Utorok, 18. december, 2018 | Meniny má Sláva, Slávka
Nájdete nás na webe

Vlachovo tentoraz vonku neuspelo

V treťom jarnom kole sa v I. triede odohrali len štyri stretnutia.

Prekvapenie len do polčasu. Honce sa v Krh. Dl. Lúke ujali vedenia po nenápadnej hlavičke S. Dzureňa. Domáci však po prestávke zabrali.(Zdroj: Peter Podolinský)

Aj keď už je zima definitívne na odchode, na Dedinkách sa sneh držal dosť dlho a ihrisko tak ešte stále nemajú spôsobilé na odohranie zápasu. V tomto kole si tak mohli oddýchnuť okrem Dediniek aj Drnava, Bohúňovo a Jablonov n/T.

ROŽŇAVA. Po odstúpení Štítnika a Lipovníka má súťaž v I. triede dosť nezvyčajnú podobu. Bude zaujímavé sledovať, ako si s množstvom prestávok mužstvá poradia a či sa im podarí chytiť aspoň akýsi zápasový rytmus.

Možno aj vyššie spomínané malo vplyv na to, že po prehre doma s Vlachovom, víťazstvom na pôde rivala z Drnavy musela Krh. Dlhá Lúka na domácom ihrisku doháňať náskok súpera. Ešteže im vlastencom do šatne hráči Honiec pomohli.

K dvom gólom pripojil pár pekných zákrokov aj brankár Honiec J. Karalo. Po prestávke to však už vzali domáci do rúk a štyrmi gólmi získali zápas vo svoj prospech.

Vyšná Slaná sa pred týždňom doma vytiahla, no teraz na pôde Hrhova to bolo iné. Domáci odstúpením spomínaných dvoch celkov stratili šesť bodov a musia tak doháňať stratu. Že to myslia vážne naznačil už do prestávky dvoma gólmi M. Ribár.

V druhom polčase navyše vyšlo domácim striedanie. G. Görcsös nebol na ihrisku ani štvrťhodiny, keď v priebehu desiatich minút dal tri góly. V závere M. Vido už len korigoval výsledok.

Dlhá Ves vstúpila do jarnej časti dvoma víťazstvami a získať mohla aj ďalšie. Po bezgólovom polčase sa gólom Mičinského ujala v zápase s Rudnou vedenia. Hostia však znova ukázali, že vedia získať nejaký ten bod aj vonku. Po vyrovnaní hrajúcim trénerom L. Dávidom si tak odviezli bod.

Rož. Bystré síce nevstúpilo do odvety práve najlepšie, no po prestávke v minulom kole nadelili v tomto Vlachovu presne poltucet gólov.

Znova sa hralo bez červených kariet a aj tých žltých bolo až na zápas v Dlhej Vsi pomenej. Na prvé miesto poskočila Rudná, druhá je Drnava a tretia Krh. Dlhá Lúka.

Na chvoste tabuľky sa Rož. Bystrému podarilo natiahnuť náskok na poslednú dvojicu.

Odložený zápas na Dedinkách sa bude dohrávať 1. mája.

Štatistika I. trieda, 16. kolo

Rožňavské Bystré – Vlachovo 6:0 (2:0) Góly: 31. M. Lompart, 39. Ján Gonos, 59. a 75. J. Urban ml., 83. P. Minčík, 85. J. Urban st., ŽK: 0 – 32. Mil. Gál, R: J. Molnár, DZ: P. Béreš, D: 50. ROŽŇAVSKÉ BYSTRÉ: Cs. Koncz – M. Molnár, F. Čapó, P. Kubej, T. Kuchta, P. Minčík (84. J. Urban st.), M. Lompart, J. Urban ml., Ján Gonos, I. Galata, M. Leng. VLACHOVO: M. Pitoňák – Mar. Marciš, B. Vysoký, F. Šivec, B. Rupp, Mar. Gál (77. P. Varga), Mil. Gál, I. Gallo, Š. Brondoš, M. Leško (60. E. Gál), D. Ondrejčík.

Dedinky – Drnava nehralo sa odložené.

Krh. Dlhá Lúka – Honce 5:2 (1:2) Góly: 45. M. Pástor (vlastný), 47. T. Hegedüs, 48. a 54. R. Klinko, 51. G. Zsilla – 23. S. Dzureň, 40. L. Hajdu, ŽK: bez, R: P. Galík, DZ: Z. Kováč, D: 50. KRH. DLHÁ LÚKA: M. Máté – P. Luspaj, A. Emödi, T. Hegedüs, A. Kovács, J. Čižmár, E. Rigo (46. G. Zsilla), P. Klárik, J. Gebe (75. I. Bošela), R. Klinko, A. Görgei (46. R. Motyka). HONCE: Joz. Karalo – J. Sklenár, S. Dzureň, V. Kacara, M. Pástor, Pe. Gere, J. Pástor, L. Hajdu, J. Tomko, O. Fabian, M. Mogyoróši.

Dlhá Ves – Rudná 1:1 (0:0) Góly: 47. P. Mičinsky – 65. L. Dávid, ŽK: 8. G. Beke, 34. G. Ferdinand – 18. P. Kontra, 61. Z. Molčan, 78. O. Sanisló, R: M. Macko, DZ: J. Šmelko, D: 40. DLHÁ VES: M. Pavlínyi – P. Mičinsky, M. Makkai, G. Ferdinand, Cs. Flander, G. Beke, L. Novák ml., M. Jakubecz, N. Csótó, V. Ferdinand, A. Labina. RUDNÁ: M. Drugda – L. Šimon, S. Ďuriček, P. Kontra, O. Sanisló, T. Pavlík, O. Vysoký, L. Dávid, Z. Molčan (69. D. Orbán), R. Štefán, F. Čapó (90. S. Székely).

Hrhov – Vyšná Slaná 5:1 (2:0) Góly: 17. a 26. M. Ribár, 67., 72. a 75. G. Görcsös – 88. M. Vido, ŽK: bez, R: D. Poťmák, DZ: F. Drenko, D: 40. HRHOV: A. Bartók – J. Ondernický, R. Bernáth, A. Herczeg, T. Zsigrai, M. Dunka, Z. Kulik (80. L. Grulyó), R. Kardos, G. Veverica (86. L. Kovács), M. Ribár, P. Červený (53. G. Görcsös). VYŠNÁ SLANÁ: R. Lindák – M. Hadar, M. Fifik, D. Dovalovský (73. J. Ambrúž), M. Vido, P. Zabrel, M. Kováč, M. Oravec (46. Ján Gallo), M. Molčan, P. Rogos, O. Kračún.

1. Rudná 13 9 2 2 38:24 29
2. Drnava 13 9 1 3 57:22 28
3. Krh. Dlhá Lúka 14 8 4 2 40:15 28
4. Dlhá Ves 14 7 4 3 34:25 25
5. Bohúňovo 13 7 2 4 21:15 23
6. Hrhov 14 5 3 6 29:33 18
7. Jablonov n/T 13 5 3 5 17:24 18
8. Dedinky 13 5 1 7 23:41 16