Streda, 12. december, 2018 | Meniny má Otília
Nájdete nás na webe

Rudná sa nakoniec o body strachovala

Drnava si v zápase s Vlachovom spomenula na streleckú pohodu z jesene.

Rozdielne polčasy. Kým v prvom sa hralo viac pred bránou Krh. Dlhej Lúky, po prestávke sa hra presťahovala na polovicu Rudnej.(Zdroj: Peter Podolinský)

Aj keď už Rudná viedla v zápase s Krh. Dlhou Lúkou 4:0, ďalší vývoj ukázal, že ani takýto náskok ešte nemusí znamenať pokojné víťazstvo. Jediná červená karta padla v Jablonove n/T.

ROŽŇAVA. Uplynulé 17. kolo I. triedy sa začalo už dopoludnia v Rudnej. V predchádzajúcich zápasoch s Krh. Dlhou Lúkou sa občas aj „iskrilo“. K tomu sa pridalo aj to, že obe mužstvá bojujú minimálne o prvú trojku.

Prvý polčas patril domácim. Brankár hostí Máté mal čo robiť a nie vždy bol aj úspešný. Skóre otvoril po necelej polhodine hry kanonier Rudnej Čapó.

V závere polčasu Štefán a hneď po ňom Vysoký natiahli rozdiel na tri góly. Keď potom na začiatku druhého polčasu pridal svoj druhý gól Čapó, zdalo sa, že je rozhodnuté. Ale nebolo.

Na strane hostí vzala do rúk opraty trojica skúsených hráčov Gebe, Klinko a Čižmár. Domáca obrana tak mala oveľa viac práce, ako predpokladala. Minútu po štvrtom góle Rudnej znížil Klinko a o desať minút neskôr skóroval J. Gebe.

Ani v ďalších minútach si nová posila v bráne Rudnej M. Drugda nemohla sťažovať na nedostatok práce. Päť minút pred koncom premenil Klinko priamy kop a hostí tak od remízy delil len gól. Ten sa im už dať však nepodarilo.

Drnava privítala Vlachovo. Hostia síce prekvapili v Krh. Dlhej Lúke, no tentoraz na silnejšieho súpera veru nestačili. Už do polčasu bol stav 3:0 a po prestávke prišli do brány Vlachova ešte dva góly.

Naopak, bez gólov sa hralo v Honciach. Bod pre Dedinky znamená, že si udržali ôsmu priečku. Naopak, Honciam sa priblížilo Rož. Bystré a delí ich už len jeden bod.

Veľa gólov nevideli diváci ani v Bohúňove. Vlastne len jeden, aj to do siete domácich. Dlhá Ves si tak upevnila štvrtú priečku, pričom má rovnaký počet bodov ako tretia Krh. Dlhá Lúka.

Druhá remíza v kole sa zrodila v Jablonove n/T. Polčas skončil nerozhodne 1:1 a hneď v úvode mohli ísť domáci do vedenia. Pa. Hutník však penaltu nepremenil. Naopak, o pár minút viedlo Rož. Bystré po góle F. Čapa.

Vzápätí však skóroval skúsený G. Lázár. Aj keď v 81. min. bol po druhej žltej karte vylúčený domáci Páll, na skóre sa už nič nezmenilo.

I. trieda

17. kolo

Jablonov n/T – Rožňavské Bystré 2:2 (1:1) Góly: 40. Pa. Hutník, 55. G. Lázár – 42. M. Lompart, 54. F. Čapó, ŽK: 0 – 89. M. Lompart, ČK: 81. G. Páll (Jablonov n/T), R: R. Drenko, DZ: O. Vysoký, D: 40. R. Balázs – M. Fifik, G. Páll, A. Viszlay, O. Saláta, P. Milata (64. M. Szabó), Á. Kardos, G. Lázár, Pa. Hutník, Pe. Hutník (46. A. Kerekeš), L. Zajdó. ROŽ. BYSTRÉ: Cs. Koncz – F. Čapó, P. Kubej, Ján Gallo, T. Kuchta, P. Minčík, Jar. Gallo, M. Lompart, J. Urban ml., Ján Gonos, I. Galata (46. M. Leng).

