Korzár logo Korzár Gemer
Utorok, 7. júl, 2020 | Meniny má OliverKrížovkyKrížovky

Extraligová sezóna sa niesla v znamení remíz

Nedávno skončená sezóna bola pre stolných tenistov rožňavského Geológa vcelku vydarená.

Áčko. Základ extraligového áčka Geológa tvorili Martin Palovčík, Gregor Galla a Martin Gumáň.Áčko. Základ extraligového áčka Geológa tvorili Martin Palovčík, Gregor Galla a Martin Gumáň. (Zdroj: pp)

Nová jednotka M. Gumáň svojimi stabilnými výkonmi držal tím, pridali sa aj M. Palovčík a G. Gallo. V jednej chvíli sa objavili aj úvahy o postupe do vrchnej šestky, no viacero remíz tento plán prekazilo. V dolnej šestke si Geológ zabezpečil zotrvanie v extralige s predstihom, už v predposlednom kole.

ROŽŇAVA. Pred sezónou vymenil Geológ jednotku. Na miesto J. Szücsa, ktorý bol síce atraktívny hráč, ale jeho výkony boli dosť nevyrovnané, prišiel M. Gumáň.

„Takmer Rožňavčan, z neďalekého Poproča, hráč s bohatými extraligovými i legionárskymi skúsenosťami. Ukázalo sa, že to bol dobrý ťah,“ začal vedúci Geológa Rožňava Zoltán Gallo. Na ďalších miestach v tíme sa nezmenilo nič, M. Palovčík i G. Gallo zostali.

Skryť Vypnúť reklamu

V novej zostave bolo mužstvo silnejšie a aj keď sa o tom veľmi nehovorilo, objavili sa ambície dostať sa v druhej časti súťaže do hornej šestky. Úvod súťaže na to aj poukázal, keď hráči Geológa vyhrali v Lučenci a remizovali na pôde Feromaxu.

Remízy ich sprevádzali vlastne celou prvou časťou súťaže. Dovedna ich získali šesť, k tomu jedno víťazstvo a štyri prehry.

Vzhľadom na nový systém bodovania, keď za víťazstvo boli štyri body (nie tri, ako v minulých sezónach), za remízu dva a prehru jeden bod, boli práve remízy kameňom úrazu. Remízy tak boli vo vzťahu k víťazstvám menej hodnotné.

„Mali sme niekoľko smolných remíz v zápasoch, ktoré sme mali vyhrať. A toto nás pripravilo o možnosť bojovať v prvej šestke, po ktorej sme v kútiku duše poškuľovali. Nebolo to úplne nereálne, no v niektorých remízových zápasoch sme potrebovali vyhrať,“ potvrdil Z. Gallo a pokračoval: „Zobrali sme síce body Feromaxu či Galante, ale na druhej strane sme pustili doma perie v zápasoch s mužstvami ako Stará Ľubovňa, Vydrany či vonku s Nitrou, ktoré boli v tabuľke pod nami. Tieto remízy určite mrzia. Pripravili nás o niečo pokojnejší záver sezóny, no si reálnu šancu uchádzať sa o prvú šestku.“

Skryť Vypnúť reklamu

Tri dôležité zápasy

Geológ tak skončili v skupine o záchranu. Rovnako ako v minulej sezóne aj teraz v nej poriadne zamiešali karty Vydrany, ktoré sa opäť v prestávke posilnili.

„Ohrozili aj nás. O zotrvanie v súťaži sme tak reálne museli bojovať do predposledného kola. Aj keď sme mali výhodnejšie postavenie ako súperi. Nakoniec sa nám to s prehľadom podarilo a opäť sme potvrdili našu príslušnosť k slovenskej elite,“ povedal Z. Gallo.

V druhej časti súťaže boli pre záchranu najpodstatnejšie tri zápasy. „Stretnutie v Lučenci a domáci zápasy v predposlednom kole s Ružomberkom, no hlavne so Starou Ľubovňou. Ten rozhodovali, kto z nás dvoch zostane namočený. Všetky tri zápasy sme vyhrali,“ zhrnul podstatné momenty Z. Gallo.

Spoľahnutie

Oproti minulým sezónam sa do extraligového tímu vrátila stabilita. Na M. Gumáňa sme sa vedeli absolútne spoľahnúť, v dvojhrách nemal výkyvy ako to v minulosti bývalo u našich jednotiek. Mohli sme sa o neho oprieť, poznamenal Z. Gallo.

