Nedeľa, 12. júl, 2020 | Meniny má NinaKrížovkyKrížovky

Derby rozhodol troma gólmi kanonier Čižmár

Uplynulé kolo I. triedy prinieslo až na jednu výnimku body len domácim celkom.

Bod. Posila Ľ. Orabinec získal pre Štítnik bod.Bod. Posila Ľ. Orabinec získal pre Štítnik bod. (Zdroj: kcs)

Jedine Štítničania siahali na Dedinkách po troch bodoch, no domáci v závere zachránili pre nich cennú remízu. V derby Krh. Dlhej Lúky s Drnavou sa domáci Čižmár vytiahol hetrikom. Dovedna padlo v kole 28 gólov a päť červených kariet.

ROŽŇAVA. Už v nedeľu predpoludním privítala Rudná súpera z Dlhej Vsi. Vedenia sa ujali v prvej štvrťhodine a výsledok sa už do konca zápasu nezmenil. V Krh. Dlhej Lúke videli diváci dramatický zápas s dobrým koncom pre domácich. Do polčasu už viedli 3:1, no premenená penalta v úvode druhého polčasu a gól Rencsoka znamenali vyrovnanie. Vtedy však už Drnava hrala bez vylúčeného Vozára. V závere to vzal do rúk J. Čižmár a ukázal prečo je najlepším strelcom súťaže. Dvoma gólmi zabezpečil Krh. Dlhej Lúke víťazstvo.

V Rož. Bystrom sa bojovalo o tretie, možno i druhé miesto. To by však hostia z Vyšnej Slanej museli vyhrať. Aj keď začali dobre, vedenia sa ujali gólom Zabrela, domáci do prestávky vyrovnali. O víťazstve potom rozhodli zlepenými gólmi Liptáka Gibu v 75. a Urbana v 76. min.

Štítničania pokračovali v remízovej série. Po domácej deľbe bodov s Rudnou, získali bod aj na Dedinkách. Mohli aj tri, no po polhodine hry nepremenili penaltu, ktorá by im dala dvojgólový náskok. No aj tak jednogólový rozdiel držali takmer až do konca. Tri minúty pred ním zachránil bod pre domácich kapitán Putnocký. Za pozornosť stojí skutočnosť, že takmer celý druhý polčas hrali Dedinky o desiatich, bez vylúčeného Grančáka.

Ešte skôr, v 16. min. musel odísť po dvoch napomínaniach Jablonovčan Pa. Hutník. V zápase so Slavošovcami však boli domáci lepším mužstvom. Ku gólu z prvého polčasu pridal M. Fifik ešte dva, dvakrát skóroval po prestávke aj Ungváry.

Bohúňovu sa vstup do odvety nevydaril. Nepomohlo im ani to, že začínali na pôde súperov, aj keď v tabuľke nižšie postavených. Vo Vlachove prehrávali už do polčasu po dvoch góloch T. Pitoňáka. No okrem gólov sa hráči venovali aj zbieraniu napomínaní. Dovedna ich získali osem, po štyri na každej strane. Navyše T. Pitoňák aj G. Dókus videli po dvoch žltých kartách a je isté, že v nasledujúcom zápase budú chýbať.
Naopak Hrhovu sa v odvete zatiaľ darí a Honce zdolali 2:0.

Štatistika - I. trieda, 16. kolo

Rož. Bystré – Vyšná Slaná 3:1 (1:1)

Góly: 14. a 76. Urban ml., 75. Lipták Giba – 7. Zabrel, ŽK: 0 – 15. Fifik, 72. Kračún, R: Molnár, DZ: Bodnár, D: 70.

Rož. Bystré: Cs. Koncz – Dorkin (66. Tomko), Demján (83. Kubej), Fabian, Kuchta, Minčík (52. Galata), Lipták Giba, Jar. Gallo, Lompart, Urban ml., Ján Gonos.

Vyšná Slaná: Lindák – Hric Jančo, Molčan, Hadar, P. Rogos, Fifik, Liptai, Kračún, Zabrel, J. Barnák, A. Rogos.

Dedinky – Štítnik 1:1 (0:1)

Góly: 87. Putnocký – 22. Orabinec, ŽK: 11. Franko, 24. Tököly st., 37. Novák – 36. Ján Rochl, 40. Krága, ČK: 52. Grančák (Dedinky), R: J. Gyenes, DZ: Bobrík, D: 80.

Dedinky: M. Ogurčák – Tököly ml., Franko, S. Ogurčák, Tököly st., Šipula, Grančák, Putnocký, Novák, Majerčák ml. (87. P. Revay), Repel.