Bohúňovo – Dlhá Ves 0:1 (0:0) Gól: 54. Cs. Flander, ŽK: 40. T. Antóny, 64. P. Pál Balázs, 68. N. Švajko – 29. V. Ferdinand, 87. M. Makkai, R: M. Macko, DZ: P. Béreš, D: 100. BOHÚŇOVO: M. Ferencz – R. Doboš, F. Demeter, R. Kulik, K. Illés, R. Kováč, N. Švajko, D. Csík (46. A. Szaniszló), L. Kovács, P. Pál Balázs, T. Antóny. DLHÁ VES: G. Pomaj – P. Mičinsky, M. Makkai, G. Ferdinand, Cs. Flander, G. Beke, N. Csótó (46. Zs. Mezei), V. Ferdinand, N. Kovesdi (90. M. Jakubecz), P. Péntek (80. L. Novák ml.), A. Örvös.

Rudná – Krh. Dlhá Lúka 4:3 (3:0) Góly: 24. a 48. F. Čapó, 38. R. Štefán, 39. O. Vysoký – 49. a 85. R. Klinko, 54. J. Gebe, ŽK: 75. Cs. Óvary, 81. F. Čapó – 63. M. Máté, 78. R. Motyka, R: L. Gyenes, DZ: Š. Bodnár, D: 58. RUDNÁ: M. Drugda – L. Šimon, S. Ďuriček, Cs. Óvary, P. Kontra, O. Sanisló, L. Dávid, O. Vysoký, P. Sanisló (46. Z. Molčan), R. Štefán, F. Čapó (89. Š. Domik). KRH. DLHÁ LÚKA: M. Máté – P. Luspaj, A. Emödi, T. Hegedüs, A. Kovács, I. Bošela (46. E. Rigó), J. Čižmár, G. Zsilla (46. P. Klárik), R. Motyka, R. Klinko, J. Gebe.

Honce – Dedinky 0:0. Góly: bez, ŽK: 13. S. Dzureň, 67. M. Pástor – 24. P. Revay, 58. J. Barnák, 83. M. Putnocký, R: J. Gyenes, DZ: Š. Hadar, D: 30. HONCE: Joz. Karalo – J. Sklenár, S. Dzureň, V. Kacara, M. Pástor, J. Pástor, L. Hajdu, J. Tomko, M. Mogyorósi, M. Vranec, O. Varga. DEDINKY: M. Ogurčák – P. Kalkahus, R. Sýkora, P. Revay, M. Putnocký, J. Barnák, S. Ogurčák, M. Barnák, K. Klein, M. Laurinc, M. Šipula (63. I. Tököly st.).

Drnava – Vlachovo 5:0 (3:0) Góly: 8. P. Búlik, 15. a 27. M. Mázik, 67. R. Kovács, 75. K. Šoltés, ŽK: 0 – 75. F. Šivec, R: V. Gallo, DZ: J. Bobrík, D: 60. DRNAVA: D. Zakhar – Ra. Znak, R. Kovács, B. Šoltés, J. Barczi, R. Dókus (76. D. Babič), K. Šoltés (84. A. Korcszinszki), M. Mázik, R. Szücs ml. (58. M. Maliňák), Jak. Maliňák, P. Búlik. VLACHOVO: M. Pitoňák – Mar. Marciš, B. Vysoký, R. Šivec, B. Rupp, Mil. Gál, I. Gallo, Š. Brondoš, D. Ondrejčík, M. Ondrejčík (70. P. Varga), M. Šivec.

1. Rudná 14 10 2 2 42:27 32
2. Drnava 14 10 1 3 62:22 31
3. Krh. Dlhá Lúka 15 8 4 3 43:19 28
4. Dlhá Ves 15 8 4 3 35:25 28
5. Bohúňovo 14 7 2 5 21:16 23
6. Jablonov n/T 14 5 4 5 19:26 19
7. Hrhov 14 5 3 6 29:33 18
8. Dedinky 14 5 2 7 23:41 17