Korzár logo Korzár Gemer
Streda, 20. október, 2021 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky

Rožňavský infoservis - od 10. do 16. februára

Kam za kultúrou, športom a zdravím.

VÝSTAVY

Baníctvo a hutníctvo
ROŽŇAVA. Počas pracovných dní v čase od 8. do 12. a od 13. do 16. hod. je na Šafárikovej ulici 31 sprístupnená Historická expozícia – prezentačný múzejný depozitár.

PODUJATIA

Kandráčovci
ROŽŇAVA. V nedeľu 15. februára sa o 18. hod. v divadle Actores uskutoční koncert skupiny Kandráčovci. Hosťom je finalistka Superstar Tereza Mandzáková.

Valentínska kvapka krvi
ROŽŇAVA. Slovenský Červený kríž, ústredný sekretariát, vyhlasuje v termíne od pondelka 9. februára do 13. marca kampaň Valentínska kvapka krvi. Slovenský Červený kríž Rožňava v spolupráci s Hematologicko–transfúznym oddelením v Rožňave sa k tejto kampani pridáva a pozýva všetkých, ktorí môžu darovať svoju krv, aby sa do tejto kampane zapojili. Odbery sú vždy v utorok a štvrtok. Zoberte so sebou svoju polovičku a darujte krv.

Rok Ľ. Štúra
ROŽŇAVA. Gemerská knižnica Pavla Dobšinského v Rožňave, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, v spolupráci so Štátnou vedeckou knižnicou Košice prináša pre širokú verejnosť v priestoroch knižnice výstavu Ľudovít Štúr 1815 – 1856. Ministerstvo kultúry SR vyhlásilo rok 2015 za Rok Ľ. Štúra. „Výstava pri príležitosti 200. výročia narodenia tejto významnej osobnosti slovenských a českých dejín, zakladateľa modernej slavistickej vedy, pozostáva z 10 panelov z knižničných fondov košicekej knižnice,“ prezradila samotná autorka Daniela Slezáková zo Štátnej vedeckej knižnice Košice. Návštevníci sa môžu oboznámiť s kalendárom života a diela Ľudovíta Štúra, nájdu tam napríklad titulnú stranu školskej písanky 14-ročného Ľudovíta, zápis o prijatí do lýcea, dokument o založení Tatrína, prvé číslo Slovenských národných novín z 1. augusta 1845 alebo aj Štúrov portrét od Maxima Švabinského.

Čriepky abstarkcie
ROŽŇAVA. Gemerská knižnica Pavla Dobšinského v Rožňave, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, prináša pre širokú verejnosť výstavu obrazov českej výtvarníčky Petry Zavadilovej. Petra Zavadilová, mladá moravská autorka, pochádza z Jarohněvic neďaleko Kroměříža. Umeleckej tvorbe sa venuje od útleho detstva, ale aktívne od 13 rokov, keď začala dochádzať do ateliéru Zuzany Linder, kde aktívne rozvíjala svoj talent. Rok strávila na Strednej odbornej škole v Luhačoviciach, odbor keramika. Odtiaľ však odišla do Brna na Strednú školu umenia a designu, kde se venovala propagačnej grafike a zoznámila se tu s jej takými obľúbenými klasickými grafickými technikami. V súčasnej dobe študuje na pedagogickej fakulte Ostravskej univerzity odbor výtvarná výchova, kde počas štúdia dostáva možnosť rozvíjať alternatívne spôsoby tvorby. Zároveň sa venuje maľbe, klasickej grafike a v poslednom období aj počítačovej grafike. Zatiaľ najrozsiahlejšie dielo je autorsky spracovaná kniha s ilustráciami kombinovanou technikou fotky, maľby, grafiky od Jana Weissa Dům o tisíci patrech. Výstava potrvá do 25. marca.

Ples rodičov a priateľov školy
DOBŠINÁ. V sobotu 14. februára so začiatkom o 19. hod. sa v kultúrnom dome uskutoční Ples rodičov a priateľov školy. Hrajú hudobná skupina Relax a DJ Korintuš.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Skryť Vypnúť reklamu

PAMIATKY

Strážna veža
ROŽŇAVA. Neskororenesančná Strážna veža je neodmysliteľná dominanta historického jadra Rožňavy. Postavili ju na mieste staršej gotickej stavby počas tureckej hrozby v rokoch 1643 – 1654. Viackrát upravovaná 36,5 m vysoká veža plnila dôležitú strážnu funkciu, svedectvom čoho sú zachovaná strieľňa na jej východnej a turecká delová guľa na južnej fasáde. Veža bola v roku 1997 obnovená a sprístupnená pre turistov ako vyhliadková, jej prehliadku zabezpečuje Turistické informačné centrum v Rožňave. Vstupy v pondelok až piatok od 8. hod. do 15.30 hod. a v sobotu od 8. do 11.30 hod.

