Nižná Slaná zakopla v Kružnej

Sportnet|28. apr 2015 o 00:00

V 14. kole sa na trávnikoch II. triedy nečervenalo. Hetrik zaznamenal I. Lörincz z Rakovnice.

V 14. kole sa na trávnikoch II. triedy nečervenalo. Dominovali domáci, ktorí štyri zápasy vyhrali a iba v Krh. Dlhej Lúke sa zrodila remíza s Plešivcom. Hetrik zaznamenal I. Lörincz z Rakovnice. O gól viac si pripísali na konto L. Lörincz z Rakovnice a P. L. Bacso z rezervy Gemerskej Hôrky.

ROŽŇAVA. Líder z Nižnej Slanej podľahol štvrtej Kružnej a tak ešte s bodovým náskokom vedie pred druhou Pačou. Tá však mala v kole voľno a má ešte zápas k dobru. Tretiu priečku drží rezerva Gemerskej Hôrky. Čoltovo, ktoré doma zvíťazilo, sa odpútalo z dna a tak posledná priečka patrí Ml. Brzotínu.

Lörinczovci sedemkrát skórovali

Rakovnica hostila Kečovo, ktoré vyprevadila s deväťgólovou nádielkou. Hetrikom sa prezentoval I. Lörincz a jeho brat Ladislav dal o gól viac. Skóre prikrášlili L. Fabián a V. Máťaš. Za hostí čestný úspech zaznamenal Rezeš, ktorý v 18. min. vyrovnával po domácom vedení.

V Gemerskej Hôrke inkasoval Ml. Brzotín poltucet. Do polčasu skóre otvoril R. Szkokan, ale O. Vavrek dokázal vyrovnať. Po obrátke však prišli chvíle domáceho Bacsa, ktorý štyrikrát prekonal hosťujúceho gólmana a víťazstvo pečatil L. Vajda.

Líder dokázal iba korigovať

V Kružnej sa predstavil líder z Nižnej Slanej. Skóre otvoril hneď v úvode domáci L. Varga a vedenie gólom do šatne z nariadenej penalty poistil Kamenský. Hosťom sa takmer po hodine podarilo dosiahnuť kontaktný gól Keršákom, ale bodovať už nie.

Zaznamenali tak tretiu prehru v súťaži a priestor na prvenstvo sa otvára Pači, ktorá mala voľno a stráca iba bod.

V domácom prostredí bodovalo naplno aj Čoltovo, ktoré o gól zdolalo Jovice. Rozhodujúci gól za stavu 2:2 strelil Karasz v ostatnej minúte zápasu.

V Krh. Dlhej Lúke sa zrodila remíza. Vedenia sa ujali hostia z Plešivca po rýchlom góle Havrlenta, ale Klárik z nariadenej penalty vyrovnal a G. Grecmacher ešte do polčasu otočil stav v prospech domácich. Po hodine hry mal výhodu penalty Plešivec a Volčko, ktorý ju premenil, vybojoval tým hosťom cenný bod.

II. trieda

Výsledkový servis 14. kola: Krh. Dlhá Lúka B – Plešivec 2:2 (2:1) G: R. Klárik (11 m), G. Grecmacher - Havrlent, R. Volčko ( 11 m), Čoltovo – Jovice 3:2 (2:2) G: Džobák, Karasz 2 - Al. Polyák, T. Gebe (11 m), Kružná - Nižná Slaná 2:1 (2:0) G: L. Varga, J. Kamenský (11 m) - Keršák, Rakovnica – Kečovo 9:1 (3:1) G: L. Fabián, L. Lörincz 4, I. Lörincz 3, V. Máťaš - N. Rezeš, Gemerská Hôrka B - Ml. Brzotín 6:1(1:1) G: Bacso 4, R. Szkokan, L. Vajda - O. Vavrek.

Poradie najlepších strelcov: 14 gólov - D. Valko (Nižná Slaná), 13 gólov - A. Görgei (Krh. Dlhá Lúka B), V. Zsóri (Gem. Hôrka), 12 gólov - Šomšák (Pača), 10 gólov - Kerekeš (Kružná), K. Karasz (Čoltovo), 9 gólov - T. Viola (Rakovnica), Keršák (Nižná Slaná), 7 gólov - N. Barczi (Jovice), 6 gólov - Dostál (Gem. Hôrka B), R. Löricz (Kečovo), L. Lörincz (Rakovnica), 5 gólov - Lakomi (Krh. Dlhá Lúka B), R. Farkaš (Jovice), Bocko, Bubenčík (obaja Pača), Al. Polyák (Jovice).

1. Nižná Slaná 13 10 0 3 38:14 30
2. Pača 12 9 2 1 43:11 29
3. Gem. Hôrka B 13 8 2 3 43:16 26
4. Kružná 12 8 0 4 32:21 24
5. Jovice 13 6 2 5 40:32 20
6. Rakovnica 13 6 2 5 34:26 20
7. Plešivec 13 6 1 6 28:21 19
8. Krh. D. Lúka B 13 5 1 7 38:40 16