Pondelok, 10. december, 2018 | Meniny má Radúz
Nájdete nás na webe

Vlachovo sa so sezónou rozlúčilo víťazstvom

Súťaž v I. triede sa blíži ku koncu. Možno aj preto víkendové 24. kolo prinieslo pár zaujímavých výsledkov.

Prišli si po body. Hráči Vyšnej Slanej zvíťazili v Rudnej 5:2.(Zdroj: Peter Podolinský)

Súťaž v I. triede sa blíži ku koncu. Možno aj preto víkendové 24. kolo prinieslo pár zaujímavých výsledkov, v ktorých sa papierové predpoklady nepotvrdili. Nie vždy to však boli prekvapenia.

ROŽŇAVA. Vyšná Slaná pricestovala do Rudnej v silnej zostave so skúsenými hráčmi. Naproti tomu domácim chýbal strelec F. Čapó a v zadných radoch L. Šimon. Na trávniku sa to aj prejavilo. Hostia boli od začiatku lepší, no do prestávky strelili len jeden gól.

V závere polčasu však ustáli sériu domácich priamych kopov. Po prestávke natiahol náskok druhým gólom P. Zabrel, no o chvíľu na to si Vyšná Slaná dala kuriózny vlastný gól, keď Fifik dával možno z tridsiatich metrov malú domov a Lindák loptu nedobehol. Gól vrátil domácich späť do hry, no len na pár minút.

Po premenenej penalte sa hostia upokojili a kontrolovali vývoj zápasu až do konca.

Bohúňovo chcelo z Rož. Bystrého aspoň bod a po premenenom priamo kope Kovácsa sa to zdalo byť na dobrej ceste. No hneď potom doplatili na nekoncentrovanosť a Ján Gonos vyrovnal. Domáci sa už šance na body nepustili.

Bohúňovo robilo chyby a Bystrania ich trestali gólmi. Navyše sa ukázalo, že ak to strelecky nejde Pál Balázsovi, nedarí sa ani zvyšku mužstva.

Vlachovo nastúpili doma na svoj posledný zápas v ročníku. V súboji s Hrhovom bol polčasový stav 1:0, navyše v úvode druhého polčasu sa hostia dostali do vedenia. Domáci to však dokázali otočiť, hetrikom sa vytiahol hlavne B. Vysoký. Konečných 7:2 bolo peknou rozlúčkou s ročníkom, no možno aj I. triedou.

V súboji o druhú priečku sa stretli Krh. Dlhá Lúka a Dlhá Ves. Aj keď má Zlatý Klas veľmi dobrú jar, prvá prehra predsa len prišla. Domáci postupne dali tri góly a hostia už len korigovali.

Drnava prehrávala v polčase s Jablonovom n/T 0:1. Navyše hostia už od 40. min. hrali bez vylúčeného L. Zajda. Napriek tejto výhode sa domácim podarilo rozhodnúť o výsledku až v poslednej štvrťhodine.

Dve kolá pred koncom sa zdá, že Drnave by už víťazstvo v ročníku ujsť nemalo. Ohroziť by ju mohla len Krh. Dlhá Lúka, ale je to už skôr len v teoretickej rovine.

No otvorený je boj o druhé miesto, kde sú v hre ešte tri mužstvá. Zaujímavá situácia je na konci tabuľky.

Vlachovo po víťazstve nad Hrhovom získalo na Honce dvojbodový náskok. Posledné Honce však majú pred sebou ešte dva zápasy.

Aj keď v priebehu ročníka vystúpili zo súťaže Štítnik a Lipovník, vzhľadom na situáciu v V. lige je možnosť, že žiadne mužstvo z I. triedy nepostúpi do vyššej súťaže, k spomínaným dvom celkom sa tak možno pripojí i tretie.

I. trieda, 24. kolo

Rožňavské Bystré – Bohúňovo 4:1 (1:1) Góly: 33. a 57. Ján Gonos, 71. a 78. J. Urban ml. - 32. R. Kováč, ŽK: bez, R: V. Gallo, DZ: G. Gášpar, D: 100. ROŽŇAVSKÉ BYSTRÉ: Cs. Koncz – M. Molnár (75. D. Koncz), F. Čapó, T. Kuchta (81. I. Galata), P. Kubej, P. Minčík (70. Ján. Gallo), J. Lipták Giba, Jar. Gallo, M. Lompart, J. Urban ml., Ján Gonos. BOHÚŇOVO: G. Dókus – F. Demeter, A. Szaniszló (81. R. Kulik), K. Illés (62. M. Izák), L. Kovács, P. Pál Balázs, N. Švajko, R. Kováč, T. Antóny, D. Csík (58. G. Urbán), M. Ferencz.