Hrad Krásna Hôrka
KRÁSNOHORSKÉ PODHRADIE. SNM – Múzeum Betliar – Hrad je v súčasnosti pre rekonštrukciu zatvorený.

Mauzóleum a obrazáreň
KRÁSNOHORSKÉ PODHRADIE. SNM – Múzeum Betliar – Mauzóleum Andrássyovcov je v zimnej sezóne otvorené iba v piatok, sobotu a v nedeľu od 9.30 do 14.30 hod.

Kaštieľ v Betliari
BETLIAR. SNM – Múzeum Betliar – Expozícia kaštieľa je otvorená denne od 9.30 do 14.30 hod. so vstupmi o 9.30, 11.00, 12.30, 14.00 hod. Areál parku bude otvorený od 7. do 18. hod.

Kaštieľ vo Vlachove
VLACHOVO. Sú tu jedáleň v historickom štýle a obecné múzeum. Kaštieľ je možné navštíviť po dohode so správcom.

Kostol v Štítniku
ŠTÍTNIK. Gotický evanjelický kostol, národná kultúrna pamiatka, má bohaté stredoveké nástenné maľby. Prehliadku kostola je potrebné vopred ohlásiť.

Vidiecka izba
STRATENÁ. V maličkej obci Stratená sa hneď vedľa obecného úradu nachádza Vidiecka izba. Ponúka pohľad na históriu obce aj tradičný ľudový nábytok. Sprístupnená je počas celého roka na požiadanie na obecnom úrade.

Tunel v Slavošovciach
SLAVOŠOVCE. Jedinečná technická pamiatka mala kedysi slúžiť ako gemerská spojka. Tunel dlhý takmer 2,5 kilometra nebol nikdy sprevádzkovaný, nepoložili doň ani koľajnice. Stal sa však zaujímavou turistickou destináciou. Prechádzka tunelom je jedinečný zážitok.

Pamätné izby a domy
GEMER. Záujemcovia a návštevníci regiónu môžu v Gemeri navštíviť aj pamätné izby a domy významných osobností – Pamätný dom Pavla Jozefa Šafárika v Kobeliarove, Pamätnú izbu Pavla Emanuela Dobšinského v Slavošovciach, Pamätnú izbu Fraňa Kráľa vo Vyšnej Slanej, Pamätnú izbu Júliusa Bottu v Rozložnej, Pamätný dom Juraja Hronca v Gočove a Pamätnú izbu Slovenského národného povstania v Čiernej Lehote.

Skryť Vypnúť reklamu

OZNAMY

Zápis detí do 1. ročníka ZŠ
ROŽŇAVA. Spojená škola J. A. Komenského 5 s organizačnými zložkami: Základná škola Zoltána Fábryho s vyučovacím jazykom maďarským – Fábry Zoltán Alapiskola, J. A. Komenského 5, Rožňava – Rozsnyó a Stredná odborná škola s vyučovacím jazykom maďarským – Szakközépiskola, Komenského 5, Rožňava – zápis sa uskutoční do 15. 2. v priestoroch školy v čase od 7.30 do 16. hod.

Zimný štadión
ROŽŇAVA. Otváracia doba zimného štadióna pre sezónu 2014/2015: Korčuľovanie pre verejnosť – piatok od 17. do 18. hod.; sobota 14. až 16. hod., 17. až 19. hod.; nedeľa 14. až 16. hod., 17. až 19. hod. Zmeny termínov korčuľovania pre verejnosť budú včas oznámené na pokladni zimného štadióna.

Joga pre začiatočníkov
ROŽŇAVA. V Podnikateľskom inkubátore na Zakarpatskej ulici sa každý utorok od 18. do 19.30 hod. uskutočňujú kurzy jogy pre začiatočníkov.