Štítnik: Čipka – R. Kolesár, Lukáč, Prokšej (46. Eltschläger), Ján Rochl, Krága, J. Kolesár, Jak. Rochl, Bene (87. Dudáš), Milan Gallo, Orabinec.

Krh. Dlhá Lúka – Drnava 5:3 (3:1)

Góly: 6., 68. a 86. Čižmár, 15. a 40. Klinko – 37. a 54. (11 m) P. Búlik, 64. Rencsok, ŽK: 38. Szaniszló, 54. Korintuš – 0, ČK: 60. D. Vozár (Drnava), R: Macko, DZ: Šmelko, D: 100.

Krh. Dlhá Lúka: D. Motyka – Albert, Bošela, Korintuš, Čižmár, Rigó, Bodnár, T. Hegedüs (46. Anna), Szaniszló (66. J. Gebe), P. Klárik (83. R. Motyka), Klinko.

Drnava: Zakhar – R. Kovács, Ra. Znak, M. Maliňák, J. Kovács, Görgei, P. Búlik, J. Maliňák (81. K. Šoltés), Vozár, Mázik, Rencsok.

Rudná – Dlhá Ves 1:0 (1:0)

Góly: 13. V. Konček, ŽK: 0 – 89. Beke, R: S. Gallo, DZ: Kovács, D: 100.

Rudná: R. Szöllös – Šimon, O. Sanisló, Kontra, Pavlík, L. Rabas, Konček, Molčan, Vysoký, Die, Čapó.

Dlhá Ves: G. Pomaj – Labina, Beke, Pavlínyi, Cvíba, Örvös, L. Novák ml., V. Ferdinand, Jakubecz, Makkai, G. Ferdinand.

Vlachovo – Bohúňovo 3:0 (2:0)

Góly: 1. a 28. T. Pitoňák, 65. K. Klein, ŽK: 47. F. Šivec, 65. a 90. T. Pitoňák, 70. Mil. Gál – 25. a 90. G. Dókus, 65. T. Kovács, 70. Demeter, ČK: 90. T. Pitoňák – 90. G. Dókus, R: Repaský, DZ: Máté, D: 50.

Vlachovo: M. Pitoňák – I. Gallo, Urban, Marián Marciš, B. Vysoký, M. Šivec, F. Šivec, Mil. Gál (78. Mar. Gál), K. Klein (68. Galata), T. Pitoňák, Leskovjanský.

Bohúňovo: G. Dókus – T. Kovács, Šušán, Váradi, Borbély, Demeter, Csík, Illés, R. Kováč, Mázik (46. Ferencz), L. Kovács.

Hrhov – Honce 2:0 (0:0)

Góly: Ondernický, N. Bodnár, R: L. Gyenes, DZ: Šimšík.

Jablonov n/T – Slavošovce 6:2 (1:1)

Góly: 25., 57. a 66. Fifik, 60. (11 m) Pál Balász, 78. a 85. Ungváry-Szabó – 5. Oravec, 75. Sklenár, ŽK: 11. a 16. Pa. Hutník, 41. Á. Kardos – 60. E. Tomi, ČK: 16. Pa. Hutník (Jablonov n/T), R: Béreš, DZ: Džubák, D: 70.

Jablonov n/T: Spišák – Zajdó, Fifik, Páll (70. T. Szöcs), Kerekes (53. Derján), Viszlay, Saláta, Miliczky, Á. Kardos, Pál Balázs (72. Ungváry-Szabó), Pa. Hutník.

Slavošovce: J. Karalo – S. Lalik (85. Ľ. Karalo), Brdár, Dzureň, Mihálik, Ján Karalo, Sklenár, Oravec, J. Lalik, Kúdela, E. Tomi.

pp

Fakty po 16. kole

BILANCIA domáci - hostia: 7 6 1 0 19:1 (body) 21:7 (góly). Doteraz 112 65 12 35 207:119 (body), 316:204 (góly).

POČET GÓLOV: 28, priemer na zápas 4,0. Doteraz 520, priemer na zápas 4,6. Strelci kola: J. Čižmár (Krh. Dlhá Lúka), M. Fifik (Jablonov n/T) po 3 góly.

ŽLTÉ KARTY domáci – hostia: 22, 12:10. Doteraz 312, 149:163.

ČERVENÉ KARTY domáci – hostia: 5, 3:2 S. Grančák (Dedinky), T. Pitoňák (Vlachovo), Pa. Hutník (Jablonov n/T), D. Vozár (Drnava), G. Dókus (Bohúňovo). Doteraz 31, 13:18.

