Hôrka už do polčasu viedla rozdielom triedy

Maroš Almáši je s piatimi gólmi najlepším strelcom Krh. Podhradia.
Maroš Almáši je s piatimi gólmi najlepším strelcom Krh. Podhradia. (Autor: Peter Podolinský)
Sportnet|7. okt 2014 o 00:00

V poslednom čase sa piatoligistom z Podhradia vonku akosi nedarí.

Naposledy inkasovali v Geči šestku a teraz iba o gól menej v Kokšove–Bakši. Naopak Hôrka nič nenechala na náhodu a na zisk troch bodov využila výhodu domáceho prostredia v zápase proti Ťahanovciam.

KRH. PODHRADIE/ GEMERSKÁ HÔRKA. Podhradčania sa na pôde Kokšova–Bakše ujali v úvode vedenia Almášim, ale to bolo z ich strany všetko.

Polčas bol ešte nádejný, ale neskôr ich už domáci zatlačili a ťažili z naskytnutých chýb hráčov hostí.

„Na zápas sme vycestovali bez zranených Erdöfalviho a Hajdúka a taktiež absentoval kapitán Piater, ktorý bol odcestovaný. Do brány opäť nastúpil obranca Jurini z dôvodu zranenia oboch gólmanov. Na jeho výkon sa nemôžeme vyhovárať, nakoľko nás neraz i podržal. Zmaril aj penaltu, ale na dorážku Stoľára bol už prikrátky. Prvých dvadsať minút sme boli domácim viac než vyrovnaným súperom a už v úvode sme sa ujali vedenia gólom Almášiho. Potom nás však domáci zatlačili a na niektorých postoch sme im takpovediac nestíhali. Polčas sme prehrali iba o gól, čo nám dávalo ešte šancu uhrať dobrý výsledok. Domáci však hneď v úvode zvýšili z nariadenej penalty. Následne naše šance nevyužil Kuzma. Potom sme už kopili chyby, čo domáci využili na strelenie ďalších dvoch gólov. Zápas sa hral v obojstranne veľmi slušnom duchu, ale niektorí naši hráči by sa mali zamyslieť nad svojimi výkonmi a nie hodnotiť všetkých okolo seba,“ uviedol tajomník FK Krh. Podhradie Ladislav Jobbáď.

Futbalisti Gemerskej Hôrky mali dobrý nástup a v priebehu štrnástej a pätnástej minúty strelili dva góly Lippaim a R. Szkokanom.

Do polčasu ešte na rozdiel triedy upravil D. Bodnár. Po obrátky znížil Koľvek, ale Lippai opäť zvýšil na rozdiel triedy.

Po hodine hry Koľvek po druhýkrát skóroval, ale domácim sa v priebehu dvoch minút podarilo D. Bodnárom upraviť na konečných 5:2.

„Od úvodných minút chlapci vybehli na súpera a po štvrťhodine po góle Lippaiho a hlavičke Szkokana padli dva góly. Tretí gól z kopačky Bodnára, dá sa povedať, bol rozhodujúci pre ďalší priebeh. V druhom polčase už koncentrácia sem tam ušla, čo hostia využili na strelenie dvoch gólov, ale na tie sme dokázali odpovedať ďalšími gólmi Lippaiho a D. Bodnára. Neostáva mi iné ako vyjadriť s výkonom hráčov spokojnosť,“ konštatoval tajomník FK Gemerská Hôrka Ladislav Špánik.

Do hry nezasiahol zranený A. Izák, ktorý bude ešte dva týždne maródovať pre natiahnutý sval. Do zahraničia za prácou musel vycestovať A. Bodnár a taktiež bude dva týždne chýbať.