Streda, 23. máj, 2018 | Meniny má Želmíra

Hráčom sa nedarilo premieňať penalty

Uplynulé kolo I. triedy prinieslo radosť do Rož. Bystrého a náladu si určite zlepšili aj hráči Krh. Dlhej Lúky.

Trápenie. Aj keď malo Vlachovo o dvoch hráčov na ihrisku viac, dokázalo Honciam dať len dva góly.(Zdroj: Peter Podolinský)

Uplynulé kolo I. triedy prinieslo radosť do Rož. Bystrého, ktoré zdolalo Drnavu a náladu si určite zlepšili aj hráči Krh. Dlhej Lúky. Exekútorom nešli penalty, keď dovedna z piatich nariadených premenili len dve.

ROŽŇAVA. Futbalisti Dlhej Vsi si držia kontakt s vedúcou skupinou. Prispelo k tomu aj sobotňajšie víťazstvo nad Vyšnou Slanou. Hostia síce mohli na prvý gól Dlhej Vsi hneď reagovať, no M. Vido nepremenil penaltu.

Po prestávke potom ešte poistili vedenie druhým gólom. Rož. Bystré si spomenulo na časy väčšej slávy a na domácej pôde zdolalo Drnavu 4:1. Hetrikom sa vytiahol domáci kapitán J. Urban.

Rudná cestovala na Dedinky a v prvom polčase dvoma gólmi naznačila, že s bodmi spod Geráv počíta. Domáci síce na začiatku druhého polčasu znížili, hostia si však mohli upevniť vedenie.

L. Šimon však tentoraz penaltu nepremenil. Naopak, na druhej strane bol P. Revay úspešný a tak si Rudná odviezla len bod. Za pozornosť stojí aj fakt, že Dedinky hrali od 39. min. bez vylúčeného S. Grančáka.

V Hrhove sa konalo susedské derby a gólovo sa rozhodovalo v poslednej štvrťhodine. Najprv sa ujali vedenia hostia, no v poslednej minúte M. Dunka vyrovnal.

Honce pricestovali do Vlachova s deviatimi hráčmi. Kto však očakával jednoznačný zápas, musel byť sklamaný.

Hostia sa húževnato bránili a domáci im svojimi kombináciami pomáhali. V závere polčasu však predsa len padol gól do Karalovej siete. Tri minúty pred koncom zahodili domáci penaltu, no minútu potom B. Rupp predsa len prikrášlil výsledok na 2:0.

Ani Bohúňovo nenastúpilo Krh. Dlhej Lúke v plnom počte, no zápas mal úplne iný priebeh ako ten vo Vlachove.

Desiatka hráčov hostí sa ani nestihla rozhliadnuť a už v 7. min. prehrávala po dvoch góloch R. Klinka. Nakoniec bolo gólov osem a štyri z nich si pripísal práve R. Klinko.

Remíza na Dedinkách udržala Rudnej dvojbodový náskok na čele tabuľky. Naopak, prehra Drnavy pomohla Krh. Dlhej Lúke a Dlhej Vsi.

Obe mužstvá zvíťazili a bodovo sa dotiahli na Drnavu. Piate Bohúňovo už má osembodový odstup.

Štatistika I. trieda, 18. kolo

Rožňavské Bystré – Drnava 4:1 (2:0)

Góly: J. Urban ml. 3, P. Minčík – J. Barczi, R: J. Molnár, DZ: F. Drenko,

Vlachovo – Honce 2:0 (1:0)

Góly: 40. Ľ. Kožár, 88. B. Rupp, ŽK: 0 – 87. O. Varga, R: L. Gyenes, DZ: Š. Máté, D: 40. VLACHOVO: M. Pitoňák – Mar. Marciš, B. Vysoký, F. Šivec, B. Rupp, Mil. Gál (15. Mar. Gál), I. Gallo (65. Š. Brondoš), M. Leško, Ľ. Kožár (70. J. Matula, M. Šivec, O. Leskovjanský. HONCE: Joz. Karalo – S. Dzureň, V. Kacara, J. Pástor, L. Hajdu, M. Mogyorósi, O. Varga, O. Fabian, J. Tomi.

