Rudná sa s Rožňavským Bystrým nemaznala

František Čapó z Rudnej sa vytiahol hetrikom.
František Čapó z Rudnej sa vytiahol hetrikom. (Autor: Peter Podolinský)
Sportnet|7. okt 2014 o 00:00

V I. triede je to chvíľami ako na hojdačke. Pred týždňom dalo Rož. Bystré šesť gólov, Rudná naopak inkasovala šesť gólov.

No a v nedeľu vo vzájomnom zápase dala Rudná Rož. Bystrému sedem gólov. Krh. Dlhá Lúka zvyčajne góly dáva, no v aktuálnej jeseni už dvakrát uhrala bezgólovú remízu.

ROŽŇAVA. Veľa gólov nedáva ani Bohúňovo, no tentoraz im ten jediný, čo dali, stačil na tri body. Honce si po výhre nad Rudnou trúfali, no bez B. Kuzmu proti kompletnému celku Bohúňova sa v priemernom zápase nepresadili. Ako poznamenal po stretnutí jeden z hráčov: „Zápas mohol zaujať maximálne tak žltými kartami.“ Na tie vyhrali Honce v pomere 6:2.

Ešte v sobotu podvečer zdolal Štítnik v dramatickom zápase Vlachovo. O rozhodujúci tretí gól sa v 89. min. postaral premenenou penaltou Ľ. Orabinec. Za protesty potom videl brankár Vlachova červenú kartu. Ďalší vylúčení boli G. Veverica (Hrhov) a R. Németh (Lipovník). Vo všetkých troch prípadoch išlo o poznámky smerom k rozhodcovi.

Vyšná Slaná hostila Drnavu a aj keď sa v kádri objavili noví hráči, Ľ. Hlaváč a F. Gallo, na zisk nejakého toho bodu to nestačilo.

Dlhá Ves si odniesla z Lipovníka tri body. Rozhodli o tom v prvej štvrťhodine, keď dali dva góly. Po hodine hry prišli domáci o vylúčeného hráča, a tak už len korigovali výsledok. Dedinky držali do polčasu v Jablonove n/T krok, no po prestávke si domáci dvoma gólmi v priebehu desiatich minút zabezpečili tri body.

Štatistika

I. trieda

Rudná – Rož. Bystré 7:2 (3:1)

Góly: 5. a 61. Vysoký, 14. Štefán, 35. Dávid, 51., 67.a 73. Čapó – 27. Lipták Giba, 89. Minčík, ŽK: bez, R: Nemčko, DZ: Bobrík, D: 74.

RUDNÁ: R. Szöllös – Šimon, S. Ďuriček, Jakab, Kontra, O. Sanisló (79. Székely), Štefán, Vysoký, P. Sanisló, Dávid (68. Konček), Čapó (79. Köteles).

ROŽ. BYSTRÉ: Cs. Koncz – Kuchta (60. Galata), Čapó (75. Minčík), Jar. Gallo, Molnár, Kubej, Ján Gonos, Lipták Giba, Lompart, Urban ml. (60. Ujházi), L. Lörincz.

Bohúňovo – Honce 1:0 (1:0)

Gól: 25. D. Csík, ŽK: 2. Szaniszló, 75. Csík – 39. Dzureň, 43. Hajdu, 52. E. Tomi, 62. Sklenár, 77. Varga, 80. J. Pástor, R: Drenko, DZ: Béreš, D: 100.

BOHÚŇOVO: G. Dókus – T. Kovács, Šušán, Váradi (64. Kulik), Szaniszló, L. Kovács, Illés, Csík, Doboš, Dorkin (46. Antóny), Demeter (78. R. Kováč).

HONCE: Joz. Karalo – Pe. Gere (55. J. Tomi), Kacara, J. Piaterík, Dzureň, Sklenár, Varga, E. Tomi, J. Pástor, Hajdu, M. Pástor (68. O. Fabián).