Výpožičný čas v knižnici
ROŽŇAVA. Gemerská knižnica Pavla Dobšinského je otvorená v pondelok a utorok od 7.30 do 18. hod., v stredu do 18.30 hod., vo štvrtok je zatvorené, v piatok otvorené od 7.30 do 18.30 hod., v sobotu od 7.30 do 12.30 hod. Pobočka knižnice na sídlisku Juh je v pondelok zatvorená. V utorok je otvorená od 8. do 16. hod., v stredu od 9. do 18. hod. (obedňajšia prestávka je od 12. do 12.30 hod.). Vo štvrtok a piatok je pobočka knižnice zatvorená.

Parkovanie cez SMS
ROŽŇAVA. Ide o parkovacie zóny P1 až P5, zónu P6. Zadelenie zón je vyznačené na parkovacích tabuliach. Cena parkovného na hodinu je 0,50 eura, správy sa zasielajú na číslo 2200. Všetky odchádzajúce a prichádzajúce SMS sú zahrnuté v cene parkovného. Je možné zakúpiť si aj hodinové parkovacie karty v jednotlivých parkovacích zónach. Takisto sú v predaji aj ročné, polročné, štvrťročné a mesačné parkovacie karty v kancelárii Technických služieb mesta – budova OKC.

Informačná kancelária v Štítniku
ŠTÍTNIK. Informačná kancelária Gotickej cesty v Štítniku je otvorená v budove zdravotníckeho strediska na Ochtinskej 447 od pondelka do piatka v čase od 7. do 15. hod.

Prerušenie dodávky elektrickej energie
ROŽŇAVA. V utorok 17. februára bude od 11. do 15.30 hod. prerušená dodávka elektrickej energie na Kyjevskej ulici č.1, 3, 5, 7, 8, 9, 10, 915; v ten istý deň v čase od 7.20 do 11.30 hod. na ulici Zakarpatskej č. 1, 3 – 18, 20, 22, 30, 32, 45, 46, 52, 87, 127, 901 a v garážach pri Kalteneckeri, na ulici Edelényská garáže Shell. Odstávka je z dôvodu plánovaných prác na zaradení vysokého napätia.

Skryť Vypnúť reklamu

ZDRAVIE

Pohotovosť lekární
Od utorka 10. februára do utorka 17. februára Ekolekáreň TESCO, Krásnohorská 5, Rožňava, tel. č.: 0901 888 097 a lekáreň Dr. MAX, OC Kaufland, Šafárikova 16., Rožňava, tel. č.: 0901 961 163.

Pohotovosť zubárov
Sobota 14. februára – MUDr. Ján Šimko, Detská poliklinika Rožňava Špitálska 1 tel.: 058/ 732 11 35, mobil: 0911 600 301.

Nedeľa 15. februára MUDr. František Šoltés, Poliklinika Rožňava Špitálska 1, tel: 058/733 19 92.

HVEZDÁREŇ

Pozorovanie
Úsek astronómie Gemerského osvetového strediska v Rožňave pripravil vo štvrtok 12. februára od 17. hod. za priaznivého počasia verejné pozorovanie nočnej oblohy z hvezdárne. Z organizačných dôvodov nebude prístupný interiér hvezdárne, iba exteriér s ďalekohľadmi.

Astroinfo
Slnko je v znamení Vodnár a premieta sa do súhvezdia Kozorožec. Oproti zimnému slnovratu sú dni dlhšie o jednu a trištvrte hodiny. Mesiac cúva do tretej štvrte vo štvrtok 12. februára, na oblohe bude od polnoci do poludnia nasledujúceho dňa. Merkúr v Kozorožcovi vychádza tesne pred Slnkom, nie je pozorovateľný. Venuša vo Vodnárovi zapadá okolo 18.30 hod., ako Večernica dominuje juhozápadnej oblohe. Mars v Kozorožcovi zapadá okolo 19. hodiny ako nápadný červený objekt na juhozápade. Do konjunkcie s Venušou mu ostáva poldruha týždňa. Jupiter v Rakovi kraľuje na oblohe po celú noc. Saturn v Škorpiónovi vychádza na juhovýchode v noci okolo pol tretej. Urán v Rybách zapadá okolo 20.30 hod. Neptún bude až do leta nepozorovateľný, preto sa v tejto štatistike načas neobjaví.

