Kr. Dlhá Lúka nadelila Lipovníku desiatku

Gól z rohu. O jediný gól Bohúňova sa postaral T. Antóny (č. 10).
Gól z rohu. O jediný gól Bohúňova sa postaral T. Antóny (č. 10). (Autor: Peter Podolinský)
Sportnet|14. okt 2014 o 00:00

V I. triede padla vo víkendovom 10. kole prvá jesenná desiatka.

Postarali sa o ňu hráči Krh. Dlhej Lúky v susedskom derby s Lipovníkom. Rovných päť gólov v tomto dueli zaznamenal R. Klinko. Dlhá Ves i Štítnik prekvapivo bodovali na pôde súperov.

ROŽŇAVA. Zdá sa, že Rož. Bystré v ostatných kolách akosi stráca dych. Po prehre v Rudnej prišlo o body aj doma. Po bezgólovom polčase sa Dlhá Ves dvoma gólmi behom dvoch minút ujala vedenia. V snahe o vyrovnanie domácim určite nepomohlo vylúčenie L. Lörincza.

Kým v minulom kole Krh. Dlhá Lúka uhrala bezgólovú remízu, teraz doma v susedskom derby Lipovník nešetrila ani trochu. Už polčasový výsledok 4:0 bol slušný, no konečný 10:1 určite nie je každodenný výsledok. Jedna aj druhá strana bude asi na zápas spomínať veľmi dlho.

Dedinky by už doma body strácať nechceli a ukázali to aj v zápase s Hrhovom. Do kariet im určite zahralo aj to, že hostia prišli bez brankára, chytal hráč. Polčasových 2:0 bol dobrý základ a konečných 3:1 určite domácich potešilo.

Drnavčania sú zvyknutý góly viac dávať ako inkasovať. Ukázali to aj v predchádzajúcom domácom zápase s Bohúňovom. Stretnutie so Štítnikom však bolo iné. Hostia už v polčase viedli o dva góly. Prvý gól Drnavy prišiel až za stavu 0:3. Už bolo 1:4, keď hostia prišli o vylúčeného hráča, no početnú prevahu domáci zužitkovali len na korigovanie výsledku na 2:4.

Tabuľku uzatvárajú Vlachovo a Vyšná Slaná, svorne so štyrmi bodmi. Vlachovčania hostili Jablonov n/T a o ich prehre rozhodol jediný gól, ktorý dali hostia v 54. min. Vyšno– slaňania v Honciach v prvom polčase prehrávali, no v druhom dokázali vyrovnať na 1:1. Posledných desať minút však patrilo domácim. V súboji dvoch Sokolov zdolala Rudná v dramatickom zápase Bohúňovo 2:1.

ŠTATISTIKA, I. TRIEDA - 10. KOLO

Rož. Bystré – Dlhá Ves 0:2 (0:0)

Góly: 54. R. Ferdinand (11 m), 56. N. Kövesdi, ŽK: 41. Tomko, 66. L. Lörincz – 32. Örvös, 69. R. Ferdinand, 83. N. Kovesdi, ČK: 66. L. Lörincz (Rož. Bystré), R: L. Gyenes, DZ: Nagy, D: 50.

ROŽ. BYSTRÉ: Cs. Koncz – Čapó, Jar. Gallo, Molnár, Kubej, Ján Gonos, Lompart, Urban ml. (62. Galata), L. Lörincz, Tomko, Minčík.

DLHÁ VES: Pavlínyi – Labina, Beke, Örvös (80. K. Segyo), R. Ferdinand, Mičinsky, Makkai (72. Cs. Flander), G. Ferdinand, N. Kövesdi (85. F. Bartók), Dusza.

Krh. Dlhá Lúka – Lipovník 10:1 (4:0)

Góly: 31. a 42. Korintuš, 38. Čižmár, 44., 50, 58., 70. a 72. Klinko, 63. Prónyai, 83. A. Rigó – 71. Lázár, ŽK: 78. Korintuš – 80. R. Szücs st., R: Iglai, DZ: Drenko, D: 150.

KRH. DLHÁ LÚKA: D. Motyka – Albert (83. Bošela), Emödi, T. Hegedüs, Korintuš, Čižmár, Kovács, P. Klárik, Klinko, Anna (46. A. Rigó, Prónyai (70. E. Rigó).

LIPOVNÍK: Dányi – R. Szücs st., Erdélyi, Barczi, Zupko, Luspaj, Kelemen, Bollo, R. Szücs ml., Kasper, Lázár.

