Streda, 19. september, 2018 | Meniny má Konštantín
Nájdete nás na webe

Rožňavské Bystré v derby zdolalo Honce

Víkendové kolo I. triedy bolo ovplyvnené zápasmi slovenskej hokejovej reprezentácie na majstrovstvách sveta.

Góly. O dva góly R. Bystrého sa postaral P. Minčík (vpravo).(Zdroj: Peter Podolinský)

Oblastný zväz vyšiel v ústrety fanúšikom oboch športov a zápasy 20. kola presunul na 13.30 hod. No možno aj preto nebola návštevnosť práve najlepšia, dovedna na piatich zápasoch nebolo ani tri stovky divákov.

ROŽŇAVA. Najvýraznejší výsledok sa zrodil v Rožňavskom Bystrom. Domáci v derby zápase hostili susedné Honce. Tesne pred zápasom začalo pršať, no dážď postupne ustával. Už v úvodnej štvrťhodine začala úradovať dvojica Jánov.

Prvé dva góly tak padli po spolupráci Urbana a Gonosa. Po góle Minčíka a znížení Hajdua skončil polčas 3:1. Po prestávke pridali domáci góly. Hostia, ktorí mali na lavičke len hrajúceho trénera O. Fabiána, nakoniec prehrali 2:8.

Najsledovanejší, aj čo sa týka počtu divákov, bol zápas v Drnave. Baník hostil dovtedy vedúcu Rudnú. Domáci sa rozhodli nenechať nič na náhodu a už v prvom polčase dali súperovi štyri góly. Po prestávke hostia už len korigovali výsledok na 4:2, pričom im Drnava pomohla jedným vlastným gólom.

Vlachovčania, ktorí by sa radi odpútali od poslednej priečky, hostili na domácej pôde Bohúňovo. Už v úvodných minútach mali výhodu pokutového kopu, no M. Šivec neuspel. V závere polčasu sa tak ujali vedenia hostia, na čo však stihli domáci reagovať a Hricko vyrovnal.

Po prestávke už dávali góly len domáci. Víťazstvo 3:1 uzavrel v poslednej minúte premenenou penaltou kapitán domácich Mar. Marciš.

Súboj Dediniek a Vyšnej Slanej mal trochu inú príchuť. Viacero hráčov totiž pred jarnou časťou odišlo práve z Vyšnej Slanej do Dediniek. Zmierlivo 1:1 sa skončil aj polčas.

No v tom druhom sa vedenia ujali hráči Vyšnej Slanej po góloch B. Kuzmu a O. Kračúna viedli už 3:1. Nakoniec domáci už len po penalte korigovali na konečných 2:3.

Aj keď posledný v tomto prehľade, zápas v Dlhej Vsi sa hral už v sobotu. Domáci hostili Jablonov n/T a v prvom polčase sa diváci gólu nedočkali. Jediný prišiel v úvode druhého polčasu a pre domácich znamenal tri body. O to viac však bolo napomínaní. Rozhodca musel vytiahnuť žltú kartu až päťkrát.

Po 20. kole je v čele znova Drnava s jednobodovým náskokom pred Rudnou a Dlhou Vsou. Tá preskočila Krh. Dlhú Lúku, ktorá mala v tomto kole spolu s Hrhovom voľno.

Vyrovnáva sa aj situácia na chvoste tabuľky, kde Honce a Vyšná Slaná majú po 15 bodov a Vlachovo má o dva body menej.

Pred mužstvami je posledných šesť kôl. Rozdiely na oboch koncoch tabuľky sú minimálne. Do konečného poradia tak môže výrazne prehovoriť fakt, či si mužstvá už odstáli dve voľné kolá, ktoré vznikli odstúpením Štítnika a Lipovníka.

Obe si už odstáli Hrhov, Jablonov n/T a Vyšná Slaná, naopak prestávka ešte čaká Drnavu, Dedinky a Vlachovo.

Ostatné mužstvá zatiaľ mali voľno v jednom kole.

