Pondelok, 15. október, 2018 | Meniny má Terézia
Nájdete nás na webe

Vedúca Drnava zvýšila svoj náskok

V predohrávke si Vlachovo podelilo body s Dlhou Vsou.

Druhý gól. O druhý gól Drnavy sa krásnou strelou postaral Jakub Maliňák.(Zdroj: Peter Podolinský)

Rudná znova na pôde súpera nebodovala, Drnava si tak upevnila vedúcu priečku. Vďaka tomu sa predposledným Honciam priblížilo na jeden bod.

ROŽŇAVA. Susedské derby v Rož. Bystrom sa takmer celý polčas hralo bez gólov. Až v jeho závere sa presadil Ján Gonos.

To už však hostia z Rudnej hrali o desiatich, pretože po polhodine hry musel pre dve žlté karty odísť Cs. Óvary. V úvode druhého polčasu síce hostia po penalte vyrovnali, ale domáci v rýchlom slede strelili tri góly a rozhodli o osude zápasu.

Aj keď Drnavčania dali v úvode dva góly, Vyšná Slaná sa nevzdávala. Úsilie prinieslo aj ovocie a P. Zabrel znížil.

Pred polčasom však domáci svoj náskok znova natiahli. Po prestávke už diváci videli len jeden gól, keď v závere premenili hostia penaltu.

V Honciach to bol strelecký súboj dvoch hráčov. Na domácej strane sa premenenou penaltou a krásnymi nožničkami prezentoval O. Varga, na strane Bohúňova strelil štyri góly P. Pál Balázs.

Na Dedinkách po vyrovnanom polčase dali hostia v úvode druhej časti tretí gól. Aj keď potom strelec dvoch gólov O. Saláta premenil penaltu, tesný náskok si už Jablonovčania vziať nedali.

Naopak Krh. Dlhá Lúka aj po hetriku R. Klinka viedla už po hodine hry nad Hrhovom 4:0.

Vzhľadom na to, že oba celky mali v tomto 22. kole voľno, Vlachovo a Dlhá Ves si predohrali zápas posledného kola. Aj keď hostia viedli 2:1 a domáce Vlachovo nedalo penaltu, body sa nakoniec po góle T. Pitoňáka delili.

Štatistika I. trieda, 22. kolo

Rožňavské Bystré – Rudná 4:2 (1:0) Góly: 44. a 66. Ján Gonos, 68. P. Minčík, 71. P. Kubej – 48. L. Šimon (11 m), 82. F. Čapó, ŽK: 28. J. Lipták Giba, 31. J. Urban ml., 48. M. Lompart, 61. P. Kubej – 26. a 29. Cs. Óvary, ČK: 29. Cs. Óvary (Rudná), R: M. Macko, DZ: J. Šmelko, D: 100. ROŽŇAVSKÉ BYSTRÉ: Cs. Koncz – M. Molnár, F. Čapó, T. Kuchta, P. Kubej, P. Minčík, J. Lipták Giba, Jar. Gallo, M. Lompart, J. Urban ml. Ján Gonos (69. I. Galata). RUDNÁ: M. Drugda – L. Šimon, S. Ďuriček, Cs. Óvary, T. Pavlík (70. L. Dávid), O. Sanisló, O. Vysoký, V. Konček (56. Z. Molčan), P. Sanisló, R. Štefán (32. P. Kontra), F. Čapó.

Honce – Bohúňovo 2:6 (1:1) Góly: 30. (11 m) a 86. O. Varga – 15. K. Illés, 50., 68., 71. a 82. P. Pál Balázs, 51. D. Csík, ŽK: 0 – 43. P. Pál Balázs, 46. R. Kulik, R: J. Molnár, DZ: Š. Máté, D: 50. HONCE: Joz. Karalo – S. Dzureň, J. Pástor, M. Mogyorósi, O. Varga, M. Vranec, M. Pástor, J. Sklenár, J. Tomko, O. Fabian, V. Kacara. BOHÚŇOVO: G. Dókus – M. Ferencz, F. Demeter (65. M. Izák), A. Szaniszló, K. Illés, L. Kovács, R. Kulik, P. Pál Balázs, N. Švajko, R. Kováč, D. Csík (67. D. Kalo).

