V Kružnej padlo desať gólov

Sportnet|12. máj 2015 o 00:00

V 16. kole sa na trávnikoch II. triedy body svorne delili.

V 16. kole sa na trávnikoch II. triedy body svorne delili, keď dve stretnutia vyhrali domáci a dvakrát body putovali hosťom. Zápas medzi Rakovnicou a Ml. Brzotín bude pravdepodobne kontumovaný v prospech domácich pre neúčasť hostí. Kružná nasúkala Kečovu deviatku, pričom hetrikom sa prezentovali O. Kerekeš a J. Kamenský.

ROŽŇAVA. Nakoľko líder z Nižnej Slanej mal v kole voľno a druhá Pača doma bodovala naplno, náskok tak znížila na rozdiel jediného bodu. V nadchádzajúcich zápasoch tak bude zaujímavé sledovať, kto zaváha poprípade či Nižnoslančania udržia tento skromný náskok až do konca súťaže.

V hre je aj tretia Kružná iba s trojbodovou stratou na čelo tabuľky. Na opačnom póle sa striedajú o dno Čoltovo s Ml. Brzotín. Brzotínčania už v odvete nenastúpili na svoj druhý zápas v poradí.

Prvýkrát to bolo doma proti Joviciam a tentoraz nevycestovali do Rakovnice. Pravdepodobnou príčinou bude dôvod rovnaký, a to nesledovanie úradnej správy ObFZ o zmene hracieho času.

Pača i Kružná doma víťazne

Aktuálne stretnutie mali futbalisti Pače k dobru a tak domáce prostredie museli využiť na bodovanie naplno. To sa im aj podarilo, čím stále majú cestu k postupu otvorenú. Hosťom z Plešivca už do polčasu strelili tri góly, keď skóre otvoril už v úvode Gajdoš z nariadenej penalty.

Neskôr skóroval Szilágyi a gól do šatne pridal opäť Gajdoš. V samom závere prikrášlil domáce víťazstvo ešte Pačai.

Kružná sa s Kečovom vôbec nemaznala a už do polčasu viedla o štyri góly. Po prestávke svoj náskok zvýšila a takmer dosiahla dvojciferný výsledok aj vďaka hetrikom Kerekeša a Kamenského. Čestný úspech hostí zaznamenal N. Molnár.

Béčkam sa darilo striedavo

Čoltovo sa tentoraz na zápas pozbieralo, ale v domácom prostredí pustilo „perie“ rezerve Gemerskej Hôrky.

Hostia už zásluhou Liptaia a Vrškového do polčasu viedli dvojgólovým skóre a tretí úspech po obrátke pridal Dostál. Konkurovať hosťom dokázal iba najlepší domáci strelec Karasz, ktorý dosiahol čestný úspech v samom závere zápasu.

Rezerva Krh. Dlhej Lúky hostila Jovice. Skóre otvoril hosťujúci Lovaš, ale po polhodine vyrovnal domáci G. Grecmacher. A. Polyák však gólom do šatne opäť poslal hostí do vedenia a po hodine hry tesný náskok aj poistil. Domáci Emödi dokázal ešte streliť kontaktný gól, ale ratovať bod už domáci nedokázali.

II. trieda

Výsledkový servis 16. kola: Krh. Dlhá Lúka B – Jovice 2:3 (1:2) G: G. Grecmacher, A. Emödi - M. Lovaš, Al. Polyák 2. Čoltovo - Gemerská Hôrka B 1:3 (0:2) G: Karasz - Zs. Liptai, Vrškoví, Dostál. Pača – Plešivec 4:0 (3:0) G: Gajdoš 2 (1 z 11 m), Szilágyi, Pačai. Kružná – Kečovo 9:1 (5:1) G: L. Varga 2, O. Kerekeš 3, J. Kamenský 3, R. Garan - N. Molnár. Rakovnica - Ml. Brzotín nehralo sa.

Poradie najlepších strelcov: 15 gólov - D. Valko (Nižná Slaná), 14 gólov - A. Görgei (Krh. Dlhá Lúka B), 13 gólov -V. Zsóri (Gemerská Hôrka), O. Kerekeš (Kružná), 12 gólov - Šomšák (Pača), 11 gólov - Karasz (Čoltovo), 10 gólov - Keršák (Nižná Slaná), 9 gólov - T. Viola (Rakovnica), M. Lovaš (Jovice), 7 gólov - N. Barczi, Al. Polyák (obaja Jovice), Dostál (Gemerská Hôrka B), 6 gólov - R. Lörincz (Kečovo), L. Lörincz (Rakovnica), J. Kamenský (Kružná), 5 gólov - Lakomi (Krh. Dlhá Lúka B), R. Farkaš (Jovice), Bocko, Bubenčík, Gajdoš (všetci Pača).

1. Nižná Slaná 14 11 0 3 41:15 33
2. Pača 14 10 2 2 48:14 32
3. Kružná 14 10 0 4 43:23 30
4. Gem. Hôrka B 14 9 2 3 46:17 29
5. Jovice 15 7 3 5 45:36 24
6. Rakovnica 14 6 3 5 36:28 21
7. Plešivec 15 6 1 8 29:27 19
8. Krh. Dlhá Lúka B 15 6 1 8 42:44 19