Rudná – Vyšná Slaná 2:5 (0:1) Góly: 59. M. Fifik (vlastný), 88. Š. Domik – 13., 52. a 84. P. Zabrel, 68. M. Gallo (11 m), 76. A. Rogos, ŽK: 58. Z. Molčan, 68. Cs. Óvary, 70. Š. Domik, 74. T. Pavlík – 33. A. Rogos, 45. M. Vido, 66. F. Gallo, R: J. Gyenes, DZ: J. Šmelko, D: 80. RUDNÁ: M. Drugda – Cs. Óvary, T. Pavlík, P. Kontra, O. Sanisló, O. Vysoký, Z. Molčan, Š. Domik, V. Konček, S. Székely, L. Dávid. VYŠNÁ SLANÁ: R. Lindák – M. Molčan (80. M. Benedikty), P. Rogos, M. Gallo, M. Fifik, F. Gallo, M. Vido, P. Zabrel, A. Rogos, M. Oravec, B. Kuzma.

Drnava – Jablonov n/T 3:1 (0:1) Gól: 74. R. Dókus, 89. J. Maliňák, 90. J. Rencsok – 30. Á. Kerekes, ŽK: 0 – 12. G. Lázár, 20. a 40. L. Zajdó, 22. O. Saláta, ČK: 40. L. Zajdó (Jablonov n/T), R: J. Molnár, DZ: Š. Hadar, D: 100. DRNAVA: D. Zakhar – P. Búlik, R. Kovács, M. Maliňák, J. Čeľovský (39. M. Mázik), K. Šoltés, R. Dókus, B. Šoltés (76. R. Szücs ml.), J. Görgei (46. J. Barczi), J. Rencsok, J. Maliňák. JABLONOV n/T: R. Balázs – L. Zajdó, M. Fifik, G. Páll, O. Saláta, A. Viszlay, Pa. Hutník, P. Milata, Á. Kardos, G. Lázár, Á. Kerekes.

Vlachovo – Hrhov 7:2 (1:0) Góly: 8. Mar. Gál, 47. a 75. (11 m) Mar. Marciš, 63. , 77. a 80. B. Vysoký, 90. E. Gál – 49. G. Veverica, 51. M. Dunka, ŽK: 56. B. Vysoký – 75. G. Veverica, R: M. Macko, DZ: Š. Máte, D: 50. VLACHOVO: M. Leško – Mar. Marciš, B. Vysoký, P. Hricko, B. Rupp (83. M. Pitoňák), Š. Brondoš, I. Gallo, M. Šivec, Mar. Gál (90. E. Gál), O. Leskovjanský, F. Šivec (65. Ľ. Kožár). HRHOV: A. Bartók – J. Ondernický, Z. Kulik, R. Kardos, T. Zsigrai, M. Dunka, A. Szirotnyák, D. Dunka, G. Veverica (81. Š. Herczeg), M. Hranyó, L. Grulyó (70. P. Červený).

Krh. Dlhá Lúka – Dlhá Ves 3:1 (1:0) Gól: 31. G. Zsilla, 50. K. Albert, 58. J. Čižmár – 64. P. Mičinsky, ŽK: 66. P. Luspaj, 75. J. Čižmár, 84. A. Emödi - 0, R: P. Galík, DZ: Z. Kovács, D: 50. KRH. DLHÁ LÚKA: M. Máté – K. Albert, A. Emödi, I. Bošela, P. Luspaj, J. Čižmár, A. Kovács, E. Rigó, P. Klárik (81. A. Görgei), J. Gebe, G. Zsilla (63. G. Grecmacher). DLHÁ VES: M. Pavlínyi – P. Mičinsky, Cs. Flander, G. Ferdinand (46. At. Pomaj), M. Makkai, A. Örvös, V. Ferdinand, N. Csótó, A. Labina, Zs. Mezei.

1. Drnava 21 15 1 5 83:36 46
2. Dlhá Ves 21 12 5 4 51:32 41
3. Krh. Dlhá Lúka 20 12 4 4 67:31 40
4. Rudná 21 12 3 6 61:46 39
5. Bohúňovo 21 10 2 9 37:38 32
6. Rož. Bystré 20 8 2 10 54:47 26
7. Jablonov n/T 20 7 5 8 28:37 26
8. Hrhov 20 7 4 9 42:55 25