Sobota, 31. október, 2020 | Meniny má AurelaKrížovkyKrížovky

Rakovnica je po roku opäť v hre

Rakovnica sa po ročnej odmlke opäť prihlásila do II. triedy a pod novým vedením zimuje na siedmom mieste.

Rakovnica v dohrávke podľahla Joviciam rozdielom triedy.Rakovnica v dohrávke podľahla Joviciam rozdielom triedy. (Zdroj: Karol Csobádi)

Nateraz budú formu dolaďovať v telocvični.

RAKOVNICA. Futbalisti Rakovnice zhodne doma i vonku dvakrát zvíťazili, dvakrát prehrali a raz remizovali. Zaujímavý je aj počet strelených a inkasovaných gólov.

Doma dali a dostali po osem a vonku dali a dostali po štrnásť gólov. Taktiež získali zhodný počet bodov po sedem.

Pestrá paleta výsledkov

V domácom prostredí zdolali rozdielom triedy Plešivec po bezgólovom polčase a tesne Gemerskú Hôrku gólom Očkaika.

Remizovali s Pačou, keď na vedúci gól Lopatu odpovedal vyrovnávajúcim v závere polčasu L. Fabián. Rozdielom triedy podľahli Joviciam a v tomto zápase prišli o vylúčeného Šályho. Tento duel sa dohrával. S Krh. Dlhou Lúkou prehrali 3:4, keď už hostia viedli rozdielom troch gólov.

Vonku zdolali po hetriku T. Violu a J. Violu Čoltovo a darilo sa im aj proti uchmatnúť tri body aj na ihrisku Ml. Brzotín. V Kečove uhrali bod a prehrali na pôde lídra v Nižnej Slanej a päťku inkasovali v Kružnej.

Vytvorili dobrý kolektív

„Ak poviem nielen za seba, ale aj za celé mužstvo, že sme spokojní z jesennou častou, tak je to pravda, aj keď nám nevyšiel záver sezóny. Tak ako aj ja, aj hráči sme si nedali žiadne veľké ciele ako iné mužstvá. Chceli sme nastúpiť do súťaže s tým, že si ideme udržať v obci futbal. A musím povedať že to nebolo vôbec jednoduché dať do kopy mužstvo, ktoré by dokázalo držať krok s mužstvami, ktoré sa nachádzajú v II. triede. Ak sa divák pozrie na tabuľku II. triedy, tak môže vidieť po odohraní šiestich kôl, že sme zle hrať nemohli a patrili sme medzi päť najlepších mužstiev II. triedy. Jednoznačne sme dokázali vytvoriť veľmi dobrý kolektív, ktorý aj v tom zlom dokáže držať pokope. A dobrý kolektív má pre nás veľký význam. Čo sa týka hry nášho mužstva, tak na ňu ma veľký vplyv Ivan Lörincz, ktorý viedol naše tréningy a snažil sa dostať do nášho mužstva svoje dlhoročné skúsenosti. Cez zimnú prestávku by sme si mali dolaďovať našu formu v telocvični. Samozrejme sa pokúsime dostať do mužstva ešte pár posíl a to hlavne čo sa týka našej ofenzívy. Verím, že všetko to čo sme dokázali vybudovať, nám vydrží ešte veľmi dlho a tak ako aj hrou aj správaním sa na ihriskách zanecháme veľmi slušný dojem. A na záver by som chcel poďakovať našim fanúšikom, ktorí stoja a verím, že aj budú stáť pri nás,“ uviedol nový predseda klubu Ladislav Gemerský.

Fakty

Strelci: 9 gólov - T. Viola, 3 góly - L. Fabián, J. Viola, 2 góly - Ľ. Karalo, M. Očkaik, 1 gól - I. Dianiška, P. Hencel, P. Brdár.

Káder: M. Šály, L. Gemerský, L. Fabián, T. Čapó, T. Viola, P. Hencel, J. Viola, Ľ. Karalo, L. Rabas, P. Brdár, J. Karalo, M. Očkaik, I. Čižmár, J. Rabas, J. Šimún, Š. Murza, I. Dianiška.