Korzár logo Korzár Gemer
Piatok, 2. december, 2022 | Meniny má Bibiána

Rožňavský infoservis - od 2. júna do 8. júna

Kam za kultúrou, športom a zdravím.

VÝSTAVY

Výstava Polovodič
KRÁSNOHORSKÉ PODHRADIE. Banícke múzeum v Rožňave organizuje v Andrássyho obrazárni v Krásnohorskom Podhradí výnimočnú výstavu Rolanda Neupauera Polovodič. Výstava bude verejnosti prístupná do 14. júna okrem nedele po telefonickej dohode na tel. čísle (058) 734 37 10.

Jubilejná výstava – Výber z diel Baska József
ROŽŇAVA. Galéria Baníckeho múzea v Rožňave predstavila 28. mája 2015 jubilejnú výstavu Výber z diel umelca Baska József v budove Galéria Baníckeho múzea na Námestí baníkov v Rožňave. Výstava potrvá do 7. júla 2015.

Bane Spiša
ROŽŇAVA. V priestoroch Gemerskej knižnice Pavla Dobšinského v Rožňave sa predstaví unikátna výstava s názvom Bane Spiša. Vernisáž výstavy sa uskutoční v utorok 2. júna 2015 o 17.00 hod. Výstava potrvá do 30. júna 2015 v priestoroch knižnice.

Rožňavské cechy
ROŽŇAVA. Banícke múzem v Rožňave organizuje jedinečnú výstavu Rožňavské cechy. Vernisáž výstavy otvorí riaditeľ Baníckeho múzea v Rožňave Martin Kováč 2. júna 2015 o 18.00 hod. Výstava potrvá do 28.6. 2015.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

PODUJATIA

Jej Veličenstvo kráľovná Alžbeta v našich dejinách a predstavách
BETLIAR. Slovenské národné múzeum – Múzeum Betliar si v úvode mesiaca jún pripravilo výstavu Jej Veličenstvo kráľovná Alžbeta v našich dejinách a predstavách. Otvorenie výstavy sa uskutoční 4. júna 2015 v kaštieli Andrássyovcov v Betliari. Výstavu otvorí SKH György Habsburg-Lothingen, na otvorení vystúpi aj operná speváčka Adriana Kučerová s klavírnym sprievodom Júlie Grejtákovej. Výstava potrvá do 30. septembra 2015.

PAMIATKY

Strážna veža
ROŽŇAVA. Neskororenesančná Strážna veža je neodmysliteľná dominanta historického jadra Rožňavy. Postavili ju na mieste staršej gotickej stavby počas tureckej hrozby v rokoch 1643 – 1654. Viackrát upravovaná 36,5 m vysoká veža plnila dôležitú strážnu funkciu, svedectvom čoho sú zachovaná strieľňa na jej východnej a turecká delová guľa na južnej fasáde. Veža bola v roku 1997 obnovená a sprístupnená pre turistov ako vyhliadková, jej prehliadku zabezpečuje Turistické informačné centrum v Rožňave. Vstupy v pondelok až piatok od 8. hod. do 15.30 hod. a v sobotu od 8. do 11.30 hod.

Hrad Krásna Hôrka
KRÁSNOHORSKÉ PODHRADIE. SNM – Múzeum Betliar – Hrad je v súčasnosti pre rekonštrukciu zatvorený.

Mauzóleum a obrazáreň
KRÁSNOHORSKÉ PODHRADIE. SNM – Múzeum Betliar – Mauzóleum Andrássyovcov je počas mesiacov apríl až október otvorené od utorka do nedeľe v čase 9.30 až 16.00 hod.

Kaštieľ v Betliari
BETLIAR. SNM – Múzeum Betliar – Expozícia kaštieľa je otvorená denne od 9.30 do 14.30 hod. so vstupmi o 9.30, 11.00, 12.30, 14.00 hod. Areál parku bude otvorený od 7. do 18. hod.

Kaštieľ vo Vlachove
VLACHOVO. Je tu jedáleň v historickom štýle a obecné múzeum. Kaštieľ je možné navštíviť po dohode so správcom.

Kostol v Štítniku
ŠTÍTNIK. Gotický evanjelický kostol, národná kultúrna pamiatka, má bohaté stredoveké nástenné maľby. Prehliadku kostola je potrebné vopred ohlásiť.

