Štvrtok, 2. júl, 2020 | Meniny má BertaKrížovkyKrížovky

Juniori ŠPD bodovali doma naplno

V basketbalovej DL juniorov sa rozbehli odvetné zápasy prvej časti súťaže. Rožňava doma hostila Michalovce a Humenné.

Tentoraz už nezaváhala a tešila sa z dvoch domácich víťazstiev.

ROŽŇAVA. V úvode súťaže na pôde Michaloviec zverenci M. Fila prehrali. Na domácej palubovke sa to rozhodli napraviť. Aj keď prvú štvrtinu vyhrali len o dva body, donútili súpera urobiť množstvo osobných chýb.

Ťažili z toho hlavne v druhej štvrtine, keďže súper už musel hrať opatrnejšie. Polčasový výsledok 48:29 dával dobré vyhliadky do zvyšku zápasu.

To sa aj potvrdilo. Rožňavčania zvládli kritickú tretiu štvrtinu a nakoniec zápas vyhrali 74:60.

„Doma sme sa na súpera pripravili. Aj strelecky sme na tom boli lepšie. Dodržiavali sme taktiku vnikať a ísť na fauly. Skúsili sme to aj vzhľadom na to, že v prvom zápase sme získali 22 faulov. Podarilo sa hostia mali už po prvej štvrtine 13 faulov, pričom hneď traja hráči zo základnej päťky mali po tri fauly,“ uviedol tréner juniorov ŠPD Rožňava Marek Filo.

Ďalší vývoj zápasu ukázal, že práve táto prvá štvrtina bola rozhodujúca. „Aj keď to tak nevyzeralo, keďže sme ju vyhrali len o dva body. No v druhej štvrtine už hostia bránili opatrnejšie a my sme ju vyhrali 23:6,“ pokračoval M. Filo.

Kritickú tretiu štvrtinu vyhrali domáci len o bod.

„Podstatné však bolo, že sme nepoľavili,“ podotkol M. Filo.

V druhom zápase víkendu privítali Rožňavčania Humenné. Posledný celok zdolali aj na jeho palubovke, výhra sa teda očakávala aj doma. V zápase sa to potvrdilo a basketbalisti ŠPD si udržiavali náskok počas celého zápasu. V druhom polčase tak dostala viac priestoru aj lavička.

Fakty

Rožňava – Michalovce 74:60 (25:23, 48:29, 63:43) body za Rožňavu Žiak 25, Harhovský 10, Duck 10, I. Kúdela 9, F. Kúdela 7, Petergáč 7, Kilík 6.

Rožňava – Humenné 91:58 (27:12, 53:31, 69:47) body za Rožňavu Žiak 28, I. Kúdela 17, Ledvinský 13, Harhovský 12, Duck 6, Petergáč 6, Mišenda 6, Kilík 2, Bodnárik 1, Huťan, Novák, Vester.

Ostatné výsledky, 11. kolo: Spišská Nová Ves – Svit 77:82, Kežmarok – Liptovský Mikuláš 47:85, Esprit Košice – Humenné 91:29. 12. kolo: Kežmarok – Svit 35:105, Spišská Nová Ves – Liptovský Mikuláš 88:57, Esprit Košice – Michalovce 73:57.

1. Svit 10 8 2 833:569 18
2. Esprit KE 10 8 2 781:574 18
3. Academic Žilina 8 8 0 937:481 16
4. Sp. Nová Ves 10 6 4 842:653 16
5. Lipt. Mikuláš 10 6 4 707:654 16
6. Rožňava 10 4 6 672:780 14
7. Michalovce 10 3 7 620:686 13
8. Kežmarok 10 1 9 407:959 11