Pondelok, 28. máj, 2018 | Meniny má Viliam
Nájdete nás na webe

Futbalisti Honiec ušli z posledného miesta

Záverečné kolo I. triedy vyriešilo aj poslednú hádanku. Posledné miesto zostalo pre Vlachovo.

Boj o chvost. Aj keď Vlachovo zdolalo doma Honce, z posledného miesta neuniklo.(Zdroj: Peter Podolinský)

Honce, ktoré pred týždňom prehrali v Jablonove n/T, dokázali využiť domáce prostredie a zdolali Hrhov. Pozoruhodné je, že až v troch zápasoch kola padlo deväť a viac gólov.

ROŽŇAVA. Súťaž v I. triede uzavreli v nedeľu štyri stretnutia. Piaty súboj medzi Vlachovom a Dlhou Vsou súperi predohrali.

Obaja tak už mohli len sledovať, ako sa tento ročník pre nich vyvinie. Šťastnejším bola Dlhá Ves, ktorej vzhľadom na prehru Krh. Dlhej Lúky zostalo druhé miesto.

Vlachovo však doplatilo na finiš Honiec, ktoré sa dokázali zmobilizovať a doma vyhrali. Posun Honiec na predposledné miesto bol vlastne jedinou zmenou v tabuľke oproti predchádzajúcemu kolu.

V predpoludňajšom stretnutí hostila Rudná Jablonov n/T. Domáci rovnako ako v predchádzajúcich kolách nenastúpili v optimálnej zostave. No i tak sa po niečo viac ako polhodine dostali gólom Končeka do vedenia.

Hostia po prestávke vyrovnali Kerekesom, a tak sa body delili. V drese Rudnej nastúpil po dlhom čase M. Deméň, pre ktorého to bola aj rozlúčka s futbalovou kariérou.

Ročník potom vyvrcholil zvyšnými troma zápasmi, v ktorých padlo 30 gólov.

O siedme miesto bojovali Rožňavské Bystré a Vyšná Slaná. Hostia boli na tom po jesennej časti zle, no s návratom skúsených hráčov do kádra i príchodom B. Kuzmu chytili na jar druhý dych.

V podobnej situácii sa ocitli aj domáci, ktorí sa dostali do krízy po odchode trénera Ľ. Galla. Aj tu však prišli na jar lepšie výsledky i postup zo spodných priečok vyššie.

Vyšná Slaná za necelú polhodinu viedla 3:0 a domáci odpovedali len gólom P. Minčíka. Po prestávke strelecky disponovaný B. Kuzma tretím gólom natiahol náskok na 4:1, no to už sa do streleckej pohody dostávali aj domáci.

Štvrtým gólom síce B. Kuzma ešte natiahol náskok Vyšnej Slanej na 5:3, no posledné slovo patrilo domácim a tým pádom aj bod za remízu.

Až jedenásť gólov videli diváci na Dedinkách. Domáca Lokomotíva už mala záchranu istú pred pár kolami, hosťom z Krh. Dlhej Lúky však ešte išlo o druhé miesto, potrebovali však vyhrať.

Tento plán sa im aj dlho darilo plniť. Viedli 1:0, potom 3:2, neskôr 4:3. Domáci im v tom pomohli aj vlastným gólom. V polčase bolo 3:3, o čo sa gólom zo štandardnej situácie postaral J. Strelka, rovnako aj neskôr, keď vyrovnal na 4:4. Potom upravil M. Putnocký na 5:4, J. Gebe vyrovnal a všetko to uzavrel domáci S. Grančák.

Honce sa chceli dostať z posledného miesta. Pri istej súhre okolností by to totiž mohlo znamenať aj vypadnutie do II. triedy.

Už v prvej minúte otvoril skóre kapitán domácich J. Pástor, no hostia z Hrhova do prestávky otočili výsledkom na 1:2.

V druhom polčase však domáci natiahli náskok na 5:2, pričom J. Pástor si po dvoch góloch zapísal hetrik. Hostia však zostali aktívni až do konca a znížili na konečných 5:4.