Vidiecka izba
STRATENÁ. V maličkej obci Stratená sa hneď vedľa obecného úradu nachádza Vidiecka izba. Ponúka pohľad na históriu obce aj tradičný ľudový nábytok. Sprístupnená je počas celého roka na požiadanie na obecnom úrade.

Tunel v Slavošovciach
SLAVOŠOVCE. Jedinečná technická pamiatka mala kedysi slúžiť ako gemerská spojka. Tunel dlhý takmer 2,5 kilometra nebol nikdy sprevádzkovaný, nepoložili doň ani koľajnice. Stal sa však zaujímavou turistickou destináciou. Prechádzka tunelom je jedinečný zážitok.

Pamätné izby a domy
GEMER. Záujemcovia a návštevníci regiónu môžu v Gemeri navštíviť aj pamätné izby a domy významných osobností – Pamätný dom Pavla Jozefa Šafárika v Kobeliarove, Pamätnú izbu Pavla Emanuela Dobšinského v Slavošovciach, Pamätnú izbu Fraňa Kráľa vo Vyšnej Slanej, Pamätnú izbu Júliusa Bottu v Rozložnej, Pamätný dom Juraja Hronca v Gočove a Pamätnú izbu Slovenského národného povstania v Čiernej Lehote.

SkryťVypnúť reklamu

OZNAMY

Petícia za začatie výstavby rýchlostnej cesty R2 v úseku Gombasek – Včeláre
ROŽŇAVA. Podpisová aktivita občanov petície za zaradenie výstavby troch úsekov cesty R2 medzi najvyššie priority Vlády Slovenskej republiky bude trvať do 21. 6. 2015. Petíciu môžete podpísať na Mestskom úrade v kancelárii 1. kontaktu alebo v Turisticko-informačnom centre na Námestí baníkov v Rožňave. Samotné odovzdanie petície a petičných hárkov na Úrade vlády SR v Bratislave sa uskutoční 29. 6. 2015.

Detské dopravné ihrisko otvorené
ROŽŇAVA. Technické služby mesta Rožňava oznamujú verejnosti, že od dňa 20. 4. 2015 sa začala letná prevádzka Detského dopravného ihriska v Rožňave. Otváracia doba na Detskom dopravnom ihrisku: od 9.00 do 17.00 hod.

Joga pre začiatočníkov
ROŽŇAVA. V Podnikateľskom inkubátore na Zakarpatskej ulici sa každý utorok od 18.00 do 19.30 hod. uskutočňujú kurzy jogy pre začiatočníkov.

Výpožičný čas v knižnici
ROŽŇAVA. Gemerská knižnica Pavla Dobšinského je otvorená v pondelok a utorok od 7.30 do 18.00 hod., v stredu do 18.30 hod., vo štvrtok je zatvorené, v piatok otvorené od 7.30 do 18.30 hod., v sobotu od 7.30 do 12.30 hod. Pobočka knižnice na sídlisku Juh je v pondelok zatvorená. V utorok je otvorená od 8. do 16. hod., v stredu od 9. do 18. hod. (obedňajšia prestávka je od 12.00 do 12.30 hod.). Vo štvrtok a piatok je pobočka knižnice zatvorená.

Parkovanie pomocou SMS
ROŽŇAVA. Ide o parkovacie zóny P1 až P5, zónu P6. Zadelenie zón je vyznačené na parkovacích tabuliach. Cena parkovného na hodinu je 0,50 eura, správy sa zasielajú na číslo 2200. Všetky odchádzajúce a prichádzajúce SMS sú zahrnuté v cene parkovného. Je možné zakúpiť si aj hodinové parkovacie karty v jednotlivých parkovacích zónach. Takisto sú v predaji aj ročné, polročné, štvrťročné a mesačné parkovacie karty v kancelárii Technických služieb mesta – budova OKC.

Informačná kancelária v Štítniku
ŠTÍTNIK. Informačná kancelária Gotickej cesty v Štítniku je otvorená v budove zdravotníckeho strediska na Ochtinskej 447 od pondelka do piatka v čase od 7. do 15. hod.