PENALTY domáci - hostia: 3/2, 1/1:2/1, premenené: P. Pál Balázs (Jablonov n/T), P. Bulík (Drnava) nepremenené: J. Rochl (Štítnik). Doteraz 44/29, 29/17:15/12.

KONTUMÁCIE domáci – hostia: 0. Doteraz 3, 0:3.

14 gólov - Š. Bodnár (Krh. Dlhá Lúka).
13 gólov - P. Zabrel (Vyšná Slaná), Cs. Flander (Dlhá Ves).
12 gólov - P. Búlik (Drnava), R. Kuzma (Honce), F. Čapó (Rudná).
10 gólov - M. Fifik (Jablonov n/T), G. Zsilla (Krh. Dlhá Lúka).
8 gólov - Z. Laven, P. Milko, Ján Rochl (všetci Štítnik), P. Pál Balázs (Jablonov n/T).
7 gólov - M. Majerčák ml. (Dedinky), M. Mázik (Drnava), O. Saláta (Jablonov n/T), O. Vysoký (Rudná).

Vlastné - I. Tököly st. (Dedinky), G. Bakos (Drnava), A. Mezei (Jablonov n/T), M. Gál, T. Pitoňák (obaja Vlachovo), R. Jakab, O. Sanisló (obaja Rudná).

pp

II. trieda

Šestnáste kolo sa na trávnikoch II. triedy zaobišlo bez vylúčení. Česť hostí ratoval iba líder z Lipovníka, ktorý nadelil Kružnej takmer poltucet gólov.

ROŽŇAVA. V aktuálnom kole sa odohrali tri stretnutia. Darilo sa doma Ml. Brzotínu a Pači. Vonku uspel Lipovník, ktorý naďalej vedie tabuľku s dvojbodovým náskokom na Paču. Na treťom mieste s výraznejším odstupom tróni rezerva Krh. Dlhej Lúky.

Futbalisti Pače hostili rezervu Gemerskej Hôrky. Vo vyrovnanom stretnutí šli do vedenia hostia zásluhou Šofranka, ale domácim sa ešte do polčasu podarilo zásluhou Bubeníka a Gyuľkáša otočiť skóre vo svoj prospech. Po obrátke pridal tretí domáci gól Adam, ale následne dvakrát skórovali hostia Zsórim a bolo vyrovnané. V nastavenom čase uspel domáci Lopata, ktorý skóroval a deľbu bodov tak nepripustil.

Líder z Lipovníka sa predstavil v Kružnej a už do polčasu si vytvoril dvojgólové vedenie. Po obrátke hostia skóre prikrášlili ďalšími troma gólmi a tak si právom odviezli plný počet bodov. Mladosť Brzotín zdolala rezervu Krh. Dlhej Lúky, ktorá na tri inkasované góly dokázala odpovedať iba raz Emödim.

Futbalisti Čoltova, ktorí boli zo súťaže vylúčení, nezaháľajú a hrajú priateľské stretnutia s mužstvami, ktoré majú v aktuálnom kole voľno. „Pozvali sme Jovice, ale tie napokon v poslednej chvíli účasť odriekli, preto sme narýchlo zmobilizovali Romu Tornaľa, ktorú sme porazili v pomere 12:2. O týždeň máme v pláne prizvať si Kružnú, ktorá bude mať v súťaži voľno,“ povedal predseda klubu TJ Družba Čoltovo Jonáš Csaba.

Fakty

Výsledky 16. kola: Ml. Brzotín – Krh. Dlhá Lúka B 3:1 (1:1) G: Rusnyák, Lázok, Polyák – Emödi, Pača – Gemerská Hôrka B 4:3 (2:1) G: Bubeník, Gyuľkáš, Adam, Lopata - T. Šofranko, Zsóri 2, Kružná – Lipovník 0:5 (0:2) G: R. Szücs ml. 2, G. Lázar, D. Bollo, N. Zubko.
l Poradie najlepších strelcov: 14 gólov - Al. Polyák (Kružná), 12 gólov - V. Zsóri (Gemerská Hôrka B).

1. Lipovník 11 7 4 0 33:6 25
2. Pača 11 7 2 2 27:12 23
3. Krh. Dlhá Lúka B 12 5 2 5 29:26 17
4. Jovice 11 5 1 5 24:24 16
5. Kružná 12 5 1 6 25:30 16
6. Gem. Hôrka B 12 4 3 5 25:26 15
7. Nižná Slaná 11 5 0 6 19:28 15
8. Dobšiná B 9 4 0 5 21:28 12