Kométa C/2014 Q2 Lovejoy brázdi v súhvezdí Andromeda, slabne, za tmavej a bezmesačnej časti noci je pozorovateľná malým ďalekohľadom ako nápadná hmlistá škvrnka. Vzďaľuje sa od Zeme a blíži sa k Slnku.
Medzinárodná kozmická stanica ISS lieta nad Rožňavou večer medzi 18.30 až 20. hod. Je to ten jasný, od západu na východ rýchlo sa pohybujúci bod. Presné časy preletov si môžete overiť na http://www.heavens-above.com, podľa GPS si nastavte svoju presnú polohu.

HOROSKOP NA FEBRUÁR

Baran (21. 3. – 20. 4.)
Hviezdy sľubujú bezkonfliktové dni. Po celý mesiac budete mať mimoriadne šance v zamestnaní, i v súkromnom živote urobiť rozhodný krok dopredu. Chopte sa príležitosti, aká sa vám ponúka.

Býk (21. 4. – 21. 5.)
Na začiatku mesiaca sa objavia problémy s trávením. Svojou ,,býčou“ silou sa pomerne rýchlo zotavíte a získate pocit sily a pevnosti. Opatrne s kritikou. Mars predpovedá, že stratíte náklonnosť a sympatie blízkych priateľov.

Blíženci (22. 5. – 21. 6.)
Čakajú vás spory v rodine, súvisiace s finančnou situáciou. Asi nevydržíte a povolia vám nervy. Začiatkom mesiaca prídete na nápad, ako zlepšiť svoje príjmy. Pravdepodobne začnete uvažovať o zmene zamestnania.

Rak (22. 6. – 22. 7.)
V tomto mesiaci bude vaša fantázia pracovať na plné obrátky. Vďaka nej sa vám bude zdať príťažlivým i všedný každodenný život. Neustále vás lákajú netradičné myšlienky a nie je vylúčená ani partnerova žiarlivosť. Mali by ste mu venovať väčšiu pozornosť.

Lev (23. 7. – 23. 8.)
Hladina citových vzťahov v rodine je veľmi dobrá a pokojná. Lenže pozor. Zamračená Venuša vás bude zvádzať k hádkam, dvojtvárnosti. Ak nebudú vaše výroky a nápady dosť konštruktívne, namiesto toho, aby ste vyčistili vzduch, môže sa vaša situácia vyhrotiť tak, že budete musieť partnerovi ukázať, kde sú dvere.

Panna (24. 8. – 23. 9.)
V prvých dňoch mesiaca sa pripravte na životné zmeny. Niektoré budú dobré, iné zlé. Odhadnite svoje šance na úspech a náhlivosť nech nebude vaša záhuba, nuž teda, zastavte sa. Vyhýbajte sa stresom, predídete mnohým zdravotným ťažkostiam.

Váhy (24. 9. – 23. 10.)
Venuša, planéta lásky, vám prinesie mnoho príjemných chvíľ. Budete musieť uplatniť v práci a súkromí inteligenciu. Dajte si do poriadku vaše partnerské vzťahy. Vyrovnajte si svoje účty voči minulosti. Bolo by osožnejšie sa trochu uzemniť.

Škorpión ( 24. 10. – 22. 11.)
Napätie a rozruch z minulého mesiaca sa skončia. Budete sa musieť veľmi ovládať, hlavne pri výmene názorov neútočte. Čakajú vás kratšie cesty, ktoré prinesú úspechy v podnikaní či obchode. Potlačte vášeň „vyhadzovať“ peniaze a neprovokujte partnera ani svoje okolie.

Strelec (23. 11. – 21. 12.)
Mesiac vás nájde v priaznivej pohode. Výnimka bude stred mesiaca, keď dôjde k náhlej zmene na pracovisku či v súkromí. Nie všetko, čo budete počuť, treba brať vážne. Nenechajte sa oklamať, lebo to bude príčina hlbokého roztrpčenia, pretože ste niečo také neočakávali.

Kozorožec (22. 12. – 20. 1.)
Budete musieť dohnať úlohy v zamestnaní, ktoré prinesú novú, sľubnú perspektívu. V práci sa objavia nové povinnosti a nenájdete nikoho, kto by vám pomohol. Snažte sa preukázať, že dokážete omnoho viac. Sledujte svojich blízkych.