Pohotovosť lekární

2. 6. – 6. 6. 2015 - Ekolekáreň – Tesco, Dr. Max - Šafárikova, OC KAUFLAND
7. 6. 2015 - Dr. Max - Šafárikova, OC KAUFLAND
8. 6. - 9. 6. 2015 - Ekolekáreň – Tesco, Dr. Max - Šafárikova, OC KAUFLAND

Pohotovosť zubárov
Sobota 6. 6. 2015 - Dr. Krivanský Martin, Zimná ul. č. 190, Dobšiná
Nedeľa 7. 6. 2015 - Dr. Krivdová Eva, Špitalska 1, Rožňava, tel: 058 / 734 56 21

SkryťVypnúť reklamu

HOROSKOP

B A R A N (21.3. - 20.4.)
Od začiatku mesiaca budete tvrdo presadzovať svoje zámery. Najhoršie na tom je, že váš postoj vyvolá intrigy a nepríjemné klebety. Budete musieť krotiť svoju “baraniu hlavu“. Predstavení budú však na vašej strane. V strede mesiaca sa zvýši vaša príťažlivosť pre opačné pohlavie. Mali by ste odísť ďaleko na príjemnú dovolenku s partnerom.

B Ý K ( 21.4. – 21.5.)
Niekto sa bude snažiť privlastniť si výsledky vašej práce. Neskôr zistíte, že ide o nepríjemnú osobu. Pred vami je náročná práca, množstvo plánov, ale stále nie dosť predpokladov na ich realizáciu. Nekazte si náladu, lebo šťastie sa bude na vás usmievať celý mesiac. Dostanete pozvanie do príjemnej spoločnosti. Dostanete skvelý nápad. Vysvetlite to partnerovi hoci aj o polnoci!

B L Í Ž E N C I (22.5. – 21.6.)
Očakávajte vcelku príjemný mesiac. Nebudete mať ustlané na ružiach, dariť sa vám ale bude na cestách, obchode s potravinami a nehnuteľnosťami. Venujte sa deťom. Prídu aj ťažkosti s peniazmi, ktoré dlhujete, či dlhujú vám. V závere mesiaca sa dostanete do pokušenia, ktorému ťažko odoláte. Dôveru priateľov však nestratíte, ak urovnáte všetky spory s minulosťou.

R A K (22.6. – 22.7.)
Hovorí sa, že šťastie rýchlejšie nájdeš, ako ho udržíš. Tak to bude i s vami. Pre riešenie životných kríz a problémov väčšiu odvahu a vyplní sa vám životná túžba. Držte sa svojho rozumu, lebo niekto sa snaží okolo vás vyvolať zmätok. V druhej polovici mesiaca dostanete príjemnú správu, ktorá vylepší vaše príjmy. Poteší vás príjemný pobyt v kúpeľoch!

L E V (23.7. – 23.8.)
V tomto mesiaci čakajú na vás starosti. Dôležitú úlohu zohrá vaša ochota pristúpiť na argumenty osôb z vášho okolia. Vyvarujte sa ironických poznámok a falošných ľudí. Pozor si dávajte na zdravie, hlavne na poranenia hlavy. Nezabúdajte na svoju partnerku, priateľku. Kvietok, darček či pozvanie na večeru splní váš dávny sen.

P A N N A (23.8. - 23.9.)
Začiatok dobrý, dobrý celý mesiac. Bude sa vám dariť a vybavíte úlohy, ktoré na vás čakali už dávnejšie. Vyhľadajte priateľov a v strede mesiaca nejaká osoba upúta vašu pozornosť. Táto ,,erotická beštia“ naruší pokoj vášho partnera, ktorý sa o tom dozvie. Takže sa môžete na to tešiť! Hádka na otvorenej scéne! Neflirtujte vôbec...

V Á H Y (24.9. - 23.10)
Vaše váhadlá vám budú naklonené, keď sa budete vyhýbať sporom najmä so staršími ľuďmi. Budú vám závidieť aj nos medzi očami. Nezverujte sa im a menej hovorte o svojom súkromí či záležitostiach srdca. V závere mesiaca príde udalosť, ktorá vás nepoteší. Spoľahnite sa na pomoc partnera a je na vás, aby ste ho požiadali o pomoc. Určite ju neodmietne!