Drnava – Vyšná Slaná 3:2 (3:1) Góly: 3. J. Čeľovský, 15. J. Maliňák, 42. K. Šoltés – 25. P. Zabrel, 89. M. Gallo (11 m), ŽK: 88. J. Čeľovský – 32. B. Kuzma, 55. O. Valko Krišták, 55. M. Fifik, R: P. Gallik, DZ: F. Drenko, D: 100. DRNAVA: D. Zakhar – P. Búlik, Ra. Znak, M. Maliňák, J. Barczi (46. R. Szücs ml.), K. Šoltés, J. Maliňák (65. M. Mázik), R. Dókus, B. Šoltés, R. Kovács (88. D. Babič), J. Čeľovský. VYŠNÁ SLANÁ: R. Lindák – M. Hadar, M. Fifik, M. Vido, P. Zabrel, O. Valko Krišták, P. Rogos, B. Kuzma, M. Kováč (75. M. Benedikty), D. Dovalovský (60. M. Gallo), J. Ambrúž.

Dedinky – Jablonov n/T 2:3 (2:2) Góly: 32. M. Majerčák ml., 33. S. Ogurčák – 10. a 37. O. Saláta, 55. Á. Kerekes, ŽK: 12. M. Majerčák st., 26. R. Sýkora, 88. a 90. M. Laurinc – 0, ČK: 90. M. Laurinc (Dedinky), R: M. Uharček, DZ. J. Bobrík, D: 60. DEDINKY: M. Ogurčák – P. Kalkahus, R. Sýkora, M. Laurinc, I. Tököly st., J. Barnák, P. Revay, M. Putnocký, S. Ogurčák, M. Majerčák ml., J. Novák. JABLONOV n/T: R. Balázs – L. Zajdó, M. Fifik, G. Páll, Á. Kerekes, O. Saláta, A. Viszlay, Pa. Hutník, P. Milata, Á. Kardos (85. Š. Szillasi), G. Lázár.

Krh. Dlhá Lúka – Hrhov 5:2 (2:0) Gól: 7., 53. a 62. (11 m) R. Klinko, 17. J. Gebe, 78. J. Ondernický (vlastný) – 74. a 83. M. Dunka, ŽK: 0 – 50. R. Kardos, 61. L. Grulyó, R: J. Gyenes, DZ: Z. Kovács, D: 100. KRH. DLHÁ LÚKA: D. Motyka – K. Albert (62. E. Rigó), A. Emödi, T. Hegedüs (56. P. Klárik), P. Luspaj, J. Čižmár, A. Kovács, I. Bošela, G. Zsilla (75. G. Grecmacher), R. Klinko, J. Gebe. HRHOV: A. Bartók – J. Ondernický, A. Szirotnyák, A. Herczeg, T. Zsigrai, M. Dunka, P. Červený (54. L. Kovács), R. Kardos, G. Veverica, M. Hranyó, L. Grulyó.
Predohrávka 26. kola

Vlachovo – Dlhá Ves 2:2 (1:1) Góly: 23. I. Gallo, 88. T. Pitoňák – 43. G. Beke, 50. N. Kovesdi, ŽK: bez, R: D. Poťmák, DZ: P. Repaský, D: 50. VLACHOVO: M. Pitoňák – P. Hricko, B. Vysoký, Mar. Marciš, B. Rupp, O. Leskovjanský, Mar. Gál (65. Mil. Gál), Š. Brondoš, T. Pitoňák, I. Gallo, F. Šivec. DLHÁ VES: M. Pavlínyi – P. Mičinsky, Cs. Flander, M. Dusza, G. Ferdinand (82. At. Pomaj), A. Labina, G. Beke, L. Novák ml. (68. M. Jakubecz), N. Kovesdi, M. Makkai, Zs. Mezei.

1. Drnava 20 14 1 5 80:35 43
2. Rudná 19 12 3 4 58:39 39
3. Dlhá Ves 19 11 5 3 47:29 38
4. Krh. Dlhá Lúka 19 11 4 4 64:30 37
5. Bohúňovo 19 9 2 8 34:33 29
6. Rož. Bystré 18 7 2 9 50:43 23
7. Jablonov n/T 18 6 5 7 26:34 23
8. Hrhov 18 6 4 8 37:48 22