Vodnár (21. 1. – 19. 2.)
Ak máte dlhodobé plány do budúcnosti a chuť pracovať, tak neváhajte. Objavia sa zaujímavé ponuky. Rátajte s tým, že vaši najbližší priatelia alebo rodičia vás finančné podporia. Príjemné obdobie na oslavu narodenín.

Ryby (20. 2. – 20. 3.)
Mali ste veľa starostí doma a v práci. Mali by ste nechať pracovať vašu fantáziu na vyššie obrátky a snažiť sa zbaviť svojej ľahkej ovplyvniteľnosti a povrchnosti. Nepriaznivo aspektovaný Neptún vyvolá vo vás pocit ustráchanosti a môže byť príčinou aj hrubého, až arogantného správania.

Najčítanejšie na Gemer Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. 4 hi-tech inovácie, ktoré zmenia Slovensko
 2. Ako ušetriť v domácnosti, keď ceny energií budúci rok stúpnu?
 3. Mäspoma a Kellys Bicycles či Bivio a Minifarma
 4. Nechajte kryptomeny na Fumbi
 5. Ako na rodinný rozpočet v troch jednoduchých krokoch
 6. Výber žiarovky môže mať vplyv na celkové zdravie
 7. Ako je na tom naša ekonomika? Začína sa konferencia #akonato
 8. Ako zamestnať cudzinca: Čo musíte vedieť a na čo si dať pozor
 9. Tiguan eHybrid: bežné problémy plug-in hybridov sa ho netýkajú
 10. Prichádzame o pamiatky? Obnoviť všetky by trvalo 180 rokov
 1. Čučoriedky - dokážu ochrániť váš zrak?
 2. Tento výťah si poradí aj s tým najužším schodiskom
 3. Ako je na tom naša ekonomika? Začína sa konferencia #akonato
 4. QSI International School of Bratislava
 5. Ako zamestnať cudzinca: Čo musíte vedieť a na čo si dať pozor
 6. Pestovateľské workshopy pre deti v Šamoríne
 7. Zázračné účinky Arónie na zdravie
 8. Martinus vykupuje čítané knihy, spustil službu Knihovrátok
 9. Ako zvýšiť produktivitu vašej prevádzky?
 10. Najmenšie ponožky sa už nestrácajú
 1. Stravovacie zlozvyky Slovákov. Odborníci radia čomu sa vyvarovať 22 391
 2. Ako budú tento rok vyzerať vianočné dôchodky a kedy ich vyplatia 13 348
 3. Očarujúce Cinque Terre a jeho päť svetov 8 152
 4. Výber žiarovky môže mať vplyv na celkové zdravie 5 074
 5. Ako na rodinný rozpočet v troch jednoduchých krokoch 3 855
 6. Pracoviská zmenila pandémia. Búšiť do klávesnice môžete aj doma 3 635
 7. Mäspoma a Kellys Bicycles či Bivio a Minifarma 3 390
 8. Aký polystyrén je najlepší na zatepľovanie? Sivý robí divy 3 283
 9. V centre Bratislavy je na predaj 5-izbový apartmán. Takto vyzerá 3 235
 10. Bratislavu bude sprevádzať luxus 3 183