Š K O R P I Ó N (24.10. - 22.11)
V tomto mesiaci musí byť pohotovosť vašou tajnou zbraňou. Budete sa musieť poriadne obracať, aby ste problémy zvládli. Ak chcete získať sympatie milovanej osoby a vernosť, tak ju príjemne prekvapte milým úsmevom a darčekom. Neskôr sa zbavíte aj starostí a pomôcť môže aj nečakaná návšteva, kde sa dozviete veľa zaujímavých informácií. Relaxujte len pri vode!

S T R E L E C (23.11. – 21.12)
Čaká vás príjemný mesiac. Neprovokujte a nepredvádzajte sa pred nikým, môžete si to veľmi skomplikovať. Vaši „komplici“ totiž v druhej polovici mesiaca chystajú na vás pascu. V závere mesiaca budete pred dôležitým rozhodnutím a môžete byť vystavení skúške zdatnosti. Keď neurobíte chybu, táto cesta vás dovedie k úspechom. Držte sa príslovia „po zlej chvíli dobrá býva!“

K O Z O R O Ž E C (22.12.–20.1.)
Vďaka nátlaku vplyvnej osoby sa pustíte do záležitosti, v ktorej vás čaká uznanie a možno i finančný úspech. Nevychvaľujte sa, lebo niekoho sa môžu tieto úspechy dotknúť. Húževnatosť a vytrvalosť bude tou najlepšou zbraňou. Slobodní sa môžu zaľúbiť a ľudí s partnerským zväzkom čakajú príjemné chvíle. Naklonený vám bude Amor a bohyňa šťastia.

V O D N Á R (22.1. – 19.2.)
V úvode mesiaca podľahnete pocitom neistoty a zakríknutosti. Niekto vás príjemne prekvapí a osud vám prihráva dobré karty, ale musíte sa na to dobre fyzicky aj duševne pripraviť, aby ste všetko zvládli. Stretnete človeka, ktorý vás bude fascinovať a podľahnete jeho kúzlu. Keď nebude americký/á milionár/ka, tak sa s ním ani nebavte. Pošlite ho pokojne „k vode“.

R Y B Y (20.2. – 20.3.)
V tomto období sa nebudete cítiť vo svojej koži. Objavia sa zdravotné ťažkosti a neporozumie vám ani okolie. K priateľom buďte úprimnejší, lebo trochu nimi pohŕdate. Viac myslíte len na seba a objavia sa signály, že niečo nie je v poriadku. V strede mesiaca dostanete príjemnú správu či telefonát, možno aj z cudziny. Slniečko ohreje vaše studené nohy.

Ján Vilim

HVEZDÁREŇ

Pozorovanie
Úsek astronómie Gemerského osvetového strediska v Rožňave vás pozýva vo štvrtok 4. júna 2015 od 20. hod. za priaznivého počasia na verejné pozorovanie nočnej oblohy z hvezdárne. Z organizačných dôvodov nebude prístupný interiér hvezdárne, iba exteriér s ďalekohľadmi.

ASTROINFO
Slnko je v znamení Blížencov a premieta sa do súhvezdia Býk. Do letného slnovratu v nedeľu 21. júna a začiatku leta zostávajú necelé tri týždne. Oproti jarnej rovnodennosti sa deň predĺžil o tri aj trištvrte hodiny a blíži sa k svojmu júnovému maximu.

Mesiac rastie do splnu v utorok 2. júna a presvetlí nočnú oblohu. Merkúr v súhvezdí Býka nie je pozorovateľný, po dolnej konjunkcii so Slnkom prechádza na raňajšiu oblohu. Venuša v Býkovi zapadá pred 23. hodinou, ako Večernica dominuje západnej oblohe. Je v najväčšej uhlovej odchýlke od Slnka a najdlhšie na oblohe. Jej jasnosť bude stúpať až do júla, kedy bude cúvajúci kosáčik najlepšie pozorovateľný. Zároveň sa blíži do konjunkcie s Jupiterom, s ktorým na prelome júna a júla vytvorí na večernej oblohe skvostný a veľmi zriedkavý tesný pár.

Mars v súhvezdí Býka zapadá krátko po Slnku, nie je pozorovateľný. Jupiter v Rakovi je neprehliadnuteľnou dominantou večernej juhozápadnej oblohy. Zapadá pred polnocou. V ďalekohľade je zrejmé jeho sploštenie, štyri najjasnejšie mesiace, tmavé pásy oblačných systémov a pravidelné prechody Veľkej červenej škvrny centrálnym poludníkom. Vpravo od Jupitera za tmavej oblohy je aj voľným okom viditeľná známa otvorená hviezdokopa Jasličky.

