný šport, v lete ideálny na spestrenie voľného času. Turnaja sa rád zúčastním aj budúci rok.“

Domov»Sportnet na východe»Filip Kovács okúsil druhú ligu, aktuálne oblieka dres Hanisky