Utorok, 16. október, 2018 | Meniny má Vladimíra
Nájdete nás na webe

Vedúce duo navlas rovnako víťazne

V 13. kole padli na trávnikoch II. triedy dve červené karty.

Jednu si po dvoch napomínaniach vyslúžil Š. Dostál z mužstva rezervy Gem. Hôrky a druhú uvidel Z. Lipták za podrazenie súpera z Kružnej. Hetrikom sa prezentoval D. Valko z Nižnej Slanej a stal sa tak zároveň vedúcim strelcom v aktuálnej tabuľke kanonierov. Tri góly strelil aj T. Lörincz z Kečova. Debakel utŕžilo Čoltovo, ktoré vycestovalo na zápas do Kečova iba s osmičkou hráčov.

ROŽŇAVA. V kole dominovali domáci, ktorí zo štyroch zápasov vyšli víťazne a iba v Joviciach sa zrodila remíza s rezervou Gem. Hôrky.

Na čele zotrvala Nižná Slaná, ale s jednobodovou stratou jej na chrbát dýcha Pača. Tretia Gem. Hôrka B už stráca na lídra sedem bodov.

Na opačnom póle uzatvára tabuľku Čoltovo s trojbodovým ziskom. Ml. Brzotín mal voľno.

Počnúc nastávajúcim kolom ŠTK odobrila požiadavky mužstiev II. triedy a vrátila hracie časy podľa pôvodného rozpisu.

Debakel v Kečove

Posledný celok súťaže Čoltovo vycestovalo na pôdu Kečova iba s osmičkou hráčov a tak mali domáci uľahčenú prácu na ceste za víťazstvom.

Hetrikom sa prezentoval T. Lörincz, dvakrát uspel Zoller a R. Lörinc. Za oslabené Čoltovo strelil čestný úspech Laczko.

Plešivec dokázal zápas otočiť vo svoj prospech až po obrátke. Vedenia sa totiž ujali hostia z Rakovnice gólom L. Lörincza po polhodine hry.

V druhom polčase najprv vyrovnal Havrlent a neskôr dvakrát skóroval Sendrei, raz z penalty, čím pečatil domáce víťazstvo.

V oslabení remíza

Jovice hostili rezervu Gemerskej Hôrky a už do polčasu trikrát skórovali Polyákom, Gebem a M. Lovašom. Za hostí korigoval Lökös.

Po polhodine hry hostí oslabilo vylúčenie Dostála po druhej žltej karte.

Po prestávke domáci zvýšili na rozdiel triedy Gebem, ale oslabení hostia dokázali zásluhou gólov Balázsa, Zsóriho a Vrškového v nadstavenom čase vydolovať aspoň bod.

Nižná Slaná i Pača víťazne

Líder z Nižnej Slanej hostil rezervu Krh. Dlhej Lúky, ktorá však na prekvapenie otvorila skóre R. Klárikom. To však bolo zo strany hostí všetko, nakoľko následne skórovali už iba domáci futbalisti.

Hetrikom sa prezentoval Valko a štvrtý domáci gól pridal Kuchta. Na Pači privítali Kružnú.

Domáci sa ujali vedenia Gyuľkášom a tento stav sa nemenil až do 56. min., keď vyrovnal z penalty hosťujúci Kamenský.

To už hostia hrali bez vylúčeného Z. Liptáka, ktorý uvidel červenú kartu za podrazenie súpera.

Dvadsať minút pred koncom otočil stav v prospech domácich Szilágyi v závere premenil penaltu Bubenčík a tri minúty pred koncom zavŕšil domácu snahu štvrtým gólom Bocko.

II. trieda

Výsledkov ý servis 13. kola: Jovice - Gemerská Hôrka B 4:4 (3:1) G: A. Polyák , M. Lovaš , T. Gebe 2 - J. Lökös, A. Balázs, V. Zsóri, Vrškoví, ČK: Š. Dostál (Gem. Hôrka B). Kečovo – Čoltovo 7:1 (2:1) G: G. Zoller 2 , R. Lörincz 2, T. Lörinc 3 - L. Laczkó. Plešivec – Rakovnica 3:1 (0:1) G: Havrlent, Sendrei 2 (1 z 11 m) - L. Lörincz. Nižná Slaná - Krh. Dlhá Lúka B 4:1 (2:1) G: D. Valko 3, Kuchta - R. Klárik. Pača – Kružná 4:1 (1:0) G: Gulykáš, Szilágyi, Bubenčík(11 m), Bocko - Kamenský (11 m), ČK: Z. Lipták (Kružná).

Poradie najlepších strelcov: 14 gólov - D. Valko (Nižná Slaná), 13 gólov - A. Görgei (Krh. Dlhá Lúka B), V. Zsóri (Gem. Hôrka B), 12 gólov - Šomšák (Pača), 10 gólov - Kerekeš (Kružná), 9 gólov - T. Viola (Rakovnica), 8 gólov - Keršák (Nižná Slaná), K. Karasz (Čoltovo), 7 gólov - N. Barczi (Jovice), 6 gólov - Dostál (Gem. Hôrka B), Bocko, Bubenčík (obaja Pača).

1. Nižná Slaná 12 10 0 2 37:12 30
2. Pača 12 9 2 1 43:11 29
3. Gem. Hôrka B 12 7 2 3 37:15 23
4. Kružná 11 7 0 4 30:20 21
5. Jovice 12 6 2 4 38:29 20
6. Plešivec 12 6 0 6 26:19 18
7. Rakovnica 12 5 2 5 25:25 17
8. Krh. Dlhá Lúka B 12 5 0 7 36:38 15