O postupujúcom sa rozhodne v samom závere

(Autor: ilustračné – archív)
Sportnet|16. jún 2015 o 00:00

Predposledné kolo bolo na trávnikoch II. triedy neúplné, pretože Jovice zvíťazili bez boja.

Predposledné kolo bolo na trávnikoch II. triedy neúplné, nakoľko Jovice zvíťazili bez boja. Kečovo totiž na zápas nevycestovalo. Plešivčania naopak do Brzotína prišli, ale iba desiati. Post najlepšieho strelca si upevnil O. Kerekeš z Kružnej. Gajdoš z Pače nepremenil v Čoltove nariadenú penaltu, ktorú mu gólman Jonáš kryl.

ROŽŇAVA. Vedúca trojica svorne brala body z ihrísk súperov a tak ani v predposlednom kole nie je jasné, kto bude majstrom najnižšej okresnej futbalovej súťaže.

Nižná Slaná naďalej vedie o bod pred Pačou a tri body stráca Kružná. V poslednom kole Slaná hostí Čoltovo a je prakticky papierovým favoritom.

Pača to bude mať ťažšie, nakoľko privíta Rakovnicu.

Ml. Brzotín sa po víťazstve nad Plešivcom ocitol na deviatom mieste. Kečovo je predposledné a tabuľku naďalej uzatvára Čoltovo.

Víťazstvo bez boja

Jovice sa tentoraz súpera z Kečova nedočkali, nakoľko hostia nemali dostatok hráčov na vycestovanie na zápas. ŠTK ObFZ tak pravdepodobne neuskutočnený duel kontumuje v prospech domáceho mužstva.

Ml. Brzotín hostil Plešivec, ktorý pricestoval s desiatkou hráčov a tak pravdepodobnosť domáceho víťazstva bola o to väčšia, čo sa i potvrdilo. Domáci po góloch A. Rusnyáka a K. Rezmüvesa nedali hosťom šancu.

Raketový nástup Nižnej Slanej

Líder z Nižnej Slanej sa už v druhej minúte ujal po góle Olexu vedenia na ihrisku rezervy Gemerskej Hôrky.

Domáci však Kökényom o tri minúty neskôr vyrovnali a dráma pokračovala.

Nižná Slaná však po polhodine hry gólom Cangára šla po druhýkrát do vedenia, ktoré udržala až do konca a brala tri dôležité body.

Kružná brala body z Rakovnice. Skóre otvoril pred záverom polčasu hosťujúci Kerekeš. Po prestávke poistil vedenie Varga a Kamenský zvýšil na rozdiel triedy. V poslednej desaťminútovke padli ešte tri góly.

Najprv Murza a I. Lörinc znížili na kontaktný gól, ale hosťujúci Kerekeš po druhýkrát skóroval, čím vniesol do záverečných minút pokoj v podobe dvojgólového náskoku hostí.

Jonáš kryl penaltu

V Čoltove boli favoritmi zápasu futbalisti z Pače a zásluhou Lopatu a Pačaya viedli rozdielom dvoch gólov.

Domáci Karasz však následne znížil na kontaktný gól. Po obrátke mali hostia výhodu penalty, ale Gajdošovu strelu gólman Jonáš kryl. Štvrťhodinu pred koncom Šomšák tesný náskok hostí poistil, ale domácim sa po druhýkrát podarilo J. Lukácsom streliť kontaktný gól.

Aj tu bol záver dramatický, ale hostia už najtesnejší náskok udržali a tešili sa z troch bodov, ktoré ich udržujú v hre o postup.

II. trieda

Výsledkový servis 21. kola: Čoltovo - Pača 2:3 (1:2) G: Karasz, Lukács - Lopata, Pačay, Šomšák. Rakovnica - Kružná 2:4 (0:1) G: Murza, I. Lörincz - Kerekeš 2, L. Varga, Kamenský. Gemerská Hôrka B - Nižná Slaná 1:2 (1:2) G: Kökény - Olexa, Cangár. Ml. Brzotín - Plešivec 2:0 (1:0) G: Al. Rusnyák, K. Rezmüves, Jovice - Kečovo nehralo sa (hostia neprišli).

Poradie najlepších strelcov : 28 gólov - O. Kerekeš (Kružná), 21 gólov - A. Görgei (Krh. Dlhá Lúka B), 19 gólov - Šomšák (Pača), 16 gólov - Karasz (Čoltovo), 15 gólov - D. Valko (Niž. Slaná), 13 gólov - V. Zsóri (G. Hôrka B), Keršák (Niž. Slaná), M. Lovaš (Jovice), Bubenčík (Pača), 12 gólov - L. Varga (Kružná), 11 gólov - L. Lörincz (Rakovnica), 10 gólov - T. Viola (Rakovnica), 9 gólov - Kamenský (Kružná), I. Lörincz (Rakovnica), 8 gólov - Bocko (Pača), Dostál (G. Hôrka B).

1. Nižná Slaná 19 16 0 3 58:18 48
2. Pača 19 15 2 2 78:21 47
3. Kružná 19 15 0 4 73:29 45
4. Krh. Dlhá Lúka B 19 10 1 8 61:49 31
5. Gem. Hôrka B 19 9 3 7 53:32 30
6. Rakovnica 19 8 4 7 53:41 28
7. Plešivec 19 8 1 10 39:36 25
8. Jovice 19 7 3 9 53:60 24