Saturn vo Váhach vychádza takmer súčasne so západom Slnka na protiľahlej strane oblohy. Na oblohe je celú noc z východu na západ, kulminuje pred polnocou. Planéta je po opozícii, čo veští dlhodobé dobré pozorovacie podmienky až do konca leta, ovplyvňované už len atmosférickou vlhkosťou. Planéta Saturn spolu s Jupiterom a Venušou uzatvára trojicu najjasnejších planét aspoň časť noci súčasne viditeľných na aktuálnej oblohe.
Medzinárodná kozmická stanica ISS lieta nad Rožňavou medzi 22. až 3. hodinou v noci. Je to ten jasný rýchlo sa pohybujúci bod od západu na východ. Presné časy preletov si môžete overiť na http://www.heavens-above.com, a podľa GPS si nastavte svoju presnú polohu.

Najčítanejšie na Gemer Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Zimná ríša divov Maďarska
 2. Gizka Oňová: Pre mnohých som ideálna babka a lichotí mi to
 3. Strážia ho divé opice. Gibraltár vás prenesie do Británie
 4. Konečne moderná životná poisťovňa bez nepríjemných prekvapení
 5. Mikuláš prinesie plné vrece prekvapení aj v novej rodinnej telke
 6. Deti potrebujú rodinu na optimálny vývoj
 7. Ako sa dostať k darčeku výhodnejšie? Skúste túto možnosť.
 8. Obnovte svoj dom so službou Obnov dom so SSE
 1. V dôsledku nadmerného užívania alkoholu umiera čoraz viac ľudí
 2. Ikonický projekt Metropolis vyhral CIJ Awards
 3. Gizka Oňová: Pre mnohých som ideálna babka a lichotí mi to
 4. Strážia ho divé opice. Gibraltár vás prenesie do Británie
 5. dm a jej zákazníci podporili inštaláciu fotovoltických panelov
 6. Zimná ríša divov Maďarska
 7. Konečne moderná životná poisťovňa bez nepríjemných prekvapení
 8. Mikuláš prinesie plné vrece prekvapení aj v novej rodinnej telke
 1. Po pohlavnom styku by sa ženy mali čo najskôr vymočiť. Muži nie 11 927
 2. Hotely, strava, pláže, služby. Aká je dovolenka v Punta Cana? 3 989
 3. Strážia ho divé opice. Gibraltár vás prenesie do Británie 3 846
 4. Niektorí ľudia nemajú pracovné návyky. Ako dlho trvá zmeniť to? 3 534
 5. Zarábame milióny, no jachtu na Malorke nemám 3 016
 6. TESCO pokračuje v raste.Otvorilo predajňu v Kysuckom Novom Meste 1 841
 7. Gizka Oňová: Pre mnohých som ideálna babka a lichotí mi to 1 761
 8. Deti potrebujú rodinu na optimálny vývoj 1 468

