Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky

Rudná je len krok od víťazstva v súťaži

Po predchádzajúcom kole, v ktorom dominovali domáce celky, v tom ostatnom sa darilo aj hosťom.

Jednou z opôr Drnavy je aj Miroslav Mázik.Jednou z opôr Drnavy je aj Miroslav Mázik. (Zdroj: Karol Csobádi)

Rudná si upevnila vedúcu priečku a je na najlepšej ceste vyhrať súťaž. Na druhom konci tabuľky bojujú Vlachovo, Dedinky a Slavošovce.

I. trieda

ROŽŇAVA. Tri kolá pred koncom súťaže má už Rudná takmer nedostihnuteľný náskok. Po víťazstve nad Rož. Bystrým v aktuálnom kole má na druhú Drnavu náskok 11 bodov a na tretiu Krh. Dlhú Lúku dokonca o bod viac. Tento súper má však zápas k dobru, pretože pre nespôsobilé ihrisko má odložený zápas 22. kola s Hrhovom. Odohrať by ho mali v priebehu tohto týždňa. Pri víťazstve Krh. Dlhej Lúky by tak náskok Rudnej bol pred ostatnými troma kolami deväť bodov. Ako sa súboj o prvé miesto bude vyvíjať naznačí šláger najbližšieho kola, v ktorom privíta Krh. Dlhá Lúka práve Rudnú.

Vráťme sa však zápasom ostatného kola. Oproti tomu minulému padlo o dosť menej gólov, čo však neplatilo v súboji Slavošoviec so Štítnikom. Aj keď už po dobrej štvrťhodine viedli hostia 4:1, domáci do polčasu stiahli na 3:4. Po prestávke Štítničania znova odskočili a viedli 6:3, no záver patril Slavošovciam, ktoré znížili na konečných 5:6.

Naopak bez gólov sa hralo v Hrhove, kde si tak Dedinky vybojovali cenný bod. Určite im do kariet zahralo aj to, že domáci nepremenili pokutový kop. No pri úzkom kádri ich určite nepotešilo, že Grančák dostal červenú kartu. V jarnej časti súťaže je to už jeho druhá.

Honce aj naďalej pokračujú v zostupnej fáze. K prehrám z predchádzajúcich kôl pridali ďalšiu, keď doma podľahli Drnave. V niektorých chvíľach mali síce ťažké srdce na arbitrov, no na prehre 1:3 to nič nezmenilo. Všetky tri góly dostali do prestávky. V druhom polčase potom už po vylúčení B. Kuzmu dohrávali desiati, ale gól už nedostali. Naopak jeden si pripísali, keď im vlastným gólom pomohol M. Maliňák.

Druhá remíza kola sa zrodila v Bohúňove, kde sa domáci ujali rýchlym gólom Királya, na ktorý odpovedali hostia po hodine. Krh. Dlhá Lúka si doviezla povinné tri body z Vlachova, aj keď polčas bol vyrovnaný 1:1. Víťazstvo si pripísali aj Jablonovčania, keď doma porazili Vyšnú Slanú.

V streleckej tabuľke sa oddelila trojica hráčov. Na čele sú J. Urban ml. z Rož. Bystrého a J. Čižmár z Krh. Dlhej Lúky zhodne s 28 gólmi. O gól menej má J. Rencsok z Drnavy.

Štatistika

Rudná - Rož. Bystré 2:0 (1:0)

Góly: 18. Molčan, 89. Dávid, ŽK: 40. Kontra – 60. Jar. Gallo, 75. Lipták Giba, R: Haviarik, DZ: Bodnár, D: 120.

RUDNÁ: R. Szöllös – Šimon, S. Ďuriček, Óvary (50. Pavlík), Kontra, Jakab, Molčan (90. Die), Vysoký, Konček, Čapó, P. Sanisló (46. Dávid).

ROŽ. BYSTRÉ: Cs. Koncz – Demján (60. Galata), Jar. Gallo, Fabián, Kuchta, Lipták Giba, Ján Gallo, Ján Gonos, Lompart, Urbán ml., Tomko (64. Minčík).

Vlachovo – Krh. Dlhá Lúka 1:3 (1:1)

Góly: 24. B. Vysoký – 44. Čižmár, 64. Rigo, 69. Klinko, ŽK: 4. B. Vysoký, 63. Bujna – 14. P. Klárik, 68. Rigo, 75. Klinko, 87. Čižmár, R: Repaský, DZ: Máté, D: 80.