Skryť Vypnúť reklamu

Problémom sa vo viacerých zápasoch ukázala štvorhra. Kým v dvojhre Gumáň nemal súpera, v štvorhre sa nevedel nájsť.

„Spočiatku akoby nemal pre ňu cit. Vzhľadom na to, že štvorhra je vo vyrovnaných zápasoch často veľmi dôležitá, snažili sme sa to riešiť. Museli sme si sadnúť, prebrali sme to a v druhej časti sa to výrazne zlepšilo. Prišli aj výsledky,“ uviedol Z. Gallo a dodal: „To však nič nemení na celkovom hodnotení, ktoré je vysoko pozitívne a Gumáň splnil presne to, čo sme od neho čakali.“

Dvojka tímu M. Palovčík odohral v rámci svojich možností vysoký štandard. „Niet mu čo vyčítať. V niektorých zápasoch sa možno prejavila nervozita spôsobená menšími tréningovými dávkami vzhľadom k pracovnému zaťaženiu,“ pokračoval Z. Gallo. S úlohou trojky sa úspešne popasoval G. Gallo.

„Dokázal, že v kľúčových zápasoch, kde bolo treba zabojovať, vie zahrať. V zápase so Starou Ľubovňou, kde sme boli už bez Palovčíka, zobral zodpovednosť na seba a robil dôležité body. Aj keď sa objavili výkyvy, úlohu trojky si zastal,“ uviedol Z. Gallo.

V zostave extraligového mužstva sa v posledných dvoch zápasoch objavil P. Repaský a v predposlednom kole debutovali dvaja hráči. Perspektívny dorastenec J. Letanovský, ktorý odohral slušné zápasy a svoju premiéru v extralige absolvoval aj hráč prvoligového béčka S. Král.

Prvá liga

Záchrana sa podarila aj prvoligovému béčku Geológa. Sezónu však sprevádzali veľké výkyvy. Mužstvo dokázalo zdolať lídra, no aj prehrať s predposledným. Nakoniec sa cieľ, skončiť do 8. miesta a vyhnúť sa tak záverečnému play–off, v ktorom sa rozhodovalo o dvojici vypadávajúcich, podarilo splniť.

„Hrali sme o to do posledného kola. Boli do ťažké zápasy, ktoré môžu hráčom len pomôcť. Súťaž bola mimoriadne vyrovnaná a v tabuľke boli len minimálne rozdiely. Veď od tretieho miesta nás delili dva body,“ uviedol Z. Gallo a dodal: „V tíme podával stabilné a kvalitné výkony Ľ. Leitner, rovnako aj S. Král, J. Letanovský a M. Letanovský. Pripomenul sa aj J. Kováč. Keď nastúpil, nesklamal a poslednom kole to bol on, kto v zápase s Bardejovom podržal mužstvo.“

Na východe dominovali

Mužstvám Geológa sa darilo aj úrovni kraja. V 3. lige Západ zvíťazil Geológ C a vybojoval si tak návrat do II. ligy, Geológ D sa udržal v súťaži. V 4. lige si Geológ E pohodlne udržal stred tabuľky.

Hráčom Geológa sa na úrovni kraja darilo aj súťažiach jednotlivcov. V dvojhre mužov zvíťazil Ľ. Leitner, G. Gallo bol tretí, v dvojhre žien bola A. Čišková druhá.

V štvorhre si tretie miesto vybojovali G. Gallo a Ľ. Leitner. V zmiešanej štvorhre dvojica G. Gallo, A. Čišková získala zlato. K nim sa pridal aj dorastenec J. Letanovský, ktorý získal na majstrovstvách kraja tretie miesto.

Budúcnosť s otáznikom

Aj keď by sa zdalo, že udržanie sa v extralige je pozitívna správa, aktuálne vyvoláva viac vrások ako radosti.

„Prvá reakcie potom, ako sme zvládli záchranu, bola asi tá, že, bohužiaľ, sme sa zasa zachránili. Pretože je to mimoriadne ťažké v tejto konkurencii a za týchto podmienok držať extraligu,“ netajil Z. Gallo.

Klub stavia na odchovancoch, legionári hrajú len v súťažiach, kde to bez nich naozaj nejde.