Štatistika I. trieda, 26. kolo

Rožňavské Bystré – Vyšná Slaná 5:5 (1:3) Góly: 33. P. Minčík, 59. a 79. J. Urban ml., 68. M. Lompart, 83. J. Lipták Giba – 10. M. Gallo, 15., 23., 51. a 76. B. Kuzma, ŽK: 0 – 64. A. Rogos, 84. D. Dovalovský, 89. M. Molčan, R: M. Nemčko, DZ: J. Šmelko, D: 50. ROŽŇAVSKÉ BYSTRÉ: O. Ujházi – M. Molnár, F. Čapó, I. Galata, D. Koncz, P. Kubej, P. Minčík, J. Lipták Giba, Jar. Gallo, M. Lompart, J. Urban ml. VYŠNÁ SLANÁ: R. Lindák – M. Molčan, M. Gallo (58. D. Dovalovský), M. Fifik, M. Vido, A. Rogos, B. Kuzma, O. Liptai (33. P. Zabrel), M. Hadar, M. Bendík, M. Revaj.

Rudná – Jablonov n/T 1:1 (1:0) Góly: 34. V. Konček – 68. Á. Kerekes, ŽK: 25. F. Čapó, 71. M. Deméň – 65. G. Lázár, R: S. Haviarik, DZ: Š. Bodnár, D: 80. RUDNÁ: R. Szöllös – L. Šimon, Cs. Óvary, A. Köteles, M. Deméň, T. Pavlík, P. Kontra, Š. Domik, (57. S. Székely), L. Dávid, V. Konček, F. Čapó. JABLONOV n/T: R. Balázs – L. Zajdó, M. Fifik, G. Páll, A. Viszlay, G. Lázár, P. Milata, Á. Kardos (83. Š. Szillasi), Á. Kerekes, P. Ungváry Szabó (57. S. Zubrický), M. Szabó.

Honce – Hrhov 5:4 (1:2) Góly: 1., 49. a 77. J. Pástor, 52. L. Hajdu, 58. O. Varga – 12. J. Ondernický, 22. L. Grulyó, 82. R. Kardos, 83. A. Szirotnyák, ŽK: 0 – 2. Ľ. Kardoš, 17. M. Dunka, 43. A. Szirotnyák, 85. T. Zsigrai, R: L. Gyenes, DZ: L. Nagy, D: 50. HONCE: Joz. Karalo – J. Tomi (78. O. Fabián), S. Dzureň, J. Sklenár, J. Pástor, O. Varga, V. Kacara, P. Gere, M. Vranec, L. Hajdu, M. Pástor. HRHOV: Z. Halász – J. Ondernický, R. Bernáth, At. Herczeg, T. Zsigrai, R. Kardos, Ľ. Kardoš (78. P. Červený), M. Dunka (28. An. Herczeg), A. Szirotnyák, M. Hranyó (71. A. Pogány), L. Grulyó.

Dedinky – Krh. Dlhá Lúka 6:5 (3:3) Góly: 19. J. Barnák, 35. a 84. S. Grančák, 44. a 67. J. Strelka, 74. M. Putnocký – 5. G. Grecmacher, 36. P. Kalkahus (vlastný), 38. R. Klinko, 57. a 75. J. Gebe, ŽK: 90. S. Grančák – 0, R: J. Gyenes, DZ: O. Vysoký, D: 70. DEDINKY: M. Ogurčák – P. Kalkahus, R. Sýkora, P. Revay, M. Putnocký, M. Majerčák ml., J. Andrej (46. M. Šipula), J. Barnák, J. Strelka (70. S. Ogurčák), S. Grančák, M. Laurinc. KRH. DLHÁ LÚKA: M. Máté – K. Albert, I. Bošela, A. Kovács, T. Hegedüs, J. Čižmár (46. P. Fabián), E. Rigo, P. Klárik, J. Gebe, G. Grecmacher (78. J. Rusznyák), R. Klinko.

1. Drnava 22 16 1 5 88:36 49
2. Dlhá Ves 22 13 5 4 54:32 44
3. Krh. Dlhá Lúka 22 13 4 5 76:38 43
4. Rudná 22 12 4 6 62:47 40
5. Bohúňovo 22 10 2 10 38:42 32
6. Jablonov n/T 22 8 6 8 35:40 30
7. Vyšná Slaná 22 9 1 12 57:61 28
8. Rož. Bystré 22 8 3 11 60:56 27