V Brzotíne sa súpera z Čoltova nedočkali

Sportnet|5. máj 2015 o 00:00

Šlágrom kola v II. triede bolo bezpochyby derby medzi vedúcim duom Nižnou Slanou a Pačou.

Šlágrom kola v II. triede bolo bezpochyby derby medzi vedúcim duom Nižnou Slanou a Pačou, ktoré sa skončilo víťazne pre domáce farby i napriek vylúčeniu V. Karasa po druhom napomínaní. Zrodila sa pestrá škála výsledkov, keď domáci raz zvíťazili, dvakrát prehrali a raz remizovali. V Brzotíne sa tentoraz nehralo pre neúčasť hostí.

ROŽŇAVA. Líder z Nižnej Slanej po víťazstve nad Pačou získal štvorbodový náskok na nedeľňajšieho súpera a na tretej priečke sa drží Kružná bod pred rezervou Gemerskej Hôrky.

Tabuľku uzatvára Ml. Brzotín, ale to sa po zasadnutí ŠTK ObFZ pravdepodobne zmení, nakoľko Čoltovo na zápas nepricestovalo.

Pravdepodobne tak zvíťazí kontumačne a usadí sa na predposledné miesto. V prvom jarnom kole to bolo opačne, keď domáci Brzotín na zápas z „neznalosti“ nenastúpil proti Joviciam. Čoltovo tentoraz ani po čakacej dobe nedalo o dôvode neúčasti vedieť.

Body brali hostia

V Kečove privítali tabuľkového suseda z rezervy Krh. Dlhej Lúky. Po bezgólovom polčase sa vedenia ujali hostia, keď skóre otvoril L. Emödi a neskôr zvýšil A. Görgei. Domácim sa podarilo znížiť na kontaktný gól M. Lörinczom, ale ratovať body sa im už nepodarilo.

V Plešivci otvoril skóre domáci Lipták, ale po prestávke hostia z Kružnej vyrovnali Vargom. Desať minút pred koncom skóroval po štandardke Kamenský a tak body putovali do Kružnej.

Jovice hostili taktiež tabuľkového suseda z Rakovnice a po štvrťhodine viedli gólom M. Lovaša. Ten po prestávke vedenie i poistil, ale následne nastal vo vývoji zápasu obrat. Najprv znížil na kontaktný gól L. Fabián a štvrťhodinu pred koncom vybojoval bod po druhom góle hostí V. Máťaš.

Nižnoslančania i napriek oslabeniu zvíťazili

V derby dvoch čelných celkov medzi lídrom z Nižnej Slanej a Pačou otvoril skóre hosťujúci Szilágyi už v 8. min. zápasu. Neskôr sa O. Jungerovi podarilo zmazať jednogólové manko, čím stanovil i polčasový stav.

Po prestávke otočil skóre v prospech domácich Keršák, ale v 66. min. si po druhom napomínaní vyslúžil červenú kartu V. Karas.

ostia však z tejto početnej výhody nedokázali vyťažiť vyrovnávajúci gól. Naopak, najlepší strelec súťaže D. Valko skóroval, čím domáce vedenie poistil a vybojoval tak pre aktuálneho lídra cenné tri body.

II. trieda

Výsledkový servis 15. kola: Ml. Brzotín - Čoltovo (hostia nepricestovali). Jovice – Rakovnica 2:2 (1:0) G: M. Lovas 2 - L. Fabián, V. Máťaš. Kečovo - Krh. Dlhá Lúka B 1:2 (0:0) G: Marko Lörinc - L. Emödi, A. Görgei. Plešivec – Kružná 1:2 (1:0) G: Lipták - Varga, Kamenský. Nižná Slaná – Pača 3:1 (1:1) G: 0. Junger, Keršák, D. Valko – Szilágyi, ČK: V. Karas (Nižná Slaná).

Poradie najlepších strelcov: 15 gólov - D. Valko (Nižná Slaná), 14 gólov - A. Görgei (Krh. Dlhá Lúka B), 13 gólov - V. Zsóri (Gemerská Hôrka B), 12 gólov - Šomšák (Pača), 10 gólov - Kerekeš (Kružná), K. Karasz (Čoltovo), Keršák (Nižná Slaná), 9 gólov - T. Viola (Rakovnica), 7 gólov - N. Barczi, M. Lovaš (obaja Jovice), 6 gólov - Dostál (Gemerská Hôrka B), R. Lörincz (Kečovo), L. Lörincz (Rakovnica), 5 gólov - Lakomi (Krh. Dlhá Lúka B), R. Farkaš, A. Polyák (obaja Jovice), Bocko, Bubenčík (obaja Pača).

1. Nižná Slaná 14 11 0 3 41:15 33
2. Pača 13 9 2 2 44:14 29
3. Kružná 13 9 0 4 34:22 27
4. Gem. Hôrka B 13 8 2 3 43:16 26
5. Jovice 14 6 3 5 42:34 21
6. Rakovnica 14 6 3 5 36:28 21
7. Plešivec 14 6 1 7 29:23 19
8. Krh. Dlhá Lúka B 14 6 1 7 40:41 19