Dlhá Ves Vlachovo ani trochu nešetrila

Jesenný víťaz. Futbalisti Baníka Drnava budú zimovať na prvom mieste tabuľky I. triedy. (Autor: Peter Podolinský)
Sportnet|4. nov 2014 o 00:00

Posledné jesenné kolo I. triedy prinieslo pár zaujímavých výsledkov.

Určite k nim patria bezgólové remízy v Jablonove n/T. a Lipovníku, ako strelecké preteky vo Vyšnej Slanej. Naopak vysoké víťazstvá Dlhej Vsi a Krh. Dlhej Lúky sa dali očakávať. Rovnako ako aj červená karta pre Vlachovo.

ROŽŇAVA. Do skompletizovania jesennej časti I. triedy ešte treba odohrať odložený zápas medzi Krh. Dlhou Lúkou a Vyšnou Slanou. Ten je na programe budúcu nedeľu. Vzhľadom na lepšie skóre môže prípadné víťazstvo poslať Krh. Dlhú Lúku na druhé miesto. Pri rovnosti bodov s Rudnou majú totiž lepšie skóre. Prípadná výhra Vyšnej Slanej by mužstvu pomohla znížiť stratu na Dedinky na jediný bod. Jesenné prvenstvo Drnavy však už nezmení nič.

Vyšná Slaná i Rož. Bystré sa počas tejto jesene trápia. Vyšná Slaná sa nedokázala odpútať z dna, Rož. Bystré zasa padalo dole z kola na kolo. Práve títo súperi odohrali zápas, v ktorom padlo dovedna deväť gólov. Na strane domácej Vyšnej Slanej zavelili do útoku vekom už skôr „starí páni“, ale futbalovo skôr mladíci. O štyri góly sa totiž rovnakým dielom podelili M. Vido a J. Barnák. Hostia z Rož. Bystrého držali do stavu 3:3 krok s domácimi, potom sa aj na chvíľu ujali vedenia, ale miska váh sa nakoniec prevážila na stranu domáceho mužstva.

Ešte horšie sú na tom Vlachovčania. Na konte majú len štyri body a v ostatnom kole si z Dlhej Vsi doviezli deväť gólov a vylúčeného T. Moldu. Na domácej strane si góly podelili len dvaja hráči. Deväť dal Mičinsky a tri Örvös. Štvrtým do partie sú Dedinky. V domácich zápasoch sa ku koncu jesene už rozbehli, no na pôde súperov sa im nedarí. Potvrdil to poltucet z Krh. Dlhej Lúky.

I. trieda

13. kolo

Vyšná Slaná – Rož. Bystré 5:4 (2:2)

Góly: 15. a 54. M. Vido, 22. a 68. J. Barnák, 75. Kračún – 18. a 29. Ján Gonos, 55. Lompart, 61. Urban ml., ŽK: bez, R: Poťmák, DZ: Drenko, D: 60.

VYŠNÁ SLANÁ: Mart. Gallo – Hadar, Molčan, Hlaváč, Laurinc, Valko Krišťák (65. M. Revaj), J. Benedikty, F. Gallo, M. Vido, Kračún, J. Barnák.

ROŽ. BYSTRÉ: Cs. Koncz – Molnár, D. Koncz, Čapó, Kubej, Minčík (68. Galata), Tomko, Urban ml., Jar. Gallo, Ján Gonos, Lompart.

Štítnik – Bohúňovo 3:0 (2:0)

Góly: 4. Prokšej, 16. Ján Rochl (11 m), 76. Orabinec, ŽK: 42. Spišák, 62. Milan Gallo – 38. R. Kováč, R: Molnár, DZ: Béreš, D: 25.

ŠTÍTNIK: Gunár – J. Kolesár, R. Kolesár, Jak. Rochl, Krága (80. Škvareniak), Ján Rochl, Milan Gallo, J. Zdechovan, Spišák, Prokšej (46. Orabinec), A. Rochl (66. Dudáš).

BOHÚŇOVO: Ferencz – T. Kovács, Demeter, Szaniszló, Antóny, Kulik, Illés, R. Kováč (53. Izák), Váradi, N. Švajko, Dorkin (46. D. Csík).

Jablonov n/T – Rudná 0:0

Góly: bez, ŽK: 43. Pe. Hutník – 40. Dávid, 68. O. Sanisló, R: Macko, DZ: Bobrík, D: 50.

JABLONOV n/T: Spišák – Zajdó, Fifik, Páll, Viszlay, Kardos, Saláta, Milata, Ungváry Szabó, Miliczky, Pe. Hutník (76. Szilasi).

RUDNÁ: R. Szöllös – Šimon, Óvary (46. Š. Domik), Jakab, Kontra, O. Sanisló, Molčan, Vysoký, Konček (73. A. Burdiga), Štefán, Dávid.

Hrhov – Honce 1:1 (1:0)

Góly: 32. M. Ribár – 74. Varga (11 m), ŽK: 61. Görcsös, 70. M. Dunka – 25. Sklenár, 61. M. Pástor, 67. Dzureň, 81. Hajdu, R: Nemčko, DZ: Hadar, D: 30.

HRHOV: Saksoň – Ondernický, Bernáth, Š. Herczeg, Zsigrai, R. Kardos, M. Dunka, L. Grulyó, D. Dunka, Görcsös (64. L. Kovács), M. Ribár.

HONCE: Joz. Karalo – Sklenár, Dzureň, Kacara, P. Szöllös (46. O. Fabián), M. Pástor, J. Pástor, Vranec, Varga, Hajdu, Pe. Gere.