Dedinky – Rudná 2:2 (0:2)

Góly: 47. J. Novák, 71. P. Revay (11 m) – 22. F. Čapó, 27. R. Štefán, ŽK: 68. P. Kalkahus, 68. R. Sýkora, 80. T. Novák, 87. K. Klein – 34. Z. Molčan, 45. Cs. Óvary, 66. L. Dávid, 70. P. Kontra, ČK: 39. S. Grančák (Dedinky), R: V. Gallo, DZ: P. Béreš, D: 80. DEDINKY: M. Ogurčák – P. Kalkahus, R. Sýkora, M. Laurinc, K. Klein, J. Barnák, P. Revay, S. Grančák, M. Šipula (33. T. Novák), M. Majerčák (85. I. Tököly st.), J. Novák. RUDNÁ: R. Szöllös – L. Šimon, S. Ďuriček, Cs. Óvary, L. Dávid, Z. Molčan, R. Štefán, Š. Domik (70. S. Székely), O. Vysoký, F. Čapó, P. Kontra.

Krh. Dlhá Lúka – Bohúňovo 8:0 (4:0)

Góly: 2., 7., 84. (11 m) a 86. R. Klinko, 24. J. Čižmár, 42. A. Görgei, 73. a 89. G. Zsilla, ŽK: 14. T. Hegedüs – 83. G. Dókus, R: R. Drenko, DZ: J. Bobrík, d: 100. KRH. DLHÁ LÚKA: D. Motyka – P. Luspaj, A. Emödi (52. I. Bošela), T. Hegedüs, A. Kovács, J. Čižmár, P. Klárik, R. Motyka, R. Klinko, J. Gebe (62. E. Rigó), A. Görgei (62. G. Zsilla). BOHÚŇOVO: G. Dókus – F. Demeter, D. Csík, A. Szaniszló, K. Illés, L. Kovács, R. Kulik, M. Ferencz, P. Pál Balázs, T. Antóny.

Dlhá Ves – Vyšná Slaná 2:0 (1:0)

Góly: 35. A. Örvös, 55. M. Makkai, ŽK: 30. M. Makkai, 42. N. Kövesdi, 63. G. Beke – 85. P. Zabrel, R: M. Uharček, DZ: Z. Kovács, D: 60. DLHÁ VES: M. Pavlínyi – P. Mičinsky, M. Makkai, G. Beke, Cs. Flander (70. L. Novák ml.), N. Kövesdi (85. T. Segyo), V. Ferdinand, P. Péntek, A. Örvös, Zs. Mezei, A. Labina. VYŠNÁ SLANÁ: F. Kožiak – M. Hadar, M. Fifik, D. Dovalovský, M. Vido, P. Zabrel, M. Oravec, O. Kračún, M. Benedikty, O. Valko Krišťák, A. Rogos.

Hrhov – Jablonov n/T 1:1 (0:0)

Góly: 90. M. Dunka – 76. M. Fifik, ŽK: 37. Š. Herczeg – 22. Á. Kardos, 82. M. Fifik, R: M. Macko, DZ: J. Šmelko, D: 200. HRHOV: A. Bartók – J. Ondernický, R. Bernáth, Š. Herczeg (68. L. Grulyó),T. Zsigrai, M. Dunka, A. Herczeg, R. Kardos, G. Veverica, M. Ribár, P. Červený (46. g. Görcsös). JABLONOV n/T: R. Balázs – M. Fifik, A. Viszlay, O. Saláta, P. Milata (46. L. Miliczky), Á. Kardos, G. Lázár, Pa. Hutník, L. Zajdó, At. Kerekeš, Ák. Kerekes (68. M. Szabó).

1. Rudná 15 10 3 2 44:29 33
2. Drnava 15 10 1 4 63:26 31
3. Krh. Dlhá Lúka 16 9 4 3 51:19 31
4. Dlhá Ves 16 9 4 3 37:25 31
5. Bohúňovo 15 7 2 6 21:24 23
6. Jablonov n/T 15 5 5 5 20:27 20
7. Hrhov 15 5 4 6 30:34 19
8. Dedinky 15 5 3 7 25:43 18