OFK Vyšná Slaná sa vytiahol osmičkou

Vedúca priečka. Aj keď mala Drnava v kole voľno, nepredstihol ju nik.
Vedúca priečka. Aj keď mala Drnava v kole voľno, nepredstihol ju nik. (Autor: Peter Podolinský)
Peter Podolinský|2. jún 2015 o 00:00

Vlachovo aj Honce na pôde súperov prehrali, boj o posledné, možno zostupové miesto tak pokračuje ďalej.

V sobotňajšom zápase zdolala Dlhá Ves Rožňavské Bystré a keďže Rudná podľahla Bohúňovu, Zlatý Klas si druhé miesto naďalej udržal. Na vedúcu Drnavu stráca dva body.

ROŽŇAVA. O najkrajší výsledok, čo sa gólov týka, sa v uplynulom 23. kole I. triedy postarali hráči Vyšnej Slanej. Súpera z Honiec vyprevadili s ôsmimi gólmi.

Hetrik si pripísal F. Gallo, po dva góly dali M. Vido a A. Rogos. Síce už do polčasu viedli 3:0, no hostia im ponúkli ešte ďalšiu príležitosť, keď po dvoch žltých kartách musel v 56. min. odísť M. Pástor.

Hrhov hostil Dedinky a už do polčasu viedol o dva góly. Vzhľadom na to, že hostia prišli len v desaťčlennej zostave, je konečný výsledok 3:0 vcelku prijateľný.

Jablonov n/T privítal Vlachovo, v bráne ktorého sa trochu prekvapivo objavil Marián Marciš. V zápase sa hralo bez kariet a dlho aj bez gólov. Ten jediný padol v 70. min. a dal ho domáci Á. Kardos.

Dlhá Ves ťahá v jarnej časti šnúru zápasov bez prehry. Na konte má sedem víťazstiev a dve remízy. Zatiaľ to ostatné získala v sobotu doma. Rožňavské Bystré zdolala 3:0, pričom základ položili hráči Zlatého Klasu v prvom polčase dvoma gólmi.

Zaujímavý zápas sa aj vzhľadom na predchádzajúce merania síl odohral v Bohúňove. Domáci hostili Rudnú. Už po piatich minútach skóroval domáci Pál Balázs, hostia síce do prestávky vyrovnali, no po viac ako hodine hry dal Pál Balázs druhý a rozhodujúci gól.

Ukázalo sa tak, akým dobrým ťahom bolo posilniť mužstvo v jarnej časti P. Balázsom. Hostia síce v prvom polčase neustále hrozili, no do priestoru brány letela len jedna strela. Tá však skončila so šťastím za Dókusovým chrbtom.

Po prestávke šiel Antóny na hrot útoku, priniesol tam oživenie, no šance zostali nevyužité.

Rudná bola blízko gólu, no lopta skončila na tyči. Spomínaný druhý gól potom padol po osi Szaniszló, Antóny a na konci bol Pál Balázs.

I. trieda

23. kolo

Dlhá Ves - Rožňavské Bystré 3:0 (2:0) Góly: 19. P. Mičinsky, 39. A. Örvös, 84. P. Péntek, ŽK: 60. G. Beke – 0, R: R. Drenko, DZ: Z. Kovács, D: 60. DLHÁ VES: M. Pavlínyi – P. Mičinsky (84. At. Pomaj), Cs. Flander (79. M. Jakubecz), M. Dusza, G. Ferdinand, G. Beke, L. Novák ml., M. Makkai (67. P. Péntek), A. Örvös, V. Ferdinand, N. Csótó. ROŽŇAVSKÉ BYSTRÉ: Cs. Koncz – M. Molnár, F. Čapó, D. Koncz, T. Kuchta (72. I. Galalta), P. Kubej, P. Minčík, J. Lipták Giba, Jar. Gallo, J. Urban ml., O. Ujházi (57. J. Urban st.).

Hrhov – Dedinky 3:0 (2:0) Góly: 26. a 83. M. Dunka, 45. A. Szirotnyák, ŽK: bez, R: V. Gallo, DZ: F. Drenko, D: 80. HRHOV: A. Bartók – J. Ondernický, R. Bernáth, At. Herczeg, T. Zsigrai, M. Dunka, A. Szirotnyák, R. Kardos, M. Hranyó (85. L. Kovács), M. Ribár, (71. Š. Herczeg), L. Grulyó (52. Ľ. Kardoš). DEDINKY: M. Ogurčák – P. Kalkahus, R. Sýkora, Ľ. Grígel, S. Grančák, M. Barnák, P. Revay, M. Putnocký, S. Ogurčák, M. Majerčák ml.

Jablonov n/T – Vlachovo 1:0 (0:0) Gól: 70. Á. Kardos, ŽK: bez, R: J. Molnár, DZ: Š. Bodnár, D: 50. JABLONOV n/T: R. Balázs – L. Zajdó, M. Fifik, G. Páll, O. Saláta, A. Viszlay, Pa. Hutník, P. Milata, Á. Kardos, Pavol Ungváy Szabó (70. Á. Kerekes), G. Lázár. VLACHOVO: Mar. Marciš – B. Vysoký, P. Hricko, B. Rupp, Š. Brondoš, T. Pitoňák, I. Gallo, E. Gál, D. Ondrejčík (32. P. Varga), J. Matula, M. Šivec.

Vyšná Slaná – Honce 8:1 (3:0) Góly: 15. a 70. M. Vido, 18. P. Zabrel, 20., 80. a 90. F. Gallo, 47. a 88. A. Rogos – 72. J. Tomko, ŽK: 40. F. Gallo, 51. M. Hadar – 35. a 56. M. Pástor, ČK: 56. M. Pástor, R: L. Gyenes, DZ: L. Nagy, D: 50. VYŠNÁ SLANÁ: R. Lindák – M. Hadar, M. Molčan, P. Rogos, O. Valko Krišťák (62. M. Oravec), M. Gallo, M. Fifik, F. Gallo, M. Vido, P. Zabrel, A. Rogos. HONCE: Joz. Karalo – P. Szöllös, J. Tomi, S. Dzureň, J. Sklenár, M. Vranec, O. Fabián (80. M. Mogyorósi), J. Pástor, M. Pástor, J. Tomko, O. Varga.

Bohúňovo – Rudná 2:1 (1:1) Gól: 5. a 64. P. Pál Balázs – 30. F. Németh, ŽK: 0 – 84. T. Pavlík, R: D. Poťmák, DZ: P. Béreš, D: 200. BOHÚŇOVO: G. Dókus – F. Demeter, A. Szaniszló (80. G. Urban), K. Illés, L. Kovács, R. Kulik, P. Pál Balázs (88. D. Kalo), N. Švajko, R. Kováč, T. Antóny, D. Csík (46. M. Izák). RUDNÁ: R. Szöllös – L. Šimon, T. Pavlík, P. Kontra, O. Sanisló, Z. Molčan, Š. Domik, O. Vysoký, V.Konček, F. Németh, F. Čapó (59. S. Székely).

1. Drnava 20 14 1 5 80:35 43
2. Dlhá Ves 20 12 5 3 50:29 41
3. Rudná 20 12 3 5 59:41 39
4. Krh. Dlhá Lúka 19 11 4 4 64:30 37
5. Bohúňovo 20 10 2 8 36:34 32
6. Jablonov n/T 19 7 5 7 27:34 26
7. Hrhov 19 7 4 8 40:48 25
8. Rož. Bystré 19 7 2 10 50:46 23