VLACHOVO: M. Pitoňák – I. Gallo, Hricko, Urban, Marián Marciš, B. Vysoký, F. Šivec, Mar. Gál, K. Klein, M. Šivec (46. Bujna), T. Pitoňák.

KRH. DLHÁ LÚKA: D. Motyka – Albert, T. Hegedüs, Szaniszló, Korintuš, Čižmár, Rigo, Bodnár, P. Klárik, Anna, Klinko.

Hrhov – Dedinky 0:0

ŽK: 0 – 7. Tököly ml., 28. a 90. Grančák, ČK: 90. Grančák, R: Iglai, DZ: Bobrík, D:80.

HRHOV: A. Bartók – Ondernický, Š. Herczeg, F. Bartók, Zsigrai, R. Kardos, M. Dunka (64. Kuru), Bernáth, Ľ. Kardos (46. Bodnár), D. Dunka, L. Grulyó (69. Hranyó).

DEDINKY: M. Ogurčák – Tököly ml., Sýkora, S. Ogurčák, Litecký, Novák, P. Revay, Šipula, Grančák, Majerčák ml., Repel (88. J. Chabada).

Jablonov n/T – Vyšná Slaná 2:0 (1:0)

Góly: 16. Viszlay, 73. Pál Balázs, ŽK: 56. Á. Kardos, 58. Zajdó, 66. Kerekes – 0, R: Gallík, DZ: Šmelko, D: 50.

JABLONOV n/T: Spišák – Zajdó, Fifik (83. Ungváry), Páll, Kerekes, Viszlay, Á. Kardos (69. A. Mezei), Miliczky, Milata, Szabó, Pál Balázs (75. Pa. Hutník).

VYŠNÁ SLANÁ: Lindák – Hadar, M. Benedikty, Mart. Gallo, Fifik, Liptai, Zabrel, J. Barnák, A. Rogos, Molčan, R. Revúcky.

Slavošovce – Štítnik 5:6 (3:4)

Góly: 6. Balco, 32. S. Lalik, 37. E. Tomi, 74. Žiga, 83. Dzureň – 3. a 27. Krága, 12. Ján Rochl, 17. a 55. Prokšej, 66. Orabinec, ŽK: bez, R: Drenko, DZ: Džubák, D: 30.

SLAVOŠOVCE: Joz. Karalo – S. Lalik, Brdár, Dzureň, Ján Karalo, Sklenár, Oravec, E. Tomi, Viola (73. Žiga), J. Tomi (46. P. Lalik), Balco.

ŠTÍTNIK: Gunár – Jak. Rochl, Škvareniak (73. A. Rochl), R. Kolesár, Lukáč, Prokšej, Ján Rochl, Eltschläger, Krága, Orabinec, Bene (21. Dudáš).

Honce – Drnava 1:3 (0:3)

Góly: 83. M. Maliňák (vlastný) – 10. Rencsok, 29. Mázik, 44. P. Búlik, ŽK: 31. M. Pástor, 70. B. Kuzma – 0, ČK: 71. B. Kuzma (Honce), R: Uharček, DZ: Gonos, D: 60.

HONCE: Pe. Gere – Kacara, Strelka st., Vranec, M. Pástor (37. Mogyorósi), O. Fabian, J. Pástor, B. Kuzma, Molnár, J. Drenko, Fafrák.

DRNAVA: Zakhar – R. Kovács, Ra. Znak, M. Maliňák, Čeľovský, R. Dókus, Mázik, J. Maliňák, Görgei, Rencsok, P. Búlik (74. J. Kovács).

Bohúňovo – Dlhá Ves 1:1 (1:0)

Góly: 5. F. Király – 60. Cs. Flander, ŽK: 37. Illés, 47. Váradi – 8. Makkai, 65. Beke, R: Molnár, DZ: Šimšík, D: 100.

BOHÚŇOVO: G. Dókus – Doboš, F. Király, T. Kovács, Borbély, Demeter, Antóny (85. L. Kovács), Csík (46. Váradi), Kulik, Illés, R. Kováč (46. Ferencz).

DLHÁ VES: Pavlínyi – Labina, Beke, Csótó, Orel, Örvös, V. Ferdinand, Blatník, Makkai, G. Ferdinand (35. Jakubecz), Cs. Flander (86. L. Novák ml.).