„Situácia je zúfalá. Ostatné tri sezóny sme hrali bez pomoci mesta. Teraz sa niečo črtá. Vzhľadom na široké spektrum mužstiev dospelých, no i mládeže, je to taký malý zázrak, že za týchto podmienok zatiaľ fungujeme,“ uviedol Z. Gallo a dodal: „Chcem sa poďakovať za pomoc všetkým, no hlavne A. Ružíkovi a P. Krajcovi, bez pomoci ktorých by zrejme stolný tenis v Rožňave udržať nebolo možné.“

Napriek spomenutým výsledkom sa stolní tenisti Geológa neobjavili medzi naj– úspešnejšími športovcami mesta.

„Opakovane neparticipuje na tomto podujatí, aj keď by tam naši hráči určite mohli a mali byť,“ povedal Z. Gallo. Napomohol tomu vzťah mesta ku športu, no i skutočnosť, že „považujeme za absolútny nezmysel vyhlasovať najúspešnejších športovcov za rok 2013 v mesiaci september 2014,“ uzavrel Z. Gallo.

Najčítanejšie na Gemer Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Skvelý program pre deti? Pomôže výzva Gesto pre rodičov
 2. Ázii dali košom. Tieto bicykle sa celé vyrábajú na Slovensku
 3. Poznáte zaujímavosti Malty? Tieto lákajú turistov najviac
 4. Lokálne nákupy vo VIVO! Markete
 5. Zmenia sa Vysoké Tatry na lunapark?
 6. Kedysi ovocie chutilo inak. Rozmanitosť sa zachovala na dedinách
 7. Za päť rokov chce mať päť reštaurácií
 8. Ťažšie sa vám dýcha? Možno máte vlhký dom
 9. 15 miest v Grécku, na ktoré sú domáci najpyšnejší
 10. Novým prezidentom FSOK sa stal Miroslav Kot
 1. Garmin pridáva technológiu solárneho dobíjania
 2. Discover even more with the Spectacular Slovakia bundle offer
 3. Najviac slovenských dodávateľov vlastnej značky má COOP Jednota
 4. Ázii dali košom. Tieto bicykle sa celé vyrábajú na Slovensku
 5. Nechceli ich pustiť na pozemok
 6. Užite si sedem dobrých rokov s hypotékou
 7. Skvelý program pre deti? Pomôže výzva Gesto pre rodičov
 8. V Poprade pribudnú byty, Barbora už rastie
 9. Poznáte zaujímavosti Malty? Tieto lákajú turistov najviac
 10. Terasa upratovala s Kositom. Čistili Borovicový háj i Pľuvátko
 1. Ázii dali košom. Tieto bicykle sa celé vyrábajú na Slovensku 34 233
 2. Kedysi ovocie chutilo inak. Rozmanitosť sa zachovala na dedinách 27 238
 3. Za päť rokov chce mať päť reštaurácií 21 727
 4. Zmenia sa Vysoké Tatry na lunapark? 17 137
 5. Ťažšie sa vám dýcha? Možno máte vlhký dom 13 792
 6. 15 miest v Grécku, na ktoré sú domáci najpyšnejší 13 234
 7. Poznáte zaujímavosti Malty? Tieto lákajú turistov najviac 12 026
 8. Tieto chyby sú pri zateplení fasády najčastejšie – vyhnite sa im 10 977
 9. Magazín denníka SME: Leto v Čechách a na Morave 10 569
 10. Leto na Slovensku: Mimoriadny 48-stranový magazín týždenníkov MY 9 706
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Nelegálne luxusné apartmány na Alpinke už videl stavebný úrad, mesto aj lesy

Exmanažér VSŽ Bilík: Dúfam, že búrať nebudem musieť, pokuty zaplatím.

Bývalý viceprezident železiarní Bilík je vášnivým golfistom.

Ku kostolu pristavujú toalety aj kotolňu. Miestnym sa to nepáči

Drevenú prístavbu nahradí murovaná. Nemala pamiatkovú hodnotu.

Prístavba ku kostolu. Kedysi tu bola drevená prístavba.
Zástupcovia ŠK Slovan Solivar pred hlasovaním o zámere prenájmu pozemku na mestskom zastupiteľstve.
Vodič mercedesu má poranenú aj nohu.
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Koalícia sa na Kollárovi pohádala, extrémisti tlieskali

Za odchod Kollára hlasovalo päť poslancov.

Boris Kollár
KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Kollár nedostal dôveru, nech ide

Keď sa poslanec Pčolinský pomýli, tak aj utrafí.

Peter Tkačenko
Komentár Viktora Kiššimona

Futbal bez takých prežije

Hanbou Slovana sú funkcionári a tvrdé jadro.

Boris Kollár.

Už ste čítali?

Domov NajnovšieNajčítanejšieDesktop