Blogy SME

 1. Petronela Čellárová: Ako sa mám?
 2. Anna Miľanová: "Od hlavy ryba smrdí". Obzvlášť tá veľká...
 3. Štefan Vidlár: Vivat vláda
 4. Irena Šimuneková: Szabóova skala
 5. Miriam Studeničová: Nespime! Možno už začalo odpočítavanie!
 6. Ján Škerko: Ak sa neschváli rozpočet, tak nikto nedostane nič
 7. Adam Austera: Je teraz ten správny čas investovať do akcií?
 8. Martin Pekár: Slovenské železnice v Európe
 1. Grácz Ján: Po 62 odberoch končím s dobrovoľným darovaním krvi. Všeobecná zdravotná odmieta otcovi preplatiť liečbu. 242 537
 2. Juraj Karpiš: Ako investovať a sporiť, keď spľasla matka všetkých bublín a hrozí recesia 15 552
 3. Jiří Ščobák: Put*n neumí číst historii: Vybudoval ukrajinský národ, nakopl civilizovaný svět 5 629
 4. Jana Melišová: V závoji hmly 5 565
 5. Michael Achberger: 7 tajných tipov na chudnutie: malé zmeny, veľké výsledky 5 507
 6. Mária Križanová: Matematika a matikári. 3 538
 7. Post Bellum SK: Bez nohavíc, s krvavými stehnami i nosom musel šliapať po ulici k mame 2 197
 8. Ján Valchár: Prvý decembrový blog alebo láska je láska 2 033
 1. Jiří Ščobák: Put*n neumí číst historii: Vybudoval ukrajinský národ, nakopl civilizovaný svět
 2. Jiří Ščobák: Je 6 000 mrtvých v Kataru moc?
 3. Monika Nagyova: Staré dievky z Luníka IX
 4. Juraj Karpiš: Ako investovať a sporiť, keď spľasla matka všetkých bublín a hrozí recesia
 5. Jiří Ščobák: Nechci se otužovat, ale v praxi to trochu dělám
 6. Jiří Ščobák: Chcete výborný seriál s nestandardním příběhem? Chcete krásnou herečku a herce, kteří umí hrát? Teplo lidské duše? Strašidelný zámek a psychiatrii?
 7. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 51. - Antarktída - Prvá Byrdova antarktická expedícia (1928 - 1930) - 3/3, Prelet nad južným pólom
 8. Jiří Ščobák: Porazíme infláciu? Ako vznikla, kto za ňu môže a ako ju riešiť?
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Igor Matovič, minister financií na zasadnutí Euroskupiny

Európska únia chce Maďarsku zastaviť fondy za korupciu.


3 h
Generálny prokurátor Maroš Žilinka a jeho námestník Jozef Kandera.

Vec vrátili polícii na nové konanie.


2 h
Ruský prezident Vladimir Putin.

Rusko chcelo dobyť Ukrajinu do 10 dní.


4 h

Ak niekto hovorí, že Žilinka nadužíva 363, zavádza.


a 1 ďalší 4 h

Blogy SME

 1. Petronela Čellárová: Ako sa mám?
 2. Anna Miľanová: "Od hlavy ryba smrdí". Obzvlášť tá veľká...
 3. Štefan Vidlár: Vivat vláda
 4. Irena Šimuneková: Szabóova skala
 5. Miriam Studeničová: Nespime! Možno už začalo odpočítavanie!
 6. Ján Škerko: Ak sa neschváli rozpočet, tak nikto nedostane nič
 7. Adam Austera: Je teraz ten správny čas investovať do akcií?
 8. Martin Pekár: Slovenské železnice v Európe
 1. Grácz Ján: Po 62 odberoch končím s dobrovoľným darovaním krvi. Všeobecná zdravotná odmieta otcovi preplatiť liečbu. 242 537
 2. Juraj Karpiš: Ako investovať a sporiť, keď spľasla matka všetkých bublín a hrozí recesia 15 552
 3. Jiří Ščobák: Put*n neumí číst historii: Vybudoval ukrajinský národ, nakopl civilizovaný svět 5 629
 4. Jana Melišová: V závoji hmly 5 565
 5. Michael Achberger: 7 tajných tipov na chudnutie: malé zmeny, veľké výsledky 5 507
 6. Mária Križanová: Matematika a matikári. 3 538
 7. Post Bellum SK: Bez nohavíc, s krvavými stehnami i nosom musel šliapať po ulici k mame 2 197
 8. Ján Valchár: Prvý decembrový blog alebo láska je láska 2 033
 1. Jiří Ščobák: Put*n neumí číst historii: Vybudoval ukrajinský národ, nakopl civilizovaný svět
 2. Jiří Ščobák: Je 6 000 mrtvých v Kataru moc?
 3. Monika Nagyova: Staré dievky z Luníka IX
 4. Juraj Karpiš: Ako investovať a sporiť, keď spľasla matka všetkých bublín a hrozí recesia
 5. Jiří Ščobák: Nechci se otužovat, ale v praxi to trochu dělám
 6. Jiří Ščobák: Chcete výborný seriál s nestandardním příběhem? Chcete krásnou herečku a herce, kteří umí hrát? Teplo lidské duše? Strašidelný zámek a psychiatrii?
 7. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 51. - Antarktída - Prvá Byrdova antarktická expedícia (1928 - 1930) - 3/3, Prelet nad južným pólom
 8. Jiří Ščobák: Porazíme infláciu? Ako vznikla, kto za ňu môže a ako ju riešiť?

Už ste čítali?

SME.sk Minúta Najčítanejšie