Piatok, 12. august, 2022 | Meniny má Darina

Kónya stál v bráne iba desať minút

Futbalová II. trieda okresných majstrovstiev pokračovala počas uplynulého víkendu 19. kolom.

Futbalisti Lipovníka s prehľadom vedú súťaž.Futbalisti Lipovníka s prehľadom vedú súťaž. (Zdroj: Peter Podolinský)

Kým Lipovník a Jovice doma presvedčivo zvíťazili, Kružná nedokázala udržať doma plný počet bodov ani pri osemdesiatminútovej presilovke. Brankár Ml. Brzotín J. Kónya totiž za urážku rozhodcu putoval pod sprchy po desiatich minútach hry.

ROŽŇAVA. Post lídra naďalej presvedčivo drží Lipovník so šesťbodovým náskokom pred Pačou. Tretie Jovice strácajú na samé čelo už trinásť bodov. Na opačnom póle tabuľku uzatvára Plešivec, ktorý na Ml. Brzotín stráca dva body.

Kružná v susedskom derby s Ml. Brzotín nevyužila dve obrovské výhody, ktoré jej mohli v pohode zabezpečiť tri domáce body. Tou prvou bolo vylúčenie gólmana hostí Kónyu za urážku rozhodcu už v 10. minúte zápasu.

Naopak do polčasu práve hostia viedli, keď dvakrát skórovali. Druhou výhodou bola domáca penalta, ale Harabín vyslal loptu nad hosťujúcu bránu. Nakoniec domáci dosiahli aspoň vyrovnanie, keď najprv znížil kapitán Szabó a neskôr ratoval bod Jur. Rusnyák.

V Lipovníku bola situácia iná a domáci si po desiatich minútach vytvorili už dvojgólové vedenie. Hosťujúci Karas z Nižnej Slanej síce do polčasu dosiahol ešte kontaktný gól, ale po zmene strán domáci nič nenechali na náhodu a pridali ďalšie dva góly, ktoré im zaručili jednoznačné víťazstvo.

Jovičania hostili Plešivec a duel nakoniec dotiahli do víťazného konca rozdielom triedy. Dvojgólové vedenie si vytvorili hostia, ale domáci ešte do polčasu tento stav otočili vo svoj prospech.

Po prestávke výsledok prikrášlili dvoma gólmi. Dvakrát skóroval aj domáci Podracký, ktorý v oboch polčasoch premenil po jednej nariadenej penalte.

II. trieda

Výsledkový servis 19. kola: Kružná – Ml. Brzotín 2:2 (0:2) G: M. Szabó, Jur. Rusnyák - L. Polyák (11 m), J. Rusnyák, ČK: Ján Konya (Ml. Brzotín), Lipovník – Nižná Slaná 4:1(2:1) G: Bollo 2, F. Emödi, R. Szücs - V. Karas, Jovice – Plešivec 5:2 (3:2) G:Lovaš, M. Podracký 2 (1 z 11 m), K. Chomjak, R. Farkaš - R. Lipták, Leo Horváth.

Poradie najlepších strelcov: 15 gólov - Al. Polyák (Kružná),13 gólov - V. Zsóri (Gemerská Hôrka B), 8 gólov - O. Vavrek (Ml. Brzotín), V. Karas (Nižná Slaná), M. Podracký (Jovice), 6 gólov - D. Klárik (Krh. Dlhá Lúka B), Gyuľkáš, Adam (obaja Pača), J. Gelda (Nižná Slaná), R. Szücs (Lipovník), 5 gólov - G. Grecmacher (Jovice), Görgei (Krh. Dlhá Lúka B), Volčko (Plešivec), T. Šofranko (Gemerská Hôrka B), Zupko (Lipovník), 4 góly - Barczi, Németh (obaja Lipovník), P. Fabián, Baquero, J. Barnák (všetci Dobšiná B), Emödi, R. Podracký (obaja Krh. Dlhá Lúka B), Gajdoš (Pača), L. Horváth (Plešivec), Lovaš (Jovice), 3 góly - Ulman (Krh. Dlhá Lúka B), Erdélyi, Lázár, Motyka, Bollo, F. Emödi (všetci Lipovník), Sendrei (Plešivec), Slovák (Nižná Slaná), T. Lörinc (Gemerská Hôrka B)

1. Lipovník 14 9 5 0 41:9 32
2. Pača 13 8 2 3 30:16 26
3. Jovice 13 6 1 6 29:28 19
4. Nižná Slaná 14 6 1 7 29:35 19
5. Krh. Dlhá Lúka B 13 5 3 5 31:28 18
6. Kružná 14 5 2 7 28:34 17
7. Gem. Hôrka B 14 4 4 6 28:35 16
8. Dobšiná B 11 5 0 6 23:29 15