Rožňava sa z Kalše vrátila s bodom

Prvý gól. Lukáš Strelka si v Kalši pripísal prvý gól v drese SP MFK Rožňava.
Prvý gól. Lukáš Strelka si v Kalši pripísal prvý gól v drese SP MFK Rožňava. (Autor: Peter Podolinský)
Peter Podolinský|5. máj 2015 o 00:00

Aj keď Rožňavčania nedovolili súperovi skórovať, smolný vlastný gól priniesol deľbu bodov.

ROŽŇAVA. Z istého hľadiska mohol mať zápas v Kalši pre Rožňavu zvláštny nádych. Na jeseň totiž doma tomuto súperovi podľahli 0:5 a to sa nestáva často.

V odvete však bolo podstatné hlavne neprehrať. Zo základnej zostavy totiž choroby, zranenia či trest vyradili šesť hráčov. Na zápas tak cestovali len s jedným hráčom na lavičke, druhým brankárom P. Rákaiom.

„Navyše ani ďalší hráči neboli zdravotne celkom fit,“ podotkol tréner SP MFK Rožňava Branislav Kuzma.

Na ihrisku to však až tak poznať nebolo. V 21. min. sa prvým gólom v drese SP MFK vytiahol L. Strelka, keď premenil priamy kop z 35 metrov. Bohužiaľ radosť trvala len pár minút. V 27. min. v snahe odvrátiť loptu ju M. Mészner napálil priamo do vlastnej brány.

„Dovtedy kým nepadli góly sme boli lepším mužstvom. Po nich akoby sme sa zľakli,“ uviedol B. Kuzma a pokračoval: „V druhom polčase síce domáci mali opticky viac z hry, no šancí bolo pomenej. Dva či tri náznaky na jednej či druhej strane.“

Rožňava si tak z pôdy Kalše odviezla bod. „Chlapci si to v zúženej zostave odbojovali. Hrali so srdiečkom a získali zaslúženú remízu,“ uzavrel B. Kuzma.

Aktuálne je tak SP MFK na siedmom mieste, o bod pred Spišskými Vlachmi a Medzevom.

V najbližšom kole hostí v sobotu na domácom ihrisku štvrté Sobrance.