Štatistika I. trieda, 20. kolo

Rožňavské Bystré – Honce 8:2 (3:1) Góly: 14. Ján Gonos, 18. J. Urban ml., 25. a 60. P. Minčík, 76. F. Čapó, 78. J. Lipták Giba, 85. P. Kubej, 90. Jar. Gallo – 40. L. Hajdu, 63. M. Mogyorósi, ŽK: 50. T. Kuchta – 0, R: J. Gyenes, D: L. Nagy, D: 70. ROŽŇAVSKÉ BYSTRÉ: Cs. Koncz – M. Molnár (78. I. Galata), F. Čapó, Ján Gallo (54. P. Kubej), T. Kuchta, P. Minčík, J. Lipták Giba, Jar. Gallo, M. Lompart, J. Urban ml., Ján Gonos. HONCE: Joz. Karalo – S. Dzureň, J. Pástor, L. Hajdu, M. Mogyorósi, O. Varga, M. Vranec, M. Pástor, J. Sklenár, J. Tomko, E. Tomi.

Drnava – Rudná 4:2 (4:0) Góly: 10. J. Rencsok, 17. J. Čeľovský, 27. R. Kovács, 45. Jak. Maliňák – 61. O. Sanisló, 65. J. Čeľovský (vlastný), ŽK: 47. M. Maliňák, 60. Jak. Maliňák, 90. R. Szücs ml. - 80. T. Pavlík, R: L. Gyenes, DZ: P. Béreš, D: 120. DRNAVA: D. Zakhar – P. Búlik, Ra. Znak, M. Maliňák, J. Čeľovský, B. Šoltés, K. Šoltés (29. Jak. Maliňák), J. Barczi, M. Mázik (70. R. Szücs ml.), R. Kovács, J. Rencsok. RUDNÁ: M. Drugda – L. Šimon, T. Pavlík, O. Sanisló, O. Vysoký, L. Dávid, Š. Domik (80. F. Németh), R. Die, P. Sanisló, R. Štefán, F. Čapó.

Vlachovo – Bohúňovo 3:1 (1:1) Góly: 42. P. Hricko, 65. T. Pitoňák, 90. Mar. Marciš (11 m) – 40. P. Pál Balázs, ŽK: 47. Mar. Marciš – 7. R. Doboš, 70. P. Pál Balázs, 90. L. Kovács, R: M. Uharček, DZ: Z. Kovács, D: 20. VLACHOVO: M. Leško – Mar. Marciš, F. Šivec, B. Rupp, B. Vysoký, P. Hricko, M. Šivec, O. Leskovjanský (88. J. Matula), Mar. Gál (73. Ľ. Kožár), T. Pitoňák, Š. Brondoš. BOHÚŇOVO: M. Ferencz - F. Demeter (77. D. Csík), A. Szaniszló (73. D. Kalo, K. Illés, L. Kovács, R. Kulik, P. Pál Balázs, T. Antóny, N. Švajko, R. Kováč, R. Doboš.

Dedinky – Vyšná Slaná 2:3 (1:1) Góly: 17 a 79. (11 m) P. Revay – 32. a 68. O. Kračún, 56. B. Kuzma, ŽK: 86. R. Sýkora, 90. M. Barnák – 79. M. Molčan, R: P. Galík, DZ: Š. Bodnár, D: 50. DEDINKY: M. Ogurčák – P. Kalkahus – R. Sýkora, M. Laurinc, K. Klein, J. Barnák, P. Revay, M. Barnák, I. Tököly st., M. Majerčák ml., M. Ogurčák (28. J. Novák). VYŠNÁ SLANÁ: R. Lindák – M. Hadar, P. Rogos, M. Fifik, M. Vido, O. Kračún, P. Zabrel, A. Rogos, M. Molčan, B. Kuzma, D. Dovalovský (83. M. Oravec).

Dlhá Ves – Jablonov n/T 1:0 (0:0) Gól: 52. V. Ferdinand, ŽK: 60. G. Ferdinand, 75. M. Makkai, 90. Cs. Flander – 59. At. Kerekes, 70. Ák. Kerekes, R: J. Molnár, DZ: F. Drenko, D: 25. DLHÁ VES: M. Pavlínyi – P. Mičinsky, M. Makkai, Cs. Flander, V. Ferdinand, P. Péntek (46. A. Labina), A. Örvös, Zs. Mezei, M. Dusza, G. Ferdinand, M. Jakubecz (46. N. Kövesdi)

1. Drnava 18 12 1 5 74:32 37
2. Rudná 17 11 3 3 53:35 36
3. Dlhá Ves 17 10 4 3 38:25 34
4. Krh. Dlhá Lúka 17 9 4 4 55:25 31
5. Bohúňovo 17 8 2 7 27:28 26
6. Hrhov 16 6 4 6 33:36 22
7. Dedinky 18 6 3 9 29:51 21
8. Rož. Bystré 17 6 2 9 46:41 20