Vyšná Slaná – Drnava 1:3 (1:2)

Góly: 40. Hlaváč – 9. K. Šoltés, 37. Čeľovský, 76. Rencsok, ŽK: 62. Laurinc, 63. F. Gallo, 70. Valko Krišťák – 45. Rencsok, R: L. Gyenes, DZ: Drenko, D: 60.

VYŠNÁ SLANÁ: Mart. Gallo – Hadar, Molčan, Tomášik, Laurinc, Valko Krišťák, F. Gallo, Hlaváč, J. Benedikty, J. Barnák (68. D. Gallo), A. Rogos.

DRNAVA: Zakhar – R. Kovács, Ra. Znak, M. Maliňák, P. Búlik, K. Šoltés (78. E. Polyák), Jak. Maliňák (86. Kömlei), R. Dókus, Čeľovský, Mázik, Rencsok.

Štítnik – Vlachovo 3:2 (1:0)

Góly: 37. a 79. Krága, 89. Orabinec (11 m) – 64. I. Gallo, 70. J. Lipták, ŽK: 47. Gunár, 72. Jak. Rochl – 19. Brondoš, 26. J. Lipták, 89. M. Pitoňák, ČK: 90. M. Pitoňák (Vlachovo), R: Molnár, DZ: Drenko, D: 50.

ŠTÍTNIK: Kandalík – Krága, Gunár (69. A. Rochl), Jak. Rochl, Lukáč, Ledecký (50. Dudáš), Ján Rochl, Spišák, Milan Gallo, Orabinec, J. Zdechovan.

VLACHOVO: M. Pitoňák – I. Gallo, Šomšák, M. Ondrejčík, J. Lipták, Marián Marciš, M. Šivec, Brondoš, Leskovjanský, Mar. Gál, Vysoký.

Jablonov n/T – Dedinky 3:1 (1:1)

Góly: 24. Fifik, 61. Zajdó, 68. Saláta – 16. T. Novák, ŽK: 35. Kardos – 21. Turzák, 76. Majerčák ml., R: V. Gallo, DZ: Šmelko, D: 50.

JABLONOV n/T: Spišák – Zajdó (79. T. Szöcs), Fifik, Páll, Kerekes (76. At. Mezei), Viszlay, Saláta, Szabó, Kardos, Milata (68. Pa. Hutník), Miliczky.

DEDINKY: M. Ogurčák – Kalkahus, J. Strelka, S. Ogurčák, Sýkora, Turzák, P. Revay, Repel (80. Grígel), Šipula, Majerčák ml., T. Novák.

Hrhov – Krh. Dlhá Lúka 0:0

Góly: bez, ŽK: 60. R. Kardos – 51. Emödi, 51. Čižmár, ČK: 85. G. Veverica (Hrhov), R: Galík DZ: Bobrík, D: 140.

HRHOV: A. Bartók – Ondernický, Bernáth, Demeter, Zsigrai, R. Kardos, G. Veverica, Ribár, Kulik (71. M. Dunka), D. Dunka, L. Grulyó (77. O. Čižmár).

KRH. DLHÁ LÚKA: D. Motyka – Albert, Emödi, Korintuš, Kovács, J. Čižmár, A. Rigó (46. E. Rigó), P. Klárik (83. Bošela), Klinko, Anna (50. J. Gebe), Prónyai.

Lipovník – Dlhá Ves 1:2 (0:2)

Góly: 80. R. Szücs st. - 14. Labina, 17. Örvös, ŽK: 23. Bollo, 37. Zupko – 60. R. Ferdinand, ČK: 58. R. Németh (Lipovník), R: Šalamon, DZ: Nagy, D: 30.

LIPOVNÍK: Dányi – Luspaj, Barczi, Kasper, Lázár, Zupko, R. Szücs ml. (46. Emödi), R. Szücs st., Bollo, Kelemen (46. Zegiba (90. F. Németh)), R. Németh.

DLHÁ VES: G. Pomaj – Labina, Beke, L. Novák ml. (77. K. Segyo), Örvös, R. Ferdinand, Makkai, Mičinský, Péntek, G. Ferdinand, Cs. Flander.

