Pondelok, 21. august, 2017 | Meniny má Jana

Nižná Slaná sa stala majstrom bez boja

V poslednom kole sa na trávnikoch II. triedy štyrikrát červenalo.

Víťaz. Futbalisti Baníka Nižná Slaná postupujú do I. triedy.(Zdroj: Karol Csobádi)

V poslednom kole sa na trávnikoch II. triedy štyrikrát červenalo, keď predčasne šli pod sprchy V. Polyák z Ml. Brzotín, L. Mezei a J. Kamenský z Kružnej a A. Görgei z Krh. Dlhej Lúky. Hetrikom sa prezentoval Dostal z rezervy Gemerskej Hôrky. Kolo bolo neúplné, nakoľko Čoltovo nevycestovalo na pôdu lídra a tak si Nižná Slaná prvenstvo a postup do I. triedy vybojovala bez boja. Vlastencom sa prezentoval R. Kováč z Plešivca.

ROŽŇAVA. Jednobodový náskok lídra z Nižnej Slanej pred Pačou ostáva aj po poslednom kole. Pača síce teoreticky mohla čakať na zaváhanie Nižnej Slanej doma proti Čoltovu, ale hostia im aj túto nádej vzali, nakoľko na zápas necestovali.

Po Kečove je to už pre Baník druhý kontumačný výsledok. Víťaz súťaže, ktorý si po desiatich sezónach vybojoval návrat do I. triedy, si nakoniec pre potešenie prítomných divákov zahral aspoň medzi sebou.

V konečnom poradí tak Pača skončila na druhom a Kružná na treťom mieste.

Tabuľku uzatvára Čoltovo, ktoré sa už nedokázalo pozbierať na v poradí tretí zápas v sezóne.

Body brali hostia

V Kečove sa predstavili futbalisti Ml. Brzotín, ktorí i napriek vylúčeniu V. Polyáka v 53. min. po druhej žltej karte zápas doviedli do víťazného konca. Po nerozhodnom polčase rozhodol o víťazstve hostí Čopák gólom zo záverečnej minúty.

V susedskom derby hostil Plešivec rezervu Gemerskej Hôrky. Polčas síce o gól vyhrali domáci, ale po obrátke hostia aj zásluhou hetriku Dostála a vlastenca R. Kováča otočili priebeh vo svoj prospech a odviezli si posledné tri body v sezóne.

V Kružnej sa trikrát červenalo

Kružná privítala rezervu Krh. Dlhej Lúky, ktorá stanovila polčasové vedenie gólom P. Fabiána. Po prestávke vedenie hostí poistil Görgei. Domáci sa následne prebudili a gólmi Strelku, Polyáka a Kamenského otočili stav vo svoj prospech.

V 63. min. si za vzájomné napadnutie šli predčasne schladiť hlavy pod sprchy L. Mezei a hosťujúci Görgei.

Osem minút pred koncom ich nasledoval aj druhý domáci hráč Kamenský, ktorý bol arbitrom vylúčený za faul hosťujúceho hráča v gólovej šanci.

Pača, ktorá čakala na zaváhanie Nižnej Slanej, žila ešte v nádeji na prípadné prvenstvo. Zdolala Rakovnicu rozdielom štyroch gólov. Za hostí uspel iba L. Fabián čestným gólom.

II. trieda

Výsledkový servis 26. kola: Kečovo - Ml. Brzotín 1:2 (1:1) G: M. Lörinc - V. Polyák, Čopák, ČK: V. Polyák (Brzotín). Plešivec - Gemerská Hôrka B 3:5 (3:2) G: J. Ragyina, I. Sendrei 2 - Dostál 3, R. Ferdinand, R. Kováč (vlastný). Nižná Slaná - Čoltovo nehralo sa (hostia neprišli). Pača - Rakovnica 5:1 (3:0) G: Pisár, Gajdoš 2, Šomšák, Cmórik - L. Fabián. Kružná - Krh. Dlhá Lúka 3:2 (0:1) G: J. Strelka, Kamenský, E. Polyák - P. Fabián, Görgei, ČK: L. Mezei, J. Kamenský - A. Görgei.

Poradie najlepších strelcov: 28 gólov - O. Kerekeš (Kružná), 22 gólov - A. Görgei (Krh. Dlhá Lúka B), 20 gólov - Šomšák (Pača), 16 gólov - Karasz (Čoltovo), 15 gólov - D. Valko (Nižná Slaná), 13 gólov - V. Zsóri (Gemerská Hôrka B), Keršák (Nižná Slaná), M. Lovaš (Jovice), Bubenčík (Pača), 12 gólov - L. Varga (Kružná), 11 gólov - L. Lörincz (Rakovnica), Dostál (Gemerská Hôrka B), 10 gólov - T. Viola (Rakovnica), Kamenský (Kružná), 9 gólov - I. Lörincz (Rakovnica), 8 gólov - Bocko (Pača), 7 gólov - Volčko (Plešivec), A. Polyák (Jovice), Gajdoš (Pača), L. Fabián (Rakovnica), 6 gólov - R. Lipták , I. Sendrei (obaja Plešivec), Cangár (Nižná Slaná).

1. Nižná Slaná 20 17 0 3 61:18 51
2. Pača 20 16 2 2 83:22 50
3. Kružná 20 16 0 4 76:31 48
4. Gem. Hôrka B 20 10 3 7 58:35 33
5. Krh. Dlhá Lúka B20 10 1 9 63:52 31
6. Rakovnica 20 8 4 8 54:46 28
7. Jovice 20 8 3 9 56:60 27
8. Plešivec 20 8 1 11 42:41 25