Dedinky – Hrhov 3:1 (2:0)

Góly: 16. J. Novák, 38. a 75. (11 m) P. Revay – 85. Š. Herczeg, ŽK: 60. P. Revay – 73. Zsigrai, R: Béreš, DZ: Hadar, D: 60.

DEDINKY: M. Ogurčák – Kalkahus, J. Strelka, S. Ogurčák (88. Tököly st.), Turzák, P. Revay, Šipula, Majerčák ml., T. Novák (84. Repel), M. Barnák, J. Novák.

HRHOV: M. Ribár – Ondernický, Bernáth, Demeter, Zsigrai, M. Dunka, Š. Herczeg, Čižmár (56. N. Bodnár), Kulík (87. L. Kovács), Červený, L. Grulyó.

Vlachovo – Jablonov n/T 0:1 (0:0)

Góly: 54. Á. Kardos, ŽK: 65. F. Šivec – 0, R: Uharček, DZ: Vysoký, D: 50.

VLACHOVO: M. Leško – I. Gallo, Lipták, Marián Marciš, M. Šivec, Brondoš, Mar. Gál, Vysoký, Urban (64. M. Ondrejčík), F. Šivec, D. Ondrejčík (76. Šomšák).

JABLONOV n/T: Spišák – Zajdó, Fifik, Páll (84. F. Szöcs), Kerekeš, Viszlay, Saláta, M. Szabó, Á. Kardos (61. Pa. Hutník), Milata, Miliczky (88. Ungváry Szabó).

Drnava – Štítnik 2:4 (0:2)

Góly: 61. Rencsok, 81. K. Šoltés – 9. Orabinec, 13. Milan Gallo, 47. Ján Rochl, 65. Krága, ŽK: 65. Mázik – 0, ČK: 68. Spišák (Štítnik), R: Galík, DZ: Béreš, D: 80.

DRNAVA: Zakhar – R. Kovács, Ra. Znak, P. Búlik, E. Polyák, K. Šoltés, Jak. Maliňák, R. Dókus, Görgei (80. Mátyus), Rencsok, Mázik (71. Bukovič).

ŠTÍTNIK: Gunár – J. Kolesár (85. A. Rochl), R. Kolesár, Jak. Rochl, Krága, Ján Rochl, Spišák, Milan Gallo, Orabinec, J. Zdechovan, Dudáš.

Honce – Vyšná Slaná 3:1 (1:0)

Góly: 32. Sklenár, 79. Vranec, 86. Varga – 68. Dovalovský, ŽK: bez, R: J. Gyenes, DZ: Gonos, D: 35.

HONCE: Joz. Karalo (89. L. Fabián) – Pe. Gere, Kacara, Dzureň, Sklenár, Varga, J. Pástor (25. O. Fabián), Hajdu, M. Pástor, Vranec, J. Tomi.

VYŠNÁ SLANÁ: Mart. Gallo – Hadar, Molčan, Tomášik, Valko Krišťák, Hlaváč, J. Benedikty, A. Rogos, Revúcky (54. D. Gallo), Dovalovský, Kračun.

Rudná – Bohúňovo 2:1 (0:1)

Góly: 87. Vysoký, 90. Óvary – 45. Antóny, ŽK: 88. Jakab, R: Poťmák, DZ: Šmelko, D: 70.

RUDNÁ: R. Szöllös – Šimon, Óvary, Orbán(46. P. Sanisló), Jakab, O. Sanisló, Štefán, Vysoký, Die (46. S. Ďuriček), Dávid, Čapó.

BOHÚŇOVO: G. Dókus – T. Kovács, Šušán, Szaniszló, L. Kovács, Illés, Doboš, Demeter, N. Švajko (14. Váradi), Antóny (86. R. Kováč), Kulik.

pp

I. TRIEDA, FAKTY PO 10. KOLE (NEÚPLNÉ)

BILANCIA domáci - hostia: 7 4 0 3 12:9 (body) 20:11 (góly). Doteraz 69 37 12 20 123:66 (body), 199:133 (góly).

POČET GÓLOV: 31, priemer na zápas 4,4. Doteraz 332, priemer na zápas 4,8, priemer na kolo 33,2. Strelec kola: R. Klinko (Krh. Dlhá Lúka) 5 gólov.

ŽLTÉ KARTY domáci – hostia: 12, 7:5. Doteraz 221, 101:120, priemer na zápas 3,2, priemer na kolo 22,1.

ČERVENÉ KARTY domáci – hostia: 2, 1:1 L. Lörincz (Rož. Bystré), M. Spišák (Štítnik). Doteraz 20, 11:9, priemer na zápas 0,28, priemer na kolo 2,0.