II. trieda

V ostatnom kole sa na trávnikoch II. triedy dvakrát červenalo, keď putovali pod sprchy R. Polyák z Kružnej a A. Erdélyi z Lipovníka. Debakel utrpel Plešivec, ktorý schytal osmičku na pôde lídra. Hetrikom sa blysol R. Szücs ml. z Lipovníka a M. Martinko z Dobšinej. Strelcom kola sa však stal D. Valko z Nižnej Slanej, ktorý štyrikrát skóroval.

ROŽŇAVA. V aktuálnom kole domáci súperom nič nedarovali a tak hostia nezískali ani bod. Vedúci Lipovník zvýšil náskok na druhú Paču na šesť bodov, ale oboch čaká ešte odohrať tri kolá. Lipovníčanom na postup stačí jediné víťazstvo, nakoľko ak by Pača nezaváhala ani raz, líder disponuje lepším skóre. V Nižnej Slanej bola na programe dohrávka s Ml. Brzotín.

Vedúci Lipovník deklasoval posledný Plešivec, keď osem gólov si kanonieri rovnomerne rozložili do oboch polčasov. Okrem hetriku R. Szücsa ml. sa do streleckej listiny zapísali ešte ďalší štyria hráči. Päť minút pred koncom si za nemiestnu kritiku rozhodcu vyslúžil zbytočne červenú kartu A. Erdélyi z domáceho tábora.

Rezerva Gemerskej Hôrky hostila Jovice. Do polčasu dvakrát skóroval iba domáci G. Kökény a po prestávke prikrášlil skóre tretím gólom T. Lörincz. Hostia až štvrťhodinu pred koncom dosiahli aspoň čestný úspech z kopačky P. Tomiho.

Do Kružnej cestovala rezerva Dobšinej. Domácim sa tesne pred polčasom podarilo streliť vedúci gól, autorom ktorého bol Imre. Tesné vedenie poistil po obrátke Al. Polyák. Následne Martinko znížil na kontaktný gól, ale domáci Garan okamžite odpovedal a domáce vedenie bolo opäť dvojgólové. Martinko na opačnej strane najprv znížil z nariadenej penalty a o niekoľko minút neskôr zavŕšil hetrik vyrovnávajúcom gólom. Posledné slovo však mal najlepší strelec súťaže Al. Polyák, ktorý dve minúty pred koncom rozhodol o domácom víťazstve. To už domáci hrali bez vylúčeného R. Polyáka, ktorý si za urážku rozhodcu vyslúžil červenú kartu.

V Nižnej Slanej sa v dohrávke stretli s mužstvom Ml. Brzotín. Po hodine hry už domáci zásluhou Valkovho hetriku a gólom Maťa viedli rozdielom štyroch gólov, ale hostia znížili na kontaktný gól, keď dvakrát skórovali O. Vavrekom a J. Rusnyákom. Valko však drámu nepripustil a svojím štvrtým gólom pečatil v ostatnej minúte domáce víťazstvo.

23. kolo

Kružná - Dobšiná B 4:3 (1:0) G: Imre, A. Polyák 2, Garan - Martinko 3 (1 z 11 m), ČK: R. Polyák, Lipovník – Plešivec 8:0 (4:0) G: R. Szücs ml. 3, Bollo, F. Emödi, Erdélyi, Kasper, Zupko, ČK: Erdélyi, Gemerská Hôrka B – Jovice 3:1 (2:0) G: G. Kökény 2, T. Lörincz - P. Tomi. Dohrávka 22. kola: Nižná Slaná - Ml. Brzotín 5:3 (2:0) G: D. Valko 4, Maťo - O. Vavrek 2, Ján Rusnyák.

Poradie najlepších strelcov: 18 gólov - Al. Polyák (Kružná), 13 gólov - V. Zsóri (Gemerská Hôrka B), 10 gólov - O. Vavrek (Ml. Brzotín)

1. Lipovník 16 11 5 0 52:10 38
2. Pača 15 10 2 3 38:17 32
3. Gem. Hôrka B 17 7 4 6 35:37 25
4. Kružná 16 7 2 7 35:39 23
5. Nižná Slaná 17 7 1 9 36:46 22
6. Krh. Dlhá Lúka B 15 5 4 6 33:32 19
7. Jovice 14 6 1 7 30:31 19
8. Dobšiná B 15 6 0 9 31:39 18