II. trieda

V siedmom kole v II. triede dominovali hostia, keď štyrikrát brali po tri body domácim mužstvám. Iba v konfrontácii rezerv Gemerská Hôrka doma bodovala naplno. V Čoltove sa zrodili dva hetriky, keď ich dosiahli T. Viola a J. Viola z Rakovnice. Kolo sa zaobišlo bez červených kariet , nakoľko sa hralo pomerne slušne.

ROŽŇAVA. Vedúce trio je vzácne vyrovnané a rezerva Gemerskej Hôrky vedie s pätnástimi bodmi iba o skóre pred Pačou a Nižnou Slanou. Tejto trojici dýcha na chrbát Rakovnica a málo stráca aj piata Kružná. Ml. Brzotín uzatvára tabuľku s jediným bodom, ale predposledné Čoltovo, ktoré má zatiaľ bodov tri ich bude mať po súťaži odpočítané ŠTK ObFZ.

Dôvod na radosť mala v domácom prostredí iba rezerva Gemerskej Hôrky, ktorá zdolala rezervu Krh. Dlhej Lúky. Skóre otvoril domáci Zsóri po polhodine hry, ale hosťujúci Grecmacher z následného protiútoky manko zmazal. Zsóri však ešte do polčasu opäť ujal domácich do vedenia. V úvodnej minúte druhého polčasu hostia po druhýkrát vyrovnali Görgeim, ale neskôr dvakrát skóroval Dostál a tak body ostali doma.

V susedskom derby hostil Ml. Brzotín súpera z Kružnej. Domáci sa ujali vedenia T. Kónyom, ale gólom do šatne vyrovnal stav Mezei. Dvadsať minút pred koncom šli domáci po druhýkrát do vedenia Morom, ale O. Kerekeš bol proti. Najprv vyrovnal a neskôr strelil aj víťazný gól hostí.

V Čoltove po prvom polčase viedli hostia z Rakovnice, keď na Karaszov gól dvakrát odpovedal T. Viola. Po obrátke nasledoval čistý hetrik hosťujúceho J. Violu. Následne korigoval G. Várady, ale v ostatnej minúte si pripísal hetrik aj T. Viola z tábora hostí, ktorí si tak body odviezli. Kečovo taktiež nevyužilo domáce prostredie a podľahlo Nižnej Slanej rozdielom triedy. Za hostí skórovali Keršák, Valko, Mihalik a Kašai.

Tesnú prehru si doma zaknihovali aj Jovice, ktoré mali za súpera Paču. Skóre otvoril hosťujúci Šomšák a po prestávke vedenie aj poistil. Neskôr domáci Podracký znížil z nariadenej penalty na kontaktný gól a Farkaš zo štandardky skóre vyrovnal. Štyri minúty pred koncom však rozvlnil domácu sieť Bubenčík a hostia tak odchádzali s trojbodovým zápisom.

II. trieda

Výsledkový servis: Ml. Brzotín - Kružná 2:3 (1:1) G: T. Kónya, R. Moro - L. Mezei, O. Kerekeš 2. Čoltovo - Rakovnica 2:6 (1:2) G: Karasz, G. Várady - T. Viola 3, J. Viola 3. Kečovo - Nižná Slaná 0:4 (0:1) G: Keršák, D. Valko, Mihalik, Kašai. Gemerská Hôrka B - Krh. Dlhá Lúka B 4:2 (2:1) G: V. Zsóri 2, Dostál 2 - G. Grecmacher, A. Görgei. Jovice - Pača 2:3 (0:1) G: M. Podracký (11 m), R. Farkaš - Šomšák 2, Bubenčík.

11. Ml. Brzotín 6 0 1 5 8:21 1

Poradie najlepších strelcov: 8 gólov - V. Zsóri (Gemerská Hôrka B), Šomšák (Pača), T. Viola (Rakovnica), 6 gólov - A. Görgei (Krh. Dlhá Lúka B), Karasz (Čoltovo).