PENALTY domáci - hostia: 2/2, 1/1: 1/1 premenené P. Revay (Dedinky), R. Ferdinand (Dlhá Ves). Doteraz 21/18, 13/9:8/8.

11 gólov - O. Vysoký (Rudná).
10 gólov - Ján Rochl (Štítnik), R. Klinko (Krh. Dlhá Lúka).
9 gólov - F. Čapó (Rudná).
8 gólov - O. Varga (Honce), J. Urban ml. (Rož. Bystré).
7 gólov - L. Lörincz (Rož. Bystré).
6 gólov - M. Boroš (Lipovník).
5 gólov - K. Šoltés (Drnava), M. Putnocký, T. Novák (obaja Dedinky), E. Tomi (Honce), A. Krága, Ľ. Orabinec (obaja Štítnik), G. Veverica (Hrhov), N. Kövesdi (Dlhá Ves), J. Čižmár, A. Rigó (obaja Krh. Dlhá Lúka).
4 góly – M. Mázik (Drnava), L. Hajdu (Honce), R. Štefán (Rudná), P. Zabrel (Vyš– ná Slaná), M. Fifik (Jablonov n/T), D. Bollo (Lipovník), P. Mičinský, R. Ferdinand (obaja Dlhá Ves), P. Minčík(Rož. Bystré).
3 góly – P. Revay (Dedinky), R. Dókus, Z. Bulik, Jak. Maliňák (všetci Drnava), B. Kuzma (Honce), R. Kulik (Bohúňovo), Mart. Gallo (Vyšná Slaná), M. Ribár (Hrhov), R. Zagiba, R. Szücs ml., G. Lázár (všetci Lipovník), Cs. Flander, G. Beke (obaja Dlhá Ves), T. Anna (Krh. Dlhá Lúka), M. Lompart, J. Lipták Giba (obaja Rož. Bystré). A. Prónyai (Krh. Dlhá Lúka).
2 góly – P. Repel, S. Grančák, J. Novák (všetci Dedinky), Mar. Gál, I. Gallo (obaja Vlachovo), J. Čeľovský (Drnava), S. Dzureň, M. Vranec (obaja Honce), S. Ďuriček, Cs. Óvary (obaja Rudná), A. Szaniszló, K. Illés, T. Antóny (všetci Bohúňovo), D. Dovalovský (Vyšná Slaná), Milan Gallo (Štítnik), O. Saláta, Á. Kardos (obaja Jablonov n/T), Z. Kulik, J. Ondernický (obaja Hrhov), N. Zupko (Lipovník), A. Örvös (Dlhá Ves), Cs. Korintuš (Krh. Dlhá Lúka).

Vlastné góly – J. Čeľovský (Drnava), M. Hadar (Vyšná Slaná), Milan Gallo (Štítnik), M. Makkai (Dlhá Ves).

pp

II. trieda

Čiernou škvrnou ôsmeho kola mala byť inzultácia rozhodcu hráčom Jovíc R. Farkašom. Traja kanonieri D. Valko z Nižnej Slanej, Šomšák a Bubenčík z Pače si pripísali hetrik. Zápas medzi rezervou Krh. Dlhej Lúky a Čoltovom sa bude dohrávať. Dve červené karty videli M. Podracký a R. Farkaš z Jovíc.

ROŽŇAVA. Na čelo tabuľky sa aktuálne prehupla Pača s osemnástimi bodmi o skóre pred Nižnú Slanú, ktorá si aj napriek nedohranému zápasu pripíše tri body. Gemerská Hôrka B podľahla Kružnej a tak sa obaja delia o tretiu priečku. Ml. Brzotín s Čoltovom sa nedokážu odpútať zo spodných priečok.

Nižná Slaná hostila v aktuálnom kole Jovice. Domáci sa po polhodine ujali vedenia Olexom a o dve minúty neskôr vedenie poistil D. Valko z nariadenej penalty. Hosťujúci Kerekeš neskôr znížil na kontaktný gól, ale Tököly vlastencom prispel k dvojgólovému polčasovému vedeniu domácich. Po prestávke D. Valko dosiahol po ďalších dvoch góloch hetrik a šiesty gól si pripísal Valentko. V 83. min. rozhodca vylúčil kapitána hostí M. Podrackého pre kritiku a podľa jeho slov do neho hráč strčil spredu. Následne do rozhodcu mal strčiť spredu i zozadu ďalší hráč hostí R. Farkaš, začo dostal červenú kartu aj on a rozhodca zápas pre inzultáciu ukončil. „Náš kapitán dostal červenú kartu bez predošlej žltej pre reklamáciu a rozhodcu sa ani nedotkol. Farkaš sa ho možno následne dotkol, ale ho ani nestrčil, ani neinzultoval. Pre takýchto rozhodcov, ktorí neobjektívne rozhodujú, onedlho zanikne na dedinách aj futbal,“ konštatoval rozhorčený predseda klubu Ml. Jovice Martin Doboš. Rozuzlenie celého prípadu prinesie dnešné zasadnutie disciplinárnej komisie.

