Streda, 12. december, 2018 | Meniny má Otília
Nájdete nás na webe

Slavošovce zaostali o skóre

Za lídrom zo Štítnika v kategórii starších žiakov o skóre sa nachádzajú Slavošovce a tretí prezimuje Plešivec.

ROŽŇAVA. Za Štítnikom v jeseni zaostali Slavošovce iba o skóre. V domácom prostredí odohrali dve stretnutia, v ktorých zdolali Dobšinú aj Drnavu, aj keď proti nej hrali iba desiati.

Vonku zdolali Plešivec, Betliar, Krh. Dlhú Lúku a so Štítnikom remizovali a polčasové vedenie neudržali. V tomto mužstve sa už niekoľko rokov zúročuje práca J. Lalika.

Slavošovce

„V tomto ročníku sa desať nových chlapcov celkom dobre chytilo, čomu nasvedčuje aj umiestnenie po jeseni, keď zimujeme hneď o skóre za Štítnikom. Päťkrát sme zvíťazili a čo sa týka remízy so Štítnikom, bol to vyrovnaný súboj a nám vtedy traja hráči zo základu chýbali, nakoľko boli na výlete. S výkonom ostatných, ktorí ich nahradili, som bol však veľmi spokojný. Udržať polčasové vedenie bolo ťažké, nakoľko do druhého polčasu domáci striedali brankára, ktorý bol vyšší, myslím, že to bol jeden z Ivaničovcov a ten zachytal dobre. Ešteže náš M. Ikri v poslednej minúte vyrovnal a zaslúžil sa o deľbu bodov. Snaha chlapcom nechýba ani teraz a momentálne trénujeme v telocvični. V odvete chceme dobré postavenie potvrdiť a cieľom je, aby nováčikovia nazbierali čo najviac skúseností v odvetných zápasoch,“ uviedol tréner starších žiakov TJ Papiereň Slavošovce Július Lalik.

Strelci: 12 gólov - M. Ikri, 6 gólov - L. Gábor, 3 góly - A. Milko, F. Viola, 1 gól - M. Karalo, R. Tomi, J. Boldi, S. Gunár, S. Karalo.

Bohúňovo

Chlapci z Plešivca oficiálne hrávajú ako mládežnícky tím Sokola Bohúňovo. V aktuálnej tabuľke strácajú na dvojicu jesenných lídrov štyri body a ich tretie miesto v odvete nemusí byť ešte konečné. Plešivčania doma dvakrát zvíťazili nad Krh. Dlhou Lúkou, ktorá pricestovala na zápas s deviatimi hráčmi. Druhé víťazstvo si zaknihovali s Betliarom. Prehrali so Štítnikom a Slavošovcami. Vonku dvakrát zvíťazili a v oboch dueloch to bolo gól s Dobšinou i Drnavou.

Strelci: T. Béke (10), R. Viola (5), S. Kovács (2), D. Váradi (2), D. Grešo (2), D. Viola (1).

Drnava

Podobne ako v predošlej jesennej časti, zimovali chlapci z Drnavy na štvrtom mieste. Tentoraz o skóre pred Dobšinou a Krh. Dlhou Lúkou. V domácom prostredí vysoko zvíťazili nad Betliarom a porazili aj Dobšinú. Po nerozhodnom polčase ich zdolali rovesníci z Plešivca. Vonku nezískali ani bod a postupne prehrali s Krh. Dlhou Lúkou, Slavošovcami i Štítnikom, kde tri góly dokázal streliť iba Molnár.

Strelci: D. Tisza (10), S. Sliva (5), D. Fodor (4), F. Mihalovič (4), M. Molnár (3), T. Fabián (2).

Dobšiná

Žiaci MFK Dobšiná majú podobne ako Krh. Dlhá Lúka šesť bodov, ale lepšie skóre a tak zimujú na piatom mieste. Vlani zimovali navlas rovnako a taktiež získali šesť bodov. V domácom prostredí zdolali iba Krh. Dlhú Lúku, keď už v prvej minúte otvorili skóre Paločajom. Tesne prehrali s Plešivcom a osmičku im nadelil Štítnik. Vonku zvíťazili v Betliari a prehrali v Drnave a Slavošovciach.

Strelci: M. Paločaj (5), N. Rigó (5), M. Tokarčík (3), M. Smrek (3), M. Bubenčík (2), A. Klement (2), M. Šoltés (1), J. Červenák (1).

Krh. Dlhá Lúka

Starší žiaci Krh. Dlhej Lúky si trošičku oproti vlaňajšej jesene polepšili, keď neskončili bez bodu na poslednom mieste, ale si zaknihovali šesť bodov. Doma zdolali Drnavu, ale naopak od Slavošoviec inkasovali takmer poltucet. Vonku sa im naopak podarilo zdolať Betliar. Vonku po nerozhodnom výsledku podľahli Štítniku 2:5 a rovnako aj v Plešivci, kde vycestovali iba deviati. Z Dobšinej sa vrátili s osmičkou na konte.

Strelci: A. Lovaš (7), A. Máte (3), J. Brugoš (2), E. Spišák (2), L. Gunár (2) , K. Lovaš (1), R. Lovaš (1).

Káder: A. Bodnár, E. Spišák, A. Máté, D. Ambruš, R. Lovas, R. Korintuš, A. Lovaš, N. Simon, J. Brugóš, R. Kovács, A. Spišák, D. Šoltés, L. Gunár, Sz. Csákó, K. Lovaš, M. Kurina, N. Cinka.

Betliar

Žiaci Tatrana Betliar ako nováčik súťaže platili takmer počas celej jesene nováčikovskú daň, keď nevyhrali ani jedno stretnutie a skončili tak bez bodu na poslednom siedmom mieste. V zmiešanom mužstve pôsobilo aj niekoľko dievčat. V domácom prostredí podľahli hráči Tatrana Slavošovciam, od ktorých inkasovali deviatku.

Rovnakým rozdielom prehrali aj s Dobšinou, proti ktorej čestný gól zaznamenala Veronika Uharčeková a o gól menej inkasovali od Krh. Dlhej Lúky, ktorej však už strelili tri góly. Vonku osemnástku utŕžili v Štítniku, jedenásť dostali v Drnave a z Plešivca odchádzali s deväťgólovou nádielkou.

Strelci: L. Buday (2), T. Tuza (2), T. Benedikty (1), V, Uharčeková (1).

Káder: P. Smorada, L. Tuza, N. Polyák, B. Silardi, P. Szilágyi, A. Kelecsényi, L. Buday, S. Smorada, V. Uharčeková, T. Benedikty, T. Tuza, M. Kesziová, L. Palme, V, Filická, L. Jakabová, S. Lorinczová, M. Poťmák, V. Székelyiová, S. Schlosárová, S. Ciberajová, M. Mochňák.

1. Štítnik 6 5 1 0 50:12 16
2. Slavošovce 6 5 1 0 31:4 16
3. Bohúňovo 6 4 0 2 22:17 12
4. Drnava 6 2 0 4 28:27 6
5. Dobšiná 6 2 0 4 22:23 6
6. Krh. Dlhá Lúka 6 2 0 4 18:30 6