Jablonovčanom sa podarilo bodovať v Lipovníku.
Jablonovčanom sa podarilo bodovať v Lipovníku. (Autor: Peter Podolinský)
Sportnet|16. sep 2014 o 00:00

Zápas v Krh. Dlhej Lúke musel byť pre nespôsobilý terén odložený.

Upršané jesenné počasie trochu narušilo program aktuálneho šiesteho kola I. triedy, keď zápas v Krh. Dlhej Lúke musel byť pre nespôsobilý terén odložený. Na ostatných ihriskách sa však hralo, no v Dlhej Vsi len jeden polčas.

ROŽŇAVA. V sobotnom zápase totiž Štítničania pricestovali do Dlhej Vsi len s ôsmimi hráčmi. Do druhého polčasu však už mohli nastúpiť len šiesti. Rozhodca tak za stavu 6:0 zápas predčasne ukončil.
Drnavčania zostali po minulom kole pri streleckej chuti. Hlavne ich kanonier J. Rencsok. K minulorýždňovým šiestim gólom do siete Rož. Bystrého pridal v zápase s Honcami ďalšie štyri. Dovedna tak má na konte už 16 gólov a s prehľadom vedie tabuľku strelcov. Do vedenia sa však ako prvý dostali hostia, po vlastnom góle Čeľovského. Následne však Rencsok do prestávky otočil vývoj, no aj hostia mali ešte pár možností skórovať. V závere korigoval stav Pe. Gere a gól pridal, tentoraz už do správnej siete, aj Čeľovský.

Dedinky hostili prekvapenie úvodu súťaže Bohúňovo a konečne získali prvé víťazstvo v novom ročníku. Hneď v úvode zatlačili hostí na ich polovicu a Ferencz v bráne Bohúňova mal čo robiť. Na hlavičku T. Nováka však už nestačil. Potom sa osmelili aj hostia, ale M. Ogurčák v bráne zmaril ich strely, alebo mu pomohlo brvno. Po prestávke sa hosťom podarilo vyrovnať, ale domáci viac túžili po víťazstve a hostia nedokázali úspešne zakončiť brejky. Nakoniec o víťazstve Dediniek rozhodol so šťastím Grančák.

Lipovníčania išli v súboji s Jablonov n/T do vedenia už v 9. min., no v ďalších minútach sa im už darilo menej. Ešte do polčasu Fifik vyrovnal a po viac ako hodine strelil druhý a aj víťazný gól Jablonova n/T.

Vlachovčania mohli nad Rudnou viesť už po štvrťhodine hry, no Mar. Gál šancu v podobe pokutového kopu nevyužil. V závere polčasu tak gólom do šatne otvoril skóre Konček. Domácim sa podarilo vyrovnať po góle Mar. Gála po hodine hry, no radosť trvala len pár minút. Do vedenia poslal hostí O. Vysoký. Tri body v závere poistil premenenou penaltou Čapó.

Rož. Bystré mohlo doma napraviť prehru z Drnavy, no nepodarilo sa. Po góle Urbana sa síce ujali vedenia, no kapitán FK Hrhov G. Veverica vzápätí vyrovnal. Gól Ribára do šatne neveštil pre Rož. Bystré nič dobré. Ďalšie góly však prišli až v závere zápasu. Najprv G. Veverica natiahol náskok hostí, aby potom Minčík už len korigoval na konečný 2:3.

Víťazstvá Rudnej a Hrhova na pôde súperov obe mužstvá posunuli vyššie na druhé resp. tretie miesto. No Krh. Dlhá Lúka má ešte zápas 6. kola len pred sebou.

Štatistika

I. trieda, 6. kolo

Rož. Bystré – Hrhov 2:3 (1:2)

Góly: 22. Urban ml., 90. Minčík – 25. a 82. G. Veverica, 45. Ribár, ŽK: 72. L. Lörincz - 0, R: Macko, DZ: Nagy, D: 50.

ROŽ. BYSTRÉ: Cs. Koncz – Galata (55. Tomko), Jar. Gallo, Čapó, Kuchta, Molnár, Kubej, Lipták Giba (63. Minčík), Lompart, L. Lörincz, Urban ml.

HRHOV: A. Bartók – Ondernický, Bernáth (90. Zsigrai), F. Bartók, Červený (58. Čižmár), R. Kardos, G. Veverica, Ribár, Kulík, D. Dunka, M. Dunka.

Lipovník -Jablonov n/T 1:2 (1:1)

Góly: 9. R. Szücs ml. - 35. a 63. Fifik, ŽK: 34. Kelemen, 60. Lázár – 45. Fifik, 78. Viszlay, R: Nemčko, DZ: Béreš, D: 70.

LIPOVNÍK: Drugda – Barczi, Erdélyi, Luspaj, Kelemen, Zupko, M. Boroš, Lázár, R. Szücs ml., R. Szücs st., Németh.

JABLONOV n/T: Spišák – Zajdó, Fifik, Páll, Kerekes, Viszlay, Saláta, Miliczky, Pe. Hutník (65. Pál Balázs), Á. Kardos, Szabó.

Dlhá Ves – Štítnik 6:0

nedohrané v 46. min. pokles počtu hráčov hostí pod sedem.

Góly: 3. R. Ferdinand ml., 15. a 40. N. Kövesdi, 24. Mičinský, 26. a 33. Cs. Flander, ŽK: bez, R: V. Gallo, DZ: Bodnár, D: 70.

DLHÁ VES: Pavlínyi – Beke, Labina, R. Ferdinand ml., V. Ferdinand, Mičinský, Makkai, G. Ferdinand, Cs. Flander, Örvös, N. Kövesdi.

ŠTÍTNIK: Čipka – Ján Rochl, Jak, Rochl, Gunár, R. Kolesár, Dudáš, Krága, A. Rochl.

Krh. Dlhá Lúka – Vyšná Slaná

odložené, pre nespôsobilý terén sa zápas odohrá v náhradnom termíne.

Dedinky – Bohúňovo 2:1 (1:0)

Góly: 29. T. Novák, 88. Grančák – 54. Antóny, ŽK: 30. T. Novák – 0, R: Uharček, DZ: Máté, D: 60.

DEDINKY: M. Ogurčák – Kalkahus, J. Strelka, Tököly st., Grančák, P. Revay, Putnocký, Majerčák ml., J. Novák, T. Novák (80. S. Ogurčák), Repel.

BOHÚŇOVO: Ferencz – Doboš, T. Kovács, Šušán (72. Illés), Váradi, N. Švajko (19. F. Király), Szaniszló, Antóny, D. Csík, Kulik, L. Kovács.

Vlachovo – Rudná 1:3 (0:1)

Góly: 65. Mar. Gál – 38. Konček, 69. O. Vysoký, 83. Čapó (11 m), ŽK: 67. B. Vysoký, 72. Hricko, 83. Mar. Gál – 14. O. Sanisló, R: Iglai, DZ: Bobrík, D: 50.

VLACHOVO: M. Pitoňák – I. Gallo (57. Kožár), Marián Marciš, B. Vysoký, Leskovjanský, Mar. Gál (87. Šimšák), F. Šivec, Rupp, T. Pitoňák, Hricko, M. Šivec.

RUDNÁ: Bacso – S. Ďuriček, A. Burdiga, Jakab, Kontra, O. Sanisló, Molčan, Konček, O. Vysoký, Orbán, Čapó.

Drnava – Honce 5:2 (3:1)

Góly. 12., 25., 31. a 77. Rencsok, 90. Čeľovský – 7. Čeľovský (vlastný), 87. Pe. Gere, ŽK: 60. Rencsok – 33. Kacara, 69. Pe. Gere, R: Ráši, DZ: Hadar, D: 80.

DRNAVA: Zakhar – P. Búlik, Ra. Znak, Čeľovský, Görgei (80. R. Kovács), R. Dókus, Z. Bulík, K. Šoltés, Mátyus, Rencsok (86. Kömlei), Mázik (32. Jak. Maliňák).

HONCE: Joz. Karalo – Dzureň (58. Pe. Gere), Sklenár, Kacara, J. Pástor, O. Varga, B. Kuzma, Hajdu (50. J. Tomi), Vranec, J. Piaterík (74. M. Pástor), Oravec.

II. trieda

Štvrté kolo v II. triede bolo jednoznačne záležitosťou domácich mužstiev, ktoré bodovali naplno. Trikrát sa červenalo, keď boli vylúčení A. Mázik z Kečova a gólmani Ml. Brzotín J. Kónya a R. Nemec z Nižnej Slanej. Király z Kečova sa prezentoval vlastencom, Pača kopala úspešne dve penalty a ŠTK jeden zápas už kontumovala. V Čoltove poklesol počet hráčov hostí z Brzotína pod sedem a v Rakovnici boli podmienky nespôsobilé hre. Čistý hetrik zaznamenal Karasz z Čoltova.

ROŽŇAVA. Aktuálny líder z Nižnej Slanej utŕžil prvú prehru, ale i napriek tomu vedie o skóre pred rezervou Gemerskej Hôrky. Čoltovo oficiálne až teraz získalo prvé tri body. Za zápas v Plešivci, ktorý síce prehralo jej ŠTK odpočíta po súťaži tri body za neuhradenie zbernej faktúry včas. S Kečovom vyhrali, ale tento zápas bol kontumovaný v prospech hostí pre neoprávnený štart hráča, funkcionára v treste.

Prvé body získala rezerva Krh. Dlhej Lúky, ktorá v domácom prostredí zdolala Kečovo a nadelila jej poltucet. O vlastenca sa pričinil aj hosťujúci Király. Päť minút pred záverečným hvizdom uvidel po druhej žltej karte na dôvažok červenú A. Mázik z Kečova. Za domácich skórovali Görgei dvakrát a po jednom R. Klárik, P. Fabián a L. Gyenes.

Kružná si poradila s Plešivcom a štyri góly si rovnomerne rozdelila do oboch polčasov. Hostí načal N. Adamec a vedenie poistil Harabín. Po prestávke hneď na úvod zvýšil O. Kerekeš a bodku za duelom dal J. Rusnyák po hodine hry.

Pača prerušila trojzápasovú neporaziteľnosť Nižnej Slanej. Už po štvrťhodine hry mali domáci výhodu penalty za hranie rukou hosťujúceho hráča a Adam otvoril skóre. Neskôr skóroval Pisár. Následne Olexa znížil na kontaktný gól, ale na 3:1 upravil domáci Gyuľkáš. Po hodine hry opäť hosťujúci Olexa znížil na kontaktný gól, ale po nariadení druhej penalty desať minút pred koncom Adam uspel a dal bodku za víťazstvom. Druhú penaltu nariadil arbiter za podrazenie súpera v gólovej šanci a vylúčil brankára hostí Nemca.

Do Čoltova pricestovali futbalisti Ml. Brzotín iba o deviatich. Napriek tomu skóre otvoril hosťujúci O. Lázok. Následne však K. Karasz čistým hetrikom otočil skóre v domáci prospech. V 34. min. arbiter vylúčil gólmana hostí J. Kónyu za podrazenie a tak hostia nastupovali do druhej časti hry ôsmi. O. Lázok ešte dokázal korigovať, ale L. Lázok a V. Lázok pridali ďalšie dva domáce góly. V 64. min. sa dvaja hráči hostí „zranili“ a tak arbiter zápas pre pokles hráčov pod sedem ukončil.

Jovice mali odohrať zápas v Rakovnici, ale ten sa pre nespôsobilý terén neuskutočnil a odohrá sa v náhradnom termíne.

II. trieda

4. kolo

Výsledkový servis: Krh. Dlhá Lúka B - Kečovo 6:0 (1:0) G: Görgei 2, P. Fabián, R. Klárik, L. Gyenes, Király (vlastný), ČK: A. Mázik (Kečovo). Kružná - Plešivec 4:0 (2:0) G: Adamec, O. Kerekeš, Harabín, Jur. Rusnyák. Pača - Nižná Slaná 4:2 (3:1) G: Adam 2 (2 z 11 m), Gyuľkáš, Pisár - B. Olexa 2, ČK: Nemec (Nižná Slaná). Čoltovo - Ml. Brzotín 5:2 (3:1) nedohrané, G: Karasz 3, L. Lázok, V. Lázok – O. Lázok 2, ČK: J. Kónya (Brzotín). Rakovnica - Jovice odložené.

11. Ml. Brzotín 2 0 1 1 2:3 1
(ŠTK po skončení súťaže odpočíta Čoltovu 3 body.)

Z poradia strelcov: 4 góly - K. Karasz (Čoltovo), 3 góly - T. Viola (Rakovnica), Lökös, Lippai (obaja Gemerská Hôrka B), N. Barczi (Jovice), D. Valko (Nižná Slaná), Adam (Pača), 2 góly - Šomšák (Pača), Ro. Kovács, Volčko, R. Danielisz (všetci Plešivec), Ond. Kerekeš (Jovice), Keršák, Olexa (obaja Nižná Slaná), Gorgei (Krh. Dlhá Lúka B), N. Adamec (Kružná).