Plešivec zdolal Kečovo rozdielom triedy. Do polčasu sa podarilo skórovať iba Liptákovi, ale po prestávke sa dvakrát presadil J. Ragyina a výsledok pečatil štvrťhodinu pred koncom Čech. Kružná, ktorá hostila rezervu Gemerskej Hôrky, dokázala streliť hosťom iba jediný gól v podaní Kerekeša, ale ten stačil na plný bodový zápis.
Futbalisti Pače nasúkali súperovi z Brzotína sedem gólov. Hetrikom sa prezentovali Šomšák a Bubenčík. Gólostroj zavŕšil Liška. Za hostí čestný úspech dosiahol M. Rusnyák, ktorý skóroval ešte do polčasu. Rezerva Krh. Dlhej Lúky mala hostiť Čoltovo. Pre nespôsobilý terén, ako uviedol delegát i rozhodca stretnutia, sa zápas neodohral a aktéri sa dohodli na náhradnom termíne.

II. trieda - 8. kolo: Krh. D. Lúka B - Čoltovo 0:0, Kružná - Gem. Hôrka B 1:0, Pača - Brzotín 7:1, N. Slaná - Jovice 6:1, Plešivec - Kečovo 4:0.

Mládež

III. liga Košicko – gemerská dorast, 10. kolo: Drnava – Hrhov 2:1 (1:1) Góly: 41. Babič, 70. E. Polyák (11 m) – 1. Szirotnyák. Krh. Podhradie – Krásna 5:1 (2:1) Góly: 14., 44., 62. a 87. Hajdúk, 73. Hanzlík – 23. Bodnár.

II. liga starších a mladších žiakov, 10. kolo skupina A starší Lokomotíva Košice - Rožňava 2:2 (0:1) Góly: 38. Filakovský, 60. Korfanta (vlastný) – 15. Doboš, 70. Kelemen, mladší Lokomotíva Košice - Rožňava 0:1 (0:1) Gól: 10. Vápeník. Skupina C starší FA Dovaj Rožňava – Spišská Belá 0:3 (0:2) Góly: 4., 21. a 61. Hradický, mladší FA Dovaj Rožňava – Spišská Belá 5:0 (0:0) Góly: 35. a 55. Šikur, 47. Horvát, 49. Domik (11 m), 59. Miškovič.

I. trieda dorast, 6. kolo: Gemerská Hôrka – Rož. Bystré 1:0 (1:0) Gól: 21. Kökény. Plešivec – Jablonov n/T 5:1, Gemerská Poloma – Rožňava 1:2 (0:2) Góly: 52. P. Boroš (11 m) – 5. Mihálik, 25. Répási. Dobšiná – Krh. Dlhá Lúka nehralo sa.

8. Rož. Bystré 6 1 0 5 6:24 3

I. trieda žiaci, 6. kolo: Štítnik – Slavošovce 3:3 (0:1) Góly: 49. Kolesár, 63. Milko, 66. P. Tomi – 8. L. Tomi (vlastný), 41. Gábor, 69. Ikri. Betliar – Krh. Dlhá Lúka 3:8 (2:3) Góly: 5. T. Benedikty, 27. Tuza, 58. Buday – 8. a 59. Gunár, 13. Lovas, 33. Spišák (11 m), 40., 44., 53. a 70. A. Lovaš. Drnava – Bohúňovo 2:3 (1:1) Góly: 6. Tisza, 70. Fodor – 27. Váradi, 53. Viola, 67. Grešo.

1. Slavošovce 5 4 1 0 26:3 13
2. Štítnik 4 3 1 0 34:8 10
3. Bohúňovo 5 3 0 2 13:17 9
4. Drnava 4 2 0 2 24:14 6
5. Dobšiná 5 2 0 3 21:15 6
6. Krh. Dlhá Lúka 6 2 0 4 18:30 6
7. Betliar 5 0 0 5 6:55 0