Lipovník – Drnava 0:0

Góly: bez, ŽK: 22. R. Szücs st., 25. Lázár, 30. Kelemen – 57. F. Kovács, 75. R. Dókus, 90. Rencsok, R: V. Gallo, DZ: Vysoký, D: 80.

LIPOVNÍK: Drugda – Barczi, Zupko, Dávid, Bollo, R. Szücs st., Lázár, Kelemen, Luspaj, Kasper, R. Szücs ml. (82. Emödi).

DRNAVA: Zakhar – P. Búlik, R. Kovács, M. Maliňák, B. Šoltés (68. E. Polyák), K. Šoltés, Jak. Maliňák, R. Dókus, F. Kovács (62. Mátyus), Mázik, Rencsok.

Dlhá Ves – Vlachovo 9:0 (4:0)

Góly: 25., 42., 48., 78., 83. a 87. Mičinsky, 38. (11 m), 40. a 76. Örvös, ŽK: 0 – 67. Kožák, 79. a 81. T. Molda, ČK: 81. T. Molda (Vlachovo), R: Molnár, DZ: Máté, D: 50.

DLHÁ VES: Pavlínyi (46. G. Pomaj) – Örvös, R. Ferdinand, Mičinsky, Makkai, G. Ferdinand, Dusza, Cs. Flander, N. Kövesdi, K. Segyo, Labina (46. L. Novák ml.).

VLACHOVO: Marián Marciš – I. Gallo, Lipták, M. Šivec, Brondoš, Vysoký, Kožár, Šomšák, T. Molda, Urban, Galata.

Krh. Dlhá Lúka – Dedinky 6:0 (1:0)

Góly: 8. Korintuš, 48., 74. a 86. Čižmár, 69. E. Rigó, 80. Klinko, ŽK: bez, R: J. Gyenes, DZ: Džubák, D: 90.

KRH. DLHÁ LÚKA: Máté – Albert, T. Hegedüs (46. Bošela), Kovács, Korintuš (73. A. Karalo), Čižmár, E. Rigó, A. Rigó, J. Gebe (61. Klárik), Anna, Klinko.

DEDINKY: M. Ogurčák – Turzák, J. Strelka, Grančák, Repel, P. Revay, Šipula, Majerčák ml., S. Ogurčák, Tököly st., Grígel.

II. trieda

V 11. kole na trávnikoch II. triedy domáci trikrát zvíťazili, raz remizovali a iba Nižná Slaná brala tri body z Čoltova.

ROŽŇAVA. Na poste lídra sa nachádza Nižná Slaná so šesťbodovým náskokom na druhú Paču. Na tretej priečke sa usadila Kružná. Na opačnom póle sa posledný Ml. Brzotín dočkal prvého víťazstva, keď zdolal Kečovo. Na rade bude ešte dohrávka 4. kola medzi Rakovnicou a Jovicami.

V susedskom derby rezerva Gemerskej Hôrky zdolala Plešivec až v ostatnej minúte stretnutia. Do vedenia šli Plešivčania gólom Kubíka, ale Zsóri ešte do polčasu jednogólové manko zmazal. Víťazstvo pre domácich vybojoval taktiež Zsóri, keď až v poslednej minúte strelil rozhodujúci gól. Pača sa predstavila na ihrisku Rakovnice a gólom Lopatu šla do vedenia. L. Fabián však sedem minút pred polčasovým hvizdom skóre vyrovnal a tento stav sa už do konca zápasu nemenil.

Mladosť Brzotín hostil Kečovo, ktoré zdolal rozdielom triedy. Na úvodný gól Mora ešte dokázal odpovedať Zoller, ale po prestávke už skórovali a to trikrát domáci futbalisti. Najprv Kónya, dve minúty pred koncom Rusnyák a v samom závere Lázok pečatil víťazstvo. Čoltovo hostilo lídra z Nižnej Slanej. Skóre otvoril hosťujúci Valko a neskôr ešte dvakrát skórovali Keršák a Kašai. Domáci sa nedočkali ani čestného úspechu.

Dramatický bol duel v Krh. Dlhej Lúke, kde privítali Kružnú. Domáci si vytvorili už dvojgólový náskok, keď skórovali Fabián a následne Gebe. Hosťujúci Kerekeš však ešte do prestávky znížil na kontaktný gól z nariadenej penalty. Po obrátke Klárik opäť vytvoril dvojgólový domáci náskok, ale Polyák po druhýkrát znížil na rozdiel gólu. V závere prišiel k slovu domáci Görgei a definitívne zabezpečil dvojgólové vedenie pre svoje farby.

II. trieda

11. kolo

l  Výsledkový servis: Ml. Brzotín - Kečovo 4:1 (1:1) G: Moro, T. Kónya, Al. Rusnyžk, E. Lázok – Zoller. Gemerská Hôrka B - Plešivec 2:1 (1:1) G: Zsóri 2 - P. Kubík. Krh. Dlhá Lúka B - Kružná 4:2 (2:1) G: P. Fabián, J. Gebe, P. Klárik, Görgei - Kerekeš (11 m), E. Polyák. Rakovnica - Pača 1:1 (1:1) G: L. Fabián – Lopata. Čoltovo - Nižná Slaná 0:5 (0:2) G: Valko, Keršák 2, Kašai 2.

11. Ml. Brzotín 10 1 1 8 14:35 4

Poradie najlepších strelcov: 12 gólov - Šomšák (Pača),11 gólov - Valko (Nižná Slaná), V. Zsóri (Gemerská Hôrka B),10 gólov - Kerekeš (Kružná), 9 gólov - T. Viola (Rakovnica), A. Görgei (Krh. Dlhá Lúka B), 8 gólov - Keršák (Nižná Slaná), 7 gólov - N. Barczi (Jovice), 6 gólov - K. Karasz (Čoltovo).