Blogy SME

 1. Michal Páleník: Čo sa mení v exekúciách?
 2. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Milionári v MHD.
 3. Milan Hutera: Za krásami letných súhvezdí
 4. Emil Lobotka: Plochý život
 5. Martin Dorčák: Chlapec z OĽANO chce zakázať potraty a legalizovať prostitúciu
 6. Miroslav Lisinovič: Z mojej papierovej dielne: malá mestská pamiatková rezervácia
 7. Jiří Ščobák: Jsou poplatky férové? O vstupním poplatku při investování
 8. Michaela Macejková: Školský zápisníček II: Keď zazvoní
 1. Robert Fico: Pán Kovačič z Markízy, ďakujem, vyhral som vďaka Vám 50 Eur! 25 800
 2. Roland Vizner: Aký bude Váš dôchodok. Jednoduchý a vcelku presný návod ako ho vypočítať za 3 minúty. 8 977
 3. Tereza Krajčová: Anglický denník: 15. Ak vás anglické zdravotníctvo nezabije, tak aspoň prizabije 7 624
 4. Peter Chudý: Norbert Bödör je bezúhonný človek alebo čo mi povedal o svojom príbuznom Tibor Gašpar. 5 837
 5. Stanislav Martinčko: Chudoba v nedeľu na panské,do R.Soboty !!! 5 582
 6. Ústav aplikovanej psychológie FSEV UK: Homo Schizotikus alebo Ako sa mozog ľudský k schizofrénii dostal 3 830
 7. Jiří Ščobák: Paní Záborská, jste zbabělec! Dovedete cílit jen na nejsnadnější cíl - ženy 3 711
 8. Martin Kugla: Zachráňme Petržalku! 2 941
 1. Matúš Sarvaš: Krádeže, vlámanie a drogy u mladistvého. Verdikt súdu? Napomenutie a dohľad (Prípad prokurátora)
 2. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 2: Flow, alebo ako pri práci stratiť pojem o čase
 3. Karolína Farská: Česká predvolebná kampaň vrcholí. Nastavuje trend aj pre tú budúcu na Slovensku
 4. Milota Sidorová: Ženy doplácajú na nedostupnosť bývania najviac. Takto to vyriešili vo Viedni
 5. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 1: O hrách a systémoch
 6. Róbert Ďurec: Slovensko ako daňový raj? Takto to robia bohatí
 7. Pavol Koprda: 90% hospitalizovaných ľudí je nezaočkovaných. Čo nám to hovorí o vakcínach? Takmer nič.
 8. Adam Valček: Vyšetrovateľ dal Bödörovi pokutu za to, že mlčal
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Účastníci nepovoleného protestu.

Štát je k násilníkom napokon láskavý.


19 h
Ilustračné foto

Pandémia Covid-19 si vyžiadala 12 872 obetí.


a 4 ďalší 10 h

Keď po ôsmich rokoch intenzívneho škodenia zrazu len jednoducho prestaneš, vyzerá to ako ohromné zlepšenie.


Blogy SME

 1. Michal Páleník: Čo sa mení v exekúciách?
 2. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Milionári v MHD.
 3. Milan Hutera: Za krásami letných súhvezdí
 4. Emil Lobotka: Plochý život
 5. Martin Dorčák: Chlapec z OĽANO chce zakázať potraty a legalizovať prostitúciu
 6. Miroslav Lisinovič: Z mojej papierovej dielne: malá mestská pamiatková rezervácia
 7. Jiří Ščobák: Jsou poplatky férové? O vstupním poplatku při investování
 8. Michaela Macejková: Školský zápisníček II: Keď zazvoní
 1. Robert Fico: Pán Kovačič z Markízy, ďakujem, vyhral som vďaka Vám 50 Eur! 25 800
 2. Roland Vizner: Aký bude Váš dôchodok. Jednoduchý a vcelku presný návod ako ho vypočítať za 3 minúty. 8 977
 3. Tereza Krajčová: Anglický denník: 15. Ak vás anglické zdravotníctvo nezabije, tak aspoň prizabije 7 624
 4. Peter Chudý: Norbert Bödör je bezúhonný človek alebo čo mi povedal o svojom príbuznom Tibor Gašpar. 5 837
 5. Stanislav Martinčko: Chudoba v nedeľu na panské,do R.Soboty !!! 5 582
 6. Ústav aplikovanej psychológie FSEV UK: Homo Schizotikus alebo Ako sa mozog ľudský k schizofrénii dostal 3 830
 7. Jiří Ščobák: Paní Záborská, jste zbabělec! Dovedete cílit jen na nejsnadnější cíl - ženy 3 711
 8. Martin Kugla: Zachráňme Petržalku! 2 941
 1. Matúš Sarvaš: Krádeže, vlámanie a drogy u mladistvého. Verdikt súdu? Napomenutie a dohľad (Prípad prokurátora)
 2. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 2: Flow, alebo ako pri práci stratiť pojem o čase
 3. Karolína Farská: Česká predvolebná kampaň vrcholí. Nastavuje trend aj pre tú budúcu na Slovensku
 4. Milota Sidorová: Ženy doplácajú na nedostupnosť bývania najviac. Takto to vyriešili vo Viedni
 5. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 1: O hrách a systémoch
 6. Róbert Ďurec: Slovensko ako daňový raj? Takto to robia bohatí
 7. Pavol Koprda: 90% hospitalizovaných ľudí je nezaočkovaných. Čo nám to hovorí o vakcínach? Takmer nič.
 8. Adam Valček: Vyšetrovateľ dal Bödörovi pokutu za to, že mlčal

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop