Bohúňovo pokračuje v úspechoch aj naďalej

Posila Rož. Bystrého Ladislav Lörincz zatiaľ v každom kole skóroval. Vo Vlachove dal góly dva. (Autor: Peter Podolinský)
Sportnet|26. aug 2014 o 00:00

Tretie kolo I. triedy prialo strelcom a diváci sa tak mohli tešiť až zo 41 gólov.

Hráči dosiahli aj štyri hetriky, no strelcom kola sa stal Ján Rochl zo Štítnika so štyrmi gólmi. Opäť sa hralo bez vylúčení. Tabuľku vedie bez straty bodu Bohúňovo a v trojici najbližších prenasledovateľov sa spolu s Drnavou a Krh. Dlhou Lúkou drží aj Štítnik.

ROŽŇAVA. Až tucet gólov priniesol zápas v Drnave. Aj keď boli domáci jasným favoritom a mali priebeh zápasu pod kontrolou, v drese Dediniek sa vytiahol strelec T. Novák. Svojimi troma gólmi konkuroval domácemu kanonierovi Rencsokovi. Domáci sa radovali aj z dvoch premenených penált.

Z úspešných penált sa radovali aj Hrhovčania. Vo Vyšnej Slanej to však bol dramatický zápas. Hrhov už viedol o dva góly, no domáci do prestávky vyrovnali. V úvode druhého polčasu prišla chyba pri rozohrávke vo vlastnej šestnástke a po nej faul. V poradí už druhú penaltu Hrhov tiež premenil, a tak hostia znova viedli. Domáci ešte vyrovnali, no desať minút pred koncom uzavrel víťazným gólom zápasový hetrik G. Veverica.
Štítnik hostil v sobotu v Kunovej Teplici Jablonov n/T a hoci bol polčas len 1:0, po prestávke pridal k tomuto gólu Ján Rochl hetrik a celé to uzavrel Krága.

Bohúňovo hostilo doma Lipovník a zostalo verné trendu z predchádzajúcich zápasov. Tretie víťazstvo im zabezpečilo vedenie v aktuálnej tabuľke I. triedy.

O ďalší hetrik sa v Honciach postaral A. Rigó z Krh. Dlhej Lúky. Aj vďaka nemu vyhrali hostia 4:2 a napravili si tak chuť po domácej remíze s Drnavou v minulom kole.

Rudná, ktorá v predchádzajúcom kole hladko podľahla Lipovníku, hostila doma Dlhú Ves. Do prestávky viedla 3:1 a keď sa hosťom podarilo po obrátke len korigovať výsledok, body zostali doma.

Rož. Bystré udrelo vo Vlachove pred prestávkou. Dva góly L. Lörincza znamenali zisk troch bodov z ihriska súpera.

Štatistika I. trieda

3. kolo

Vlachovo - Rož. Bystré 0:2 (0:2)

Góly: 41. a 45. L. Lörincz, ŽK: 66. K. Klein, 72. F. Šivec, 88. Mil. Gál – 25. L. Lörincz, 60. Lipták Giba, R: L. Gyenes, DZ: Hadar, D: 50.

VLACHOVO: M. Pitoňák – I. Gallo, L. Urban (68. Brondoš), Marián Marciš, Mil. Gál, Rupp, T. Pitoňák (46. K. Klein), Vysoký, Leskovjanský, F. Šivec, T. Molda.

ROŽ. BYSTRÉ: Cs. Koncz – Galata, Jar. Gallo, Molnár, Lipták Giba, Ján Gonos, Kubej, Lompart, L. Lörincz, J. Urban ml., Balco (38. Minčík).

Drnava – Dedinky 8:4 (5:1)

Góly: 1. Mázik, 6. Z. Bulik, 23. (11 m), 30. a 83. Rencsok, 40. a 68. (11 m) K. Šoltés, 64. R. Dókus – 14., 53. a 73. T. Novák, 78. Repel, ŽK: 0 – 25. Strišovský, R: Poťmák, DZ: Džubák, D: 80.

DRNAVA: Zakhar – P. Búlik, Ra. Znak, Čeľovský, E. Polyák (81. B. Šoltés), R. Dókus, K. Šoltés, Görgei (57. Mátyus), Z. Bulik, Mázik, Rencsok (88. Kömlei).

DEDINKY: M. Ogurčák – Strišovský, J. Strelka, S. Ogurčák (30. Tököly ml.), Sýkora, Šipula (73. Repel), P. Revay (46. Tököly st.), Putnocký, J. Novák, Majerčák ml., T. Novák.

Honce – Krh. Dlhá Lúka 2:4 (1:2)

Góly: 34. Hajdu, 77. O. Varga – 11., 43. a 81. A. Rigó, 50. Anna, ŽK: 29. Vranec, 29. P. Piaterík, 58. O. Varga, 59. J. Pástor – 0, R: Gallík, DZ: Kovács, D: 80.

HONCE: Joz. Karalo – Vranec, Kacara, P. Piaterík (46. O. Fabián), J. Piaterík, E. Tomi, J. Pástor, Pe. Gere (82. Mogyorósi), R. Motyka, Hajdu, O. Varga.

KRH. DLHÁ LÚKA: D. Motyka – Albert, Emödi, T. Hegedüs, Klinko, E. Rigó, J. Gebe (65. R. Motyka), P. Klárik, Anna, Prónyai, A. Rigó.

Rudná – Dlhá Ves 3:2 (3:1)

Góly: 4. Óvary, 37. Štefán, 45. Š. Domik – 33. a 80. N. Kövesdi, ŽK: 62. Štefán, 72. Óvary, 77. Šimon – 44. Dusza, 73. Labina, R: Černický, DZ: Šmelko, D: 70.

RUDNÁ: R. Szöllös – Š. Domik, Jakab, Molčan, Štefán, Vysoký, Čapó, A. Burdiga (53. Dávid), O. Sanisló, Šimon, Óvary (84. Székely).

DLHÁ VES: Pavlínyi – Dusza, Beke, Labina, Mičinský, R. Ferdinand ml., L. Novák ml. (72. Rákay), V. Ferdinand, Makkai, G. Ferdinand, N. Kövesdi (86. T. Segyo).

Bohúňovo – Lipovník 4:0 (2:0)

Góly: 20. a 33. Kulik, 62. Szaniszló, 80. Demeter, ŽK: 0 – Bollo, R: Molnár, DZ: , D: 120.

BOHÚŇOVO: G. Dókus – Doboš, N. Švajko (75. Ferencz), Demeter, Szaniszló (70. Váradi), Antóny, Kulik, Illés, L. Kovács, T. Kovács, R. Kováč (59. Šušán).

LIPOVNÍK: Dányi – Barczi, Erdélyi, Dávid, Bollo, R. Szücs (46. Emödi), Kelemen, Zagiba (70. Németh), Lázár, Luspaj, Kasper.

Vyšná Slaná – Hrhov 3:4 (2:2)

Góly: 27. Kračún, 43. a 73. Mar. Gallo – 17. (11 m), 23. a 80. G. Veverica, 50. Ondernický (11 m), ŽK: 17. M. Revúcky, 22. Hadar, 49. Mar. Gallo – 31. D. Dunka, R: V. Gallo, DZ: Gonos, D: 50.

VYŠNÁ SLANÁ: M. Revúcky – Hadar, Molčan, Laurinc, Valko Krišták, Mar. Gallo, Kračún, Revaj, Zabrel, J. Barnák, A. Rogos.

HRHOV: A. Bartók – Ondernický, Bernáth, F. Bartók, Zsigrai, R. Kardos, G. Veverica, Görcsös (46. L. Grulyó), Kulik, D. Dunka (68. Demeter), M. Dunka (90. Lengyel).

Štítnik – Jablonov n/T 5:0 (1:0)

Góly: 11., 49., 50. a 66. (11 m) Ján Rochl, 77. Krága, ŽK: 54. Jak. Rochl, 61. R. Kolesár, 70. Eltschläger – 55. Kerekes, 70. Zajdó, R: Nemčko, DZ: , D: 120.

ŠTÍTNIK: Čipka – Jak. Rochl, Gunár, R. Kolesár (66. Dudáš), Krága, Prokšej, Ján Rochl, Eltschläger, Milan Gallo, Škvareniak, A. Rochl (46. Lukáč).

JABLONOV n/T: Spišák – Zajdó, Fifik, Páll, Ungváry Szabó (46. Kerekeš (64. Pe. Hutník)), Viszlay, Saláta, Milata, Á. Kardos (64. Szillasi), Pa. Hutník, T. Szöcs.

pp

II. trieda

V úvodnom kole II. triedy sa viac darilo domácim, ktorí trikrát zvíťazili, raz sa zrodil nerozhodný výsledok a iba staronováčik z Kečova podľahol rezerve Gemerskej Hôrky. Čoltovo hralo druhý polčas s 10 hráčmi a Kružná mala voľno.

ROŽŇAVA. V aktuálnom ročníku pribudli do súťaže Kečovo, ktoré vlani nehralo, Rakovnica sa vrátila do hry a taktiež Čoltovo, ktoré bolo v prestávke uplynulej sezóny zo súťaže vylúčené. Rezerva Dobšinej sa do súťaže neprihlásila. Do I. triedy postúpil Lipovník. Nakoľko Slavošovce sa neprihlásili do súťaže a Rudná nepostúpila do V. ligy, nezostúpil do II. triedy už nik ďalší.

Futbalisti Pače hostili rezervu Krh. Dlhej Lúky. Úvodný gól domáci dosiahli z nariadeného pokutového kopu Adamom. Do prestávky pridal ďalšie dva góly Šomšák. V druhej časti hry domáci opäť trikrát skórovali, keď sa do streleckej listiny zapísali Bocko, Gajdoš a Polyák. Minuloročný ašpirant na postup tak vykročil do súťaže tou správnou nohou.

Plešivec si zmeral sily s Čoltovom a iba o gól nasúkal hosťom menej ako Pača. Už v druhej minúte otvoril skóre Ro. Kovács a o dve minúty neskôr vedenie poistil Volčko. Po obrátke Kovács a Volčko po druhýkrát skórovali a gól zaznamenal aj Lipták. Hostia do druhého polčasu chceli striedať, ale mali problémy okolo čísiel na dresoch a tak hrali iba desiati.

V Joviciach bola dráma od začiatku až do konca. Do vedenia šli totiž hostia z Ml. Brzotína gólom J. Rusnyáka. Po polhodine vyrovnal skóre Parada, čím stanovil polčasový výsledok. Po prestávke šli hostia po druhýkrát do vedenia, keď štyri minúty pred koncom skóroval A. Rusnyák. Dve minúty pred koncom mali domáci výhodu penalty, a tak P. Tomi, ktorý ju premenil, ratoval aspoň bod.

Kečovo zápolilo s rezervou Gemerskej Hôrky. Po polhodine hry domáci Roczei otvoril skóre, ktoré sa už do polčasu nezmenilo. Po obrátke najprv V. Zsóri vyrovnal a po hodine hry T. Šofranko otočil stav v prospech hostí, ktorí si víťazstvo udržali až do konca.

Nižná Slaná hostila nováčika súťaže Rakovnicu. Po nerozhodnom polčase sa všetko podstatné udialo po prestávke, keď sa domácim podarilo vybojovať víťazstvo a pripísať si prvé tri body.

II. trieda

1. kolo

Pača - Krh. Dlhá Lúka B 6:0 (3:0) G: Šomšák 2, Adam (11 m), Gajdoš, Bocko, Polyák. Plešivec - Čoltovo 5:0 (2:0) G: Ro. Kovács 2, Volčko 2, Lipták. Jovice - Ml. Brzotín 2:2 (1:1) G: O. Parada, P. Tomi (11 m) - A. Rusnyák, J. Rusnyák. Kečovo - Gemerská Hôrka B 1:2 (1:0) G: Roczei - Zsóri, T. Šofranko. Nižná Slaná - Rakovnica 4:2 (1:1) G: D. Valko, Prónai, Keršák, O. Junger – T. Viola 2.